Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯
49878. Muffin91
2020. nov. 25. 15:00
Köszönöm a válaszokat, csajok ❤️
49877. Kajszi72 (válaszként erre: 49875. - Virkina)
2020. nov. 25. 00:23

Szia. Ha ott piros, ahol a ragasztócsíkok voltak, távolabb a varrattól, azt kenheted valami hámosítóval. Ha a popsikenőcsök nem használtak, próbáld meg az Alsolt, régi, bevált, olcsó. Ha közvetlenül a varrat mellett piros és kidomborodik, akkor marad a betadin, kamilla főzet, és a türelem.

Műtétkor meg azért rendesen meggyepálták a hasunkat, a bőr is érzékenyebb maradt.

Amíg jön a savó a sebből, azon a részen a test folyamatos készültségben van, próbálja a bőrt bezárni, védekezik a betolakodók ellen, fehérvérsejt katonákkal és a hőmérséklet lokális emelésével.

Nem akarlak elkesernyézni, nem is ugyanaz a szitu, mint nálam volt, de idő kell a zsírszövetnek, mire tisztességgel egybeszedi magát. Kalap kakit! 🌻

49876. Marika Szebeni (válaszként erre: 49875. - Virkina)
2020. nov. 24. 22:49
Szia, engem közel egy ève műtöttek, keresztben vágták. Nekem is van hájacskám, ami lelóg. Kèt hete fürdèsnèl vettem èszre, hogy bepirosodott ès szinte lángolt a hasam alja. Megijedtem, már akkor kezelte a fèrjem fertőtlenítővel. Másnap elmentem a körzeti dokihoz, megnèzte, azt mondta, gombás. Kaptam este Canesten krèmet, nappalra Mycosid hintöport. Néhányszor így kezeltük, aztán áttèrtünk a Betadinra, mint a műtèt után ès ez volt a hatásos, egy hèt alatt rendbe jött. Azóta gondoskodok róla, hogy ne èrjen össze a bör ès szellőzzön. Ez az èn törtènetem, de mutasd meg dokinak magadat, az a biztos.
49875. virkina (válaszként erre: 49869. - Kajszi72)
2020. nov. 24. 22:20
Varratom egyre szebb de még mindig levedzik, de körülötte a hasamon a bőr tűzpiros. Nem kenem szellőzik, korábban a hasi börre próbáltam a Sudokrémet de nem lett jobb, illetve amit még a kórházban a szobatársak ajánlottak bephanten plus, de az sem volt jó. Elég ha szellőzik vagy tegyek rá valamit curiosa gélt vagy valamit, mert nagyon csúnya és ég.
49874. virkina (válaszként erre: 49872. - Tim70)
2020. nov. 23. 18:27
Köszönöm a segítséged!
49873. virkina (válaszként erre: 49869. - Kajszi72)
2020. nov. 23. 18:26
Köszönöm szèpen, sokat segítettél, igyekszem mindent betartani.
49872. Tim70 (válaszként erre: 49868. - Virkina)
2020. nov. 23. 13:03

Szia Virkina!

A jóga szerintem még korai (jógázok, de kb 8 hónap után kezdtem). Egyedűl ne, ha felügyelet nélkűl csinálod egy-két ászana galibát okozhat.

Ha van oktatód és elmondod neki az egészségügyi helyzetedet akkor személyre szabott gyakorlat sort össze tud neked állítani. Mantrázz ha töltődni akarsz, vagy halgass meditációt.

Hidd el jót tesz.🙏😊

Ahogy Kajszi írta sétával kezdj egyre nagyobb távval, hidd el mozgásnak elég lesz, majd követheti a kocogás ha birod. Lassan járj tovább érsz! 💖 Türelmes legyél magaddal és a testeddel.

Üdv: 💖Timi

49871. genia (válaszként erre: 49864. - Kajszi72)
2020. nov. 23. 12:47

En is !

Nagy segitseg volt,♥️😊💋

49870. Kajszi72 (válaszként erre: 49867. - Virkina)
2020. nov. 22. 23:50

5. héten már simán kádazhatsz.

A másik:a direkt hasi tornát a 6. hét után javasolják elkezdeni, akkor is csak medencebillegetéssel meg térdfelhúzásokkal. Talán kérdezz rá a dokinál a kontroll alkalmával.

Először mindenkinek a sétát javasolják, és amikor visszatér az erő és a koordináció is újra tökéletes, akkor jöhetnek az átmozgató mozgások, és csak utána a célzott edzés.

A random jóga, főleg oktató nélkül szerintem necces lehet. Kalap kakit!🌻

49869. Kajszi72 (válaszként erre: 49866. - Virkina)
2020. nov. 22. 23:35

Ne kenj rá semmit, főleg ne zsíros popsikenőcsöt! Nem tud szellőzni és baromi könnyen felülfertőződik! Továbbá felpuhítja a bőrt, mintha a kádban áznál órákon át...

Patikában lehet kapni sebgyógyulást segítő kencét, Curiosa gél. Meg javaslom a fehér, selyem, gurigás ragtapaszt, az nem nyírja ki a bőrödet.

Amikor nem mész sehova, be se kösd, hagyd szabadon teljesen. A levegő segíti a sebgyógyulást.

A pukiról: nem mozogsz anbyit, mint műtét előtt, ezért is támadnak a szelek. És jobb, ha könnyű kajákat eszel még jó ideig. Semmi fújós, hüvelyesek, tökfélék, káposztafélék tiltólistán.

Ha elhagyod a kenyérféléket és csökkented a szénhidrát bevitelt azzal is sokat segítheted a sebgyógyulást.

Tényleg, semmi kencézés, ez a legrosszabb, amit egy varrattal tenni lehet... Tisztán tartás, fertőtlenítés, levegőzés, ez a három dolog fontos.

8 varrott hegem van, egy öltésestől a rohadt sok öltéses hasi hegig. Légyszi higgy nekem! ❤ Kalap kakit mindenhez!🌻

49868. virkina (válaszként erre: 49195. - Évi0519)
2020. nov. 22. 21:04

Szia Évi!

5. Hétnél tartok, és én is gondolkodtam a jógában. Nem tudom mennyire megerőltető. Nekem még fájdogál a hasam a sebem. Lehet valami kezdő jógát megpróbálok.

49867. virkina
2020. nov. 22. 20:03
Elfelejtettem kérdezni, mikor lehet kádfürdőt venni? Nekem nagyon hiányzik.
49866. virkina
2020. nov. 22. 20:01

Sziasztok!

Kedden lesz 5 hete, hogy műtöttek, hosszában vágva. Sajnos folyamatosan váladékozik a sebem 3 helyen a nagy hasi zsír miatt így kezelni fertőtleníteni kenni kötözni kell . Most már csak napi 1x de eddig volt 2-3 is. Viszont körülötte bepirosodott és fáj a bőröm. A 3 héten vették ki a varratot, és mondta az orvos, fog még váladékozni. De hogy fáj a vágás helye és körülötte az zavar. Neogranormonnal kezeljük. A másik ami fura bármit eszem szellentek sokat hangosan, nagyon kínos, és a hányingerem még mindig meg van. Ha éhes vagyok, ha ettem előjön. Azt hittem sokkal jobban leszek már ennyi idő elteltével.

49865. Klarissza71 (válaszként erre: 49864. - Kajszi72)
2020. nov. 22. 18:23
Én is Tim70 kórházi listájával indultam a műtétre 5 hónapja! Nagyon hasznos volt!
49864. Kajszi72 (válaszként erre: 49862. - Tim70)
2020. nov. 22. 14:00
❤ Eszembe jutott, amikor a anno a listád alapján összeírtam a kórházas listámat... 😀❤
49863. Kajszi72 (válaszként erre: 49861. - Klarissza71)
2020. nov. 22. 13:53
Köszi Klarissza, így jobban képben vagyunk, ha előjön még ez a téma.🌻
49862. Tim70 (válaszként erre: 49858. - Muffin91)
2020. nov. 22. 13:06

Szia Muffin91!

Kajszi igen jól összefoglalta, de egy kis bátorítás Tőlem is😍Előszőr is "No para".

Nehogy otthon maradjon valami, ezért segítség képen az én bevunoló pakkom:

mosdókesztyű, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, kézfertőtlenítő, wc papír és nedves is, popsitörlő, wc ülőke fertőtlenítő kendő, papír wc ülőke, törölköző 2 nagy 2 kicsi, arckrém, deó, hálóing 2 db (egy se volt rajtam csak a kórházi), 4 pizsama (ez is felesleges volt), köntös, szabadidő ruha (haza jönni), pléd, kispárna 2 (ezzel támasztottam ki magam 😁), fehérnemű én kb 12 db-ot vittem + 1 hasszoritós bugyit ami nem volt rajtam, zokni 5 pár, sportmelltartó 2db, fésü hajgumi csatt, papucs 2 pár 1 zuhanyozni 1 szobai, tisztasági betét 3 féle (na ez is elég lett volna csak egy), gyógyszer: saját amit esetleg rendszeresen szedsz, algopiryn, espumisan, SPORKUPAKOS ÁSVÁNYVÍZ, ropi, negró, reklám szatyor, papirzsepi, szalvéta, pohár, kés, villa, kanál, telefon, töltő, füles, könyv, szemüvegtörlő, iratok 😊.Na így nézett ki az én pakkom.😁

Előző nap hashajtás (édes lötyi, + 2l folyadék) reggelre kipucol.

Kórháza válogatja, nálam nem volt beöntés, viszont kérték, hogy itthon borotválkozzak meg az intim területen 😊.

Katétert nálam altatás után tették fel. Előtte nap délig ehettem, éjfélig ihattam. Utába semmi.

Osztályról az örzőbe kerültem innen indítottak a műtőbe. Ide kis pakkot kellett bevinni: telefon, töltő, eü papír, pzs, mosdókesztyű, deo, tusfürdő, kis törölköző, ropi, cukorka.

A felülést megmutatják, a hasat erőltetni nem szabad, oldalról feltolod magad. Az első nap k...va szar, de lábra kell állni és indul a totyogás. Ennek később is jelentősége lesz.

Tisztálkodni kell!!!! Semmi baja nem lesz a zuhanyzástól ha egy kis víz éri. Kádba fürdés viszont nincs. Volt a régiek között aki folpaccal betekerte zuhanyzás előtt, szerintem szuper ötlet. 😊 Nálam kamilla teás törölgetést ajánlottak tisztán tartásra ezt használtam. Nincs semmi kence-fice rá, szépen rendbejön.

Hirtelen talán ennyi. Ha bármi kérdésed van tedd fel, biztos kapsz rá választ.

Az erő legyen veled!

Üdv: 💖Timi

49861. Klarissza71 (válaszként erre: 49853. - Kajszi72)
2020. nov. 22. 11:27
Szia! Én az eü küret után egy hónappal újra vérezni kezdtem így vírus idején is vissza mentem a nőgyógyászati sürgősségire ott felírták nekem a Norcolut tablettát,hogy szedjem a műtétig ettől nem véreztem áprilistól szedtem Június 4 ig amíg meg nem műtöttek!!!
49860. Kajszi72 (válaszként erre: 49857. - Zsensina)
2020. nov. 22. 06:41

Szia. Lehet, hogy egyoldalú a terhelés. Ha egyhelyben álsz és nem totyogsz vagy ringatod magad közben, akkor izomláz lesz, befeszül és fáj. Üléskor ugyanez előfordulhat.

Lehet, hogy túl terminátorkodtad, vagy épp fordítva, eddig kímélted, most meg jobban dolgoztatva van a mindennapokban.

Lehet az időjárásváltozás, ami durva sajgásokat tud okozni. Vagy a ciklus, úgy emlékszem maradtak a petefészkeid.

Szóval bármi...

De! Ha zavar a dolog vagy mindig fáj, bestresszel, odabasz a közérzetednek, akkor inkább menj el dokihoz vizsgálatra. Kalap kakit!🌻

49859. Kajszi72 (válaszként erre: 49858. - Muffin91)
2020. nov. 22. 06:15

Szia, drukkolok...

1. Becsekkolsz, felveszik az anamnézist, vérnyomást mérnek, kapsz ágyat. A hashajtós cucc általában lötty, aztán majd futkosol kicsit, de van benne valami olyan adalék, amitől a hasmenés "selymes" lesz, nem bántja a hátsódat. Sok helyen műtét hajnalán van még egy beöntés is, ami nem fáj, csak furcsa, meg röhejes a szitu.

Ha a beleid már patyolat tiszták megint jön a vérnyomás mérés, kapsz pisikatétert meg branült a karodba, szóval előkészítenek a műtétre.

2. Felkelés, mint a kisgyerekek, oldalra fordulni, egyik karral kitámasztasz és ülőhelyzetbe tolod magad. Majd kialakul, hogy neked hogyan jobb, a visszafekvés macerásabb lesz.

3. A kórházban mosdókesztyűztem. A zuhanyhoz nem elég koordinált az ember az első pár napban. Otthon már simán lehet zuhanyozni, csak a kádas áztatás tilos.

A sebet érheti víz, sőt, fontos tisztán tartani, a búcsú tapaszt is le kell szedni 2 nap múlva, de ezt úgyis elmondják majd.

Törölközés után többen meghajszárítoztuk a pocónkat, hogy tényleg száraz legyen.

A sebet nem szabad kenegetni, fontos, hogy szellőzni tudjon a bőr. Ha idegenkedsz attól, hogy simán lezuhanyozd, akkor tisztítsd le kamillafőzettel, Timinek ezt ajánlotta a doki.

Nem kell a sebtől félni, jól össze van az varrva.😁

Vegyél néhány nagyobb méretű pamutbugyit, nagy hasznodra lesz. A műtét után a has fel van dagadva, a cipzáras meg gombos gatya felejtős lesz jó ideig. Érdemes eleve mackó naciban (vagy szabadidős cuccban) menni, a kórházban kevés a pakolós hely, és most senki nem mehet be majd segíteni összerendezni a motyódat kicsekkoláskor.

Egyéb praktikusságok: gurulós bőrönd, könnyen felhúzható zoknik, bebújós cipő, pléd, ha fázós vagy, sport kupakos vizek, gombos vagy cipzáras felső, mosdókesztyű és nem szivacs, pizsama, éééés az ajándék táska, hogy könnyebben mozogj a belőled kilógó zacskókkal.

Ennyi jutott eszembe... 🌻

49858. Muffin91
2020. nov. 22. 01:59

Sziasztok lányok, még nem értesítettek, hogy elmarad a műtét... Szóval bizakodom.


Pár kérdés: műtét előtti nap kell befekudni, gondolom aznap hashajtás lesz. Mire készüljek, hogy zajlik? Illetve hashajtáson kívül még mit szoktak ilyenkor csinálni?


Hasi vágásnál milyen technikával szokás felkelni az ágyból?


Fürödni hogyan? Úgy tudom, abszolut nem érheti víz a sebet. Nade ezt tusolással hogyan lehet megoldani?


Hálás köszönet, ölellek titeket ❤️

49857. Zsensina
2020. nov. 22. 00:43
Kedves műtöttek! 3 hónapja elmúlt, hogy megműtöttek. Minden ment, hasi haránt. Mostanában, kb egy két hete érzékenyebb a műtött rész feletti terület. Ha megtapintom finoman, akkor érzem bizonyos területen, a bőr alatt, mintha a hasfal, az izom fájna. Nektek szokott ilyen lenni, vagy ez rendellenes, menjek ultrahangra? Étvágyam oké, széklet, vizelet rendben. Kissé túlsúlyos vagyok, sajnos pont a pocakra hizok. Kontrollon mindent rendben találtak, ultrahanggal is, bár már akkor is érzékeny volt kissé. Most kell aggodalmaskodnom? Szétnyílhat a belső varrat? Tudja esetleg valaki, előfordulhat ilyen? Tudjátok milyen az ember, képes agyalni ilyen helyzetben.
49856. Süti 2 (válaszként erre: 49850. - Yzzi)
2020. nov. 21. 08:44

Szia!

Olvasom,hogy a Dr. Megadta Neked,hogyan szedd.

Úgy szedd,mindig az orvos mondja meg .

49855. fmadri (válaszként erre: 49852. - Yzzi)
2020. nov. 20. 19:47
Én két hónapig Norcoluton és Ergam cseppen éltem a műtét előtt.
49854. yallah2
2020. nov. 20. 17:19
Én is szedtem a Norcolutot majdnem egy hónapig! A Műtétig. Ez volt az egyetlen amitől nem Niagaráztam.
49853. Kajszi72 (válaszként erre: 49852. - Yzzi)
2020. nov. 20. 17:03

Kérdezz rá a dokinál, mert én nor- t csak a műtét előtt ettem, akkor folyamatosan egy hónapig. Előtte viszont, az eü. küret után velem Progesteron E-t etettek, azt is folyamatosan, 3 hónapig.

Lehet benéz még valaki, aki szedte a nor-t rendesen, de a virha miatt kevesebben mozgolódnak az oldalon, ezért is lehet jobb ötlet megzargatni a dokit minél előbb.

49852. yzzi (válaszként erre: 49851. - Kajszi72)
2020. nov. 20. 13:31

Nagyon köszönöm a válaszodat!

Akkor a Norcolutot tényleg folyamatosan kell szedni, nem is kell szünetet tartani? Mindenhol azt olvasom, hogy a ciklus második felétől 10 napig szedték. Vagy lehet, hogy valamit én értettem nagyon félre az adagolással kapcsolatban?

49851. Kajszi72 (válaszként erre: 49850. - Yzzi)
2020. nov. 20. 13:16

Szia. A Norcolut pótolja a hiányzó progeszteront, rásegít a hormonális irányításnak, szabályoz. Ha mázlid van - és van 😁 - akkor abbamarad a mészárszékes vérzés és normalizálódik a ciklusod.

Az itteniek közül többünkkel etettek N- t a műtét előtti hetekben, hogy az össze- vissza vérzés miatt ne kelljen műtétet halasztani.

Az N a vérzés kibváltó okát hivatott gatyába rázni, a vérzéscsillapító tüneti kezelés. Kitartás és kalap kakit mindenhez!🌻

49850. yzzi
2020. nov. 20. 12:59
Sziasztok! Egy jó ideje, időnként olvasgatom a csoportot. Méheltávolítás előtt állok, sajnos a járvány miatt elmarad a műtétem, amire április óta várok. Az utóbbi hónapokban nagyon erős, darabos, elhúzódó menzeszeim vannak és ennek köszönhetően vérszegény vagyok. Az erős vérzés miatt 9-én volt egy küretem. Azóta szedem az Ergam cseppett és a Dicinont. Ma 5.napja újra vérzek, erősen, darabosan. A gyógyszerek semmit nem használnak sajnos. Ma voltan nőgyógyászaton, megvizsgáltak, mondta az orvos, hogy hát igen, nagyon kellene a méheltávolítás, de sajnos most nem lehet. Így írt fel Norcolutot 2x1-et, hogy folyamatosan szedjem. Elolvastam a tájékoztatóját, eléggé megijedtem tőle. Kérlek titeket, akiknek van tapasztalata a Norcoluttal, írjátok meg nekem. És ha esetleg lenne jótanácsotok, hogy mivel lehetne a vérzést csökkenteni, azt nagyon megköszönném.
49849. virkina (válaszként erre: 49847. - Zsensina)
2020. nov. 16. 11:26
Nem tudom melyik lett volna jobb. Most remélem mihamarabb elmúlik a nedvesedés, és a hányinger is megszünik.
❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook