Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a jó márka mosógépben, ami sok éven át megbízható és jó programok vannak benne? fórum

Melyik a jó márka mosógépben, ami sok éven át megbízható és jó programok vannak benne? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. máj. 28. 12:24

Az első Indesit 10 évig hibátlanul működött.

Most vettünk egy újabb Indesitet. :)

Remélem ez is jó lesz legalább ennyi ideig...

60. moncsicsi83 (válaszként erre: 56. - Lizzyke72)
2012. máj. 28. 10:33
Nekünk MIELE van. Épp azért vettük ezt, mert annyira dicsérték, hogy tizen, huszon év után van csak vele probléma. Nekünk 1 évre rá, hogy megvettük, kicserélték. Most 1 éves a gép, ugyanazokat a hibákat produkálja. Emiatt porszívót már nem ilyet vettünk, pedig esélyes volt. Csalódtunk a márkában...
2012. febr. 21. 17:23

Nekem LG mosógépem van, 7 kiló a terhelhetősége, elöltöltős és nagyon csendes.

Másfél éves, eddig még nem volt vele semmi gondom, sokat használom, nagyon szépen mos.

Ha kinyitom az ajtaját, még mindig új illata van.

Nem választanék más márkát, elégedett vagyok a mosógépemmel.

2012. febr. 21. 17:18
CSakis whirlpool
57. 645b490433 (válaszként erre: 53. - 2a69f78972)
2012. febr. 21. 14:53

Szia!

Első időben 3 napig egy folytába ment szinte mostmár ha fürdünk meg ha benn szárítok akkor kapcsolom be.

2012. febr. 20. 21:25

Míele. Nekem legközelebb tuti az lesz.

Most Siemens IQ-m van. 7 éves és szuper!

2012. febr. 20. 19:35
Ha mosógépmárka akkor Miele, ha nincs annyi pénz, aeg vagy electrolux. Pár éve vettem mosógépet akkor samsungot, lg-t nem ajánlották. Látom már panasonic is van, de nem mernék venni, pedig szinte minden az nálunk. Hűtőből talán mernék samsungot, de ott is electrolux vagy liebherr. Whirlpool, indesit, ariston felejtős. Siemens, Bosch nem olyan, mint volt. Ha van hely elöltöltős, panelba felültöltős, lapos elöltöltős nem jó. Pár éve ezeket mondták.
54. MelisUK (válaszként erre: 50. - Pegasus0629)
2012. febr. 20. 15:53

Elöl töltős mosógépek szerintem kevésbé hajlamosak a rozsdásodásra. A felül töltőseknél is a teteje szokot rozsdálni, de azt bizony kész vagyon lecseréltetni. De látod, van olyan hozzászóló, akinek az se rozsdál.

Nekem anyuméknak rozsdált a felül töltős, pedig panelban laknak, ahol száraz a levegő, szóval nem a nedvességtartalom a hibás. Fűtve is jól van náluk, sőt, még jobban is a kelleténél, 24-26 fok között van náluk a lakásban. Nem tudom, miért kezdett el rozsdálni náluk, fogalmam sincs. De az elöl töltőssel nincs nekik se gondjuk.

53. 2a69f78972 (válaszként erre: 52. - 645b490433)
2012. febr. 20. 14:32

Köszönöm! És ennek mindig kell mennie? Mert gőz nálunk csak reggel és este van.


Konvektoros a ház és nagyon spórolunk a fűtéssel, a fürdőben nincs más fűtési lehetőség, mint egy hőlégfúvó (ami nagyon jó!) fürdés előtt pillanatok alatt meleget csinál.

Tudom, hogy ez nem ideális megoldás, de ez van.

Olyan hideg tud ott lenni, hogy frászt kap az ember, ha WC-re kell menni. :)

52. 645b490433 (válaszként erre: 51. - 2a69f78972)
2012. febr. 20. 13:59
Gőz ellen ajánlom neked az elektromos pára gyűjtőt nálunk nagyon bevált olcsóbb a fenttartása mint penész eltávolítása igaz mikor meg veszi az ember megveszi nagyobb beruházás(40000 Ft körül van az ára).
51. 2a69f78972 (válaszként erre: 50. - Pegasus0629)
2012. febr. 20. 13:19

Szerintem ez helyfüggő is!

Egyszerre vettünk a gyerekemékkel UGYANOLYAN mosógépet 7 éve. Náluk olyan mint az új, nálam meg úgy néz ki, mintha a lomtalanításból szedtem volna össze.

Családiházban lakom vidéken, a leghidegebb sarokban áll a gép. Amikor fürdés van, a mosógép a gőztől csupa víz, hiába törölgetem mosás után is mindig.

A fiaméknál gázcirkó van, a kisgyerekek miatt nagyon meleg van mindenütt, az övék nem rozsdás.

Ez lehet a magyarázat!

50. Pegasus0629 (válaszként erre: 44. - MelisUK)
2012. febr. 20. 13:13
Egyáltalán van olyan márkájú mosógép amely nem rozsdásodik?
49. MelisUK (válaszként erre: 48. - Abigél)
2012. febr. 20. 12:33
Ez tényleg más, mint a többi. Ez tök jó! :)
48. Abigél (válaszként erre: 42. - MelisUK)
2012. febr. 20. 12:25

Na, nekünk ilyen az adagolója:

[link]


Csak kiveszem, leveszem a tetejét és már tisztítható is...


Jelzem, ha nem találtam volna ilyen adagolós gépet, akkor tuti, hogy elöltöltőst vettünk volna.

47. mozza
2012. febr. 20. 12:24
Háát,nekünk Electrolux van ( kb. 4 éve vettük, egy őskövület Hajdú cseréjeként)- az egy dolog, hogy ezer évig mos, de hogy program közben leáll úgy átlag minden 3. mosás alkalmával és akkor természetesen újra kell indítani a programot, az nem egy örömteli dolog :-( Persze lehet, ez csak egyéni hiba, ami naná, hogy a garancia lejárta után jelentkezett. A centrije se halk-szerintem- , lakásba én nem venném. Samsungról, LG-ről hallottam egyébként jókat.
46. MelisUK (válaszként erre: 43. - Abigél)
2012. febr. 20. 12:23
Jól hangzik, már hallottam ilyenről, sőt láttam is. :) A mosógép alul, a szárító meg rajta.
45. Sly7105 (válaszként erre: 34. - Abigél)
2012. febr. 20. 12:23
Azért nem mindegy, mert az elöltöltősnek a gumirésze gyakran elernyed a sok használattól és akkor csöpöghet belőle a víz, mert nem zár rendesen.
44. MelisUK (válaszként erre: 41. - Abigél)
2012. febr. 20. 12:22

Indesit volt, felül töltős. Nagyon szerették, mert jól működött, csak rozsdált a teteje és egyre csúnyább lett, meg egy elöl töltősköz képest nagyon szar volt az adagolót kitakarítani.

Végül a rozsda végett nem Indesitet vettek, de elöl töltőset, nagyon szeretik. Végre nincs rozsda és könnyű az adagolót tisztítani. Anyósomnak nem tudom milyen volt a felül töltőse, de nagyon hasonló volt. És rozsdált. Indesit elöl töltősre váltották végül.

Haszánltam egy albiban egy régi elöl töltős Indesitet, az volt a legjobb minden többi mellett, ezért is vettem Indesitet. Nekem alap, hogy elöl töltőset vettem, mert nálunk a konyhába van a mosógép a konyhapult alatt. Itt ez a szokás. Felül töltős gépet úgy kell keresni, nem is igazán árulnak nálunk.

43. Abigél (válaszként erre: 40. - MelisUK)
2012. febr. 20. 12:19

Amúgy én is ki akartam próbálni az elöltöltős változatot, de sajnos sem fér be a fürdőbe... A keskenyre meg nem lehet szárítógépet tenni.

Pedig már úgy elképzeltem, hogy jövőre majd valahogy veszünk rá egy szárítógépet... :-)

42. MelisUK (válaszként erre: 39. - Abigél)
2012. febr. 20. 12:18
Ezek szerint akkor különféle adagolók vannak a felül töltősöknél is. Úgy gondoltam, hogy valamilyen szinten hasonlóak lehetnek, mert olyan nagy valami van a fedélhez klikkelve benne lyukakkal. Az elöltöltőseké is nagyon hasonló, picik. Annyi, hogy van, amelyiket nehezebb kiszedni, meg van, amelyiknél az öblítőnél nem lehet a fedelet leszedni, na azt borzasztó lehet takarítani.
41. Abigél (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2012. febr. 20. 12:16

Milyen márka? Mert ez a zugos dolog nagyon emlékeztet a régi Whirlpoolra... :-)

A végén már hurkapálcikára ragasztott vattával próbáltam sikálni. Aztán hagytam az egészet!

Kivettem egyben a tartályt, és a mosóport egyből a dobba tettem, és beállítottam az öblítőstoppot a gépen. Majd mikor megállt öblítőstoppnál, beleöntöttem az öblítőt és folytatta a mosást.

Utáltam, mert macerás volt.

2012. febr. 20. 12:15
Elöltötlős mosógépeket használtam az albikban, ahol laktam. Volt köztük őskövület is és vacis új is. Egyik sem engedett a tömlőnél, ilyen tapasztalatom egyáltalán nincs. A barátaimnak is egy őskövületük van, 7 éve vették használtan az önkormányzati lakásukba. Évekig 6-an laktak együtt a lakásban, szóval jól kihasználták a gépet. Még mindig nem enged a tömlőnél. Egyedüli baja csak az, hogy már nagyon zajos a kicsike, így vesznek egy másikat. De az már több mint 10 éves mosógép, mert akkor se volt fiatal, mikor megvették.
39. Abigél (válaszként erre: 37. - MelisUK)
2012. febr. 20. 12:13

Nekünk az első Whirlpool volt. UTÁLTAM! Sosem tudtam kitakarítani az öblítő tartályt.

De a mostaninak (AEG) baromi könnyen tisztítható.

Amúgy márkafüggő, mert barátnőmnek elöltöltős van, és ő meg azt utálja takarítani.

Ja, meg még fontos szempont, hogy milyen mosóport használ valaki, mert ha nincs külön tartálya, akkor lefolyik a gél.

38. MelisUK (válaszként erre: 30. - Abigél)
2012. febr. 20. 12:12
Szerencséd van akkor a mosógépeddel. Nem azt írtam én sem, hogy mindnél ugyanez a probléma, hanem hogy egy elég általános probléma. Anyumnak is ez volt, anyósomnak is, anya barátnőjének és nagyimnak is. Mást nem is ismerek, akinek valaha is volt elöl töltőse, náluk mindnél ugyanúgy rozsdásodni kezdett. Örülök, hogy te könnyen ki tudod tisztítani az adagolót, én az anyuméval szenvedtem, még beáztatni se lehet, mert a víz tetején marad, és olyan zugok vannak benne, amikbe lehetetlen benyúlni. Lehet, hogy a többi nem ilyen, csak ő fogott ki ilyen bonyolultat. Bár az anyósomé is tisztára olyan jellegű volt és csupa penész is volt. Bár ő szerintem nem is takarította.
37. MelisUK (válaszként erre: 29. - Sly7105)
2012. febr. 20. 12:08
Tudom, hogy le lehet szedni, de még úgy is sokkal bonyolultabb kitakarítani, mint az elölt töltősekét. Nekem legalábbis sokkal bonyolultabb.
36. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2012. febr. 20. 12:04
Beszélj egy megbízható mosógépszerelővel.
35. babszibobó (válaszként erre: 32. - Pegasus0629)
2012. febr. 20. 11:57
Pl: Nálam a hely döntött, elöltöltős bár beférne, csak az ajtaját nem tudnám kinyitni, ugye ami a lényeg lenne :-)Így lett felültöltős. Anyukáméknak elöltöltős van és 10 év körüli, jól bírja :-)
34. Abigél (válaszként erre: 32. - Pegasus0629)
2012. febr. 20. 11:56

Azt döntsd el, hogy van-e hely a fürdőszobában.

Ha van, szerintem, teljesen mindegy, mert forma-forma.

Azt mondják, hogy a felültöltősnek jobb a felfüggesztése, mert az mindkét oldalon rögzítve van.

Az elöltöltős előnye meg az, hogy ha később venni akarsz szárító gépet, simán rá lehet tenni.

Neked melyik tetszik jobban?

2012. febr. 20. 11:56
Amelyik Neked szimpi nekem elöltöltős van mindig de ízlések és pofonok én nem mondok rosszat fölül töltősre sem. Egyiknek ez az előnye másiknak az.Neked kell használni meg nézni.
2012. febr. 20. 11:53
Huhh, akkor most elől vagy felültöltős? :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook