Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhsövény!!! fórum

Méhsövény!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1146. LiliumSouliei (válaszként erre: 1144. - VIVYBABA)
2013. jún. 13. 18:06

Szia! Igen, ezeket a dolgokat nehéz elfelejteni, azt hiszem soha. Nagyon nehéz lehet félidős babát elveszteni, kicsiket is de talán még a legeslegelején könnyebb. Mi a második babára egy csodaként gondolunk, mert ha ő nincs, akkor még nagyon sokáig nem derült volna ki mi a baj. Nekem UH-n sosem látták a sövényt, csak azzal a babával 8 hetes terhesen... A természetgyógyász már a műtéteim után volt, addigra már a sövényemet is fél éve hogy helyretették. Tisztítókúrára fogott, mert kínai orvoslással megállapította, hogy a sok altatás miatt elég sok méreganyag felgyülemlett bennem. Ez egy bizonyos diétát és gyógyteakeveréket jelentett, közben meg akupresszúrára és talpreflexológiára jártam hozzá. Hozzáteszem, hogy minden kezelésre kétkedve mentem és nem hittem benne, mégis segített :)


A kislányom 3600 grammal és 57 centivel született, nem fenyegetett koraszülés, túl is hordtam 1 hetet. Túlzás nélkül nagyon "jó" baba, nem sírós, nem pocakfájós és 2 hónapos kora óta 7 órát alszik éjjel egyhuzamban, 3 hónapos kora óta meg már 9 órát is. Kis mosolygós. :)


Ne add fel akkor sem, ha lesz olyan doki aki nem akar veled foglalkozni, én is elég sok idiótával találkoztam, de idővel meg lehet találni azt a dokit aki foglalkozik veled csak kitartónak kell lenni. Járj utána, megéri!

1145. jucie (válaszként erre: 1137. - VIVYBABA)
2013. jún. 6. 20:04

Szia! Köszönöm! :) Egyáltalán nem volt semmi hála az égnek ennél a terhességnél, minden a legnagyobb rendben volt és a szülés is 40 hét + 3 napra indult meg. A sövény helye látszik, de ennyi. A méh tágult, a baba be tudott fordulni rendesen (már a 25. héttől úgy volt). Hiszteroval műtötték, azt mondanám, alig vettem észre belőle valamit utána. A sövény nálam nem okozott problémát sem teherbeesésben, sem ciklusban, így nem kaptam hormonokat vagy más bogyókat.

Jó lenne, ha mindent elfelejtene az ember, de egyelőre még nem sikerült. Szerintem nem is fog soha, ők is a gyerekeim. :'(

1144. VIVYBABA (válaszként erre: 1142. - Aazsuzs)
2013. máj. 21. 22:10

Sziasztok! Csajok,sajnálom,hogy ennyi mindenen keresztül kellett mennetek,de megérte és ez a lényeg :) Én is ettől félek,hogy mivan ha nem tudják helyre hozni :(


Aazsuzs és az endoddal mivan? Azt is megcsinálták? Minden oké azzal is? Tükrözéssel nem is lehet látni,hogy szív alakú?? Nem értem akkor nekem mit láthattak :D vagy olyan nagy a behúzódás és azért vették észre :( majd kiderül,ha oda kerül a sor.

Jól vagytok?:)



Liliumsouliei hihetetlen ami veled történt! Ennyi műtét,vizsgálat és természetgyógyász segített :O Milyen kezelést kaptál? Miket szedtél? Húha akkor még picike ,de édes lehet :)) mennyivel született? hogy viselkedik? Jól alszik? Eszik rendesen? ;) Pénteken kéne mennem dokihoz,de nem tudok,nagyon bosszant :/ Keddre remélem lesz hely, kérek egy UH-t kíváncsi vagyok hogy látnak-e valamit!! Nem hagyom magam lerázni,ha kell 5 dokihoz is elmegyek :D

1143. LiliumSouliei (válaszként erre: 1139. - VIVYBABA)
2013. máj. 21. 15:33

Szia! Előfordul, hogy UH-n is látszódik a sövény, de ez a helyzetétől is függ és hogy mekkora. Nekem sosem látszódott, csak amikor már 2 hónapos babás voltam és nem maradt meg a baba. Ha kívülről is van behúzódás, az nem kitapintható, ha minden igaz csak laparral látszik.


Előfordul, hogy a sövény mellett teljesen jól kihordható egy terhesség, de ez a ritkább, általában gondot okoz. Nekem 2 év kálváriát kellett megjárnom miatta, végig babát szerettünk volna. Lett tőle egy méhenkívüli terhességem, 1 missed ab és 1 műtét utáni gyulladás is. A műtét után nem sikerült teherbeesnem, 1 év alatt 5 altatásom volt és valószínű az terhelte meg annyira a szervezetemet hogy azért nem ment. A műtét után több kémiai terhességem is volt, amik nem maradtak meg. Szedtem Clostit, de attól sem jött a baba. Fél év sikertelenség után elkezdtem természetgyógyászhoz járni, végigcsináltam egy kúrát és a kúra legvégén fogant a babám.


A kislányom idén februárban született, még picibaba :) tesón még nem próbálkozunk.

1142. aazsuzs (válaszként erre: 1141. - VIVYBABA)
2013. máj. 20. 13:01

Szia!Köszönjük a gratulációt!:) Remény mindig van, és az embernek nem szabad se ezt, se a hitét elveszíteni!

Nekem endometriózissal kezdődött a kálvária, aztán megnézték a hasüregben van e endó, és ekkor látták, hogy kívülről behúzódó a méhem. Eztán jött egy átjárhatósági vizsgálat, ott pedig a röntgen kimutatta a méhem belsejét is, és a behúzódást...Eztán jött a tükrözés és műtét. Lézerrel vágták le a fölösleges részt, amennyire csak lehetett. A doki nem kergetett álmokba, mondta, hogy olyan nagy a behúzódásom, hogy vagy meg tudja csinálni vagy nem, ez műtét alatt derül ki. Ha nem tudja megcsinálni, nem is tudok kihordani egy babát sem. Na ez szörnyű volt...

Aztán amikor ébredtem fel a műtétből iszonyatosan fájt a hasam, görcsöltem, de örültem, mert tudtam, hogy ha fáj, akkor vágtak, tehát ez jót jelent!:) Így is lett.

Összesen egy és háromnegyed évet próbálkoztunk,mire megfogant a Kislányom!

Pcos is szépen tudják kezelni. Mindent végig kell vizsgáltatni, és nem szabad, hogy hagyja magát az ember lerázni. Én is mentem a célom után, és itt van az első Babánk!

Ja, és még annyi volt, hogy 3 dokiból kettő az endo miatt azt mondta természetes úton nem lehet gyerekem, hát a 3-nak lett igaza!:)

1141. VIVYBABA (válaszként erre: 1140. - Aazsuzs)
2013. máj. 19. 10:06

Szia! Örülök,hogy minden rendben van veletek,gratulálok!!! :) Úgy látszik tényleg van remény ;) Most lehet hülyeséget kérdezek,de nem igazán értem..ha kívűlről van a behúzódás,azt akkor UH-n vagy kézzel is lehetne látni,érezni?? Nekem belülről van szerintem,mivel tükrözéskor derült ki?!? Mint lejjebb írtam,semmit nem mondtak ott akkor. Múlt héten voltam egy dokinál,ő azt mondta lehet ezzel is baba,de ha mégse, majd akkor foglalkoznak vele,ha már tényleg szeretnék. Nem most tervezek,de eléggé elszomorít,hogy most így nem akarják megcsinálni :(

Az átjárhatóságra is kíváncsi lennék, lehet ott is bibi lenne. De ezt is majd ha kicsit szeretnék. Most pcos gyanú,hormonok miatt lesznek vizsgálatok.Ti mióta próbálkoztatok? Volt más gond ezen kívűl? Első baba lesz? :)

1140. aazsuzs (válaszként erre: 1135. - VIVYBABA)
2013. máj. 18. 20:18

Szia!


Nekem kívülről is behúzódó a méhem, belül pedig egy nagyobb/szélesebb rész volt behúzódva, mint egy sövény. Nem estem teherbe, aztán megműtötték. A belső behúzódást két műtéttel távolították el 80-90%-ban.

Rá félévre spontán sikerült a Baba, most a 28. hétben vagyunk a Drágámmal. Az orvos mondta, hogy szépen tágul a méhem, semmi akadálya nincs a Babának a növekedésben. Remélem!!:)

Neked is szorítok, hogy mihamarabb jöjjön a Csöppség!

1139. VIVYBABA (válaszként erre: 1138. - LiliumSouliei)
2013. máj. 18. 18:25

Szia. Köszike,jól esik,hogy írtál! Gratulálok neked is a babádhoz!! :) olyan jó olvasni,hogy sikerülhet másnak is,remélem egyszer én is átélhetem! ;) Sajnálom az elsőt.. :( Legutóbb mikor volt a tükrözés,akkor a doki mondta,valószínű vetélés volt,(3hetet késett is már+görcsöltem+erős volt..),de csak gyanúval vettek fel,szövettaniból nem tudták megállapítani hogy valóban az volt-e. Uh-n nem láttak még sosem babát,se a szív alakú méhet. Nemtudom hogy mit láttak,kívülről vagy belülről van a behúzódás,mert nekem akkor ott semmit nem mondtak!!!! Mikor felébredtem,mentem és megkérdeztem,hogy mégis mi volt vagy megtudhatnám milyen műtétet végeztek????? Ha nem fájt volna a hasam,azonnal hazamentem volna,olyan ideges voltam,hogy még nekem kell megkérdezni,mintha nekem nem kéne tudnom?!Eredetileg kaparás lett volna,de tükrözés volt.

És pont az a doki csinálta akinél a sogórnőm szült,aztán majdnem ott maradt a keresztfiam is+ő is,mert komplikáció volt,és ez a doki nem figyelt oda!!állítólag szereti a piát!

Szerencsére minden jól alakult. Meg hát ő vette most észre ezt a méhet nálam,de azt mondta meg kell majd műteni+akkor kaptam antibiotikumot 5 napig kórházba voltam,azóta se láttam azt a dokit,hála égnek. Most megyek majd egy endos meddőségi dokihoz,nővérem is hozzá jár,úgyhogy bízok benne,hogy nemsokára javulok! :) Kíváncsi vagyok,mit mond majd :O Amúgy én sztk-ba járok,és államilag lesz majd a műtét,ha lesz. Tanulok most kezdem és ausztriába is indulok vissza melózni,minden attól függ mit mondanak most. De olvastam,hogy ez a lapar vagy akár más beavatkozás, pénzbe kerül ott is?? Vagy csak a hálapénz van ilyen esetben?Hogyan működik ez?? Örülök,hogy jobban vagy!! Nálad most akkor hogyan is alakulnak a dolgok? Babát terveztek? Mivel kezelnek?

Huu na hát csak megírtam kijött belőlem minden bocsi :D Írjatok csajok,ha itt vagytok,dumcsizzunk :)

1138. LiliumSouliei (válaszként erre: 1135. - VIVYBABA)
2013. máj. 18. 09:16

Szia! Nekem kívülről nem volt meg a behúzódás (a szív alakú ugyebár azt jelenti hogy ott is megvan), de belül ott volt egy 3 centi magas és 2-3 centi széles sövény, ami a doki szerint elég nagy. Ennek ellenére UH-kon nem is látszódott, ki sem derült volna ha nem próbálkoztunk volna a babán -konkrétan a 9 hetes missed ab. UH-n vették észre. Nagyon szerencsés vagy hogy neked babaveszteség nélkül is észrevették!


Ha méhtükrözést csináltak neked, akkor miből látták azt hogy kívülről is be van húzódva? Tudtommal azt kívülről laporoszkópiával lehet jól látni, de lehet hogy most hülyeséget írok ezzel (nekem volt laparom is, ezért biztos hogy kívülről nem volt másmilyen).


Írtad, hogy még nem szeretnél babát. Hát én a helyedben egész biztos azt csinálnám, hogy most megműtettném a méhem, mert mennyivel jobb az hogy amikor majd eljön az az idő, hogy már tényleg jöhet a baba, nem kell még ezzel is nyűglődni, nem kell türelmetlenkedned hogy mikor jár már le a regenerálódás ideje, hanem már a méhed rég megfelelő egy babának. Hidd el nagyon rossz az amikor már szeretnétek és még ott van egy csomó akadály. Szerintem vágj bele most! Jobb túllenni rajta, én nagyon féltem előtte, de olyan hamar túl leszel rajta hogy meg is lepődsz. A műtét után 1 hónapig komolyan be kell tartani a kíméletet, mármint fizikailag is hogy ne emelj nagy súlyt, hajolgatás, no meg addig nincs szex, nincs kádbanfürdés vagy strand, de ez is hamar lemegy. Jah igen, nekem a menzim nem volt rendszeretelen tőle csak nagyon fájdalmas, de mióta megműtöttek már nem fáj!


Nekem a sövényműtét teljesen megoldotta a helyzetet, a terhességem komplikációmentes volt, de még a szülésem is. Fájásgyenge voltam, gyanítom hogy a műtét következménye, de sikerült természetes úton szülnöm -bár ahogy írtam nekem kívülről nem volt meg a behúzódás. Nekem a sövény a hátsó falon volt, de a babám is a hátsó falon tapadt, mégsem lett ebből baj.


Ha hormongondjaid vannak, az is lehet majd akadály és azt is jobb ha már most kezelteted. A rendszertelenség tuti attól van. Szerintem a két dolog nem zárja ki egymást, egyszerre tudják kezelni a hormonjaidat és közben a műtétet is lezavarhatod. Szóval mindent bele! :)

1137. VIVYBABA (válaszként erre: 1136. - Jucie)
2013. máj. 17. 22:18
Szia! Először is gratulálok a babához!! :) Te is sok mindenen keresztül mentél sajna ahogy olvasgatom,de szerintem mindent elfelejt az ember,ha a kezében tarthatja a csöppséget!! ;) Akkor neked megvan a sövény egy része most is?Nem okoz semmi bajt?Műtét előtt rendszertelen volt a mensid miatta?? és végülis jó helyen tapadt meg,ha jól értem? Hát ehhez nagy szerencse kell!!Hormonjaid rendben voltak? Kaptál valami gyógyszereket vagy mi segítette a babásodást??Hát sose jött még össze nekem a baba több hétig,úgyhogy nagyon félek... Ti teherbe estetek már és az valahol "megnyugtató" hogy más a baj.. Szóval én most nem szeretnék még babát,vagyis de már évek óta vágytam rá! De most nincs párom és így nem mostanában tervezek. Most lesz majd 3.+21.napi vérvétel,stb. Egy új endos dokihoz megyek,megkérdem majd mi legyen így,mert lehet először a hormonjaim kéne kezelni? Laparral vagy mivel csinálják ezt?Nekem már volt 2 rutin műtétem,altatás stb. Úgyhogy nemtudom mi lesz,de remélem hamar túl leszek rajt! Köszike a válaszod! :)
1136. jucie (válaszként erre: 1135. - VIVYBABA)
2013. máj. 17. 15:37
Szia! Nekem is arcualt uterust diagnosztizáltak korábban. Szerintem ne várj a műtéttel, nem érdemes.
1135. VIVYBABA
2013. máj. 17. 15:21
Sziasztok! Jàr még ide valaki??Van olyan csajszi itt,akinek szív alakú a méhe? (arcualt uterus) Méhtükrözéskor vették észre :( Vetélést konkrétan nem tudták megállapítani a szövettanibòl,de az orvos azt mondta szerinte biztos az volt,mivel nagyon erősen véreztem,és ez már nem az első eset volt :( Sövény vagy szìvalakùnàl lehet tünete,hogy rendszertelen a mensim? +pcos gyanú is van..: ( Egyik doki azt mondja,nem kell müteni,mìg nem szeretnék babàt,màsik azt mondja megkéne. Én is jobban szeretném,ha megcsinàlnàk,minél elöbb tùl legyek rajt! Szerintetek várjak vele?? :( Tapasztalta valaki már ezt? Köszike ha válaszoltok!! :)
1134. jucie (válaszként erre: 1127. - Mazsola85)
2013. máj. 9. 21:11
Fülöp doki ugye Fülöp István? Szerintem ő nagyon jó ebben, az egyik legjobb, nyugodtan rábízhatod magad. Engem először a sövénnyel operált, aztán a méhszájseb miatt is hozzá mentem és ha még valaha lesz olyan problémm, amihez ő kell és ki tudom fizetni, csak hozzá megyek. Amit ő mond majd, az lesz a tuti - szerintem. És ha azt mondja, jobb megoperálni, az a legjobb!
1133. jucie (válaszként erre: 1131. - Fruska84)
2013. máj. 9. 21:08
Aztaaaa annyira örülök! :)
1132. LiliumSouliei (válaszként erre: 1131. - Fruska84)
2013. ápr. 26. 20:16
Jaj dejó, a harmadik trimeszter már annyira más. Hamar eljön a ti időtök is, drukkolok hogy szép szülésed legyen! :)
1131. fruska84 (válaszként erre: 1130. - LiliumSouliei)
2013. ápr. 26. 18:47
Huu nagyon gyorsan telnek a napok (szerencsére), 6.hónapot taposom, ha jól számoltak a dokik és persze ha a babó is úgy gondolja pont 3hónap múlva szülök :) Már nagyon várom!
1130. LiliumSouliei (válaszként erre: 1128. - Fruska84)
2013. ápr. 26. 14:48
Szia fruska84! Hogy haladtok a terhességgel, hány hónapos vagy most? :)
1129. LiliumSouliei (válaszként erre: 1127. - Mazsola85)
2013. ápr. 26. 14:47
Szerintem is mindenképpen nézesd meg, azért neked is már elég sok gondod volt, minek kellene mégegy tragédiát átélned? Jucie-val kellene beszélned, mert neki a műtétet is a Róbertban csinálták, de ha jól emlékszem nem került az ilyen sokba, valamennyit talán az állam támogat belőle így is.
1128. fruska84
2013. ápr. 26. 07:45

Szia Mazsola!

Én semmiféleképpen nem mennék bele abba, hogy majd csak akkor foglalkozunk vele, ha "újra gondot okoz"! Nekem a HSG után azt mondta a doki, hogyha nem tudna az előzményekről akkor nem babrálná a méhemet és nem is javasolná a műtétet, mert nem olyan nagy a sövény, ja de mégis 3vetélést okozott (nem is beszélve arról, hogy a mostani terhességemnél nem kell már paráznom a "kis bozótom" miatt)... Szerintem mindenféleképpen menj el Fülöp dokihoz.

1127. Mazsola85
2013. ápr. 25. 19:43

Sziasztok!

Lányok, tanács kéne! A 6 hetes UH-n a doki látott, sőt meg is mutatott valamit, ami talán sövény, de az tuti, hogy ketté osztja a méhnyálkahártyát a méh felső részén. Viszont azt mondta, csak akkor foglalkoznak vele, ha újra gondot okoz, és hogy bízzunk benne, hogy nem lesznek újra ikrek a babák. Amúgy 4-5 hónap várakozás elég, utána bele lehet újra vágni a próbálkozásba.

Nem biztos, hogy szeretném meg várni, hogy "újra gondot okozzon". Azóta egy másik dokinál is jártam, de egyetértett a tanácsal.

Fülöp dokihoz csak egy hónap múlva van időpont, addig ezen kattogok, hogy higgyek az eddigi orvosoknak, vagy menjek, és nézessem meg a Róbertben is?

Aki Fülöphöz ment, ott csak fozetősen csinálják meg, ugye? Mert a 150 000 ft elég húzósnak tűnik, de a jövendőbeli gyerekeinkért mindent!

1126. jucie (válaszként erre: 1125. - LiliumSouliei)
2013. ápr. 11. 10:17
Tényleg szerencsétek van! :)
1125. LiliumSouliei (válaszként erre: 1124. - Jucie)
2013. ápr. 6. 10:34
Szerencsénk van a kislányunkkal, mert nem hasfájós, alig sír és általában éjjel 2x5 órát alszik :) De ennek ellenére ólmos fáradtság van rajtam amikor éjszaka fel kell kelni.
1124. jucie (válaszként erre: 1121. - LiliumSouliei)
2013. ápr. 5. 22:41
Jól! :) Ti? Szoktál aludni? :D
1123. jucie (válaszként erre: 1122. - Mazsola85)
2013. ápr. 5. 22:40
Mobilról nem tudom megnyitni, de holnap igyekszem válaszolni.
1122. Mazsola85
2013. márc. 30. 07:01

Sziasztok!

A héten elkészült a szövettani eredmény, de nem adják oda nekem, csak a dokimnak. Állítólag már nála van, csak Ő nem tud róla. Bírom az ilyen szervezést. Majd a kontrollon derül ki, megtudtak-e valamit, miért veszítettük el a babákat. És addig még van majdnem 2 hét... :(

Remélem, akkor szóba kerül a műtét időpontja is. Vagy hogy megcsinálja-e a dokim, vagy menjek máshoz. Szóval várunk...


Jucie, köszi a felajánlást, írtam privit.


Boldog Nyuszit Mindenkinek!

1121. LiliumSouliei (válaszként erre: 1119. - Jucie)
2013. márc. 27. 09:10

Szia Jucie, hogy vagytok???


Én is őt ajánlottam mindenkinek :)

1120. opeaki (válaszként erre: 1112. - Mazsola85)
2013. márc. 26. 22:23

Sziasztok!

Én ma voltam egy professzornál,aki komoly szaktekintély, méhhel kapcsolatos problémákban is rendkívül jártas. Dr. Rákóczi Istvánnak hívják.Szívesen írok többet, ha tudok vele segíteni!

1119. jucie (válaszként erre: 1117. - Ritgez)
2013. márc. 26. 22:23
Fülöp István
1118. jucie (válaszként erre: 1112. - Mazsola85)
2013. márc. 26. 22:22
Szia, most olvaslak... Nekem is volt egy 21 hetesem. Aztán egy 22. Utánuk kivizsgálás, hónapokig minden hétköznapra jutott valamilyen kapcsolódó program. Csak a sövény derült ki, amit megoperáltattam. Ha gondolod, megadom a dokijaim nevét plusz néhány infot a vizsgálatokkal kapcsolatosan.
1117. ritgez
2013. márc. 24. 18:13

Kedves Lányok, méhsövény eltávolító műtétre készülök...tudnátok nekem egy jó dokit ajánlani?

köszönöm:)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook