Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a jobb autó: Peugeot Patrner (esetleg Tepee), vagy Citroen Berlingo (Multispace)? (többit írom) fórum

Melyik a jobb autó: Peugeot Patrner (esetleg Tepee), vagy Citroen Berlingo (Multispace)? (többit írom) (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jan. 25. 19:49

Sziasztok!


Apukamnak volt Paugeot Partnere, perpillanat 550.000 km van benne, es meg mindig fut... ezert gondoltam eredetileg a Paugeot-ra, aztan, miutan utanaolvastam, derult ki, hogy van "konkurense" :)

Hasznaltan vennenk.


Mar utananeztem a temanak, es rengeteg a pro-kontra erv.

Csaladi "pakolos" autonak kellene, es ez a ketto kozul valasztanank. Egy gyartosoron keszulnek, megis (nyilvan) vannak kulonbsegek.

2.0 (90 LE) dizel verzioban gondolkodunk (minimum, de tudtommal erosebb motorral nincs).

A Berlingot jobban dicserik, de tobb tesztnel is irtak, hogy meg a 110 loeros (benzines?) verzio sem nagyon gyorsul, talan, mert nehezebb, mint a Partner? Ez nalunk pl. fontos szempont lenne, mert dombos videken elunk, es hegynek fol elozni - kell a kakao :)

Szoval egy pont a Peugeot-nak, masreszt viszont a Berlingonak (allitolag) praktikusabb a muszerfala, van egy csomo jo es hasznos funkcioja a board-computernek; mig a Partnernel tobb a "pakolos" resz, fiokok, zsebek.

Berlingonak jok a karambol-tesztjei, a karosszeria eleg massziv (a 2003-as modellektol kezdve). Partnert nem tudom, hogy szerepelt a teszteken.


Erdekelnenek a tapasztalataitok: melyik mennyire romlekony? Tartalek alkatreszek, szerviz melyiknel olcsobb? Mire kell egyiknel vagy masiknal odafigyelni? Meg persze minden egyeb erdekel, ami eszetekbe jut, hogy erdemes az adott modellrol tudni.


Koszonom!

4. 25800e2d09 (válaszként erre: 2. - Féknyom)
2015. jan. 25. 19:43
Én is ezt mondom :D
2015. jan. 25. 19:42

A partner és a berlingo egy és ugyanaz. Közös fejlesztés volt csak a dizájn más :)


PSA konszern

2015. jan. 25. 19:42
Partner/Berlingo között csak az embléma a különbség.
2015. jan. 25. 19:38
Melyik a jobb autó: Peugeot Patrner (esetleg Tepee), vagy Citroen Berlingo (Multispace)? (többit írom)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook