Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5329. f952b8e896 (válaszként erre: 5327. - F952b8e896)
2010. júl. 25. 16:21

Most fejeztem be a hsz-ek olvasását.Jó sokat írtatok....:))

Örülök,hogy mindenki jobban van. Egyben köszöntöm az új tagokat, jobbulást kívánok Nekik is!!!!

5328. Mixecske (válaszként erre: 5295. - Ekka74)
2010. júl. 25. 16:05
Szia Ekka74! Nekem volt ilyen gondom egészen 7 hónapig. Elmentem orvoshoz, leecsetelte és írt fel gyógyszert. Azt mondta, hogy granuloma alakult ki, ami azért lett, mivel a szervezet megpróbálta pótolni az elveszített szervet és az vérezgetett időnként. A kezelés óta 1x2x fordult elő, remélem teljesen el is marad. Azt is mondta, hogy ritkán fordul elő. Miért is ne, én voltam olyan "szerencsés", hogy nálam forduljon elő.
2010. júl. 25. 15:38

Sziasztok Lányok!!!

Most haza jöttem egy napra, de holnap utazok megint.Köszönöm a jókívánságokat,jó volt pihizni.Sajnos a problémám azóta sem múlt el(még mindig vérzek):(

Szerdán fogom hívni a dokit a cyt. eredmény miatt,szúrkoljatok Nekem, hogy jó legyen!!!A műtét időpontját is meg kell beszélnem vele.

Puszilok mindenkit!!!!

5326. szofi99 (válaszként erre: 5322. - Kosztianda)
2010. júl. 25. 13:53

Andi!


Kicsit soká, de felfogtam, Te édes Dr. uramat irtál!:):) Kicsit nehezen fog... , pedig már nincs is meleg, de még kómás vagyok az éjszakai kerti partytól. :)

5325. szofi99 (válaszként erre: 5302. - A0aecda338)
2010. júl. 25. 13:46

Szia Timi!


Itt a mi időnk , végre :):) Most nem gyózöm levenni a pulóvert, meg vissza :)

Én a progeszteron krémet használom már több mint egy hónapja. Talán jobb mint volt, de még nem tudok 100%-ban nyilatkozni róla, meg a remi... meg éjszakára valami nyugtató.. aztán egyébként jól elvagyok :):)

5324. szofi99 (válaszként erre: 5322. - Kosztianda)
2010. júl. 25. 13:42

Szia Andi!


Gondolom "édesuram"-at akartál irni :) Képzett anatómiából, vagy csak rajtad tanulgat :):)

Azért kérdezem, mert már régóta foglalkoztat egy kérdés, de nem akartam senkit elriasztani itt ezzel. Azt már láthatjuk itt, hogy mindenki esete egyedi más és más. A kérdésem az, hogy a kismedencénkben milyen részeinknek kell " gyárilag " lenni, és egy ilyen mütétnél tehát hasfelmetszés, teljes petefészek és méheltávolitásnál, hogyan kerülhet a vakbél a kismedencébe.?

5323. Rezeda63 (válaszként erre: 5320. - Kosztianda)
2010. júl. 25. 12:19

Szia!

Gondolom itt is mint minden beavatkozásnál vannak kivételek. Sajnos Te voltál a kivéte, a műtéti rizikó X%-a. De neked nem igen kell magyarázni mert Te Eü dolgozó vagy ha jól emlékszem. Mindkét "altatásnak meg van a maga veszélye. Az epidurális tudom, hogy csak érzéstelenítés, de tőlem műtét közben megkérdezték akarok e aludni egy kicsit, és Én igent mondtam. Semmit nem éreztem sem akkor, sem azóta. A narkózis szerintem sokkal veszélyesebb és az egészszervezetre kiterjedő hatása, utóhatása van. Én -mivel hüvelyi műtétem volt- "ragaszkodtam" az epidurális érzéstelenítéshez. Semmi rossz élményem nem volt. Amikor ébren voltam éreztem, hogy matatnak bennem , de nem fájt semmi. Persze "rossz kezekbe" kerülve másképp is elsülhetett volna, de 'hál' Istennek Nekem nem volt semmi gond. Sajnálom, hogy neked ennyire rossz volt.

Üdv. Rezeda

2010. júl. 25. 10:41
A műtét körüli érzéskiesések normálisak és az is, h 3 hónap után csúnyább a vágás hely, mint műtét után. Végigtapogatott édesdruram és elmesélt mindent. az izmoknak sok idő kell még eredetibe visszaállnak. 1 év után leszünk eredetiek. 1/2 évig kímélni kell magunkat. 6 hétig szigorú pihi!!!!
5321. szofi99
2010. júl. 25. 10:39

Sziasztok!


Itt várva várt hüvös idő, most meg majd fázunk ! Végre :):):)


Mindenkinek szép vasárnapot !

5320. kosztianda (válaszként erre: 5316. - Emma*)
2010. júl. 25. 10:35

Na az "EDA"s műtétről annyit, h nekem soha többet.

A derekam azóta is fáj. És nem csillapított semmiféle fájdalmat. Nyilván azért mert nem volt jól behelyezve. Ki is szedték és vénásan nyomták a fájd csill-t. Az egész műtétből ez volt a legfájdalmasabb nekem.

5319. Emma*
2010. júl. 25. 10:08
Most megyek bulizni, de holnap délután itt leszek! Legyen szép vasárnapotok!
5318. Emma* (válaszként erre: 5317. - Pilike)
2010. júl. 25. 10:07
Epidurálisan végzett műtét.
5317. pilike (válaszként erre: 5316. - Emma*)
2010. júl. 25. 09:59
Milyen az az EDÁs műtét?
5316. Emma*
2010. júl. 25. 09:13

Sziasztok!


Margaréta: az ért az időjárásváltozást is megérzi (megérezheti), hiszen vágtak. Az, hogy minden nappal jobb lesz, valóban így van!


Most beszéltem egy orvossal, hogy miért vagyok panasz és tünetmentes. Amellett, hogy szívós és erős vagyok ilyen téren, az EDA is hozzájárult (ezek ellenére neki is leesett az álla, hogy a 3. héttől mindenféle mentes vagyok).


Van még köztetek olyan, akinek EDÁs volt a műtétje?

5315. Rezeda63 (válaszként erre: 5311. - Margaréta68)
2010. júl. 25. 07:58

Szia Margaréta!

A fájdalom és a jól lét még sokái váltani fogja egymást, olykor minden ok nélkül, oly mert ha az ember jól érzi magát ösztönösen kevésbé vigyáz bizonyos dolgokra. A székeléssel kapcsolatban ? Nekem 3 hónap után állt vissza minden a régi kerékvágásba. Én is megpróbáltam mindent, és úgy volt ahogy Te írod, a napom nagy része ingajáratban telt a WC és az ágy között. Mindenképpen természetes alapú segítséget vegyél igénybe, amiket Szilvi írt (ha jól emlékszem) Én próbáltam a szenna teát, mert úgy gondoltam az sem gyógyszer olyam bélgörcsöt csinált azt hittem belehalok, aztán elmentem a ptikába valami enyhe hashajtóért, az dettó. Még ha lassabban hatnak is de biztosan jobbak. Idő kell míg a belső szervek vissza- illetve átrendeződnek.

Üdv. Rezeda

5314. pilike (válaszként erre: 5311. - Margaréta68)
2010. júl. 24. 22:22

Szia Margaréta!


Én a Nature Care nevű teljesen természetes hashajtót használtam. 1 Evőkanál 1 pohár vízben és nagyon kíméletesen megoldotta ezt a problémám.

Amúgy én is érzékenyebb vagyok ma egy kicsit. Azt hiszem ez normális. Még sokáig lehet frontérzékenység, pláne az elején.


Nyugalmas éjszakát. :)

5313. ametiszt73 (válaszként erre: 5311. - Margaréta68)
2010. júl. 24. 20:27

Szegényke, nekem is később valahogy egyre jobban fájt de amire visszarendeződnek a belek meg minden amit arrébbpakoltak,bizony idő....

Meg a sok belső varrat ,különböző helyeken....

Pihenj sokat:))

5312. 289fab1d6b (válaszként erre: 5311. - Margaréta68)
2010. júl. 24. 19:47

Szia Margaréta! Biztos, hogy ez a front is közrejátszik az állapotod változásában, kitartás.


A WC sokunknak probléma volt, ha nem megy a természetes praktikákkal-aszalt szilva, actimel, lenmagpehely, stb., próbálkozz valami teával, vagy enyhe hashajtóval.

2010. júl. 24. 19:26

Sziasztok Lányok!


Kicsit magam alatt vagyok, ahogy múlik az idő, egyre jobban fáj a hasam. Nekem a kórházban alig-alig fájt, ma meg szinte ég az egész hasam, fáj egész nap. Ma kellett vissza mennem megmutatni a sebem, mert szerdán maradt valamennyi varrat, de azt mondta az orvos, teljesen rendben vagyok. Talán ez a szél ami nem tetszik neki? Na, meg a másik gondom, a WC. EGy nap hússzor neki indulok, aztán semmi... Olvastam, hogy ez másnak is gond volt, remélem hamar túl leszek rajta, de egyszerűen a hasizmom most nem működik....


Kipanaszkodtam magam, már jobb is:-)))


Képzeljétek, a fél kórházat én láttam el szívószállal, mert senki nem gondolt rá. El is meséltem mindenkinek, hogy itt a neten a hoxás barátnőim adtak tanácsokat, azért vagyok ilyen felkészült. Nagyon büszke voltam rátok:-))))))

5310. a0aecda338 (válaszként erre: 5307. - Ekka74)
2010. júl. 24. 19:25

Szia Ekka!


Hoxa keresőjébe beírod:Interneten létrejött barátságok.Fórumcímek között fogja kiadni.


Gyere,várunk


Puszi:Timi

5309. Rezeda63 (válaszként erre: 5307. - Ekka74)
2010. júl. 24. 13:12

interneten létrejött barátságok

Üdv. Rezeda

5308. Ekka74 (válaszként erre: 5306. - Rezeda63)
2010. júl. 24. 12:49

Köszi neked is:)

már nem tudom ez hanyadik hét, de bőven sokadik. Arra gondolok, hogy tényleg csak a belső varratoknál van valami kis bibi. Vagyis nagyon-nagyon remélem. Meg amúgyis...mi is vérezhetne még? Teljesen el van zárva a hüvely, szerintem máshonnan nem jöhet maszat. De nem vagyok orvos, csak találgatok.

5307. Ekka74 (válaszként erre: 5296. - Szofi99)
2010. júl. 24. 12:47

Nagyon kedves vagy, köszönöm:)

Amúgy jól vagyok, vagyis eddig teljesen jól voltam. Sőt, az utóbbi pár hétben már abszolút nem foglalkoztatott ez a téma. Persze biztos sokat számít, hogy a petefészkek megmaradtak.

Ez a maszatolás eddig nem volt, május 11.én műtöttek. Bőven túlvagyok a 6 héten..

Mindegy, én remélem hogy semmi extra. Próbáltam infót keresgélni erről, de nem találtam. Mondjuk meg sem lepődöm, nekem mindig azt mondja a dokim: "ez annyira ritkán fordul elő..."- szóval azt hiszem megint belekeveredtem valami ritkán előforduló dologba:)

A másik topicon még nem jártam, hogy lehet megnézni?

5306. Rezeda63 (válaszként erre: 5295. - Ekka74)
2010. júl. 23. 22:58

Szia!

Mennyi idős műtött vagy? Ha a 6 héten belül vagy szerintem előfordulhat, de fogadd meg az előttem szóló tanácsát "ne emelj". Ha már több hónapos a műtéted akkor nem tudom, de az orvos tudni fogja. Ha fokozódik a mennyisége sürgősen orvos!!!!

Üdv. Rezeda

5305. Rezeda63 (válaszként erre: 5300. - Pilike)
2010. júl. 23. 22:54

Normális lehet, de azért pihenjél sokat és ne nagyon "vagánykodj"

Üdv. Rezeda

5304. pilike
2010. júl. 23. 21:50
Köszi lányok, így nyugodtabb vagyok. :)
5303. ametiszt73 (válaszként erre: 5300. - Pilike)
2010. júl. 23. 20:46
Nekem is olyanok voltak,egyik nap semmi ,másik nap barnás aztán véres.Teljesen normális:):)
5302. a0aecda338 (válaszként erre: 5296. - Szofi99)
2010. júl. 23. 19:49

Szia Szofi!


Bírod még hormon nélkül?

5301. 289fab1d6b (válaszként erre: 5300. - Pilike)
2010. júl. 23. 19:42
normális, 6 hétig váladékozhatsz, nyugi
5300. pilike
2010. júl. 23. 19:39

A 11. napom van és aggódom. A szurkálás a hasimban gondolom a belső varratok kezdtek már mozgolódni. Jobban aggaszt, hogy már egy ideje csak savószerű jött a nunimból, most viszont kicsit több és élénk szinű (vér) jön. Nem sok, de ez normális????

Nyugtassatok meg. Lécci-lécci!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook