Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8948. zsó1961 (válaszként erre: 8946. - Szisziági)
2011. júl. 8. 21:48

Szia Ági!


Visszanéztem hátha itt vagy.Jó volt a megérzése.

A kérdésedre a válaszom: igen szedek gyógyszert

a Pentasa 500-at, 3x2.Elég súlyos már a crohnom

egy 4 cm-es szűkülettel.Pont ezért kell a műtétet

is körültekintően végezni azt mondta a dokim, mert

előfordulhat bélsérülés, sipoly ami nálam sokkal nagyobb kockázati tényező, mint egy átlag embernél.

Mondta a doki a nővéreknek, hogy "vasárnap 4-kor

jön a fiatalasszony de óvatosan mert crohn beteg"

Még a has hajtást is kíméletesebb módszerrel csinálják. Már amennyire egy hashajtás lehet kíméletes.Na mondjuk a ricinusnál biztos jobb

mert az iszonyú.

Na semmi gond, a lényeg, hogy szerintem Nektek köszönhetően már sokkal nyugodtabb vagyok.

Na megyek fürdök és csicsi.

Jó éjszakát szép álmokat, holnap:-)))

Puszi:Zsó

8947. szisziági (válaszként erre: 8940. - Erikpipi)
2011. júl. 8. 21:48

Szia Erikpipi!!

Jaj de jó, hogy szuperül túl vagy rajta!!

Szerdáig bent tartanak?? Számomra ez fura..Nálunk a hétfői hasi műtött szobatársamat velem együtt pénteken már kirakták...Remélem jól viseled odabent a klímát, itt Debiben már-már Görögországi a meleg..

Csak a tengerpart hiányzik hozzá:))

Gyógyulgass , pihengess,vigyázz magadra!!

Pusz: Ági

2011. júl. 8. 21:30

Sziasztok Lányok!

Itt vagyok már,délben bekukkantottam , de senki nem volt,így jól elfoglaltam magam:) A fiúk szobájában cserélünk ágyakat, mert kinőtték...az egyik 196 cm,a másik még csak 176...:))Így hát pakolásztunk, selejteztünk, nevetgéltünk,nagyon jólesett a lelkivilágomnak....Eközben meg úgy felpörögtetek,hogy csuda, alig győztelek elolvasni benneteket...)


Zsó!!

Úgy látom már nagyon tettre kész vagy,én is így csináltam anno március 27-én, úristen de rég volt..!Telefőztem akkor hűtőt, a fagyót, meg elveteményeztem, a főnökömnek elküldtem e-mailben a sok táblázatot a munkahelyre stb..Szóval amikor a kórházba értünk és az ágyamba lefekhettem a ricinus előtt akkor csak élvezetem a csöndet körülöttem , előre relaxáltam , gyűjtöttem az erőt..Neked is javasolom!!Sajnálom a sok mellékes betegséget, jól kijutott , hiszen a Chron egymagában is épp elég lehet, plusz még ez a hólyagsérv...Nagyon vigyázz magadra ezért, mindent tarts be szigorúan!! Gyógyszert szedsz állandóra valamit??A Chronra gondolok..vagy elég a diéta??

Űdv :Ági

8945. Ann64
2011. júl. 8. 21:06

Sziasztok!

Andi Zsó!

Használjátok ki a hétvégét!

Töltődjetek fel érezzétek jól magatokat!

Én is vasárnap feküdtem be és pénteken már itthon voltam.

Hétfőn leszek 5 hetes.

8944. zsó1961 (válaszként erre: 8927. - Szisziági)
2011. júl. 8. 20:40

Hahó Ági!


Nem láttalak még este. Hogy vagy?

Mi ujság? Én meglepően nyugodt vagyok ahhoz képest,

hogy hétfőn MŰTÉT!!!

De így sokkal jobb, hogy nem vagyok olyan "zizi"

Igaz ma mindent csináltam: fodrász, lekvár főzés,

kovi ubi elrakás... meg nem is tudom még miket.

Írjál majd puszi:Zsó

8943. zsó1961 (válaszként erre: 8940. - Erikpipi)
2011. júl. 8. 20:28

Szia Erikpipi!


Jó újra "látni" Téged.De jó, hogy Te mát túl vagy rajta.Én meg Andi majd hétfőn.Ha lesz erőd várom a részletes beszámolód.Melyik Kórházban operáltak?

Engem majd a Szent Imrében fognak műteni.

Sok jót hallani erről a kórházról.

Most még gondolom nem a legjobb állapotban vagy?!

Várom a beszámolót jó és fájdalom mentes éjszakát kívánok Neked: Zsó

8942. BorcsaKati (válaszként erre: 8940. - Erikpipi)
2011. júl. 8. 19:59

Szia!

Üdv újra itt és sok erőt kívánok a gyors felépüléshez, bár ez már jót jelent, ha gépezni is van kedved. Örülök, hogy minden oké volt, várjuk azért a részletes beszámolót. Miért csak szerdán engednek? Engem pénteken műtöttek és 4. nap, hétfő reggel már kitettek.

A gépen feltétlen keress pálmafákat, mert a hétvégére hőséget mondanak, úgy talán könnyebben kibírod, vagy van légkondi?

Puszi:BKati

8941. BorcsaKati (válaszként erre: 8937. - Starmama)
2011. júl. 8. 19:47

Szió!

Akkor Neked elég különleges műtéted lesz, de sajnos biztos lesz akit ez is érinteni fog még, szóval jó ha beszámolsz majd róla. Az nagyon fontos, hogy az orvosodban megbízz, egy hullámhosszon legyetek. A magánklinikák nem tudom hogy működnek, érdemes utána érdeklődnöd, nem esetleg csak a "bevétel" miatt beszélnek rá drágább beavatkozásra. Én műtét előtt több orvost is megkérdeztem, nekem megnyugtató volt, hogy 3-an -függetlenül egymástól- ua.-t javasolták.

A felépülés sokmindentől függ, pld.hüvelyi uton v. hasi vágással műtenek. Ha nincs más betegséged, nincs komplikáció és lelkileg is jól bírod, kitudod becsületesen feküdni a pihi időt akkor 3. 4. héten már betudsz szerintem ülni heti 2 napra hallgatni az anyagot. Persze ez egyén függő, én a saját tapasztalatom alapján mondom, a 3.hét körül már itthon is órákig a gép előtt ültem és fórumoztam, a 4.hét után sem eset nehezemre napi 8 órát a számítógép előtt ülni a munkahelyemen. Persze ilyenkor azért még sokat kellett pihengetni.

Üdv:Bkati

8940. erikpipi
2011. júl. 8. 19:32

Sziasztok!


Köszönöm nektek, hogy gondoltatok rám Minden rendben ment, tegnap műtöttek, ma már szuper jól vagyok.:) Ha minden igaz szerdán mehetek haza, addig itt pihenek. Igaz, pálmafa nincs, de a kilátás pazar a hatodik emeletről.Hétvégén ügyel a dokim, remélem lesz rám ideje, alig vagyunk a kórházban páran.

Gépemet is felhozták, így még ide is sikerült feljutnom.

Mindenkinek köszönöm még egyszer.

8939. BorcsaKati (válaszként erre: 8938. - Zsó1961)
2011. júl. 8. 19:20

Szia Zsó!

Jól láttad, Rezedával és Ágival vagyunk "falubeliek", sőt Edával még az orvosunk is ua. Ágit másik kórházban műtötték, azért lehetet más a menet. Engem ápr.1-én műtöttek, elég "bolondos" nap volt, de azért nem volt kedvem sokat nevetni. Szerncsére minden oké volt és számomra meglepő módon nagyon gyorsan felépültem, mondjuk az első 2 hetet becsületesen végig feküdtem, kiszolgáltak, ezt Nektek is ajánlom.

4.hét után visszamentem dolgozni(irodában ülök, semmi fizikai terhelés) és nem bántam meg, nem mondom néha van itt-ott egy kis szurkálás, ha sokat görnyedek és hajlongok hamarabb fáradok, de igazából én azt hittem sokkal vészesebb lesz ez a felépülés. Nálam a lelki trauma a műtét előtt jött ki, 1 hónap letargia és bőgés, aztán belenyugodtam és helyre tettem magam a nagy napra.

Sajnálom, hogy ilyen régóta vannak gondjaid, jól kijutott Neked, ezt a kis műtétet akkor már fél lábbal is átvészeled, de erre szokták mondani, hogy a sok rossz után már csakis jó következik. Jó, hogy lefoglalod magad, tereld csak a gondolataid és inkább most süss-főzz, mert műtét után a jól megérdemelt pihi következik.

Lehet én is csinálok kov.ubit, kösz az ötletet.

Üdv:Bkati

8938. zsó1961 (válaszként erre: 8936. - BorcsaKati)
2011. júl. 8. 18:11

Szia Kati!


Köszi az infót küldtem is Neked egy kis virágot.

Megnéztem az adatlapodat és arra következtettem, hogy Debrecenben műtöttek.Még nem olvastam vissza Téged mikor műtöttek?No és, hogy vagy?

Jelenleg én azon a ponton vagyok, hogy már jó lenne

ott lenni és túl lenni az egészen.Ti is kibírtátok:-)

Pedig és is sok mindenen keresztül mentem már- ezt igazán elmondhatom- 1994-óta vagyok beteg.

Kullancs csípés... és a szövődmények, miegymás.

De ez most számomra váratlan körülmény:-(

Na megyek mosom az uborkát teszek ki egy kovászolni való uborkát.

Pusz:Zsó

8937. starmama (válaszként erre: 8935. - BorcsaKati)
2011. júl. 8. 17:09

Köszönöm a válaszokat. A háló egy új dolog ebben a témában, bár európában már TB-re is szinte természetes dolog. Nálunk elég drága. Sajnos csak egy magánklinikát találtam, ahol végzik ezt a műtétet, úgyhogy egy kisebb vagyon. De az a baj, hogy a hüvelyfalam is teljesen leszakadt elöl és hátul is. Azt sima öltésekkel nem tudják már tartósan rögzíteni. Ha már műtét, akkor jó lenne, ha kitartana sokáig. A méhemet azért kell kivenni, mert már sokszor pisilni sem tudok miatta, nagyon lesüllyedt. Meg is lehetne tartani, de azt mondta ez az orvos, hogy akkor a súlya miatt megint megsüllyedne pár éven belül. Remélem nem lesz vele gond. Főiskolára járok. szeptemberre vagyok előjegyezve a műtétre. Szerintetek mikor mehetek majd suliba? Heti két nap vannak óráink. Nem szeretnék sokat kihagyni. Ráadásul dolgozni is hívtak szeptembertől, de erről azt hiszem le kell mondanom most. :(

A hüvelyfal rekonstrukciót úgy magyarázta, hogy felpreparálja a nyálkahártyát és oda teszi be a hálót, ami aztán megtartja az egész hüvelyfalat.

2011. júl. 8. 17:04

Sziasztok Andi és Zsó!

Úgy látom a lányok már leírták a menetet. Egyébként tényleg ahány ház annyi szokás, nekem sok minden másképp történt, de a lényeg hogy tudjátok kb. mi fog történni veletek, a részleteket meg tényleg mondják folyamatosan, én nagyon figyelmes nővéreket fogtam ki, remélem Ti is. A másik fontos dolog, hogy lelkileg rákészüljetek a műtétre, persze mindenki izgul azért, de ott belül el kell fogadni és nyugodt szívvel túlesni rajta. Gondoljatok arra, hogy tényleg az az 1 műtét utáni "ébredési" nap rossz, aztán napról napra csak jobb lesz, itt már nincs fájdalom és kín.

Nagyon sok lelki erőt, pozítiv energiát kívánok és tényleg nem kell félni, kitartás!

Gondolunk rátok. Borcsakati

8935. BorcsaKati (válaszként erre: 8930. - Starmama)
2011. júl. 8. 16:45

Szia Starmama!

Sajnos én már hallottam ilyet, amikor a kórházban voltam a "szomszédomnak" is méhsüllyedés miatt vették ki a méhét, neki 3 gyerek után, de muszájból a nőgyógyásza ajánlására. Később igen sok gondot okozna ez is. 4 gyerek szülése nem kis megterhelés a méhnek, szerintem ha a Te orvosod is ezt ajánlotta, nem döntöttél rosszul.Én úgy értettem, hogy a méhed kiveszi, méhnyak marad.(petefészek is?)Erről a hálóról én sem hallottam (a szomszéd nem említette, hogy neki lett volna ilyen), erről írj majd még, de gondolom a hüvelyfal jobb tartásához kell. Megnyugtatásként egyébként ő kb ugyanúgy épült fel mint én vagy itt bárki. Tehát nehéz a döntés, de ha nekivágsz,a műtét utáni 1 fájdalmas majd 1-2 kellemetlen nap kivételével kibírható, otthon már szinte teljesen gyógyultnak éreztem magam és mindig csodálkoztam, hogy nem fáj semmim. Az emelést viszont szigorúan be kell tartani a teljes gyógyulás miatt. Nem tudom milyen idősek a gyerekek, de hidd el nagyon lelkesen tudnak segíteni a bajban, megérzik, hogy Anyának most szüksége van rájuk. Gondolom a párod is érzi ezt.

Üdv:Borcsakati

8934. zsó1961
2011. júl. 8. 15:32

Szia Anyamaccs !


Most nézem az adatlapodat és majdkiugrottam a börömből.Hát itt vagy a szomszédban én meg Csákváron

lakom.Cirka 30- km re tőled. Tök jó, még az sincs kizárva, hogy találkozzunk.

Most éppen írtam Andinak is teljesen nyugodt vagyok.

Még egy alapos takarítás holnap és késssz!

Te hogy érzed magad? Látom a Ti családotoknak is

vannak kedvencei. Nagyon aranyosak. Én is fájó

szívvel hagyom itt Marcit, Cilit a két cicát

és kedvenc labradorunkat Bátort.

Tényleg te meddig voltál bent a kórházban.

Remélem 5 nappal megúszom.Nagyon jó fej a dokim

már nem fiatal de nagyon sok jót hallotam és olvastam róla.

Majd még írjál OK? Várom a leveled.

Puszi: Zsó

8933. zsó1961 (válaszként erre: 8931. - Turkkati)
2011. júl. 8. 15:12

Szia Kati!


Köszi a válaszodat. Most nagyon nyugodt vagyok.Tegnap nagyon kellet még, hogy dunizzunk

a dokival.Nagyon rendes.Nálam egy kicsit az bonyolítja a dolgot, hogy Crohn beteg vagyok.

plussz hólyagsérvvel együtt csinálta volna meg, de

nem meri bevállalni. Az egy következő lépcső.

Azt mondta ebből épüljek fel és majd utána.

Te hogy vagy? Írjál várom nagyon!

Puszi. Zsó

Jaj köszi a sok jó tanácsot:-)))

8932. anyamaccs (válaszként erre: 8930. - Starmama)
2011. júl. 8. 14:46

Szia!Üdv. a fórumon!

Nem tudom, hogy ,,saját elhatározásból''kérhető e a méh eltávolítása vérzés,mióma vagy komoly eü.gond nélkül.Azt tudom, hogy még a meddővé tételnek,petevezeték lekötésének is komoly etikai megkötési vannak/életkor,gyerekszám stb..)...de most még igazából nem is értem, hogy kiveszik vagy felfüggesztik nálad a méhed???.

A méhszájon mi az a kinövés??Mióma, ciszta vagy polip???......mert hát az se mindegy.Erről a hálóbeépítésről,hüvelyfal leszakadásról és annak a gerinchez rögzítéséről sem hallottam még!....de attól még létezhet ilyen!:):)Jó pap is holtig tanul!:):)

8931. turkkati (válaszként erre: 8929. - Tandrea66)
2011. júl. 8. 14:28

Kedves Andi és Zsó!

Igaza van az altatóorvosnak, nem kell félni. Ilyen műtétnél, akit elaltatnak, azt engedik felébredni is. Csak az 1. nap a rossz. Utána már bírtok járkálni, a fájdalmat ki lehet bírni, erős nők vagyunk:))).

Nem írom le a műtéti előkészítést, mert az egy harmadik féle történet, az előzőkhöz képest, meg ott már úgyis történnek a dolgok, ha odáig juttok, teszitek, amit mondanak.

Pozitív gondolatokkal legyen tele a fejetek, kedvenc elfoglaltságatokat csináljátok vasárnapig, és minden rendben lesz.

Puszi: Kati

8930. starmama
2011. júl. 8. 14:21

Sziasztok! Tegnap döntöttem el végre, hogy igen, vegyék ki, mert több babát már úgysem szeretnénk. De nekem nincs vérzés-problémám, hanem nagyon lesüllyedt a negyedik szülés után, a hüvelyfalam is le van szakadva+ a méhszájamon van egy nagy kinövés. Találtam egy orvost, aki egy-egy hálót épít be a hüvelyfalba, azt egyesíti, és ezt a gerinchez rögzíti. Laparoszkópos műtét lesz, 2-3 órás. Utána 3-4 nap kórház, 10 hét gyógyulási idő. Jól dönötöttem? Azt mondta, felfüggesztheti a méhet is, de az a súlyánál fogva megint meg fog ereszkedni. A méhnyakat bent hagyná. Eléggé félek. Nagyon rossz a műtét után? Négy gyerekünk van, és segítségünk nemigen. Nem látom még magam előtt, hogy is lesz ez, hogy én ne emeljek...

Köszi, hogy elolvastátok.

8929. tandrea66
2011. júl. 8. 09:21

Sziasztok Lányok!


Köszönjük a bíztatást és jó hogy leírtátok a "menetet"mert én még semmit nem tudok róla, pedig a vasárnap mindjárt itt van. Parázok rendesen, de jó olvasni a soraitokat és hogy velünk vagytok legalább lélekben. Most én is jobban szeretnék 2-3 héttel öregebb lenni, de ezt ki kell várni :)


Pusszancs mindenkinek és kitartás.

Zsó neked mit mondott az altatóorvos, mert nekem csak annyit, hogy nem kell félni és ennyi :(


Andi

8928. anyamaccs (válaszként erre: 8926. - Zsó1961)
2011. júl. 8. 08:38

Kedves zsó1961!


Ne is foglalkozz a műtéttel!Minden rendben lesz!

Valószínű azért kell bemenned vasárnap délután négyre, mert onnantól nem ehetsz már semmit,maximum éjfélig már csak folyadékot ihatsz, aztán azt se.....

Nagyon humánus dolog, hogy csak akkorra fektetnek be.Nekem már MŰTÉT ELŐTTI NAP kora reggel 8ra be kellett mennem,de minek.....????hiszen nem csináltak velem semmit csak unatkoztam meg az aznap műtött betegtársamnak segítettem.Én beöntést kaptam,de csak este 19kor.Az félóra alatt kipucolt teljesen,meg aztán éjszakára egy jódozott kúpot.Ennyi volt az előkészítés.

MÁSNAP KORA REGGEL zuhanyoznom kellett a kórház által adott fertőtlenítő géllel különösen alaposan a hasam,de leginkább a szeméremdombom környékén.Borotválni engem nem kellett.Ezután még a szobában az ágyamban bekötötték az első elökészítő infúziót,de előtte branült helyeztek be a karomba.Azután fel kellett vennem a műtöshálóingem , ami olyan, mintha semmi nem lett volna rajtam :):).....majd betették a katétert is.Ettől egy kicsit tartottam,de csak az első tíz perc volt az érdekes!:):).....úgy éreztem, hogy folyamatosan pisilnom kell, de hamar megszünt.Aztán már egyáltalán nem éreztem, hogy bent van.Ez a műtét napján és az utána való éjszakán végig bent volt csak a zacsit ürítették.

Műtösfiú tolt a műtöbe és hozott is vissza a szobámba.Nálunk nem kellett külön őrzőben lenni, hanem ,,mobil''örző gépet toltak az ágyam végéhez és arra kötöttek 24órás megfigyelésre.Ez aztán figyelte mindenemet:szívritmus,vérnyomás...stb.....meg hát négyágyas kórteremben voltam, ahol a szobatársak is figyeltek egymásra.Ez kimondottan olyan szoba volt, ahol csak ilyen műtétesek voltak elhelyezve két három napi csúsztatással.Így mindig volt aki frissen jött vagy épp már hazafele készülődött, vagy épp műtötték.Szerintem nagyon jó rendszer volt,de mindezt persze kórháza válogatja.Mindenhol más a napi, a műtéti és a házirend.

A műtöben megbeszéltem az altatóssal, hogy Bora Borára repít,....de élvezzem ki,mert csak rövid időre.Klassz zene is szólt bent,úgyhogy vidáman utaztam el!:)Előtte szinte fekve táncot járt a lábam /gondolom a bátorító koktélnak is köszönhetem/míg előszítettek az altatáshoz,de az is közre játszhatott,hogy mindenki jókedvű, kedves és vidám volt.

Gondolj szépre jóra ha altatnak és nem lesz rosszullét ébredéskor.Nekem semilyen rossz emlékem nincs.

Húúú ....na ma reggel ,,szájmenésem'' van!:):):)....ebből is látszik, hogy én már igazán jól vagyok csak még erősödnöm kell.Na nem híznom!!:):):).....hanem az energiám visszacsempészni a testembe!:):)Már picit tornázgatok, gyengén szobabicózom is.

A péntek szombatot töltsdd el azzal amivel igazán szeretnéd.Vasárnap meg egyél igazán fincsit és kiadósat ebédre, mert utána pár napig még azt is megszabják, hogy mit, milyen állapotban/pépesítve/ és mennyit ehetsz.Azt viszont jó betartani és a látogatóktól nem elfogadni akkor semmit, akármennyire is szívesen hozzák.Meg van a miértje,hidd el.

Gondolok rád!Puszi!

2011. júl. 7. 20:51

Szia Zsó!

Hát akkor tényleg csak párat alszol addig...

Nem baj, legalább a vasárnap déli ebédet még a családoddal együtt költitek el. Utána a kórházban a hashajtás következik-kórháza válogatja hogy mivel- én ricinusolajat kaptam két jó nagy evőkanállal:))Azzal az egész délutáni programom meg lett szervezve:) Én nem kaptam másnap beöntést emellé, mert még reggel is volt hatása..Este leborotvált egy nővérke ott alul teljesen,van aki ezt otthon magának szereti megcsinálni,én féltem hogy megvágom magam, amilyen hebehurgya vagyok..Másnap reggel korán zuhany és már vinni kellett a cuccokat magunkkal az őrzőbe: mobilt, törölközőt,köntöst,papucsot nedves WC papírt, sz.mentes vizet, poharat meg

szívószálat.A többi holmim a szobában maradt. Ebben is eltérőek a szokások kórházanként.

Az őrzőben az ágyamon bekötöttek egy branült a karomba meg vért vettek. Engem epiduráltak,a hasi műtéthez a csuklóba láttam bekötni ezt a branült amibe az infúzió ment. A műtét előtt a műtősfiú jött a hordággyal,arra ügyesen fel kellett mászni és a kórházi hálóingben a saját paplanommal betakarva tolt a folyosón a műtőig.A hálóing végig rajtam volt. Egyelőre ennyi a többivel nem akarlak rémisztgetni, mert egyáltalán nem volt rémes , csak nem tudom ,hogy mennyire izgulsz...

Csak a műtét után fájt nagyon , akkor meg nyomták a sok cuccot belém..Ki lehetett bírni, mert ki kellett...

Te is ki fogod, tudom!! A többit meg bízd az orvosodra, ő tudja mit kell tennie!!

A további gyógyulás rajtad is múlik, nem kell a nővéreket sem komolyan venni, van köztük ilyen is olyan is, aszerint jutalmazd őket a végén!!

Azt nézd, hogy az igazán kiszolgáltatott helyzetedben az őrzőben hogy bántak veled, amikor először kikísérnek mosdatni ketten...A többit már futószalagszerűen csinálják a kórteremben...

hőmérőzés a fülben,fájdalomcsillapító injekció , vérhigító injekció stb. A vérhigítót feltétlenül írasd fel hazajövetel előtt, nálunk erre kellett egy fél napot várni a zárójelentés után...

Egyenlőre ennyi , ha kérdésed van még írj, itt vagyok minden este ilyentájt!!

Szia: Ági

8926. zsó1961
2011. júl. 7. 19:32

Sziasztok Lányok!


Ma voltam az utolsó megbeszélésen a Dokimnál.

Baromi jó fej volt mindent elmagyarázott lépésről lépésre.Ami rossz hír, az, hogy nem tudja megcsinálni egy műtéttel a hólyagsérvemet is az egy külön műtét lesz.Ezidáig ugyanis ez volt a felállás.

De mára elállt ettől, úgy mondta nem akar több bajt, ne lőjünk túl a célon.Kaptam Norcolutot, hogy ne jöjjön meg a mensim.

Ééééés vasárnap 4-re be kell mennem.Ami rögtön itt lesz.-(((

Andrea, hogy vagy és Erikppi, és jucusmucus és MINDENKI? Írjatok puszi mindenkinek Zsó

8925. Ann64 (válaszként erre: 8923. - Jucusmucus2)
2011. júl. 7. 08:31

Szia Jucusmucus!

Indulj csak bátran!

Biztatást Te is megkapod!

Az mindenkinek jár aki ide téved!

8924. turkkati
2011. júl. 7. 08:07

Erikpipi!

Már biztosan túl vagy az műtét utáni 1. mosakodáson, lassan visszakerülsz a saját kórtermedbe. Írj, hogy vagy?:)

Könnyű lábadozást!

Üdv: Kati

2011. júl. 7. 05:18

sziasztok MINDENKI:)

Nemsoká indulunk a kórházba.Aki most megy majd:annak sok erőt,és sikert,aki otthon van:gyógyulást:)

8922. Colette58 (válaszként erre: 8906. - Erikpipi)
2011. júl. 6. 21:18
Erikpipi! Ugye jól vagy? Várjuk, hogy jelentkezz! :)
2011. júl. 6. 18:41

Szia Zsó!

Valahogy sokszor gondolok mostanában rátok, akik még előtte álltok...Szívesen írok, itt vagyok, csak a családomat megvacsoráztatom :))Egy félóra múlva megint itt vagyok mint Láng Vince a régi filmben..

Tarts ki és csak a pozitív dolgokra koncentrálj!!

Hellóka! Ági

8920. zsó1961 (válaszként erre: 8903. - Szisziági)
2011. júl. 6. 18:17

Szia Ági!


Köszönöm a megnyugtató szavakat igazán jól esik.

Hát igen tényleg nagyon fogynak a napjaink Andival együtt.

Szinte mindig minden gondolatom a műtét körül forog.

Mi lesz, hogy lesz stb....

Igaz Tőletek nagyon részletes leírásokat kaptam de

mégis nagy a para. Holnap megyek délelőtt és már akkor intézem a felvételt és majd vasárnap délután kell befeküdnöm.Az altató orvos azt mondta, hogy természetes, hogy ennyire félek de nem kell, Mindent részletesen elmondott az altatásról

Te hogy vagy? Írjál még OK?

Puszi:Zsó

8919. Ann64
2011. júl. 6. 11:55

Erikpipi!

Remélem már az ágyikódba csicsikálsz.

A napocska is simogatja az arcod az ablakon át.

Gyors gyógyulást kívánok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook