Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


3609. 289fab1d6b (válaszként erre: 3608. - Emma*)
2010. jún. 12. 19:53
Eddig még csak te jelezted, hogy vevő lennél az ötletre, a többiek hallgatnak, vagy nem akarják...
3608. Emma*
2010. jún. 12. 19:50
Megalakult már a zárt klub??????
3607. Emma* (válaszként erre: 3603. - 289fab1d6b)
2010. jún. 12. 19:49
Szilvike: jaj, dehogy csábulok én! Inkább az internetre jövök, ha már nem tudok magammal mit kezdeni. Ma délután jót aludtunk mind a ketten (éjszaka jobb lesz, mert sokkal hűvösebb a szoba) és azzal is telt az idő. Tiltott dolgok nélkül is olykor nagyon bekeményít a varratok körül. Na, az tud kellemetlen lenni!:-(((
3606. 289fab1d6b (válaszként erre: 3605. - Szofi99)
2010. jún. 12. 19:34
Az még kérdéses, ma csak az előválogatás volt, aztán lesz még egy, és csak akkor választják ki, hogy ki fog szerepelni. Jövő héten tudjuk meg, hogy mehetünk-e a második válogatásra. Rengeteg ember volt, ma kb. 100 pár, és holnap is lesz előválogatás...:(
3605. szofi99 (válaszként erre: 3603. - 289fab1d6b)
2010. jún. 12. 18:44
De jó ! Mikor lesztek a tévében? Majd szurkolunk!:)
3604. szofi99
2010. jún. 12. 18:43

Még azt akartam kérdezni, hogy tudja valaki hogy most ki lesz a következő mütétes és mikor?

Ugy gondolom hogy Kisibi, Margaréte, és Macus a sorrend. Igy van???

2010. jún. 12. 18:41

Sziasztok Lányok!


Andi! Nagyon örülök, hogy jók lettek az eredményeid, de hát én megmondtam:)


Emma. Klári, lehet, hogy jól érzitek magatokat, de könyörgöm, ne csábuljatok el semmi tiltott tevékenységre.


Ma Budapesten voltunk, a Széf című vetélkedő válogatásán. Már többször jelentkeztünk, és most behívtak. Ha beválasztanak, a húgommal fogok játszani, Józsikám nem akart:(


A válogatás a Campona mellett volt, és ha már ott voltunk, egy kicsit shoppingoltunk. Nemrég értünk haza, és hát eléggé elfáradtam, pedig semmi megerőltetőt nem csináltam, csak ültem, meg sétáltam.

3602. szofi99
2010. jún. 12. 18:40

Az előbb irtam magamról egy hosszabbat, és elszállt ! Na most kezdem elölről ! Ma nem vagyok jól. Az éjszaka rosszul aludtam, már nem tudom hogy a melegtől vagy hőhullámoktól izzadok-e.

Kint voltam a piacon, és el sem mondom hány kiló cuccot cipeltem a kocsiig. Éreztem hogy nehéz, és most érzem a varrataimat.Azonkivül fáj a hónaljnyirokcsomóm, de lehet hogy valami egyéb nyavaja, mert a torkom is kapar. Na majd meglátom hétfőig mi lesz.


Ahogy néztelek benneteket itt mindenki fiatalabb nálam, én már 49 és féléves vagyok. Hol vannak az ötvenesek, érdekes hogy igy jöttünk össze.

3601. szofi99 (válaszként erre: 3563. - Mmacus)
2010. jún. 12. 18:31

Szia !


Örülök hogy itt vagy!Neked mikor lesz mütéted, és miért? Mint ahogy azt már tudod nem egyszerü átesni rajta, azt sem mondhatjuk hogy nem fáj, nagy dolog egy nő életében, de nem tragikus. Hozzá kell szoktatni a gondolathoz magunkat, hogy ez már igy lesz ezután, de még most jönnek a felhőtlen boldog fehérnadrágos évek !!!!!!:)

3600. szofi99 (válaszként erre: 3598. - Kosztianda)
2010. jún. 12. 18:03

Szia Andi!:):):)

Ugy örülök az eredményednek! Most már igazán jöhet a tengerparti nyaralás.:)

3599. Emma* (válaszként erre: 3597. - Bpklara)
2010. jún. 12. 16:25

Szia Klára!

Nagyon jól vagyok! A műtét előtt sokkal rosszabbra számítottam.

Neked szerencséd van, mert nekem nem adtak receptet a Faxiparine-ról. Így futkoshattam itthon utána, még sincs semmi. Ha a barátnőm nem dolgozna kórházban, nem tudom most honnan lenne injekcióm.:-((( Szomorú, nem? Az én háziorvosom hüledezett, hogy minek kell nekem alvadásgátló, amikor jövök-megyek, mint a szélvihar, de azért próbálta felírni, de neki nem sikerült.:-((( Vasról nekem szó sincs a zárómban! Azt miért kell szedned?


Macus: nekem hétfőn éjjel fél 12-kor adták az utolsó, kiegészítő fájdalomcsillapítót, mert akkor iszonyú fájdalmam volt. Utána adagolós injekcióval kaptam a lidicaint és a többit. De szerdától én sem kértem semmit, pedig felajánlották. Azóta csak a fejemre szedek, mert ebben a melegben nagyon tud fájni.:-(((

2010. jún. 12. 12:03

hello lányok, a tegnap esti üdvörömöm félbemaradt, most folytatom.

a doki mondta, h már a műtét felől mindent szabad, emelni is, fürdeni is, melózni is. a szervezet majd küldi a stop választ ha valami nem jó neki. szóval minden mehet úgy mint előtte. és a szövettanomon az van: tumornegatív adenoma. jaj de jó. de azért onkológushoz lettem irányítva és 3 havonta cyto. 5 év után mondhatjuk, h meggyógyultam.

3597. bpklara
2010. jún. 12. 10:57

Hello Emma!Remélem már Te is tűrhetően vagy!Nekem is kell böknöm a Fraxiparine-t, az én zárójelentésemen is 6 hét szerepel.Szerintem a Péterfyben mindenkinek a zárója azonos sablonszöveget tartalmaz.A családorvosunk tüzetesen végigolvasta a zárót és mindent "komolyan vett" ami azon írva volt. Most itt állok kb.30 szurival, és 100 db vastablettával. Na, mindegy majd csak elfogy.

MMacus!

Én is totál kivoltam a műtét előtt, nekem is sokat segített a fórum olvasgatása. Engem június 2-án műtöttek, tehát elég friss műtöttnek számítok. Fel a fejjel! Ehhez képest tegnap már részt vettem a nagy családi eper és zöldborsó projektben (na jó, nem én emelgettem a vízzel teli edényeket), apával tegnap elmentünk az OBIba, és rendeltem magamnak egy hiper-szuper felmosószettet a TVshoptól (hajolgatásmentes felmosás címén).

Ne aggódj, minden rendben lesz, csak az első 24 óra volt kellemetlen, de minden kis nyöszörgésre nyomatják a fájdalomcsillapítót. Én a műtét másnapján már fájdalomcsillapítót sem kértem, mert nem voltak elviselhetetlen kínjaim. Ami neked rossz lesz, az a nyári hőségben való kórházi tartózkodás. Tudod már, hogy mikor műtenek?

3596. Emma* (válaszként erre: 3594. - Rezeda63)
2010. jún. 12. 10:31

Szia Rezeda!

Így gondolkodom én is. A műtét után 6 hét bőven elég nekem is. Utána döfködje magát más!:-)))

3595. Rezeda63 (válaszként erre: 3588. - A0aecda338)
2010. jún. 12. 07:15

Szia Timi!

Most hogy így egyvégtében leírtad a történetedet, nem csodálkozom az érzékenységeden. Az enyém ehhez képest "kismiska"

Üdv: Rezeda

3594. Rezeda63 (válaszként erre: 3593. - Emma*)
2010. jún. 12. 07:13

Szia Emma!

Azért érdekes az orvosok hozzáállása ehhez e szuri dologhoz. Az Én nőgyógyászom 3 havi adag felírását javasolta a háziorvosomnak. Mikor kérdeztem tőle, hogy ezt végig szúrni kell, azt válaszolta, hogy a jelenlegi irányelvek szerint minden műtétét után 3 hónapig kell szúrni. Képzelhetitek minden este megszúrtam magam 6 hétig utána mmár abbahagytam. A fene fogja magát döfködni 3 hónapig.

Üdv. Rezeda

3593. Emma* (válaszként erre: 3592. - A0aecda338)
2010. jún. 12. 05:42

Szép jó reggelt Timi!

Nekem a zárómon van rajta, hogy a műtét után 6 hétig javasolt. Mivel más gond is van, így jogosnak tartották. De hétfőn majd kiderül, miről is van szó igazából.


Ma megint hőség lesz, vigyázzatok. Én most szellőztetem a lakást, hátha marad bent kis hűs.

3592. a0aecda338 (válaszként erre: 3590. - Emma*)
2010. jún. 11. 23:10

Szia Emma!

Az orvosod mondta,hogy kell ez a szuri?Én csak 6 napig kaptam a kórházban pedig 11 napig bent voltam.

3591. a0aecda338 (válaszként erre: 3588. - A0aecda338)
2010. jún. 11. 23:07

Bocsánat,hogy ilyen hosszúra és kuszára sikeredett az irományom,remélem,hogy a lényeg kihámozható belőle.

Mindenkinek jó éjszakát és kellemes hétvégét kívánok!

3590. Emma*
2010. jún. 11. 23:00
Lányok! 4 órás rohangálás után sincs semmi. Vagyis van, mert aki ügyes, az beszerez magának mindent, ami csak kell. A Faxiparine-t ugyan a kutya nem írta fel nekem (mondván, nem tudják), de kedves ismerősöm sszerzett nekem. Pár napig most nyugodt vagyok, így a pestieket hívom, hogy SOS kell recept, ha nem akarják, hogy a későbbiekben gond legyen.
3589. Emma* (válaszként erre: 3563. - Mmacus)
2010. jún. 11. 22:57
Ez a beszéd, mondtam én már korábban is Neked!:-)))
2010. jún. 11. 22:53

Macus,leírom a történetemet,lehet,hogy valakinek megadja a kezdő lökést,hogy,ha problémája van,orvoshoz forduljon.

Kettő évvel ezelőtt kezdődött ez egész,először csak a menstruációm mennyisége változott meg,négy hetente szó szerint ömlött belőlem a vér,majd már a köztes időszakokban is egyre gyakoribb lett a vérezgetés,maszatolás majd egyre több vérzés.Állandó görcsök,derékfájás.Egy év elteltével mentem el a nőgyógyászomhoz,cytológia,kórház,szövettan.

Az eredmény :nem leváló méhnyálkahártya,polypus.

Megijedtem,hogy most mi lesz,az orvosom megnyugtatott,hogy méhcsonkolással gyógyítható vagyok,barátkozzak a gondolattal,nem sürgős,de amint rászánom magam a műtétre,akkor menjek.Egyre csak halogattam a dolgot,minden fontosabb volt,mint a műtét.Az állandó és nagy mennyiségű vérzés miatt annyira vérszegény lettem,hogy egy sima megfázás is hetekre kiütött,három hónapig, néhány nap megszakítással beteg voltam.Antibiotikum,gyógyszerek,injekciók stb.Úgy dolgoztam,hogy már alig volt jártányi erőm,ekkor láttam be,hogy amíg nem esek át a műtéten,addig nem fogok meggyógyulni,kimerültek a tartalékaim.

Ismét eltelt egy év,megbeszéltük a műtét időpontját.Április 26.-án mentem be a kórházba,méhcsonkolásra készültünk,de felkészített az orvosom,hogy amikor felnyitja a hasamat,akkor fog igazából kiderülni,hogy milyen mértékű beavatkozásra van szükség.

Hát nem csak csonkolás lett a dologból,a polypok mellett kialakult bennem egy myóma is és mindkettő petefészkemen cysták voltak.A szövettan és a műtét között mindössze egy év telt el,éppen ezért a mai napig hihetetlen számomra,hogy mi minden változott bennem ez idő alatt.

Teljes méh és a petefészkek eltávolításra kerültek.

Kedden voltam hat hetes,úgy érzem,hogy teljesen jól vagyok,a hőhullámokat és a kissé érzékenyebb lelkiállapotomat leszámítva minden rendben van.

Ezeket a tüneteket a női hormonok hiánya okozza,enyhítésükre is van több megoldás,az a saját döntésem,hogy nem szeretnék sem gyógyszert,sem gyógynövény készítményt szedni.

Senkit sem szeretnék álltatni,hogy a műtét esetleg sétagalopp lenne,de a fizikai fájdalmat ki lehet bírni.A pszihés részét ügy rendeztem le magamban,hogy nem a látásomat,nem a kezeimet,lábaimat veszítettem el,kivették azokat a nélkülözhető belső szerveimet amik betegek voltak,ezzel elébe mentek,hogy visszafordíthatatlan bajt okozzanak.

Mindezt azért írtam le,hogy lássátok,nem szabad félvállról venni a nőgyógyászati problémákat,mert rövid idő alatt bármi kialakulhat

Szerencsésnek érzem magam,mert minden eredményem negatív lett,amire semmi garancia nincs,hogy ez mindig így maradt volna.

2010. jún. 11. 22:37

csak egy mondat a méhnélküli macapajtásaimnak :-)

irány a tenger fehér ruciban, ahogy megbeszéltük sok oladallal ezelőtt.

3586. Ekka74
2010. jún. 11. 22:31

Sziasztok!

Nahát-nahát, túl meleg van?:)

Én is visszaolvastam, és szerintem Rezeda nem akart rosszat...Egyszerüen csak ez az éter világa, hangsúly és mimika nélkül. Ez vezethet félreértésekhez.

Mindenkinek szép estét, Macus én is üdvözöllek:)

2010. jún. 11. 22:03
JÓ ÉJT MINDENKINEK!HOLNAP IS KORÁN KELEK.TÚLÓRA.NA GY LETT A CSEND.VIGYÁZZATOK MAGATOKRA.
3584. a0aecda338 (válaszként erre: 3583. - 289fab1d6b)
2010. jún. 11. 21:39

Szia Szilvike!

Szép estét és kellemes hétvégét kívánok.

Jó éjszakát!

2010. jún. 11. 21:34

Örülök, hogy rendeződtek a dolgok, én is azt vallom, mint a 70-es évek hippijei-szeretkezz ne háborúzz, úgy hogy most ekként fogok cselekedni. Aki megteheti, kövesse példámat:) aki még nem:(, ábrándozzon róla.

Holnap csak este leszek, majd mesélek, addig titok:)

Jó éjt mindenkinek.

3582. 289fab1d6b (válaszként erre: 3580. - Margaréta68)
2010. jún. 11. 21:30

Szép családod van, büszke lehetsz rá!

Lehet egy kérésem? Abból a cseresznyéből pár szemet ha küldenél:)

3581. a0aecda338 (válaszként erre: 3578. - Margaréta68)
2010. jún. 11. 21:20

Szia Margaréta!


Nehezen tudom elfogadni a túlsúlyomat,16-35 éves koromig vékony voltam,néhány évig modellkedtem.Terhességek után is pillanatok alatt a régi lettem,úgy hogy soha semmit nem tettem érte.

Aztán jött egy betegség,gyógyszerek,30kg plusz.Koplalással lement 18,de ez még nagyon messze van a régi súlyomhoz,nagyon úgy tűnik,hogy már soha nem leszek vékony.A tükröket száműztem és amikor a fényképet megláttam az aláírt megjegyzés volt az őszinte véleményem.

Vannak akiknek kimondottan jól áll,ha egy kicsit kerekebbek,attól még csinosak tudnak lenni,de én nem érzem jól magam a bőrömben.

Kívánom,hogy a ballagáson és az ebéden minden flottul menjen.Vasárnap estig nem leszek,de akkor majd visszaolvasom,hogy milyen volt a nagy nap.

Puszi:Timi

2010. jún. 11. 21:11
Töltöttem fel képeket, ha valakit érdekel....:-))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook