Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhsövény!!! fórum

Méhsövény!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1026. LiliumSouliei (válaszként erre: 1025. - Gabka)
2012. szept. 11. 11:41
Nem lehet egyszerű, főleg az nem, hogy elég nagy a bizonytalanság a diagnózisod körül. Engem nem nyugtatna meg, hogy más tudott így szülni, de nagy a kockázata a koraszülésnek/vetélésnek. A doki mikor akarja folytatni a kivizsgálásokat? Vagy azt mondta, hogy próbálkozzatok tovább? Nekem is a sövény melletti jobb oldali ívben tapadt meg tavaly a baba és az okozta a missed ab-ot. Ha nem tudott megfelelően tágulni a méhed, és főleg hogy a kisebb részben tapadt meg, akkor szerintem az lehetett az oka a vetélésnek. És mi rá a garancia, hogy legközelebb nem oda tapad meg? Lehet hogy lenne rá megoldás, tudom hogy nehéz, de ha műthető, akkor jobb lenne előbb túlesni rajta, mint újabb tragédiákat átélni. Ennek érdemes lenne utána járni. Én is sok sikeres történetet hallottam sövénnyel, mégis ha nem műtenek meg, biztos vagyok benne, hogy még mindig nem lennék pocakos. De minden eset más, akárhogyis remélem szerencsésen alakul a helyzeted.
1025. Gabka (válaszként erre: 1022. - LiliumSouliei)
2012. szept. 11. 08:56
Szia! Igen, szív alakú, illetve az egyik fele kisebb, a másik nagyobb. Több vizsgálat után derül ki, hogy műthető-e, attól függ, hogy milyen szövet a behúzódás, de ahhoz még több időnek el kell telni! Az orvos nagyon kedves és bízom benne, van rajtam kívül hasonló páciense 1 vetélésen van túl és két gyereken! Lehet ezzel szülni csak a koraszülés és a vetélés kockázata sokkal nagyobb! Sokat olvasgattam utána a neten, több sikeres történetet olvastam, mint rosszat.
1024. Gabka (válaszként erre: 1019. - 7d6739e46c)
2012. szept. 11. 08:50
Szia! Kérdésedre talán igen a válasz! A méhem két részből áll, de egyként működik! Mindkettőben fejlődött a nyálkahártya a várandósság miatt, de sajnos nem csak az egyik feléből távozott, hanem mindkettőből a babával együtt!
1023. Gabka
2012. szept. 11. 08:47
Sziasztok! Szóval elsőre szív alakú méh, csak egy megnézés kevés, úgy volt, hogy a véreredmények mikor viszem vissza, majd még megnézi, de közben várandós lettem! Majd akkor azért nem vizsgált olyan vadul! Mikor elment a babánk, akkor megvizsgált és kiderült, hogy nem középen van az elválasztás, a jobb oldali szarv kisebb, ott volt a bébi. Így utólag már nem lehetett tudni, hogy azért ment el mert a méhem nem működött jól vagy egyéb gond volt. A kontrollon abban egyeztünk meg, hogy elkezdem már akkor a terhes vitamint szedni és majd meglátjuk! ( 1 vetélés nem, vetélés orvosi szempontból, sajnos)
1022. LiliumSouliei (válaszként erre: 1018. - Gabka)
2012. szept. 11. 08:41
Szia Gabka! Olyan szempontból mi is sorstársak vagyunk, hogy én is 28 vagyok és most 2 év próbálkozás után sikerült. Nagyon sajnálom, hogy nálad is ilyesmit diagnosztizáltak. Nem értek hozzá, amit írtál, az a kétszarvú méhet jelenti? Ezek szerint a két fél egymástól függetlenül működik? A te esetedet nem tudják esetleg megműteni? Ha nem, nagyon drukkolok, hogy így is sikerüljön a baba! Mennyi esélyt mondtak? Esetleg orvosilag nem tudják valahogy elősegíteni, hogy megfoganjon a kicsi?
1021. jucie
2012. szept. 10. 18:33

Gabka, és mit mondanak az orvosok a babavállalásra nézve? Tudnak valamiben segíteni? Remélem, igen!!!

Nekem ugyan sövény a diagnózis, volt doki, aki azt mondta, szinte 2 szarv van a méh tetején.

1020. fruska84 (válaszként erre: 1018. - Gabka)
2012. szept. 10. 17:03
Szia! Elég sok mindenben hasonlítunk :) szintén 28éves vagyok és mi is 2éve szeretnénk babát. Bár nálad akkor nem lehet műteni? Nekünk itt nagy átlagban septusunk volt, azt szerencsére meg lehet műteni. A pozitív hozzáállás muszáj, bár tudom ilyenkor nagyon nehéz tud lenni.
1019. 7d6739e46c (válaszként erre: 1018. - Gabka)
2012. szept. 10. 16:08
Hát,nem öröm hogy itt vagy....a bicornist nem tudom hogy lehet-e műteni,nem értek hozzá?neked mit mondott a doki?vagy ez hogy van?megfogan az egyik felében,megtapad és a másik felében meg ugyanúgy működne a dolog mintha menstruálnál?bocsi ha hülyeséget kérdezek...
1018. Gabka
2012. szept. 10. 15:01

Sziasztok! Én még új vagyok, de megörültem a "sorstársaknak"

28 éves vagyok és két éve szeretnénk babát. Ez májusában uterus bicornis diagnozist kaptam (hát, nem örültem)vetélés, koraszülés! Nem nyugodtam meg, az orvos azt mondta kezdésnek vérvétel! A hónap végén már nem jött meg, pozi lett a teszt! Orvos uh és tényleg várandós voltam! Meló,görcs,uh minden rendben csak a méhem másik feléből leválik a nyálkahártya, de valójában majdnem 7 hetesen elment! Jó hír van pé és spontán teherbeestem!1 hónap múlva volt kontroll, sajnos a jobb fele a kisebb, nem húzódik le végig, szerencsére 1 méhnyak van! Nem történik egyenlőre semmi, csak próbálkozás és majd meglátjuk! Nem tudom pozitívan nézni a dolgokat! De nagyon szeretném ha megfoganna...és megszületne egészségesen

1017. Erika31 (válaszként erre: 1016. - Jucie)
2012. szept. 10. 14:17
Nagyon szurkolok Nektek! :):):)
1016. jucie
2012. szept. 9. 13:35
:-) Mindenképp! És tudjátok, ha nekem sikerül, akkor mindannyiunknak fog!!!
1015. fruska84
2012. szept. 8. 17:42
Igen-igen, szorítunk Nektek! :) és majd ha kicsit kipihented magad és lesz egy kis időd oszd meg velünk a jóhírt!
1014. LiliumSouliei (válaszként erre: 1013. - Jucie)
2012. szept. 8. 10:30
Szia jucie! Nagyon drukkolok értetek, már egész héten azon gondolkoztam, hogy már talán meg is született a babád :) Majd mindenképpen írj az örömhírről nekünk, szerintem itt a fórumon mindenki nagyon szorít értetek!
1013. jucie (válaszként erre: 1010. - Erika31)
2012. szept. 7. 19:08

Szia Erika! :)

Követlek - szerencsére - rendületlenül, épp most töltjük a 39. hetet, szóval mostmár bármikor kellhet indulni. Nem császárral indulunk, az orvosom ott volt a mûtétkor, tisztában van vele. Többeket kérdeztem, akiknek szintén volt sövénymûtétjük, nemrég szültek, és csak egyvalakinél támogatták inkább a császárt, a többiek orvosai nem mondtak ilyen kikötést. Az orvosom azt mondja, császárnál átvágják a méhfalat, és még azután is lehetséges sima szülés, itt pedig átvágás nem volt. De értem, amit mondasz és remélem, minden rendben lesz...

1012. Erika31 (válaszként erre: 1011. - 7d6739e46c)
2012. szept. 6. 11:53
Igen, elvileg minden méhen belüli műtét miatt indokolt a császár. A méhsövény műtétnél azért főleg, mert nem lehet tudni, hogy a méhfal mennyire vékonyodott el a vágás miatt. Nekem pl.nagyon, és ezzel nem lehetett volna rendesen szülni, és ez csak a császár után derült ki.
1011. 7d6739e46c (válaszként erre: 1010. - Erika31)
2012. szept. 5. 18:47
a méhsövény műtét eleve indok lehet a császárra?Ezt nem is tudtam.Mert én szeretnék császárral szülni ha terhes lezsek,csak tartok tőle hogy nehéz rábeszélni a dokikat...
1010. Erika31 (válaszként erre: 1002. - Jucie)
2012. szept. 5. 14:42
Szia Juice! Nagyon örülök Nektek, hogy minden ok! Ritkán járok ide, de akkor ollvasgatlak. Tudod ugye, hogy nekem császár volt? És nem is engedték, hogy beinduljon a szülés. És jó is, mert én nem szülhetek sima úton a műtét miatt, mint kiderült. Te annál a orvosnál vagy terhesgondozáson, aki műtött? Beszéljétek át még egyszer! Sok puszi Nektek!
1009. LiliumSouliei (válaszként erre: 1008. - Jucie)
2012. aug. 30. 11:11
Szerintem mi is elég bénák leszünk az elején, nem volt a családban olyan baba, akin bármikor is gyakorolhattunk volna. De idővel majd csak belejövünk! :)
1008. jucie (válaszként erre: 1007. - LiliumSouliei)
2012. aug. 30. 09:52
Hát menni fog, mert kijön mindenképp. :-) Inkább az aggaszt, hogy hogyan, mert már sikerült kétszer megtapasztalnom, mennyire hihetetlen fájdalommal jár. Aztán ott vannak azok a dolgok is, amik teljesen ismeretlnenek: hogyan kell ellátni a babát, hogyan bírja az ember a hónapokig nemalvást, stb. Na, de ezt akarjuk mindannyian, ezért küzdünk. :-)
1007. LiliumSouliei (válaszként erre: 1006. - Jucie)
2012. aug. 29. 12:59

Nagyon izgalmas lehet a vége, unokanővérem azt mondta, hogy az első szülése előtti hetekben állandó vizsgadrukkal küszködött.


Menni fog! :)

1006. jucie (válaszként erre: 1005. - LiliumSouliei)
2012. aug. 29. 12:20

Dokim szerint integrált tesztben van értelme az afp-nek, azaz más értékekkel együtt nézve, önmagában nincs - szóval ez így szuper! A 2 levétel viszont simán 2 különböző eredményt is adhat.

37. hét újfajta félelmeket hozott, de az jó, h a régiek - pl. lehet-e megint baj félidőben vagy később, de idő előtt, sikerült-e a sövényirtással megszüntetni az okot - elmúltak. :-)

1005. LiliumSouliei (válaszként erre: 1004. - Jucie)
2012. aug. 29. 11:57

Szerencsére 2x is le fogják venni az AFP-t, mert benne van az integrált tesztben is, ezért így talán kevésbé fognak tudni téveset becsülni.


Nagyon jó lehet, hogy már a 37. hétnél tartotok!!! :)

1004. jucie (válaszként erre: 1003. - LiliumSouliei)
2012. aug. 29. 11:22

16. hét? De jó!!! :-) Igen, afp elég bizonytalan becslést ad, ami jól látszik pl. egy olyan grafikonon, ami az afp értékeinek eloszlását és az azokhoz tartozó betegségeket mutatják. Az a lényeg, ha eltérés van, más vizsgálatok (pl. uh) a döntők.

Kitartás a hátralévő 2 héthez!

1003. LiliumSouliei (válaszként erre: 1002. - Jucie)
2012. aug. 29. 09:58

Hétvégén már a 16. hetet töltöm, hihetetlen! :) A 12. héten elmentem integrált tesztre és az UH részén minden eredmény tökéletes lett, a második vérvétel még hátra van. Most az AFP miatt izgulok kicsit, azt olvastam sok a téves eredmény.


Még dolgozok, csak tegnap volt alkalmam a főnökségnek bejelenteni a babát és csak 2 hét múlva megyek TP-re. Tegnap a közvetlen kolléganőimnek is bejelentettem a TP-t, és azóta fújnak rám, ezért már amúgy sem szívesen vagyok itt.


A császárt én is kérdeztem, de nekem is ugyanezt mondták, hogy a sövényműtét nem indokolja a császárt. Csodálkoztam is, mert eddig itt a fórumon mindenki császárral szült.

1002. jucie (válaszként erre: 999. - LiliumSouliei)
2012. aug. 29. 09:03

37. hetet töltöttük a hétvégén, hihetetlen. Már nem kellene feküdnöm, de szeretném még 1-2 hétig húzni így, egyben és kényelmesebb is vízszintesen, úgyhogy leginkább fekszem. Sima szülésre készülünk, az orvosom szerint a sövényműtét miatt nem kell császár. Persze attól még lehet, hogy végül az lesz.

Ti hogy vagytok? Megvolt a 12. heti uh? Már nem dolgozol, ugye?

1001. jucie (válaszként erre: 996. - Fruska84)
2012. aug. 29. 08:58

Igen, II. és V. faktort kellett nézetnem. Érdemes megvárnod az eredményt, mert ha trombózishajlam derül ki, azt lehet és kell is kezelni.

Hú, de nagyon jó, hogy már csak ez van hátra és indulhattok! :-)

Még kb. max. 2,5 hetem van - nem mondom, hogy nem vagyoj beijedve. :-)

1000. fruska84 (válaszként erre: 998. - LiliumSouliei)
2012. aug. 29. 07:37
Igen :-D nem sokára, október-november környékén újra nekikezdhetünk a babásodásnak! Nagyon kiváncsi vagyok miért hívott vissza a nőgyógyászom, lehet hogy csak azért hogy ellője a startpisztolyt és ha tényleg csak erről lesz szó akkor az elég mókás (mert nem tudom mit akar, így most még mindig védekezünk) és így pont lecsúszunk az e havi peteérésemről, DE mivel várom a trombózishajlam eredményét, így nem is olyan nagy probléma. Szóval November környékén kezdődik a hajrá :)
2012. aug. 28. 20:13

Én is pont a napokban gondoltam rád Jucie, jól számolom, hogy már a 38. héten van? :) Már nem kell sokat várnod minimanóra, izgalmas lehet! Arra is kiváncsi lennék, hogy miben maradtatok a dokival? Ugye már nem kell feküdnüd? Természetes úton tervezitek a szülést vagy császár lesz?


Nekem minden doki azt mondta, hogy szülhetek természetes úton, de biztos ami biztos lesz fogadott dokim, nehogy aztán egy ügyeletes beijedjen és kapásból császár legyen. Lehet császár, de csak ha indokoltan szükséges. Mondjuk azt nem tudom, hogy számít-e, hogy nálam azon a tájékon van a méhlepény, mint ahol a sövény volt -remélem ez nem okoz galibát.

998. LiliumSouliei (válaszként erre: 993. - Fruska84)
2012. aug. 28. 20:07
Ez azt jelenti, hogy hamarosan babásodhatsz? :) Jobb is hogy megvárod a Leiden-mutáció eredményét, ha tudnak róla jól tudják kezelni.
997. LiliumSouliei (válaszként erre: 992. - Schviki)
2012. aug. 28. 20:04
Viki! Nagyon sajnálom, hogy ez történt. Nagyon ijesztő lehetett és főleg várni a reggelt, hogy kell-e egy újabb műtét. Nagyon vigyázz magadra és pihenj sokat! Drukkolok, hogy már ne legyen több bonyodalom.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook