Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért érzékeny gyökértömés után kopogtatásra a fogam? fórum

Miért érzékeny gyökértömés után kopogtatásra a fogam? (tudásbázis kérdés)


20. kleeri
2014. okt. 14. 13:31

valószínű nem ölték ki rendesen az ideget,

ez gáz

2014. okt. 11. 12:56

Ma voltam a fogdokinál,csinált róla röntgent, azon minden rendben van, de ha kopogtatta érzékeny volt.

A többit lecsiszolta, ezzel az eggyel még hétfőig várunk.

18. Niki3012 (válaszként erre: 17. - 3a5c305959)
2014. okt. 10. 23:03

Holnap kiderül mit mond, reggel megyek.

Én is remélem, hogy ettől lehet folytatni a kezelést, mert már csak a csiszolás és a korona van hátra. Eddig gyökérkezelések, csapépítés, húzás minden volt már július óta.

17. 3a5c305959 (válaszként erre: 16. - Niki3012)
2014. okt. 10. 20:34
Ja, en ugy ertettem a varast, hogy attol meg fel tudjak rakni a koronat, csak lehet hogy a fajdalom meg normalis. Max ad ra egy antibiotikumot hogyha ugy iteli meg hogy gyulladasrol van szo.
16. Niki3012 (válaszként erre: 14. - 3a5c305959)
2014. okt. 10. 20:26
Ja most láttam, hogy írtad hogy várjunk egy hetet. Az az igazság, hogy nem igazán örülnék neki, mert kedd óta nincsenek elől koronáim, akkor vette le onnan a régieket,s azóta se enni nem tudok normálisan, se beszélni emberek között.
15. Niki3012 (válaszként erre: 14. - 3a5c305959)
2014. okt. 10. 20:21

Az enyém is gyökérkezelte, de kocogtatásra érzékeny. Ezért kérdeztem, hogy ez meddig lesz így, vagy nomrális egy ideig?

Mert holnap kezdi a csiszolásokat, majd korona kerül rá

2014. okt. 10. 20:03
Nekem sem volt az. Betomtek es onnantol kezdve iszonyat erzekeny volt. Nem tudtam egy jo izut enni vagy inni. Par honapig birtam aztan raszantam magam a gyokerkezelesre. Kaptam koronat es azota nem faj :-)
13. Niki3012 (válaszként erre: 12. - A3708fa572)
2014. okt. 10. 19:36
Ezek nem egészséges fogak sajnos!
2014. okt. 10. 18:55

Nekem volt gyökérkezelésem aztán betömte teltek múltak a napok szépen begyulladt és a tömés kiesett..fájni nem fájt de volt egy nagy csomó az ínyemen aztán nem mentem el hozzá mert ugye nincs fájdalom akkor minek?! Egyik este ettem letörött az amúgy is már üreges fog egyik fele..utána mentem el kihúzatni mert a szájízem sem volt az igazi már egy ilyen "rohadó" fogtól...Kihúzta 3 napra rá lement az ínyemről a duzzanat és semmi probléma nincs vele.Persze a szájsebészeten azt akarták,hogy mentsük még meg mielőtt nem törött le,hogy majd felül az állkapocs csontot megfúrják és lecsípik a fog végét aztán letisztul akkor a gyulladás lemegy és betömik ismét és élhetek vele vígan...de nem engedtem ilyen barmolást épp elég amit a gyökérkezeléssel műveltek. Tömést gyökérkezelést sosem engedek már :)

Amúgy meg ha valakinek fáj a foga nem kell rögtön bántani gyógyszeres kezeléssel kell próbálkozni.

A koronáról meg annyit szerintem vétek egy egészséges fogat lecsiszolni...

2014. okt. 10. 17:46
Külföldre készülök, azért húztunk bele ennyire. Elég régóta tartanak már akezelések (gyökérkezelés, csapok, húzás stb). Csak ugye ilyenkor megijed az ember, hogy később ebből nem leket-e gond-
2014. okt. 10. 17:42

Igen, erre korona fog kerülni. Vagyis nem csak erre, hanem még nagyon sok fogamra, felül.

Csak kedden vette le az első 4-ről a régi koronokákat, s kiderült hogy az egyiket gyökérkezelni kellett alatta.

Ezt csinálta most meg a jobb kettest. Szerdán kaptam bele gyógytömést, de már tegnap gyökértömte is, mert holnap csiszolja le a felső fogsorom.

9. 3a5c305959 (válaszként erre: 7. - A3708fa572)
2014. okt. 10. 17:25
Ezert tesznek ra koronat, nem? Legalabbis nekem azt mondta a fogorvosom hogy korona nelkul nem csinalnak gyokerkezelest. Gyokertomest meg nem csinalnak gyokerkezeles nelkul.
8. 0a13a7d41c (válaszként erre: 7. - A3708fa572)
2014. okt. 10. 16:34

Így viszont hamar elfogy.

Pedig nem biztos hogy mind a harminckettő fog ugyanúgy reagálna.

2014. okt. 10. 16:31
Annak a fognak annyi. Élettelen fog előbb vagy utóbb rohadni fog és egyszer csak letörik mikor eszel nem beszélve arról,hogy góc alakulhat ki.Tapasztalatból beszélek én már sosem engedem se a gyökérkezelést se a tömést ha valaki kicsit is érzékeny erre nem érdemes vele próbálkozni mert sokkal többet szenvedsz vele a későbbiekben mint ha legelsőre kihúzná.
6. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Niki3012)
2014. okt. 10. 16:31
Mert még nem ölte el a belerakott gyógyszer az ideget.
5. 3a5c305959 (válaszként erre: 2. - Niki3012)
2014. okt. 10. 14:32
Nekem a gyokerkezelt fogam is erzekeny volt napokig a kezelesek utan. Allitolag ez normalis. Mondjad az orvosodnak ha mész legközelebb de lehet hogy o is azt mondja varjatok egy hetig hogy elmulik-e az erzekenyseg.
2014. okt. 10. 13:35
Szerintem is mindenképp jelezd a dokinak!Ha csak hajszálnyi kételyed is van a dologgal kapcsolatban,hogy valami nem jó azonnal szólj!(Főleg,hogy ezek szerint koronát kapsz vagy ilyesmi és azért csiszolja meg a fogadat.)NEkem is volt gyökértömésem de nekem eleve gangrénás lett a fogam előtte,plusz egy elég ütős csonthártyagyulladásom is kialakult az alsó álkapcsomban.Így ezek után már megváltás volt a gyökérkezelés és a gyökértömés (sem a próba sem a sima tömés nem fájt.)
2014. okt. 10. 10:48
Lehet nem tömte le rendesen.Jobb fogorvos gyökértömés után is csinál röntgent,hogy lássa be lett-e tömve rendesen.Ha nem tömi le teljesen,légüres tér marad benne,az is tud gubancot okozni.Vagy maradt valami kósza idegszál benne.Ha mész legközelebb,mindenképp jelezd neki a problémád.
2014. okt. 10. 10:05

Sziasztok!


Tegnap gyökértömte a fogorvos az utolsó fogam, amit kellett így csiszolások előtt, ami szombaton lesz.

Viszont este kellett bevennem fájdalomcsillapítót is, mert fájt. Most már jobb, de érzékeny, ha kicsit megnyomon. Így azt hogy fogja lecsiszolni?

2014. okt. 10. 10:02
Gyökértömés után kopogtatásra érzékeny?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook