Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 4. 22:23

Kedves Erikpipi, Andi, Zsó!!

Már biztosan vágjátok a centit magatokban... Ne engedjetek magatok közelébe most"energiavámpírokat" akik abból töltekeznek fel , hogy a Ti erőtöket leszívják és megijesszenek a kórházi rémtörténetekkel.... A kórházban hivatalból mindenkire vigyáznak, a rémhírek ellenére is:)))

Olvasgassátok inkább az utolsó percig ezt az oldalt,itt tuti hogy mindenki túlélte!! Meg gyűjtsetek sok erőt azokból akik miatt is túl kell ezen esni, hogy ők egészségesnek lássanak benneteket újból!!

Kitartás,megéri az a pár nap fájdalom!!

Ági

8902. Colette58 (válaszként erre: 8880. - Nagy49éva)
2011. júl. 4. 21:50
Na végre, begyógyult a 4. sebem! Ma a doki (4 hetes kontroll) gyógyultnak nyilvánított... Lányok, akik a műtét előtt vagytok, ne aggódjatok, egyáltalán nem vészes, csak az első pár nap (de az nagyon...).
8901. Colette58 (válaszként erre: 8900. - Tandrea66)
2011. júl. 4. 21:46
Én 20-at adtam, a mellettem fekvő nyugdíjas néni 100-at... Nem tudom, miért fizetjük a TB-t :(
8900. tandrea66
2011. júl. 4. 21:08
Köszi a válaszokat, hát én is úgy gondolom, hogy amit ki tudok sajtolni az 56 ezres fizumból :( de azért elég rendes doki, bízom benne nem csak a pénzért csinálja.
8899. BorcsaKati (válaszként erre: 8895. - Erikpipi)
2011. júl. 4. 20:25

Szia!

Ne izgulj, tényleg nem fogod a hiányát érezni, én is azt hittem, hogy lelkileg nehezebb lesz feldolgozni, de semmi különbséget nem érzek. A vérzést kivéve.

Tudom, hogy nehéz nyugodtnak lenni én is bőgve mentem be a kórházba, de ott amikor elkezdődött a műsor, valahogy teljes nyugalom árasztott el. Igaz én vittem magammal relaxálós könyvet és a "tisztitókurás" 1 napomat azzal töltöttem, hogy tudatosan írányítottam a gondolataimat arra, hogy csakis minden rendben lehet és minden jól sikerül. Szerencsére így lett. Te is próbálj kikapcsolni azzal ami Téged megnyugtat. Tényleg csak az első 1-2 nap a borzalmas, onnan már napról napra jobb lesz, látod mire haza jöttünk már mindenki formába került.

drukkolunk mi is Neked, fel a fejjel.

Üdv:Borcsakati

8898. anyamaccs (válaszként erre: 8895. - Erikpipi)
2011. júl. 4. 19:53

A méhed már ellátta feladatát!Mivel elromlott, lejárt a szavatossági ideje,hát kivele!:):):)......akkor biztos nem betegít meg téged többé.

Túl leszel hamarosan az egészen.

8897. anyamaccs (válaszként erre: 8890. - BorcsaKati)
2011. júl. 4. 19:20
Egyetértek!Szerintem egyénfüggő ki mennyit ad.
8896. anyamaccs (válaszként erre: 8888. - Ann64)
2011. júl. 4. 19:19
Szerintem normális dolog.Nekem is volt egy két csepp mikor meg kellett volna jönnie.szerdán leszek 4hetes.
8895. erikpipi (válaszként erre: 8891. - Ann64)
2011. júl. 4. 18:37

Köszi, remélem nem lesz semmi gond. Egészen egy órával ezelőttig, mikor felhívott egy ismerősöm, aki időnként feljön és meghallgatom, ilyenkor feltöltődik és két hétig kb jól van. elkezdett nyugtatni, hogy nem lesz semmi baj.... Tulajdonképpen ő parázott, és saját magát nyugtatta, engem meg felidegesített.

Közben meg hőhullámaim vannak, de csak akkor, ha valami felidegesít, valszeg ez már a klimax, de vagy másfél éve érzem, csak most tudatosult, hogy nincs is meleg:))))


Felkészültem, már elbúcsúztam a méhemtől, olyan jó kis társam volt:)))


Ahogy olvaslak, hát felesleges is lenne a para:)

8894. Ann64 (válaszként erre: 8892. - BorcsaKati)
2011. júl. 4. 18:30

Köszi megnyugtattál!

Akkor nem zargatom holnap a dokit.

Ezért jó ide jönni mindig kapunk választ!!

8893. Ann64 (válaszként erre: 8887. - Tandrea66)
2011. júl. 4. 18:28

Nekem nem volt fogadott orvosom az műtött aki az eü kaparást csinálta.

Nagyon fiatal és lelkiismeretes volt.

Sokan kérdezték hogy merem rábízni magam hisz a fiam lehetne.

ÉN bíztam benne és nem csalódtam több időt töltött velem mint akit a nagy fődoki megprof műtött.

Irigykedtek is hogy minden nap jött leült hozzám viccelődött minden kérdésemre türelmesen válaszolt.

Én 20000ft adtam nagyon meglepődött mikor a kezébe nyomtam a boítékot nem számított rá.

Fő dokik 50-60 ezret elkértek 1 műtétért ez Pesti ár.

8892. BorcsaKati (válaszként erre: 8888. - Ann64)
2011. júl. 4. 18:27

szia Ann!

Normális, kb.ugyanazokat a tűneteket érzed, mint régen, ne izgulj, ez természetes. A pár csöpp is. Előfordul néha.

Borcsak.

8891. Ann64
2011. júl. 4. 18:24

Szia!

Igen én véreztem, de pont a műtét napjára elmúlt.

Viszont a szobatársaim bőven véreztek és simán megműtöttek mindenkit.

Nyugi nem fogod megúszni!

Lelkileg felkészültél?

8890. BorcsaKati (válaszként erre: 8887. - Tandrea66)
2011. júl. 4. 18:23

szia Andi!

A hálapénz kérdésnél szerintem az a lényeg, hogy mindenki annyit adjon amennyit megengedhet magának, ebből ne csinálj problémát. Nyilván ha külön fogadtál orvost annak azért illik adni. (Egyébként 10-től akár 70.e.-ig is hallottam, de szerintem ebben is vannak túlzások.)

Üdv:Borcsakati

8889. erikpipi (válaszként erre: 8888. - Ann64)
2011. júl. 4. 18:03

Anna te véreztél műtét előtt, jól tudom? Képzeld elkezdtem vérezni, a dokit nem lehet hívni, nem tudom mit csináljak. Felírt norculutot, abból bevettem a szokásost hátha eláll..


Mintha valaki írta volna, hogy neki is ilyen tünetei voltak mint neked.

8888. Ann64
2011. júl. 4. 17:35

sssssssSziasztok!

Ma vagyok 4 hetes és eléggé megilyedtem.

Ket csepp rózsaszín folt volt a bugyimon.

Iszonyatosan görcsöltem a melleim majd ki durrantak.

Akkor kapcsoltam valószínű most jönne meg.

De az a 2 csepp aggasztott azóta sincs semmi de tök ugyan azok a tüneteim mikor megjött.

Normális???

8887. tandrea66
2011. júl. 4. 17:12
Nem írtam még eddig, de engem Keszthelyen fognak műteni. Valakinek van valami tapasztalat a kórházból? Mennyit illik adni a dokinak? Ti mennyit adtatok, ha szabad ilyet kérdezni.
8886. tandrea66
2011. júl. 4. 12:01

Köszönöm a válaszokat :) Ma már elkezdtem pakolni és még idegesebb vagyok, de arra gondolok, hogy 1 hét múlva ilyenkor már talán túl leszek a dolgon :)

Zso mi van veled, vártam a leveled, de lehet nem kaptad meg, vagy Te se vagy most net közelben?


Szép napot mindenkinek!


Andi

8885. turkkati (válaszként erre: 8884. - Anyamaccs)
2011. júl. 4. 11:39
Nekem is volt olyan gumirozott övem, szerettem, mert melegített, /március elején/ és néha jólesett,ha tartotta valami a hasamat. Most a tornához használom, hurka ellen.:))
8884. anyamaccs (válaszként erre: 8881. - Tandrea66)
2011. júl. 4. 08:14

Műtét után nálam homokzsákot tettek a hasamra.Jó vérzés és fájdalomcsillapító azt mondták.Volt aki leszedette a hasáról már egy két óra múlva, de nekem annyira jólesett az a zsák a pocakomon, hogy a műtét napján egész napra kértem, hogy nyugodtan hagyják rajtam, ha lehet.Lehetett!:)....de ez is szerintem egyénfüggő.

A HASSZORÍTÓ nekem a FELÁLLÁSNÁL és a SÉTÁNÁL tett jó szolgálatot annak ellenére, hogy nincs nagy pocakom,de műtét után iszonyú súlyosnak éreztem és nélküle bizony kézzel ,,tartottam'',mert annyira nehéznek éreztem.Kajáláskor és fekvéskor levettem, hogy a belek szabadon garázdálkodhassanak,kereshessék az új pozíciójukat odabent.:):):)

Nekem a lányom vett a Hervisben sportoláshoz is használható 20cm széles, tépőzáras gumirozott övet.Pizsi fölé,most meg néha még melegítő fölött használom, mert beizzad a pocak alatta/fogyasztó hatású...:):):)....nem hátrány:):)/ A szorosságát is te állíthatód olyanra ahogy épp komfortos neked.1700ftba került.

8883. erikpipi (válaszként erre: 8881. - Tandrea66)
2011. júl. 3. 21:52

Szia!

Gyógyászati segédeszköz boltban lehet vásárolni, én ott vettem császárhoz, de igazán csak az életmentőnél használtam, akkor izmot is vágtak. Akkor nagyon jól esett, hogy tartja valami a maradék hasamat:) A törölközőt és hasonlókat nem tudod olyan szorosan odatenni, és nem is tartanak. Vagy ha más nincs, lehet tornához kapni hasleszorítót csak azzal az a baj, hogy gumiból van és alatta izzadni fogsz...

8882. turkkati (válaszként erre: 8877. - Tandrea66)
2011. júl. 3. 16:37
A miskolci Megyei Kórházba nem kellett semmit bevinni. f Fájdalomcsillapító, altató, székletlazító volt igény szerint.
8881. tandrea66
2011. júl. 3. 16:29
Köszönöm szépen a válaszokat és a drukkolást. Nem tudom mit is vihetnék hasleszorítónak, egy nagy törölköző az jó lesz?
8880. Ann64 (válaszként erre: 8877. - Tandrea66)
2011. júl. 3. 13:44

Szia!

Nekem nem kellett vinni + gyógyszert, csak amit rendszeresen szedek.

Fájdalomcsillapítót anyit adtak amenyire szükségem volt.

Lehetett választani szuri v bogyó egyébként voltarent adtak.

Az infúzióban nem tudom mi volt.

Hasszorítót nekem nem mondták.

Itt hon felvettem 1 ilyen bugyit a sétához, de nekm nem esett jól.

Műtét előtt hordtam az tartotta a hasam.

Ne izgulj túl leszel rajta!

Bármi gondod kérdésed van nyugodtan írd meg.

Jó tanács, ha puffad a hasad ne legyél szégyellős engedd ki a gázt! Durrogtass amenyit csak kell ez a műtét velejárója!

8879. anyamaccs (válaszként erre: 8877. - Tandrea66)
2011. júl. 3. 13:07

Szia!

Nekem nem kellett se vinnem, se behozatnom fájdalomcsillapítót.A kórház annyit biztosított mindenkinek amennyit kért,sőt ....még választási lehetőség is volt:szuriban,tablettában vagy intravénásan kéred.Éjszakára plusz még altatót biztosíatottak azoknak akik nem tudtak aludni és kértek.

Egyedül a saját nőgyógyász által előre kiírt clexán/vérhigító/injekciót kellett bevinni, de aki nem vitt magával az is ugyanúgy megkapta minden nap az adagját.

Nem magán kórházban voltam, hanem egy kis állami kórházban Szőnyben, ahol nagyon empatikus nem csak az orvosok , ápolónők, de még a takarító személyzet hozzáállása is a betegekhez.

8878. 997ad9d84c (válaszként erre: 8877. - Tandrea66)
2011. júl. 3. 12:06
Szia! Fájdalomcsillapítót érdemes vinni. Tapasztalat: a kórház anyagi helyzetétől, a nővérek hozzáállásától függ az adott fájdalomcsillapító minősége, mennyisége. '97-ben volt ilyen műtétem, a mostanihoz képest extra ellátás volt. Nem tudom írták- e, műtét után jó szolgálatot tesz valamilyen rugalmas hasleszorító. Bélösszenövés, has megereszkedés ellen is jó. Nehéz munkát végezni, emelni, hajolni minimum 4 hétig nem javasolt. Szurkolok Neked!
8877. tandrea66
2011. júl. 3. 10:30

Elfelejtettem megkérdezni, hogy fájdalom csillapítót érdemes-e vinni és ki milyet szokott, bár eléggé gyógyszer ellenes vagyok és csak ha "haldoklom" akkor veszek be egy algopirint. Leírtam, hogy miket kell bevinni az eddigi írásaitokból, de ha valakinek eszébe jut még valami örömmel fogadnám :)

Nem tudom le veszik-e előre a spirálom vagy megy ki méhestől, mert 4 hónapja az első dokim rábeszélt a mirénára, mert az tuti jó a miómára, hát arra lett jó, hogy 50 ezret kidobtam az ablakon az 56 ezres fizumból :(

Félek a levételtől, mert nekem a felrakás is nagyon fájt, pedig nem vagyok olyan kényes szerintem és jól be is gyulladt mindenem utána, de majd meglátjuk, hiszen az a nap is 24 órából áll és majd csak eltelik mint a többi.


Sziasztok


Andi

8876. tandrea66
2011. júl. 3. 10:17

Sziasztok Lányok :)


Bocsánat, de nem voltam gépközelben egy darabig a válásom miatt,most meg 4 vendégem van egész héten vasárnapig. Legalább lefoglalom magam és nem a műtéttel foglalkozom. Olyan jó hogy drukkoltok és megosztjátok velünk a tapasztalataitokat. Az ember olyan elhagyatottnak érzi magát, pláne hogy a gyerekeim is messze vannak, bár talán jobb is ha nem látják a kétségbeesésem. Lelkileg eléggé oda vagyok, de megpróbálok nem gondolni rá annyit,(erre jók a vendégek :) )

Bocsi hogy a lelki gondjaimat is kiteregetem, de most ez kijött, mert igazán nincs senki akivel megbeszéljem ezeket.

Ahogy van időm jövök "hozzátok" és köszönöm a lelki segítséget és azt hogy velünk vagytok "újakkal".

Szép napot mindenkinek kitartást és gyors gyógyulást a lábadozóknak.

Zsó, lassan mi is oda jutunk ugye? :)


Andi

8875. zsó1961 (válaszként erre: 8874. - Szisziági)
2011. júl. 3. 09:26

Szép reggelt Neked Ági!


Köszönöm megnyugtató soraidat.Sokat jár az agyam és

megnyugtattam magam mese nincs ezen túl kell esni és utána sokkal jobb lesz.Megkezdődött a visszaszámlálás holnap altató orvos, 11-én műtét.

ja és akkorra jön a menzeszei is.... Ettől még ideges vagyok, hogy így megoperál-e?

Puszi Neked Zsó

2011. júl. 2. 23:20

Sziasztok Lányok!!

Két napig nem néztem ide és annyi új írás van , hogy nem győzöm olvasni!!

Kedves Colette!

Őszintén sajnálom , hogy a pasid így látja a helyzetet( de tetszik az, hogy nem keseregsz már rajta,és saját magadra figyelsz!!

Hidd el így lesz jobb, életed csak ez az egy van, abba még sokkal normálisabb férfi is érkezhet:))

Nekem tényleg nagy szerencsém van, mert az egész családom szeretetét élveztem , főleg a férjem és az Anyukám segítsége volt fontos, a műtét után csak ők nézhettek meg az őrzőben...


Annamari 64!

Én aztán sose mulasztottam el a nőgyógyászati szűrővizsgálatokat, egy csomó nőgyógyászhoz volt szerencsém...a kétméteres néger óriás dokitól a klimaxos nőgyógyásznőig széles a paletta:))

Bíztam bennük,pénzeltem is őket, és aztán mégis ez lett a nóta vége...)Tudod kinek vagyok mégis a leghálásabb??Annak az ügyeletes dokinak aki március 14-én az ügyeleten ordított velem :"Asszonyom maga itt vacakol mikor havonta így vérzik!! Mit képzel, mit akar még???" Na erre felébredtem!!Előtte én is halogattam volna még ,az asszonyoknak mindent ki kell bírni alapon..

Ma már tudom, hogy nagyon jó hogy nem vártam!!

A műtéttel kapcsolatban csak annyit, hogy az én kórházam oktatókórház . ezért a rezidensek jelenlétébe is bele kellett egyezni írásban.

Ki emlékezett erre?? Engem epiduráltak, ezért ébren voltam és a műtőbe érkezvén egy csapat fiatal fehér köpenyes ember nézett farkasszemet a hátsómmal:))Alig találtam a szememmel a saját orvosomat:))Egyébként az osztályvezető főorvos is mellette volt, csak én nem ismertem fel a sok ember között!! Nagyon kedélyes volt a hangulat,nem volt bennem semmi félelem , erről homályos emlékeim vannak:))

A műtét után otthon már a 10.napon a fiam ruhája , nyakkendője után jártam a várost a régi farmeromban...Az első héten anyukám főzött, aztán a második héttől már én..az emelésre vigyáztam a legjobban.A második héten már egyre kevesebbet feküdtem,szinte mindent tudtam csinálni...csak nem engedték itthon:))

Ne félj te is túl fogod vészelni, ha a küretek után testileg-lelkileg talpra tudsz állni akkor ez a műtét sem foghat ki rajtad!!


Kedves Zsó!

A vérszegénység a legrosszabb ami nálam valaha panaszt okozott, teljes agyi letompulás volt, nehezen jutott eszembe pl egy -egy szó, elfelejtettem , összekevertem ,dolgokat stb..A vérnyomásom szinte eltűnt, kávén meg vastablettán éltem:))Meg mindig mákosakat kívántam , amit a család utál..vörösborral:))Azóta eltelt egy három hónapos Béres vastabletta kúra, sok csalánteával C-vitaminnal és jobb a vérképem mint életemben valamikor!!A memóriám meg szelektív, arra emlékszem amire akarok:))

A közérzetem kicsi ingadozásokkal sokkal jobb,nyugodtabb lettem, pedig nem minden olyan fényes körülöttem, de van bennem erőtartalék!!!

Neked is eljön ez, majd meglátod!! Ági

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook