Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5521. Emma*
2010. aug. 1. 20:19
Még mindig keresek EDA-san (epidurálisan) műtött sorstársakat. Van méhg ilyen köztünk?
5520. Emma* (válaszként erre: 5512. - Moncsina)
2010. aug. 1. 20:18

Sziasztok!


Moncsina: én a 4. napon már az oldalamon aludtam a kórházban. Kényelmetlen volt, mert a kórházi ágy alapból nagyon rossz, de már akkor sokkal kényelmesebbnek tűnt, mint a háton fekvés. Mióta nincsenek egyáltalán fájdalmaim (ez a 3. héttől van), azóta mindig hason alszom.:-)))


A műtét előtt nekem tavaly nyáron volt össze-vissza mensim, soha nem tudtam, mikor várható. Az eü kaparás után csak gyógyszerrel tudták kordában tartani. Arról ne is beszéljek, hogy óránként jártam WC-re, mert ingerem volt. Néha azonban csak pár csepp. A műtét óta jóval ritkábban veszem birtokba a mellékhelyiséget.

2010. aug. 1. 20:17

Szia Moncsina!

Nekem sem volt csövem,hiányoltam is mert császár után volt,de nem kérdeztem,hogy miért nem kaptam.Miután kihúzták a katétert sokat sétáltam és az oldalamon feküdtem,olyan magzati pózban.

Egy délutánt és éjszakát töltöttem a hátamon fekve,na az kegyetlen volt.Másnap reggel mosdatás után már tudtam helyezkedni és minden egyre könnyebb lett.Ne parázz,sokat gondolunk majd Rád!

5518. marcsi 61
2010. aug. 1. 20:01

Moncsina nekem is volt csövem bár nekem hüvelyen keresztül csinálták és az olalfekvés igy is nehezen ment. Ahogy letelt a 24 óra és felemelhettem a fejem azonnal oldalra fordultam, a hasam alá egy összehajtogatott törölközött tettem. 11 napig voltam bent és mire haza jöttem már szinte tökéletesen tudtam forogni és félig hason is aludtam.


Marcsi

5517. Margaréta68 (válaszként erre: 5516. - Moncsina)
2010. aug. 1. 18:53
Ez a cső dolog mindenkinél más, én rákérdeztem a nővérkénél, hogy mitől függ, azt mondta, hogy műtétkor látja az orvos, hogy mennyi váladékozás van, attól teszi függővé, hogy legyen, vagy ne. Azt hiszem, ezt mondta.
5516. Moncsina
2010. aug. 1. 18:49

Nem volt csövetek????:o Miért gondoltam én azt, hogy lesz??? Minden műtétnél csöveznek, mikor a vesekövemet szedték ki, akkor is kaptam. Hmm... érdekes. Na mindegy, úgy legyen:))

Lesz még kérdésem csajok, csak most még eléggé a nyaralás hatása alatt állok:))

5515. Margaréta68 (válaszként erre: 5512. - Moncsina)
2010. aug. 1. 18:39

Szia Moncsina! Sziasztok Lányok!


Én már az őrzőben a műtét követő hajnalon kérdeztem a nővérkét, hogy elfordulhatok -e az oldalamra, mert tiszta víz volt a hátam, mindenem. A válasz: Hát ha tud! Elfordultam, a következő mozdulattal meg vissza. Viszont a harmadik éjjel már tudtam az oldalamon aludni. Én sem tudok hanyatt, ill. nem szeretek (meg elárulom: horkolok is!). Csövem nem volt:-))))

5514. ametiszt73 (válaszként erre: 5513. - Moncsina)
2010. aug. 1. 18:37

Nekem ,nem volt csövem...

Az oldal fekvés kitámasztva kispárnával,csak úgy ment:)))

5513. Moncsina
2010. aug. 1. 18:33
Meg még azt szeretném kérdezni, hogy a cső mennyi ideig lesz a hasamban???
5512. Moncsina (válaszként erre: 5511. - 4f65de3fb5)
2010. aug. 1. 18:09

Jól van naaaa, nem finomkodok:P:))

Amúgy én sem sértődöm meg.

Kérdés: tudtatok oldalt feküdni műtét után? Most azon gondolkodtam, hogy a gerincemnek így kényelmes feküdni, vajon fogok-e tudni...

5511. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5510. - Moncsina)
2010. aug. 1. 14:56

Moncsina!

Ne mondd már, hogy kölköd. Az csak a kutyának van.

Neked pici babukád van, akárhány éves is!!!!

Az a készlet, meg jajj, ne már... ..tampon, és kész. Nem vagyok finomkodó, elég vagány vagyok, de ez már sérti a jó érzésemet.

Nem baj, hogy ezt leírtam???

Úgysem sértődöm meg!!!:):):):)

5510. Moncsina
2010. aug. 1. 14:25

sziasztok csajok:)

Bocsi, hogy elmaradtam, de nyaralni voltunk. Erőt gyűjtöttem a műtétre, jövő héttől elkezdődik a kórházba járkálás (labor és társai). Megvolt az utolsó menszeszis, jól megviccelt azért még utoljára, harmadik napon séta közben, fehér nadrágban alig bugyogott...:((

Nekem.. akinek sose... Na nem baj, legalább tudom, hogy ez ezek után nem lesz. A megmaradt dugókészletemet meg ráhagyom majd valakire:)

Most egyenlőre jó kedvem van, talán jövő héttől majd elmegy, de nem gondolok rá egyenlőre.

Látom ti is jól vagytok, Margaréta javulgat szépen, örülök neki.

Na de most mennem kell, éhes a kölköm, majd jövök, pusza mindenkit

5509. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5506. - Rezeda63)
2010. aug. 1. 14:13

Az, hogy miről beszélsz, teljesen megértem. Mivel nálad szerencsére nem okozott semmi problémát a mióma, semmi vérzésproblémát sem, te nem tudod "nyereményként" átélni ( ezt nagyon idézőjelesen írtam!!!) a méh nélküli életet. Nem is egy főnyeremény ez, csak ha abból a szempontból nézzük, hogy engem, meg még másokat is, sok pocsék dologtól szabadított meg.

De neked, akinek nem volt vele baja, téged természetes, hogy hiányként érint. Teljesen megértem . Már megértem, hogy mi a csudáért írtad nekem, azt, hogy sok vagyok Neked. Mert csak jót tudok mondani.

Jelenleg,-túl a testi fájdalmakon-, most tényleg csak az előnyét látom, nem tudom, ha annyi idős leszek, mint Te,vagy több, szinte biztos vagyok benne, hogy jönnek elő problémák, a műtét miatt kifolyólag.

És most pont abban a korban vagyunk, amikor 2-3-4 év sokat nyom a latban, sokat változunk.

Tudod, a gyerekeknél is, nem mindegy, 2-4- vagy 6 éves, pedig gyerek. Asszonynál is így van, 40-42-46--48, változik a testünk, a lelkünk, hiába mondják, hogy középkorú, akkor is nagy a változás.

Így már teljesen megértelek.

Üdv: Jucika

2010. aug. 1. 13:48

Szerbusztok Lányok:))

Kicsit nem tudok jönni és alig győzöm a visszaolvasást:))

Margaréta,de jó,hogy ilyen jól vagy:))) Én is lámpáztam már ahogy kijöttem és mégis oloyan lett,amilyen,de lehet,ha nem lámpázom még roszabb lett volna !

Különben nekem a derekam és a medencém fájt nagyon és azt is lámpáztam,meg sósborszeszes bedörzsölőt használtam és hamar elmúlt a fájdalom !

Pilike,ezek az éjszakai pisilések !!!! Nekem megmaradt,egy nyugodt éjszakám sincs,minimum 3-4 szer ki kell mennem:((

Én is találkoztam egy pár idióta emberrel...mikor mondom a második héten a totyogós kutyasétáltatás közben egy ismerősnek,hogy mi történt,azt mondja : Mindig ilyen nyafogósan bírom a fájdalmat,szerinte már rég futkosnom kéne ! Nem volt még egy vakbél műtétje sem...

Mondom neki,gyere cseréljünk....azóta nem állok meg beszélgetni vele!

Én is inkább szerencsésnek érzem magam ,mert a görcsök már sírba vittek és irtóztam attól a nagy gombóctól bennem...

Mikor kijöttem én is mindenen sírtam,utoljára szülés után voltam ilyen lelki állapotban...de a családom kedvessége és a ti segítségetek hamar átbillentett ezen:)))

És hadd dicsekedjek !!!!!

Nem kell többet nyomkodósba mennem és éppen csak egy-két csepp szívárog, a seb is elég szép:))))

És süt a nap :)))))))))

És dolgozom:((((((

Puszika

5507. Rezeda63 (válaszként erre: 5505. - 4f65de3fb5)
2010. aug. 1. 13:44

Igen! Ebben az esetben megkönnyebbülés, és sokkal komfortosabb élet lehetősége kínálkozik, és lehet a házaséletben sem bírt akkora jelentőséggel a méh mint szerv. Mert már az az érzés, hogy nem kell félni, ez már magában felüdítő. Sőt az állandó vérzés miatt még zavart is okozhatott a szexben. Mert számolni kellett esetenként azokat a napokat amikor Igen lehet!

Nálam ez nem így volt.

Üdv. Eda

5506. Rezeda63 (válaszként erre: 5502. - 289fab1d6b)
2010. aug. 1. 13:39

Én nem sulykolok magamnak semmit, Én azt érzem, hogy nem olyan mint régen és kész. Nem vagyok tőle padlón, de hazudnék ha azt mondanám minden jó sőt jobb mint volt. Számtalanszor elmontam már, lehet ez nálam azért van mert Nekem semmi gondot nem okozott a mióma. Nem volt vérzés zavarom, fájdalmam stb. Egyedül sűrű vizelés, de az a műtét óta megszünt. Én jól érzem magam, de semmi nem olyan mint régen. Teljesen más. Ezt a mást meg kell szokni. Mint ahogyan az orgazmus esetén a méh hiányát. Nem tudom Ti éreztétek e , de akkor Én éreztem, hogy összehúzódik ritmusosan, Na már most ez nincs. Hiányzik,, mert jó volt. Vagy ha a mellemet megérintette a párom akkor is összehúzódott a méhem, és éreztem, most ez nincs, és hiányzik. Ezt is meg kell szoknom. A szex összetett dolog, ész szükség van a jó érzekhez a méhre is. természetesen anélkül is lehet jó, de számomra akkor jobb volt. SZÁMOMRA?:

Eda

És attól, hogy pozitívan gondolkodom, (próbálok) és jó a hangulatom, és kiegyensúlyozott a családi és házas életem, attól még ezek hiányozhatnak??? Nem??? Sőt igen is hiányoznak!!!!!

5505. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5503. - 4f65de3fb5)
2010. aug. 1. 11:39

Még valami: állandóan ipari méretű tampont használtam, a legnagyobb betéttel, és egy órát, ha kibírt a kettő kombinációja, akkor már nyugodt voltam. A gyóyszergyárak forgalmát meg én lendítettem fel, annyi görcsoldóra volt szükségem.

És örökké rettegtem, mikor ér "baleset".

Egyébként ez a "balesetes" dolog annyira tud rögzülni az agyban, ez a félelem, hogy még mindig nem nőttem ki igazán.


Hévízről hazafelé jövet megebédeltünk, fehér nadrág volt rajtam. Mentünk be az étterembe, odasúgtam Apának: Nézd már meg, minden rendben van? Szinte bele van égve az agyamba,hogy mi van, ha....

Ez nálunk bejáratott dolog volt, én előrébb léptem, Apa hátrébb, végignézett rajtam feltűnés nélkül.

Mihelyt kimondtam, leesett a tantusz, ja nekem már nem lesz több "baleset"

5504. 289fab1d6b (válaszként erre: 5503. - 4f65de3fb5)
2010. aug. 1. 11:27
Jucika, te még itt????
5503. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5502. - 289fab1d6b)
2010. aug. 1. 11:16

Ki így, ki úgy, én is a szerencsések közé sorolom magam.

Már az éltemet keserítette meg a rengeteg vérzés, WC függővé tett. Falun lakom, ha be kellett buszoznom városba, akkor útitervet készítettem, hol találok majd WC-t.A T.sco oké, de a belváros... hát, a nyilvános illemhely undorító, azért mentem be egy presszóba kávézni, hogy lerendezhessem dolgaimat. Iszonyatos volt. Most szerencsére ilyen nincs.

A házaséletben felszabadultabb vagyok, nem kell védekezni.

Nekem tényleg szabadságot adott.

De! A műtéttel járó kellemetlenséget sem felejtem soha.

Szóval, az évekig tartó kínlódás, meg a műtét.... jó nagy árat fizettem én ezért a szabadságért, és nem csak én, mindannyian.

5502. 289fab1d6b (válaszként erre: 5500. - Rezeda63)
2010. aug. 1. 10:38

Itt jön be szerintem a pozitív gondolkodás, mint olyan...

Ha azt sulykolom magamnak, hogy ezek után már semmi sem lesz olyan mint régen, hogy rosszabb lesz az életem, akkor ez be jöhet.

5501. 289fab1d6b (válaszként erre: 5500. - Rezeda63)
2010. aug. 1. 10:14
Azt teszem!:)
5500. Rezeda63 (válaszként erre: 5499. - 289fab1d6b)
2010. aug. 1. 10:03

Szia Szilvi!

Te vagy a sok ezer közül a szerncsés! Örülj Neki!

Ameddig lehet!

Üdv. Eda

5499. 289fab1d6b (válaszként erre: 5496. - Rezeda63)
2010. aug. 1. 09:44
Igazad van, nem ugyanaz. Nekem, megjegyzem NEKEM személy szerint jobb lett az életem:)
5498. 289fab1d6b (válaszként erre: 5490. - Rezeda63)
2010. aug. 1. 09:43

Akkor én mióta eszemet tudom a változókor bevezető tüneteivel küzdöm.:)

Mindig is voltak ilyen dolgaim. Kivizsgáltak, szervi okot nem találtak. Lehet a stressz váltja ki. Ha valamiért ideges vagyok, többször kell mennem...

5497. 289fab1d6b (válaszként erre: 5495. - Pilike)
2010. aug. 1. 09:40

Félreértetted Pilike!

Csak azért, nem választottam volna a műtétet, hogy ne menstruáljak, ha az a menstruáció normális lett volna. DE én 1 hónapban 5 napig NEM véreztem, a többin igen. Na ezért mondta igent a beavatkozásra

5496. Rezeda63 (válaszként erre: 5494. - Pilike)
2010. aug. 1. 09:32

Pilike!

Neked legyen igazad!

Üdv Eda

de az élet méh nélkül már nem ugyan az , bármennyire is szeretnénk!!!!!!!! Legalább is Nekem ez a tapasztalatom!

5495. pilike (válaszként erre: 5484. - 289fab1d6b)
2010. aug. 1. 07:42
Erre gondoltam már én is. Inkább ami volt, mégha elég fájdalmas is volt, mint a műtét.
5494. pilike (válaszként erre: 5490. - Rezeda63)
2010. aug. 1. 07:41
Én azért bízom benne, hogy ez a műtét következménye és csak átmeneti jellegű. Nehéz elképzelnem, hogy innentől ne legyen egy éjszakám amit átalszom. 3-4-szer biztos megyek egy éjjel pisilni. Néha az az érzésem, éjjel rosszabb mint nappal.
5493. Rezeda63 (válaszként erre: 5484. - 289fab1d6b)
2010. aug. 1. 07:27

Ezzel Én is így vagyok:))))))

Eda

5492. Rezeda63 (válaszként erre: 5480. - A0aecda338)
2010. aug. 1. 07:26

Timi!

Látod ettől Én is megdöbbenek. Hányat, de hányat hallok, hogy nem volt szűrésen évtizedek óta. Én meg minden évben elmegyek mégis.........

Eda

Lehet pont azért!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook