Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


3476. bpklara
2010. jún. 10. 19:19

Sziasztok!

Hát tegnap voltam egy hetes. Ahhoz képest sztem jól vagyok. Semmi különöset nem csináltam ma, csak kettőt aludtam (de.és du.,mint a csecsemők). A hőséget még alaphelyzetben sem bírom, nem hogy egy 10 centis vágással a hasamon.....

Napi tevékenységem abból állt, hogy pakolásztam a családtagjaim után, mosogattam, virágot locsoltam, elmentem anyukámhoz ebédelni (most egy hétig ő főz rám). Annyi dolgom lenne.....érik a ribizli és a cseresznye, csupa gaz a kert, vasalni is kéne. Egész nap egyedül vagyok, mert a férjem munkahelyi buliban van, a lányom a barátnőjével lóg és a 12 éves fiamnál is kitört már a vakáció......

Mindenki itt hagyott a szarban. Ezt szó szerint kell érteni, mert a német juhászunk után össze kéne szedni, de én még nem akarok lapátot emelgetni, tehát várom, hátha valaki hazatéved.

Amúgy a hasam csak akkor fáj tompán, ha sokáig állok,ha vízszintbe teszem magam akkor nagyon kényelmes. Nekem a méhszáj bent maradt, a Péterfyben ez a bevett gyakorlat, ha nem áll fenn a rosszindulatúság gyanúja.Én egyébként nagyon türelmetlen beteg vagyok, még csak 1 hete műtöttek, de már majd megesz a fene a tehetetlenség miatt. Július végén megyünk nyaralni, remélem akkorra már mindent szabad!

3475. Rezeda63 (válaszként erre: 3466. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 10. 19:11

Szia Jucika!

Sajnos Én is csak már a műtét után ráérős időmben -délelőtt amikor a párom nem volt itthon- találtam rá erre a fórumra. A kezdet kezdetén, amikor nagyon el voltam keseredve sokat segítettek az akkori sorstársak. Én nem tudtam ilyen könnyedén feldolgozni azt ami történt velem, ezért volt jó kiírni magamból a feszültséget. Ez volt számomra az un. ventillációs mechanizmus. Ezért is írok még mindíg néha, már 4 hónap után is mert bízom abban, hogy aki bajban van az olvassa, és hasznos információhoz juthat, még akkor ha Ő speciel nem szól bele.

Én így 4 hónap után azt mondom sok ilyen önsegítő fórumnak kellene lennie. 'bá' biztosan van sok, és mindenki megtalálja a számára aktuálisat.

Minden jót, és örülök a jó vizsgálati eredményeidnek, de ha valamire is úgy érzed még nem jött el az idő akkor inkább várj még egy kicsit. Ezt saját tapasztalatból mondom.

Üdv: Rezeda

3474. a0aecda338 (válaszként erre: 3473. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 10. 17:52
Csak nem azt akartad írni,hogy dehogy viszem magammal őket.Nem tudsz ám lerázni bennünket,mi fogunk vigyázni rád.
3473. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3471. - A0aecda338)
2010. jún. 10. 17:36
Timiiiiiii!:):):):):)
3472. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3468. - A0aecda338)
2010. jún. 10. 17:35

Timike, egyetértek veled, jó lenne együtt maradni.

Most képzeld el,mi lesz velünk két hónap múlva. Dolgozunk, már azt is elfelejtjük, hogy mi történt velünk. És egyszer csak elkezdünk beszélgetni arról, hogy mi lesz ma a vacsora. Persze ez engem egyáltalán nem zavarna, lehet, hogy az újakat igen, hisz ez méheltávolítás fórum, nem főzőcske.

Az lenne a legjobb megoldás, ha megírnánk új sorstársainknak, hogy oké lányok segítünk, amiben tudunk, és mellettetek állunk,de azt is kénytelenek lesztek elolvasni,hogy mit főzünk vacsorára, sikerültek-e a vizsgák, és nagyszerű éjszakánk volt:):)

3471. a0aecda338 (válaszként erre: 3465. - 289fab1d6b)
2010. jún. 10. 17:22

Szilvike!

Majd amikor Jucika dedikálja az első könyvét akkor mellette kell ülnöd,mint ötletadó,én meg csak azért leszek ott,hogy mindkét oldalán üljön valaki,ne hogy féloldalasnak érezze magát.

Oké?

3470. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3465. - 289fab1d6b)
2010. jún. 10. 17:21

Szilvike, ez őrület, le a kalappal, nem tudok különbet mondani. A mi bajunk az semmi hozzá képest, legalább is idegen nem látja rajtunk, és így utólag nem is olyan borzasztó ez. SŐŐŐt! Amikor hétvégén megebédelünk, mindig fel szoktam nézni az égre, és hangosan kimondom: " Uram, köszönjük, ha ettől jobbat, többet nem adsz, mi akkor is boldogok leszünk" Most meg azt mondom, hogy köszönöm Uram, hogy csak ennyit mértél rám. Látod, a rossztól is van rosszabb.


Az írás..... Megint észrevette valaki. Hol kezdjem? Titkon újságíró szerettem volna lenni, de egy tanárom azt mondta, ne legyek, ettől többre vagyok képes.GGGGRRRRRRRR..

A fiam elsős volt szakközépben, amikor azt a feladatot kapta fizikából, hogy írjon fogalmazást, a címe: "Találkozásom a fizikával"

Na én megírtam,nagyon vicces, ironikus írás lett, fiam híres lett az iskolában, kitették az írást az iskola tablójára, fizikából két ötöst kapott, meg kellett jelennie az igazgatónál, lássa Ő is az iskola új üdvöskéjét.

Következőleg egy pályázatot adtak a kezébe, a családügyi, szociális minisztérium adta ki, a család egészséges fogaiért címmel. Írtam olyan frenetikus fogalmazást, ami szintén vicces, rám jellemző iróniával tűzdelt,hogy egyszer csak jött a levél, hogy jelenjen meg az egész család a minisztérium tükörtermében, mert helyezést értünk el. Hát az szép volt. De szegény kisfiam, újra igazgató, igazgatói dícséret, plusz oklevél, magyarból ötös, és szeretnék benevezni az ifjúsági írók versenyébe.....Alig tudott belőle kimászni.

Férjem mindig mondja, miért nem írok, itthonról megélnék belőle.

Kolléganőm már egy naplót ajándékozott nekem, írjam le a gondolataim.

Mindenki látja, hogy a vénám meg van hozzá....

Az írásaimat annyira közzé tenném, de hova? Tegyen fel a cikkek közé?? HMM?

2010. jún. 10. 17:16

Most néztem utána,április 13.-én találta erre a fórumra.A neten keresgéltem,hogy megtudjak valamit a méheltávolításról és így keveredtem ide.

REZEDA és MARCSI volt,akik bevontak a beszélgetésbe,utólag is nagyon köszönöm.Számomra akkor is és azóta is hihetetlen,hogy milyen sokan vagyunk,akik átestek ezen a műtéten.

Száz szónak is egy a vége:JÓ EZ A FÓRUM!!!!!!!!!!!

3468. a0aecda338 (válaszként erre: 3467. - 289fab1d6b)
2010. jún. 10. 16:59

Sziasztok!


Nem tudom,ti hogy gondoljátok,de én nagyon szeretném,ha nem veszítenénk el egymást.Amikor már a dolgos hétköznapokat éljük,akkor is jó lenne időt szakítani egy kis beszélgetésre.

3467. 289fab1d6b (válaszként erre: 3466. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 10. 16:49
Érdekes, nekem a műtét előtt eszembe se jutott, hogy létezhet ilyen fórum. Mondjuk időm sem volt sokat a gép előtt ülni. Attól félek, ha újra elkezdek dolgozni, megint kevés időm lesz:( De naponta egyszer biztos be fogok nézni:)
3466. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3459. - Rezeda63)
2010. jún. 10. 16:43

Kedves Rezeda!

Bevallom, én is csak kukkoló voltam műtét előtt. Regisztrálni, hogy hozzászólhassak, persze nem volt merszem. Hogy miért, már magam sem tudom, pedig millió kérdésem lett volna, csak úgy szégyelltem. Azt hittem én vagyok a gagyi, akit majd ki fognak nevetni, hogy buta, meg félelmek is felmerülnek benne. Tényleg buta voltam, de csak azért, mert műtét előtt kellet volna ilyen barátnőkre bukkannom!!!!

Az meg, hogy valakinek nem tetszik a stílus, mondjuk az enyém, az bátran írjon, nagyon jókat tudok nevetni önmagamon is.......


Én csak biztatni tudok mindenkit, aki csak nézeget bennünket, jöjjön közénk, mi aztán egy verhetetlen csapat vagyunk. Kíváncsi lennék, hogy a hoxán van-e még egy ilyen aktív fórum, mint a mienk.

2010. jún. 10. 16:35

Jucika! Mi is büszkék vagyunk rád, és mindnyájunkra büszkék lehetünk. Úgy irigyellek, olyan jól meg tudod fogalmazni a gondolataidat. Nem gondoltál még rá, hogy írnod kellene?


Ma találkoztam egy kedves régi ismerősömmel. 35 éves csajszi, 3 gyerekkel 17, 14 és 8 évesek. Ki kellett operálni a jobb szemét, rákos volt. Ahogy beszélgettünk, annyi életöröm és optimizmus áradt belőle, hogy azt gondoltam , mi az én bajom az övéhez képest? Semmi. Megműtöttek, meggyógyultam, jól vagyok. Ő meg 3 havonta jár kontrollra és benne van a pakliban, hogy bármikor pozitív lehet a lelete, de nem ezzel foglalkozik. Le a kalappal előtte!

3464. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3461. - Szofi99)
2010. jún. 10. 16:21

Szofi, édes vagy, én nagyon "messzire" lakom Tőled, Hódmezővásárhely és Orosháza között,egy takaros, kicsiny faluban. Azt nem mondhatom, hogy a madár sem jár erre, mert képzeld mi történt ma:

A házunk mellet lánykám talált egy pici verebet, mely nyilván a fészkéből eshetett ki. A fészket sehol nem találtuk. Brigi kétségbeesett, mi lenne a legfontosabb teendő a madárkával.Mondtam, először is itasd meg. Letette a kút mellé az árvát, és akkor bammmmm, jött a félszemű macskánk, és hopp, bekapta. Kicsi Brigittámat alig tudtuk megvigasztalni.....


Figyelj, szerintem egy könnyű biciklizéssel nem árthatsz magadnak. Azt mondta nekem ma a nőgyógyász, hogy nyilván azért fáj a derekam, mert eddig inaktív voltam, kevés hajolás, és derékból való oldalra hajlítás nem volt, vigyáztam magamra, ezért lázadnak az izmok. A fene tudja, hogy tenne az ember jót magának, látod szófogadó voltam, most azért marad el a nászéjszaka, ha megerőltettem volna magam, akkor is elmaradna.... Na, most találja el az ember.........

3463. a0aecda338 (válaszként erre: 3461. - Szofi99)
2010. jún. 10. 16:01

Szofi!

Orvosom azt mondta,hogy mindent szabad,amit nem érzek megerőltetőnek.Azt vettem észre,hogy a hasam jelzi,ha valami már túl sok.

Ha bicajozás közben elkerülöd a kátyúkat,nagyobb döccenőket,akkor nem lehet probléma.

Ilyen gyümölcs árak mellett nem éri meg lekvárt főzni vagy befőttet eltenni.Ha mindent összeszámolunk,akkor a jó minőségű boltit is megtudjuk venni annyiból amennyibe a befőzés kerül.Igaz,hogy az csak bolti.

Vigyázz magadra!

Puszi

3462. a0aecda338 (válaszként erre: 3458. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 10. 15:51

Jucika!


Nagyon-nagyon bölcs idézetet találtál.Most hallottam először,igazán tetszik.

Maradj ilyen pozitív gondolkodású és senki nem fog bántani.

3461. szofi99
2010. jún. 10. 15:48

Sziasztok!


Jucika, örülök hogy minden rendben a mütét körül, a derekad meg majd helyrejön. Ugorj át ide Szolnokra du. vagy este, van egy kedves ismerősöm, eszméletlen jól masziroz. Ha kibirnád a masszázst, biztos elmulna .

Olyanokat irsz mindig hogy sirnom kell !!:):)


Ma reggel elbicigliztem ide a közelbe, hogy veszek epret, szoktam néhány üveg dzsemet főzni, de nem vettem 900 ft-ért adták. Drága !

Nem tudom ártok-e magamnak a biciglizéssel, de egyáltalán nem fáj semmim, csak izomlázam lesz, mert azok az izmok eddig nem mozogtak. Ugy gondolom nem árthat ha nem megerőltető, csak ugy szép lassan.

3460. Rezeda63 (válaszként erre: 3342. - Ekka74)
2010. jún. 10. 15:28

Szia!

Nagyon meg tudlak érteni, és nagyon együtt érzek veled. Bármennyire "bagatelizáljuk" időnként a dolog jelentősségét, azért 35 évesen még nem arra készül az ember, hogy kivegyék a méhét.

Üdv: Rezeda

3459. Rezeda63 (válaszként erre: 3341. - A0aecda338)
2010. jún. 10. 15:24

Szia!

Biztosan vannak olyanok is akik nem szólnak hozzá ahhoz amit itt olvasnak, de sokat tanulnak, és tapasztalnak belőle. A stílusa meg nem mindenkinek egyforma, egy ilyen fórumon tolerálni kell egymást, még akkor ha számomra éppen a másik stílusa nem éppen jön be.

Így tudunk hasznosan eszmét cserélni. "Több szem többet lát" több nő többet tapasztal. Ez sok néma olvasó számára is megnyugtató lehet.

Üdv: Rezeda

2010. jún. 10. 15:03

Csajok!

Most, hogy túl vagyok a vizsgálaton, olyan érdekes, nagyon jó érzésem van.

Lezárult egy korszak. Először is lezárult a menstruációs, nyűgös, rossz időszak. Másodszor meg vége a lábadozós, műtét utáni időszaknak.

Mindkét szakasz nehéz volt. És ezt mind-mind egyedül küzdöttem meg fizikailag. Lelki segítséget Tőletek nagyon sokat kaptam, valamint itt az én remek családom. Ma este mindent meg fogok nekik köszönni, nélkülük nem ment volna, esküszöm nem bírtam volna, ha Ők nincsenek.

Van egy számomra kedves idézet:

"Ha életünknek megvan a miértje, akkor majdnem minden hogyanját el tudjuk viselni."

Valahogy több lettem magam előtt, erősebb lelkileg, mert én már tudom, mire vagyok képes. Ha fájt is, akkor is mosolyogtam, ezzel adva biztatást a családomnak, azt is tudom, hogy az emberek jövőbeli kicsinyességei már többé nem fognak megérinteni, engem bánthatnak, fúrhatnak, pletykálhatnak, nem tud elérni az agyamig. Én már ettől több vagyok, bölcsebb lettem, és nekem itt a hátországom, a családom.

Lányok, ÉN NAGYON BÜSZKE VAGYOK MAGAMRA!!!!!


KÖSZÖNÖM AZ ISTENNEK, KÖSZÖNÖM A CSALÁDOMNAK, KÖSZÖNÖM NEKTEK, MINDENKINEK AKI SEGÍTETT!

2010. jún. 10. 14:14

Sziasztok!

Megjöttem a háziorvostól, írt fel 3 féle gyógyszert,, majdcsak megjavulok. Jövő hét csütörtökön táppénzes felülvizsgálat, kötelező menni,úgyhogy még a jövő héten itthon leszek, pedig már jó lenne menni dolgozni, nem szoktak ilyet mondani, de nekem már hiányzik.

3456. 289fab1d6b (válaszként erre: 3449. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 10. 12:55

Jucika! Örülök, hogy a doki mindent rendben talált. Én elárulok neked egy titkot, amikor szenvedtem a derekammal, egy valami segített, a sex. De ez most tök komoly.


A harcsapaprikást úgy készítem, mint a paprikás csirkét, csak előbb az alapot:hagymát, paradicsomot, paprikát, fűszereket jól megfőzöm, a halnak nem kell sok. Ki kell filézni, kockára vágni, pár percig főzni, bele a tejfölt, és kész. Egy jó tanács- a farokhoz közel eső részeket ne tegyétek bele, nem olyan finom, mint a többi része, azt halászléalapba szoktuk belerakni.

3455. 289fab1d6b (válaszként erre: 3445. - A0aecda338)
2010. jún. 10. 12:49

Szia Timi!Sajnos tegnap nem volt Józsinak kapása:( marad a rántott hekk.


Tegnap segítettem lekaparni a régi festéket a falról, ott ahol már úgyis lejött volna, felmásztam a létrára, nekidőltem, és megnyomtam a hasamat:(


Mind a két gyerek nagyon várja már a szünetet, még Dávid is gimis, jövőre érettségizik, idén csak egy előrehozott németet szeretne megcsinálni.

2010. jún. 10. 12:37

Sziasztok Lányok!


Dolgozom, nem sok időm van, majd este. Az időpontom ma lett meg, július 13. Este visszaolvasok. Puszi mindenkinek!

3453. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3451. - A0aecda338)
2010. jún. 10. 12:18

Szia!

Azt hiszem, jobb, ha hozzá sem fogunk most a gyógyításhoz, mert tényleg alkalmatlan vagyok, pedig nagggggyon vártam. Nászéjszaka csúszik.:(


Brigi kedden szigorlatozik szociológiából, tanul, mint a gép, Zolikának szerdán van szigorlata közgazdaságtanból, mikro-és makró ökonómia. Zolika laza, még eztán nyomtatja ki a tételeket, ez a gyerek egy életművész:), 24-én biztosítás-matemetika , mert az elsőn elkapálták.

3452. a0aecda338 (válaszként erre: 3450. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 10. 12:04
Zolikának,Briginek lesznek még vizsgái?
3451. a0aecda338 (válaszként erre: 3449. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 10. 12:02

Szia Jucika!

Örülök,hogy minden rendben van,de dolgozni még tényleg ne menj.Ki fog írni a háziorvosod,főleg,ha írt javaslatot a nőgyógyász.

Reggel elbicajozni a munkahelyre,lehúzni a műszakot, ha irodai munka,akkor is most még megterhelő.Legalább kettő hetet kérjél még,annyi mindenképpen kell.Saját tapasztalat.

Ugye jó volt egy kicsit kiruccanni,még ha fáj is a derekad?

Apa majd meggyógyít estére.Csak finoman!

Puszi

3450. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 3445. - A0aecda338)
2010. jún. 10. 11:57
Timi! Ez olyan furcsa volt tőlem, hogy milyen jól bírtam a hőséget. Kislányom "ájuldozott" mellettem, nekem kimondottan jól esett ez a meleg.Régebben viszont kegyetlenül tudtam Tőle szenvedni.
2010. jún. 10. 11:54

Sziasztok lányok!

Túl vagyok a vizsgálaton. Nagyon meg van velem elégedve a főorvos, azt mondta, hogy meglepően szép a sebem kívül, belül, egy 6 hetes műtött nem ilyen szokott lenni. Szerencsés embernek nevezett, hogy ilyen gyorsan tudok regenerálódni. A derékfájásomtól megijedt, azt hitte a vesém, megnézte azt is ultrahanggal, a vesém rendben.

Élhetném a régi életemet, úszás, kerékpár, mehetnék dolgozni, szabad a szex, csakhogy nem tudom,mert minden mozdulat fáj.

Doki rendes volt, segített lemászni a vizsgáló asztalról. Dióhéjban ennyi, délután a Brigi barátja visz a házi orvoshoz, muszáj maradnom táppénzen.


Margaréta, Isten éltessen!!!!!!


Szilvi!

Én életemben nem ettem harcsapaprikást. Néhány hete a TV paprikán láttam, amint főzik. Szereztettem a férjemmel egyet, 4,5 kg-os, le van már fagyasztva. Hétvégén bográcsban szeretnénk megfőzni. Légyszíves írd le, hogy Te hogyan készíted, nagyon finomra szeretnénk , hogy sikerüljön. Az én Drágám mindent megtett, hogy beszerezze, a munkatársa szerb, Zentán fogták a Tiszában, csak nekem:):)

2010. jún. 10. 11:34
Klárika,hogy vagy?
2010. jún. 10. 11:34
Emma,hogy viseled a hőséget?Minden rendben van?Ugye sokat pihensz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook