Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tömés után ráharapási érzékenység mitől lehet? fórum

Tömés után ráharapási érzékenység mitől lehet? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 30. 21:51
Azt azért az orvosnak tudnia kell, hogy a RTG legalább 2 hét késéssel működik, tehát most nem mutat ki semmit. Örülök, hogy rájött a problémádra.
2012. okt. 30. 20:05
Sziasztok! Ma voltam a fogorvosnál, csináltak panorámaröntgent, ami kimutatja, hogy a fogam nincs gyulladásba, se a körülötte lévők! A doki szerint az is elképzelhető, mivel fogcsikorgatós vagyok, és nemrégiben előjött egy olyan problémám is, hogy fájt a halántékom ennek a fogamnak az oldalán, hogy a fogcsikorgatás kikészíti a fogamat, amúgy is kicsit ott le vannak kopva, így egy harapásemelőt kellene megpróbálni! Ja és a fogam él!
15. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Fontoska)
2012. okt. 30. 19:46
Szerintem is gyökérkezelés! De mit kísérletezget az a fogorvos?!Keress másikat!
14. Georgina319 (válaszként erre: 11. - Georgina319)
2012. okt. 30. 16:44
kint van a dentin, amit nem véd már a zománc. Bocsi itt elírtam.
2012. okt. 30. 16:42

Ráharapási érzékenység azt sejteti, hogy a fogbél begyulladt, /mint már írtam/ sőt a gyulladás a gyökércsúcsi területen túl terjedt, ezért fáj, amikor ráharapsz.

Mély tömés esetén ez előfordul, oka általában az, hogy a szuvas terület olyan mélyen lehúzódott már a fogideg kamra irányába, hogy a felpuhult dentin eltávolítása már nem volt elegendő, a baktériumok átjutottak a fogbélbe. A dentin kemény szövet, és emiatt nagyon lassan regenerálódik. Ha hideg vizet veszel a szádba, és annak hatására elkezd fájni a fogad, akkor is, amikor már nincs a szádban a hideg víz, akkor az tényleg fogbél gyulladásra utaló tünet. Ebben az esetben javasolt a gyökérkezelés, de azt javaslom, hogy ezzel még várjál. Kíméld a fogadat, és ha 2-3 hét után is ugyan így érzed a ráharapási fájdalmat, akkor menj vissza az orvosodhoz, és gyökérkezeltesd a fogadat.

12. fontoska (válaszként erre: 11. - Georgina319)
2012. okt. 30. 10:38
Igen valóben azt is említette az orvosom! Viszont a ráharapási érzékenység most töméscsere után 1 héttel is fenn áll!
2012. okt. 30. 05:45
Ha a hideg érzékenységed csökkent a Sensodynére, akkor nem a töméssel lehet a probléma, hanem az történhetett, hogy a fognyakadról feljebb húzódhatott az íny, és kint van a zománc, amit nem véd már a dentin. A Sensodyne fogkrémet, vagy a zöld Elmex-et pakolásképp is felteheted a fognyakadra. Az esti fogmosás után, pedig ne öblítsd ki a szádat, hadd dolgozzon a fogkrém.
10. fontoska (válaszként erre: 9. - Kallypso)
2012. okt. 29. 22:03
Amit szeptember közepén csinált tömést, azt kb. 3 hete lecsiszolta elvileg amennyire le lehetett, akkor mondta, ha ezután is érzem akkor töméscsere, és sajnos nem múlt el, ezért lett belőle töméscsere a hidegérzékenység viszont jobb lett, amióta Sensodyne-t haszálom!
2012. okt. 29. 21:30
Leszedte, amit magasnak véltem. Azt mondta többet már nem tud levenni belőle. Azóta sem zár 100%-ra az állkapcsom. Nem piszkáltam tovább az ügyet, az időre bíztam. Két okból. Egy, elfogyott a pénzem. Kettő, piszkosul félek a fogorvosoktól. :D De végeredményében nem bántam meg, hogy nem erőlködtem vele tovább. Egyedül a nagyon hideg vizet nem tolerálja.
8. fontoska (válaszként erre: 6. - Kallypso)
2012. okt. 29. 21:16
Szia, köszönöm válaszod és hogy oldódott meg?
7. fontoska (válaszként erre: 5. - F1e23b97ee)
2012. okt. 29. 21:16
Szia! Köszönöm válaszodat, mi végett nem várnál ha szabad kérdeznem?
2012. okt. 29. 20:58
Szia! Jobb felső négyesemmel jártam így. A tömés magasnak tűnt, mindig érzékenykedett, hidegre, melegre, mindenre. Idővel csillapodott, bár a hideget még most sem szereti. Az orvos a töméskor és utána azt mondta, nem lát vele gondot. Csak száját húzta, amikor közöltem vele, hogy magas a tömés és szedjen le belőle, majd még, majd még. Én már nem járok hozzá. ;) A fog összességében elviselhető lett.
5. f1e23b97ee (válaszként erre: 4. - Fontoska)
2012. okt. 29. 20:57
Én is úgy gondolom, hogy ebből gyökérkezelés lesz. A helyedben én tovább nem várnék.
2012. okt. 29. 20:55
Köszönöm a válaszokat, igen Georgina319 én is gondoltam, hogy lehet gyökérkezelés lesz a vége, mivel elég mély tömés :( Vigyorex6 örülök, hogy neked így megoldódott :) Nem tudom várjak-e vele két hetet, enni enm tudok, de elviselhetetlen fájdalmam nincsen!
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Fontoska)
2012. okt. 29. 19:33

Szia!

Nekem kb fél év alatt múlt el a fájdalom, de azóta (kopp-kopp), semmi.

2012. okt. 29. 19:10
Valószínű, hogy a gyökérhártyád már begyulladt ennyi idő után, úgy hogy, ha nem múlik az érzékenység, gyökér kezelésre lesz szükséged. Valószínű, hogy mély volt a lyuk, amit betömött. Ha tett alá alábélelést is, ahogy írod, nem szabadna ráharápásra érzékenynek lenni.
2012. okt. 29. 17:35

Sziasztok!


Szeptember közepén tömte be a felső 6-osfogamat a fogorvos. Már utána éreztem a ráharapási érzékenységet, valamint hogy a hidegre kifejezetten, és megelegre, édesre is érzékeny. Azüta több fogamat is csinálta, problémámat jeleztem felé. Azt mondta probáljam a Sensodyne fogrémet és szájvizet használni, hétha jobb lesz. Múlt héten szerdán visszamentem, mivel az érzékenység, ráharapási fájdalom nem múlt el! Újra belett tömve, alulra pedig gyógyréteget kaptam. Elvileg pár napig lehetne érzékeny a fogam, de a rossz hír az, hogy még mindig ugyanúgy érzem! Azt mondta pár napig normális ehet az érzékenység, de tovább nem! Nagy dilemmába vagyok, nem tudom mit csináljak! Nem érzem rajta a magabiztosságot, azt mondta, ha így sem jó, majd valamit kitalálunk! Szóval a kérdésem az lenne, mit tennétek a helyembe, enni enm tudok azon az oldalon, illetve nem tudom mennyire számít sűrgősnek: 1. Visszamennétek ugyanehhez a dokinőhöz és kezelje Ő tovább a fogamat... ( Alighanem gyökérkezelés is lehet belőle, és mivel magánorvos jó sokba lenne) 2. Várjak 2 hetet, akkor tud fogadni a körzeti orvos (még szeptemberbe kaptam időpontot hozzá), róla tudom, hogy jó a szakmában, megbizható! Várom a válaszaitokat! Előre is köszönöm Mindenkinek, aki ír!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook