Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhsövény!!! fórum

Méhsövény!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2020. aug. 3. 20:37
Sziasztok! Februárban volt a műtét, a hathetes kontrollon minden rendben volt, de sajnos még mindig nem vagyok terhes. El vagyok keseredve :(
1415. Deduka (válaszként erre: 1414. - Katona.virag)
2020. márc. 2. 14:39

Igen, utána; de a vetélés után volt még egy korrekciós műtét; akkor távolították el az utolsó 1-1,5 cm-t.

De nem ez volt az oka a vetélésemnek, mert a kislányommal még előbb nyíltam, mint az Ikrekkel; Őt is épphogy sikerült megmenteni...

Nekem méhnyak elégtelenség maradt vissza. Hogy ez a kötőszöveti gyengeségemtől; vagy a méhszájat is érintő méhsövénytől; vagy a 3 hysteroscop-os műtéttől van-e... nem tudni. Nálam összejött minden.


Én megvártam a menses-em, ami kb. 2 héttel a műtét után jött meg, és amikor az elmúlott, onnantól már minden a megszokott módon ment tovább. Nem is védekeztünk; igaz, nekem csak lombikkal sikerült eddig még teherbeesnem.

1414. katona.virag (válaszként erre: 1413. - Deduka)
2020. márc. 2. 11:40

Méhsövény műtét után veszítetted el az ikreidet? Nagyon sajnálom!

Mennyi idő után éltetek nemi életet? Mikortól lehet fürdőbe menni?

1413. Deduka (válaszként erre: 1412. - Katona.virag)
2020. febr. 29. 21:37

Természetes úton is, ez nem indok a császárra. Az én szülésem is annak indult, más okból lett végül császár.

Viszont nekem a kihordással komoly gondjaim voltak. Az ikreimet el is veszítettem sajnos a 21. héten. A kislányomat is épphogy sikerült megmenteni. Méhnyak elégtelenségem van. Hogy ehhez, van-e köze a méhsövénynek; nem tudni, mert mellette van egy genetikai kötőszöveti gyengeségem is.

2020. febr. 29. 15:31
Még az érdekelne, hogy méhsövény műtét után már csak császárral lehet szülni vagy hagyományosan is?
1411. Deduka (válaszként erre: 1410. - Katona.virag)
2020. febr. 29. 08:54
Igen. Nekem is 2 vérzést mondtak. Utána kezdtük a lombikot, és most 1,5 éves a kislányom.
2020. febr. 29. 08:32

Túl vagyok a műtéten. Nagyon izgultam előtte, de nem kellett volna. Kb. 20 perc volt, utána fájt egy kicsit, de pár óra múlva hazaengedtek és most semmi bajom. 6 hét múlva kontroll.

Az orvos szerint 2 menstruáció után lehet próbálkozni. Tényleg ilyen hamar teherbe lehet esni?

1409. Deduka (válaszként erre: 1408. - Katona.virag)
2020. febr. 27. 18:01

Nem lesz gond! Maga műtét egyáltalán nem megterhelő. Utána nincs semmi fájdalom, max. pici görcsölés, meg vérzés 1-2 hétig.

Nekem teljes méhsövényem volt. A belső méhszájat is elérte. Három műtét kellett. Az utolsónál már nekem is csak 1-1,5 cm-t távolítottak el. Max. negyed óra volt a műtét.

2020. febr. 27. 14:55
Sziasztok! Nekem is lesz méhsövény műtétem. 11 mm mindössze. Sokáig hezitáltam, hogy műttessem-e magam, mert úgy tudom, hogy 10 mm-ig nincs baj. De egy vetélés után úgy döntöttem, belevágok. Szorítsatok, hogy minden rendben menjen!
1407. rekab (válaszként erre: 1405. - Gizguz)
2019. nov. 6. 17:14

Szia!

Üllői úti Női Klinika (2-es számú)

Dr. Bánhidy Ferenc Prof.

Probald meg valahogy, hogy ne a maganrendelesen keresztul menj... Gondolom, ha nincs lehetőséged fizetős eljárásra, kissé megnő a várakozási idő...

Sok sikert!

1406. *Anda26*
2018. júl. 13. 14:21

Sziasztok!

Korábban volt már hozzászólásom a témához, most ezt szeretném frissíteni.

Orvosomnak igaza volt, amikor azt mondta, ne aggódjak a méhsövény miatt, mert 10-ből 8 nő így is rendes időre ki tudja hordani a babáját.

Nos, kisfiam holnap lesz 2 hetes, szinte problémamentes terhességből (utolsó hónapban enyhe hólyaghurut) a 39. héten született, természetes úton, rövid idő alatt, gátvédelemmel. Egészséges, szép baba.

Így csak biztatni tudok mindenkit, hogy a méhsövény miatt ne aggódjon! :)

1405. Gizguz
2018. febr. 20. 23:33
Sziasztok, most derült ki, hogy méhsövényem van, de aki megállapította, nem tudott szakembert ajánlani a műtéthez, már nyugdíjba ment, akivel ő együtt dolgozott. Tudtok Budapesten megbízható, rendes orvost ajánlani, aki ezzel foglalkozik? Lehetőleg állami kórházban, mert anyagilag nagyon megterhelő lenne egy magán műtét, de ha nagyon ajánljátok az orvost, az is érdekel. Nagyon köszönöm előre is a hozzászólásokat!
1404. Liliom92
2018. febr. 5. 20:48

Sziasztok!

Pco gyanús vagyok, illetve február vègèn lesz mèhsövèny műtètem.

Történeteiteket vègigolvasva, úgy érzem jól döntöttem, hogy megcsináltatom a műtetet.Viszont vannak kèrdèseim, gondoltam itt segìtsègre lelhetek.

Túl hosszúak a ciklusaim, a jelenlegi közeleg a 90. Naphoz.Az orvosom arra kèrt, ha a műtèt előtti hèten keressem fel, ha addig sem jön meg. Hogyan befolyásolhatja? Lehet,hogy el kell halasztani?

Ha èpp akkor meglesz a menzeszem, akkor halasztani kell?

Mèlyaltatàsban lesz, sajnos most köhögök, fáj a torkom, ha addigra megszűnik, megműthetnek, igaz?

Gratulálok a sikereknek ès kitartást kívánok a többieknek!

1403. boldogliz
2018. jan. 24. 19:10

Sziasztok!

Debrecenben kit ajánlottok ilyen műtétre? Melyik orvos a legjobb? Nekem A dokim Móré Csabát javasolta, de ismerősöm szerint nem jó doki,ne menjek hozzá. Így most mást keresek.

1402. hajba.o (válaszként erre: 1398. - Csingo1992)
2017. ápr. 18. 20:07
:-( Szomorú vagyok! Nem jó a ciszta. Én várom az ovulációt, és irány Debrecen... Aztán annak az eredményétől függ a hogyan tovább.... Bizakodom, van még 2 édes fagyibaby :-)
1401. Nataniel
2017. jan. 19. 10:15
Sziasztok! Nekem novemberben volt ilyen műtétem, előtte pedig 10 hónap sikertelen próbálkozás. Van közöttetek olyan, akinek előtte nem sikerült, utána viszont igen? Mennyi idő után sikerült teherbe esni a műtét után? Köszönöm
1400. csingo1992 (válaszként erre: 1399. - Hajba.o)
2016. nov. 9. 22:10

jo is lesz hogy picit pihensz, aztan majd 2017 meghozza a szerencset :)

es milyen kiserlet ez? beszelhetsz rola? (privibe is irhatsz ha ugy szeretned)


mi 15.en megyunk konzira. kiv leszek mit mondd :/ rem ezek a rohadt cisztak miatt nem huzzuk megint :(

1399. hajba.o (válaszként erre: 1398. - Csingo1992)
2016. nov. 8. 20:21
Szia! Sajnálom! Nekem most pihi. Bevették egy kísérleti eljárásba. Januárban lesz az, ha minden ok, február lombik. Ìrj, hogy alakulnak a dolgok!
2016. szept. 30. 15:49

hajba.o!


Megint kijöttek a cisztáim, szóval nem probálkozhatunk tovább itthon. novemberben lombik konzi.

te hogy v? jót tesz kicsit a pihi?

1397. LiliumSouliei (válaszként erre: 1370. - Fruska84)
2016. szept. 29. 07:59
Nekem is azóta kevesebb napig tart.
2016. szept. 9. 23:14
Jézusom az még csak egy hónapja volt.. tényleg :O mindegy, fel a fejjel! :) majd a kövi sikerül :)
1395. hajba.o (válaszként erre: 1394. - Csingo1992)
2016. szept. 8. 20:26
Szia! Nincs babó, tudod, ìrtam, nem fejlödött,elvetéltem egy hónapja. Megvagyok, munkahelyet váltottam. Majd 30-án megyünk konzira a kaáliba. Hát, nem egyszerű nekünk nőknek.... Hajrá nektek!!!!
2016. szept. 7. 11:41

hahó hajba.o! :)

Hogy vagy azóta? Babóca a láthatáron?

Mi pár hete próbálkozhatunk csak, rajta vagyunk az ügyön, de sajnos a páromat kirendelték a határra, egy hetet ott van, egy hetet itthon :/ így picit nehéz de azért aktívak vagyunk :D

és képzeld, egyik nap meglátogatott a melóba, az a kedves szobatársunk a korházból akit miómával hoztak be, ugyan ugy növekedett ahogy a baba. emlékszel? szembe velünk az első ágyról. azóta elveszette a babát, megműtötték, pár hét mulva pedig rosszul lett és kipakolták :( de a kislányával volt nálam, aki amugy egy iszonyu cuki kiscsaj, és hát igazából mondta h örül h neki már ott van egy :) de basszus azért.. ezt egy nő sem érdemli :/

1393. hajba.o
2016. aug. 2. 22:10
Hát igen, most még még az is lehet, hogy méhen :-(
2016. aug. 1. 13:05
ajjj csajok ugy sajnalom... :/ igazsagtalan az egesz... :(
1391. NLbaby (válaszként erre: 1389. - Csingo1992)
2016. aug. 1. 08:57

Nem lett baba. A mehsoveny akadalyozhatja a megtapadast, de ez nem minden esetben van igy. Inkabb vetelest okoz az altal, hogy a babanak nincs eleg helye a mehben, mert a mehureget a mehsoveny leszukiti.

Nalunk senki sem tudja, hogy miert nem tapadnak meg :( ( a mehsoveny miatt mar 2 eve biztosan nem)

1390. hajba.o (válaszként erre: 1389. - Csingo1992)
2016. júl. 31. 22:24

Szia!

Hát igen, megvolt a lombik, meg is tapadt megint, de sajnos megint megállt a baba a fejlődésbe. Most várom, hogy vérezzek :-(

2016. júl. 31. 11:56

ha tudom enis megmuttetem, de sajnos azt sem tudtam h nekem mehsovenyem van :/ mutet utan lett baba nalatok NLbaby?


hajba.o koszonom jol vagyok, aug vegen allhatunk neki probalkozni a babaval :) most mimden doki azt mondta h minden tiszta, igy teherbe kene esnem. hat remeljuk igy lesz, de nem bizom el magam, mert mar eleg regota remenykedunk..

te h v? megvolt a lombik? rem nalad is jol alakulnak a dolgok!

puszi

1388. NLbaby (válaszként erre: 1386. - Csingo1992)
2016. júl. 15. 21:36

En a mehsoveny mutet ota nem kell gyogyszert szedjek a menses gorcsokre. Mert nincsenek ;)

Ha tudtam volna, hogy a mehsoveny okozta a fajdalmat, akkor mar sokkal korabban megmuttettem volna.

1387. hajba.o (válaszként erre: 1386. - Csingo1992)
2016. júl. 15. 21:32

Szia!


Örülök neki! Ugye-ugye, mondtam én! Mi újság, mi van veled? :-)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook