Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mély tömés után is érzékeny a fogam fórum

Mély tömés után is érzékeny a fogam (beszélgetős fórum)


2015. febr. 26. 08:47

Köszi a válaszokat!


A többi tömés cserét még biztos megcsinálja a doki mielőtt ehhez újra hozzányúl, ha azt mondta adjak neki még egy kis időt.


De ha a többi kész és ez nem lesz jobb, kérem a gyökérkezelést :( Második gyökértömésem lenne és van egy tucat tömésem, örülök ha 30 évesen még lesz fogam. Annyira frusztráló hogy így romlanak.

8. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2015. febr. 25. 16:56
Nem, visszamentem, h gyökèrkezelje ki
2015. febr. 25. 15:53
Nekem a hidegre volt érzékeny 4 hét alatt elmúlt! :)
6. Porkkala (válaszként erre: 5. - Shanalyl)
2015. febr. 25. 14:18

Hm de legalább rendbe jött, ez a lényeg:)



Hát érdekes, hogy én rágni mindent tudok, tényleg csak a melegre reagál így de arra nagyon érzékeny, a forró krumplipürétől egyből fájni kezdett:(

Nagyon nem akarok gyökérkezelést, a fájdalomtól nem félek mert volt már egyszer és nem volt vészes, csak mégis megölik a fogat...

2015. febr. 25. 13:32
Nekem vagy fél évig volt így az egyik fogammal. Nem folyamatosan fájt, de néha beindult, elmúlt, rágni csak nagyon puha dolgokat tudtam azon az oldalon. De már nem fáj. Mivel rettenetesen fájt, amikor csinálta, nem mertem visszamenni vele, inkább vártam és reménykedtem, egyelőre úgy tűnik, ennyi időre volt szüksége, h rendbe jöjjön. :(
2015. febr. 25. 12:27

Ja azt elfelejtettem, hogy a ráharapásnál nincsen semmi gond.

Illetve a lüktetés is csak a meleg ráhatásoknál, magától nem jön elő, a fogorvos azt mondta ez biztató.


De nem merek bizakodni:(

3. Shanee (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2015. febr. 25. 12:25

Ha elkezdene lüktetni folyamatosan, akkor tuti gyökérkezelés lesz.

Már most is sanszos, ha közel volt a pulpa.

2015. febr. 25. 12:25
Az en fogam tomes utan 3 honapig erzekeny volt... mar elmult...
2015. febr. 25. 12:21

Sziasztok!


Eléggé el vagyok keseredve, reménykedem benne hogy valaki tud mondani pár bátorító szót....


Pár fogamban töméscsere vált szükségessé. Felső ötös fogamban már jó pár éve benne van egy igen nagy tömés, amely alatt elindult a szuvasodás.


A fogorvosom kiszedte a régi tömést, kifúrta a fogat, majd alábélelés után új szép tömést kaptam. Azt mondta nagyon közel volt a fogbél, ezért kellett az alábélelés és hogy igencsak nagy lyuk volt nem sok eredeti foganyag maradt benne.


Előtte nem volt érzékeny ez a fogam, a szombati tömés után 2 napig sem, tegnap viszont teázás közben megfájdult. Azóta minden meleg ételre/italra érzékenyen reagál, és utána kell egy óra mire lenyugszik.


Tegnap ismét voltam az orvosnál, másik tömés miatt, mondtam neki mi a gond, a válasz az volt, hogy nagy tömés volt, pár nap telt csak el, várjunk még a további beavatkozásokkal.


Én már látom lelki szemeim előtt a gyökérkezelést... Magánorvoshoz járok, nagyon alapos viszont nem is olcsó mulatság. Kész vagyok, hogy ráköltöttem egy csomó pénzt a tömésre, lehet fölöslegesen mert nem lehet a fogat megmenteni sima töméssel.


Volt közületek valaki akinek elmúlt a melegre érzékenység csak úgy???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook