Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

2010. ápr. 6. 19:18
Marcsi kilépett ,Csillámporos és Pillangóvirág már nem tagja a portálnak.Ha így folytatjuk nem marad aki ellátja hasznos tanácsokkal az újakat.Ne bántsuk egymást!A másik cinkelése mert kicsit naivabb kiborító.!
1775. Ildikó 67 (válaszként erre: 1773. - A14deb9047)
2010. ápr. 6. 19:02
Mi miatt műtöttek és mit ill.miket távolítottak el?
1774. Rezeda63 (válaszként erre: 1773. - A14deb9047)
2010. ápr. 6. 18:06

Szia Zsóka!

Lehet, hogy lemaradtam, de már 11 éve műtöttek? És ha így van hogy vagy? Hogy telt a 11 év? Mi volt ami nehéz volt benne? Csak azért vagyok kíváncsi, hogy minek nézek....nézünk elébe.

Üdv: Rezeda

2010. ápr. 6. 17:43
Miről írjak?? már 11 éve...
1772. Rezeda63 (válaszként erre: 1770. - 0ed7c26a10)
2010. ápr. 6. 17:38

Igazad van :):)

Üdv: Rezeda

1771. ili56 (válaszként erre: 1762. - 0ed7c26a10)
2010. ápr. 6. 17:31

Kösz a válaszokat!

Jövőhéten megyek kontrollra és megemlítem az orvosomnak. Azért megnyugtat, hogy nem én vagyok egyedül aki tovább tisztul.

Mindenkinek minden jót, és gyors gyógyulást kívánok.

1770. 0ed7c26a10 (válaszként erre: 1769. - Rezeda63)
2010. ápr. 6. 16:37
Ez vissza felé is érvényes:)))
1769. Rezeda63 (válaszként erre: 1768. - 0ed7c26a10)
2010. ápr. 6. 14:55

Bocs, hogy nem voltam elég figyelmes, de amit leírtam akkor is meg állja ahelyét ha neked az endometriosisod miatt alkalmaztak hormonkezelést.(csak éppen nem a Te esetedben) Egyébként nagyon elmentél személyeskedésbe, holott Én nem mélyedtem bele a Te problémádba, az egész onnan indult, hogy nekem más volt a véleményem a méheltávolítással kapcsolatban mint Neked, és nem a Te személyes problémádat taglalatam, mert nem is tudtam mi az. Általában írtam le azt amit az orvostól hallottam, Te pedig folyamatosan kioktatsz, gúnyos megjegyzésekkel, és úgy teszel mintha sértegetnélek. Egyáltalán nem ált szándékomban, de ez valahányszor leírom mindíg elkerüli a figyelmedet.

Neked is szép napot Pillangóvirág, és nyugodj meg végre! Üdv: Rezeda

1768. 0ed7c26a10 (válaszként erre: 1767. - Rezeda63)
2010. ápr. 6. 09:40

Ajánlom figyelmedbe,olvasd el még egyszer mit írtam!

Engem ENDOMETRIOSIS és annak következménye, a hasüregi ciszta miatt kezeltek (és nem mióma)....és annak sikertelensége miatt operáltak.Csak a felnyitáskor derült ki,hogy miómák is kialakultak!

Úgyhogy légyszíves TÉVES infókat ne terjessz,mert másokat sajnos ezáltal megtévesztesz...

Szép napot:)))

1767. Rezeda63 (válaszként erre: 1766. - 0ed7c26a10)
2010. ápr. 6. 08:38

Én is csak a véleményemet írtam le, és többször hangsúlyoztam, hogy nem bántó szándékkal.Tehát Te is tiszteletben tarthatod az enyémet és nem kell rögtön "kiabálni" és gúnyosan kioktatni a másikat. Egyébként ha utána olvasol -és nem kioktatani akarlak- a mióma a hormonálisan aktív koban alakul ki (többnyire) A hormontermelésedet azért állították le,(valószínüleg) mert a változókori hormonváltozások többnyire visszafejlesztik a miómát (kivétel akinél nem) és mivel Te még nagyon fiatal voltál, úgymond szülő korban voltál mindenáron meg akarták menteni a méhedet (gondolom) Egyébként meg nem kell kikérni magadnak semmit, mert semmivel nem vádoltalak meg sem Téged sem másokat, csak írtam egy véleményt, és közreadtam azokat az információkat amit egy ilyen fórumon általában szokás, mert ha Téged nem is de még másokat érdekelhet.

Minden jót:) Rezeda

1766. 0ed7c26a10 (válaszként erre: 1765. - Rezeda63)
2010. ápr. 5. 19:42

25 évesen NEM a petefészek "öregedése" miatt alakult ki nálam az endometriosis (amit műtéttel+hormonkezeléssel) próbáltak gyógyítani,sikertelenül...az akkori mesterséges klimax sem oldotta meg a problémát(ugye akkor mesterségesen leállították a petefészek hormontermelését)de amikor újra beindult a hormontermelés,még fokozódott a vérzészavarom...úgyhogy én sem "jó kedvemből feküdtem kés alá", ahogyan itt szerintem senki sem!!!!!!Kikérem magamnak!

Amúgy ez egy fórum,ahol mindenki leírhatja a véleményét,tapasztalatát...és nem kötelező egyetérteni,de talán JÓ LENNE tiszteletben tartani mások véleményét:)

Szép estét:)

1765. Rezeda63 (válaszként erre: 1764. - 0ed7c26a10)
2010. ápr. 5. 19:02
..az a természetes (vagy nem természetes) klimax:):) De Én nem vitázni akarok veled, csak nem tudom azt elfogadni, hogy egy természet ellenes állapot jobb mint a természetes, hangsúlyozom, hogy sokunk nem jó kedvéből feküdt kés alá. Még annyi, hogy a petefészek alulműködése, öregedése következtében termel kevesebb hormont, és nem a kevesebb hormontermelés miatt sorvad a petefészek. Részemről a vita lezárva. Üdv: Rezeda
1764. 0ed7c26a10 (válaszként erre: 1763. - Rezeda63)
2010. ápr. 5. 18:43

???És akinek megvan a méhe, de a petefészkek mégis alul működnek???Erre mit mond az orvosod?

Hmmm

1763. Rezeda63 (válaszként erre: 1761. - 0ed7c26a10)
2010. ápr. 5. 10:12

Szia!

Ne haragudj de biztosan rosszul tudod, most magyarázta el az orvosom a konroll vizsgálaton, hogy a petefészek két irányból kapja a vérellátátását a vese és a méh felől. Méheltávolítás esetén az egyik megszűnik tehát óhatatlanul csökken a vérellátása, ami alulműködést eredményez, és akár 4-5 hét után is érezhető tünetek formájában jelentkezhet. Én örülök, hogy Te úgy érzed jól döntöttél, nekem sem volt választásom, Én csak azt akartam érzékeltetni, hogy mindennek meg van a maga jelentősége, és nem kívántam senkit megsérteni.

További szép napot ! Üdv: Rezeda

1762. 0ed7c26a10 (válaszként erre: 1753. - Ili56)
2010. ápr. 5. 10:02

szia,nekem 3 hónapig volt pici tisztulásom,az orvos azt mondta a hüvelyi varratok 90 nap alatt szívódnak fel és az okozhat ilyen tüneteket....de kérdezd meg az orvosodat.

Üdv

1761. 0ed7c26a10 (válaszként erre: 1760. - Rezeda63)
2010. ápr. 5. 09:59

...a petefészek önálló szerv és nem a méh táplálja a vérellátását,ahogy írtad,tehát ha sorvad is,nem attól teszi....hanem a hormonok hiánya(csökkent mennyisége miatt)....a szalagok pedig NEM feltétlenül mindenkinek lazulnak meg az idő előrehaladásával!!!!

Úgyhogy én "heurékát" kiáltok,ahogy itt még nagyon sokan:))

Sok ismerősöm van akik több mint 10 éves operáltak (az akkori op.technikával) és SEMMI BAJUK,élvezik az életet.

Ezt kívánom mindenkinek és szép ünnepet:))

1760. Rezeda63 (válaszként erre: 1757. - 0ed7c26a10)
2010. ápr. 5. 09:42
Szia! Azért az nem egészen igaz, hogy a méheltávolításnak mi nők csak az előnyeit élvezzük (nincs vérzés, vizelési panasz stb) Mert a vizelési panasz méh nélkül is meg lesz csak "ki kell várni" a majdan meglazuló szalagok miatt. A méhnek szerepe van a petefészek vérellátásában is, tehát anélkül óhatatlanul sorvad a petefészek, és csökken a működése, csökken az ösztrogén ami igen csak véd bennünket a csontritkulás, magasvérnyomás, hangulati zavarok, érrendszeri betegségek, cukorbetegség ellen. Úgyhogy Én nem tartozom azokhoz, akik "heurékát" kiáltanak mert megszabadultak egy igen fontos szervüktől, és ezt most nem szimbolikus értelemben értem, hanem fizikai értelemben. A természet úgy tökéletes ahogy van, és ha hiányzik valami előbb utóbb megmutatkozik a felborult egyensúly. Természetes hogy ha nincs más lehetősége az embernek és elfogadható életet kíván élni akkor két rossz közül a méheltávolítás a kisebb rossz, és majd néhány év múlva fogod megérteni miért is akarják megmenteni egyesek mindenáron a méhüket. Üdv: Rezeda
1759. Rezeda63 (válaszként erre: 1753. - Ili56)
2010. ápr. 5. 09:33

Szia!

Az orvosodat nem kérdezted még róla? Nekem 3-4 nap után semmilyen váladék nem volt, sőt a műtétet követő napon is elég volt a tisztasági betét is. Feltétlenül kérdezd meg az orvost. Üdv: Rezeda

1758. 0ed7c26a10 (válaszként erre: 1755. - Narina)
2010. ápr. 5. 08:46

Szia!

35 éves vagyok tavaly operáltak,a petefészkek megvannak...a méhet teljesen eltávolították,a hüvely vége zsákszerűen be van varrva...TÖKÉLETES A SZEX...és a párom szerint nagyon jó "lett a végeredmény",jobb mint azelőtt:)))

Pedig császárral szültem,tehát a hüvelyfal nem volt kitágulva.

Nem lesz semmi gond:)))

Gyógyulást kívánok:)

1757. 0ed7c26a10 (válaszként erre: 1752. - 709c8a0cf0)
2010. ápr. 5. 08:40

Egyetértek!!!

Én is leírtam ezt a hozzáállásomat,de akiket 40 fölött operáltak,többségük nehezen viseli lelkileg.Nem igazán értem miért akarják megmenteni a méhet??

Szülni 40 fölött nem tanácsos,....és a többi kényelmetlenségtől is megszabadulnak!!Miért hiányzik nekik a vérzés,vizelési panaszok stb stb??

Előre kellene nézniük és élvezni az előnyöket!:)))

1756. Ildikó 67 (válaszként erre: 1755. - Narina)
2010. ápr. 3. 06:58
Szia!Nekem 6 hónapja volt méheltávolításom ,a petefészkeket is eltávolították,de a méhnyakból hagytak egy picit a szex miatt.Működik a dolog.Én a műtét után azt hittem,hogy annyi a nemi életemnek.Nagyon sok negatívat hallottam,de még több pozitívat.Nálam határozottan jobb lett.Mikor lesz a műtéted és mi okból?Ha visszaolvasgatsz nagyon sok infót találsz ami könnyebbé teszi a műtétre a felkészülést és a műtét utáni időszakot.Nekem rengeteget segített.A szex-szel kapcsolatban is vannak írások.
1755. narina
2010. ápr. 2. 22:50
sziasztok,nekem az a kérdésem a témával kapcsolatban,hogy ezek utánn milyen a házas élet?Nem változik meg valami?Műtét előtt állok! (32 éves 3gyerekes anyuka).
1754. Mixecske
2010. ápr. 1. 21:56
Szia leányvirág! Én a változókorra értettem azt, hogy nem tragédiaként kell megélni, hanem természetesnek kell venni. Ezt írják sok helyen, ezzel szemben elég sok kellemetlen tünete van. Sajnálom, ha félreérthető voltam.
1753. ili56
2010. ápr. 1. 19:17

Sziasztok!

Ma négy hete, hogy műtöttek, ahogy már írtam is. Szeretném tudni, hogy valamelyikőtöknek volt-e hasonló problémája. Előző írásomban is már írtam, hogy tisztulok még. Időközönként sűrű krémszínű váladék távozik és nem tudom ez normális-e? Főleg ha lehajolok , leülök érzem, hogy távozik tőlem.

Már nagyon aggódok, hogy valami fertőzés. Semmi szaga nincs. Megnyugodnék ha valaki mondana valamit ha tapasztalt valamit.

2010. ápr. 1. 16:32
Sziasztok%Igazad van Mixecske...csakhogy nem vagyunk egyformák és nagyon nem mindegy hány éves korban történik a műtét.Mert aki babát szeretne annak nagyon nem mindegy.Sokszor a figyelem sem elég..Egyébként azt hallottam, hogy amerikában aki már nem akar szülni,az megelőzésképpen kipakoltatja magát.Persze ott se mindenki.De az bíztos,hogy sok bajt megelőzhet és sok gondtól megszabadul az ember.Én ne tragédiaként éltem meg,csak ez a lábadozós,kimélős,semmittevés őrjít meg.De ez legyen a legnagyobb bajom.Kívánom ezt nektek is:))
1751. Mixecske (válaszként erre: 1745. - Rezeda63)
2010. márc. 31. 22:04
Szia! Most, hogy írod, valami rémlik, hogy már egy korábbi hozzászólásodban ezt írtad. Sajnos a gyógyszer amennyit használ, annyit árt is. Ez olyan szörnyű, hogy miért nem tud az ember természetes úton átjutni a változókoron. Fiatal koromra visszagondolva, nem hallottam az idősebbektől sosem, hogy panaszkodtak volna ilyen dolgokra. Sok helyen azt lehet pedig olvasni, hogy ezt nem tragédiaként kell megélni, hanem természetesen felfogni. Persze annak könnyű ezt mondani, aki aránylag kis problémákkal vészeli át, vagy pedig hímnemű az orvos. Én sem gondoltam volna soha, hogy méheltávolításom lesz, hiszen mindíg rendben volt nálam minden. Ha jót akar magának az ember, akkor mindenkinél okosabbnak és figyelmesebbnek kell lennie, egyébként hamar meg van a baj. Jobbulást kívánok Neked!
1750. Mixecske (válaszként erre: 1747. - Jaja0904)
2010. márc. 31. 21:41
Szia! Én is arra gondoltam, hogy valahogy talán összefüggésben van a havi vérzéssel. Csak azt nem tudtam elképzelni, hogy honnan jöhet. Úgy magyarázta el a doki a kontroll vizsgálaton, hogy a hüvely vége be van zsákszerűen varrva. Nekem a méhnyakat is kivette. Lehet, hogy én is beleestem abba a kis %-ba. Mindenesetre ha eljutok az orvoshoz, mindenképpen rákérdezek.
1749. jaja0904 (válaszként erre: 1742. - Egnisz)
2010. márc. 31. 18:57

Hány éves vagy, hogy így megviselt?

Mekkora volt a miómád?

Túl vagy rajta nézd csak a jó oldalát! :)

1748. jaja0904 (válaszként erre: 1742. - Egnisz)
2010. márc. 31. 18:54
Az a pécsi módszer, amikor az miómát tápláló eret elzárják és így sorvasztják el a miómát? Bérci professzor eljárása?
1747. jaja0904 (válaszként erre: 1743. - Mixecske)
2010. márc. 31. 18:52
Nekem azt mondta az orvos, hogy kis %-ban ,de előfordulhat menstruáció idején véres váladék. Nálam a méhszáj megmaradt, és a egy kis méhnyak csonk, amiből vérezhetek. Ettől nem kell megijedni. Természetesen úgy néz ki, hogy bele estem abba a kis %- ba. Tisztasági betéten egy kis rózsaszín folyás szerűség 2 napig. Legalábbis ez volt 2 x eddig. Már nem emlékszem, nálad ez lehetséges?

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook