Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhsövény!!! fórum

Méhsövény!!! (beszélgetős fórum)


36. nita25 (válaszként erre: 34. - Db8fdeb442)
2011. ápr. 8. 14:54

Én már majdnem feladtam amikor ehez a dokihoz kerültem! De Ö nagyon biztatott és igy bele vágtam!

Kitartást drága!!!

Most én attól félek,hogy nem lehet második babám,pedig már nagyon szeretnék bele vágni!!!

35. nita25 (válaszként erre: 32. - 7d6739e46c)
2011. ápr. 8. 14:50

Teljesen megértelek! Én is ugyan igy paráztam!!!!

Féltem nehogy a mütét miatt ne legyen gyerekem meg minden eszembe jutott,felkelek-e a mütét után meg ilyenek!

A mütétem 15 percig tartott és minden rendben zajlott,méhsövény átvágva és még át is fújták a petevezetékeimet.Mütét után kicsit görcsöltem de olyan volt mintha megjött volna,és 10 percre rá már mentem is kajálni olyan éhes voltam:)


Lányok! Ne féljetek minden rendben lesz! És gondoljatok csak a Manókára,hogy nemsokára ott lesz a pocakotokban!!!!!!!

Kitartást!

Bármiben tudok segiteni irjatok!!!

34. db8fdeb442 (válaszként erre: 31. - Nita25)
2011. ápr. 8. 13:58
Nagyon bíztató ilyeneket olvasni, hogy nektek utána lett babátok. :)
33. db8fdeb442 (válaszként erre: 32. - 7d6739e46c)
2011. ápr. 8. 13:57
Én is félek, ezért szeretnék inkább biztosra menni. Nagyon sok múlik az orvos szakértelmén.
32. 7d6739e46c (válaszként erre: 31. - Nita25)
2011. ápr. 8. 13:36
Jajj,nagyon örülök,hogy írtál,mert nekem már bagyon kilátásban van a műtét,kedden megyek időpontot kérni.És persze minél több időm van addig,annál jobban parázok mindenféle dolgon.Hogy kilyukasszák a méhemet meg hasonlók.De csak nem lesz semmi gond,remélem!
31. nita25
2011. ápr. 8. 12:12

Sziasztok!


Én inditottam ezt a forumot anno.Nekem 4 vetélésem volt mind a 4 baba a 6.hétben ment el,nem engedte tovább fejlödni a méhsövény!:( Engem a Sote 2-ön mütöttek méhtükrözéssel és ugy elvágták a sövényt! Rá 2 hónapra terhes lettem és most már 7 hónapos a kislányom!

Nagyon féltem a mütéttöl de megérte.Semmit nem éreztem utánna és hamar helyre jöttem.

Mindenkinek sok sikert és mielőbbi babavárást!!!

30. db8fdeb442 (válaszként erre: 29. - Erika31)
2011. ápr. 8. 11:04
Köszönöm Erika! :)
29. Erika31 (válaszként erre: 28. - 7d6739e46c)
2011. ápr. 8. 07:45
OK, írok Nektek hamarosan privátot.
2011. ápr. 8. 07:16
Ez engem is érdekelne,hogy mivel lehet helyre állítani a méhnyálkahártyát műtét után?
27. db8fdeb442 (válaszként erre: 25. - Erika31)
2011. ápr. 8. 06:25
Szia Erika! Igen, engem is a SOTE-n műtöttek. Nem tudom eldönteni, hogy az ő hibájuk volt-e a gyulladás vagy a méhformám okozta, viszont az furcsa, hogy te is épp ugyanígy jártál. Nekem nagyon segít most, hogy leírtad a naplódba a történeted, erőt ad. A műtétet májusban szeretném, de nem tudom mikor lehet leghamarabb a missed ab. után, lehet hogy még várnunk kell 1 hónapot. Műtétet mindenképpen akarok, de szakértő kezekben szeretnék lenni. Szeretném megkérdezni, hogy neked ki végezte a műtétet, privátban megírod? És engem nagyon érdekelne, hogy a műtét után melyik gyógyszereket kellett szedned a nyálkahártya helyreállásához. És még valami, azt már a sövényműtét után mondták, hogy csak császárral fogsz tudni szülni vagy úgy alakult? Előre is köszönöm a válaszaidat!
26. Erika31 (válaszként erre: 24. - 7d6739e46c)
2011. ápr. 7. 16:45

Normál esetben nem látszott UH-n a övény, de amikor terhes voltam, akkor mindig. Gondolom ez azért van, mert olyankor már nagyobb a méh, és jobban látszott.


Műtét után úgy volt, hogy 3 hónapig kellett szednem kétféle hormont azért, hogy azon a helyen, ahol műtöttek minél előbb legyen méhnyálka. Ha érdekel, megnézem, hogy mit szedtem, ez azt hiszem nagyon fontos, és remélem, hogy a Ti orvosotok is ezt javasolja. Nekem nagyon szuper orvosom volt, aki a műtétet végezte.


Aztán amikor letelt a 3 hónap, szedtem Clostit - támogatván a peteérést, lehet, hogy nem is kellett volna -, és első hónapban összejött a Zalánka. Ráadásul úgy, hogy abban a hónapban volt egy fülgyulladásom, amire antibiotikumot szedtem, és végig védekeztünk, kivéve egy alkalmat. Na, erről ennyit, egy babához egy alkalom is elég. :)


Szóval én állítom, hogy a méhsövény volt mindennek az oka. Olyan csodálatos volt a terhességem, hogy visszasírom. Nem hiszitek el, de én olyan jól éreztem magam Manóval a pocakban, hogy nem is vártam a szülést.


Ja, és arra készüljetek, hogy nagyon nagy eséllyel nem tudtok majd hüvelyi úton szülni, csak császárral.

25. Erika31 (válaszként erre: 23. - Db8fdeb442)
2011. ápr. 7. 16:38

Igen, azért is írtam le a történetet a naplómban, hogy merítsetek erőt belőle! És igen, Te is rendbe fogsz jönni, és hamarosan babázni fogsz! Ez biztos! Csak azt a műtétet minél előbb csináltasd meg, hogy legyen időtök több babára is. Ja, és szerintem semmiképpen ne legyél babás, amíg ott van a sövény, mert 9 hónapot végigizgulni, hogy vagy sikerül, vagy nem, az nem a legjobb érzés. Legyél rendbe, és hajrá!


Egyébként az utolsó vetélésem (7 hetes) annyira hasonlít a Te mostani történetedre, hogy akár én is írhattam volna. A SOTE-n műtöttek (oda soha többet nem megyek), és nekem is elrontották, hagytak bent valamit, aztán láz, antibiotikum, és végül az okos szervezet (mert a testünk sokkal okosabb, mint némely orvos) kidolgozta ami nem odavaló. Szóval fel a fejjel!

2011. ápr. 7. 16:07

Tényleg nagyon jó,hogy látom,van esély!!!Örülök,hogy jól végződött Erika!Miért nem mered a tükrözést?Tőlem igazából nem is kérdezte a doki,hjogy akarom vagy sem,mondta,hogy meg kell csinálni még aznap meg is csinálta,szerencsére nem volt időm aggódni rajta.Túléltem,olyan volt mint egy erős mensis görcsös fájdalom.

Ekkor látta,hogy bizony meg kell műteni,a sövényt "levágni".És akkor már egyúttal a méhemen kívül a hasamban is szétnéznének,hogy ott nincsenek -e esetleg elváltozások,endometriózis,összenövés vagy valami.Örülök,hogy egy altatással megnéznek mindent,nem kell többször nekifutni.

Annyira örülök neki,hogy megcsinálják és érzem,hogy utána már 3-an leszünk!

A vetélést nagyon nem szeretném,ezért inkább ezt megcsináltatom minél hamarabb.

Erika,neked a terhességek előtt nem látták UH-on a sövényt?

Még nincs időpontom,de ma már a 7.cn-on vagyok,így szerintem csak a következő ciklusban csinálják meg.

Műtét után mennyi idővel lehet próbálkozni a babával?

23. db8fdeb442 (válaszként erre: 22. - Erika31)
2011. ápr. 7. 14:27
Szia! Nekem anyukámnak is szinte biztos van sövénye, csak akkoriban még nem nagyon vették észre. Ő 4 babát vesztett el, csak én maradtam meg. Igen, akkor inkább a műtétet válaszja az ember. Erika olyan jó olvasni a soraidat, hogy sikerült a műtéted és hogy azóta minden rendbe jött. Reményt ad olvasni a történeted, hogy igenis rendbe jöhet minden.
2011. ápr. 7. 13:07
Sziasztok! Nekem is volt méhsövényem, és emiatt 3 elhalt terhességem (ebből kettő 7 hetes, azok a sövényen tapadtak, és nem tudtak fejlődni, egy 24 hetes, aki szegény jó helyen tapadt, de nem fért el). Megműtötték a méhsövényt hiszteroszkópiával (tehát nem vágták fel a hasamat), nem volt fájdalmas, hamar rendbe jöttem. Amikor lehetett próbálkozni egyből teherbe estem (a sövény miatt előtte ez is sok időbe telt), és egy teljesen problémamentes terhességem volt, és van egy gyönyörű, csodálatos Kisfiam! Szóval én a műtét mellett vagyok, senkinek nem kívánom, amin keresztül mentünk a méhsövény miatt. Sok sikert Nektek! :)
21. db8fdeb442 (válaszként erre: 19. - 7d6739e46c)
2011. ápr. 7. 09:58
Sziasztok! Nekem azt mondta a dokim, hogy nekem a tükrözéssel egybekötött sövényműtétem lesz. A laparoszkópiát nem mondta, de lehet hogy azt is kell majd. Még nem lett kitűzve a dátum, de 1-2 hónap múlva lesz a műtét és nagyon félek, hogy sikeres lesz-e. Nektek már van időpontotok?
20. b8bc576349 (válaszként erre: 19. - 7d6739e46c)
2011. ápr. 7. 09:34

Szia

Én nem merek elmenni tükrözésre sem :(((

2011. ápr. 7. 00:35
Sziasztok!Nekem is ilyen műtétem lesz,hogy mikor,még nem tudom.Ma volt méhtükrözésem és ajánlották hogy minél hamarabb jelentkezzek be egy laparoszkópiával egybekötött műtétre,ahol a méhsövényt eltávolítják.Félek tőle nagyon,hoyg nehogy valami baj legyen.Ti túl vagytok rajta?
18. db8fdeb442 (válaszként erre: 17. - B8bc576349)
2011. ápr. 3. 08:12
Szia! Megértelek, ettől én is félek. De remélni kell a legjobbakat!!! :) Mikor lesz a beavatkozás?
2011. ápr. 2. 11:31

sziasztok


Félek a méh tükrözéstől :(((((((((((


Hogy lesz valami komplikáció és kiveszik :(((((((((((((((

16. db8fdeb442 (válaszként erre: 15. - Nita25)
2011. márc. 30. 12:46
Szia! Pénteken volt a missed ab. műtétem. Utána 2 napra gyulladás alakult ki a méhem jobb oldalán. A doki hétfő késő este végzett egy méhöblítést, másnap reggel már biztosra mondta hogy ott van a sövény. Valószínű attól volt a missed ab. és tutira ezért lett a gyulladás. A dokim már rögtön hiszteroszkópiát és műtétet szeretne, kb. 2 hónap múlva. Persze 1 hónap múlva még a kontrollon megbeszéljük, hogy lesz-e kontrasztanyagos is.
15. nita25 (válaszként erre: 14. - Db8fdeb442)
2011. márc. 28. 09:16

Igy lesz!!!:) Kitartást kivánok!

Majd ird meg milyen volt a vizsgálat és,hogy mi lett az eredmény!!!

Sok sikert!!

14. db8fdeb442 (válaszként erre: 13. - Nita25)
2011. márc. 27. 16:05

Azt mondta a dokim, hogy miután majd lemegy egy menzim, a méhem alakját meg fogja vizsgálni egy kontrasztanyagos vizsgálattal. Kifejezetten a méh alakját nézik majd, gondolom háromdimenziósan, így látszik hogy van-e benne sövény. Ezzel együtt a vezetékek átjárhatóságát is meg lehet nézni. Nekem a bal oldallal lehet gondom. Itt egy link: [link]


Babóka hamarosan visszaköltözik a pocakomba, érzem! :)

13. nita25 (válaszként erre: 12. - Db8fdeb442)
2011. márc. 27. 15:03

Szia!

Sajnálom,hogy elveszitetted a babádat :((


Az a kontrasztanyagos vizsgálat az a petevezeték átfújós?

12. db8fdeb442 (válaszként erre: 11. - Nita25)
2011. márc. 27. 14:25
Szia nita25! Igen, nálam a missed ab küret előtti utolsó UH-n vették észre. Még nem biztos, hogy az, kb. másfél hónap múlva megnézik kontrasztanyagos vizsgálattal. Legalább kiderül, hogy van-e.
11. nita25 (válaszként erre: 10. - Db8fdeb442)
2011. márc. 27. 14:06

Szio!


Nálam már uh-n vették észre,hogy van valami fal a méhemben.Mentem méh tükrözésre és elvágták.Azóta van egy Gyönyörü Kislányom :) Jah és elötte volt 4 vetélésem azért mentem el méhtükrözésre!


Nálad uh-n mondták?

2011. márc. 26. 17:06
Sziasztok! Látom ez egy régi fórum, de szeretnék kérdezni, hátha valaki válaszol. Méhsövény-gyanus vagyok. Nektek hogyan vették észre a méhsövényt?
9. nita25 (válaszként erre: 8. - Noniusz)
2009. szept. 23. 17:19
jajj bocsánat :) akkor megértem!!:D
8. Noniusz (válaszként erre: 7. - Nita25)
2009. szept. 22. 21:12

Van gyerekem. Egy 16 éves fiam :).

A műtét után nem lett már gyerek,úgy értettem.

7. nita25 (válaszként erre: 6. - Noniusz)
2009. szept. 21. 09:59
Szegénykém nem semmi amin át mentél :( 2 hét mulva kellene vissza menni a dokihoz remélem sikerül eljutnom hozzá :) és akkor kiderül hogyan tovább.Nem bántad meg,hogy nincs gyereked?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook