Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9003. Rezeda63 (válaszként erre: 8995. - Némuci)
2011. júl. 13. 20:25

Szia Némuci!

Nagyon találó a neved:))))) Némán olvasgatod a hozzászólásokat:))))) Hogy vagy így két hét után??

A videókat volt gyomrod végignézni:))))????? Én is megpróbáltam, de rövid idő után úgy gondoltam nem akarom tudni mit "alkottak" ott bennem:)

Javulgass, és azért vigyázz magadra.

Üdv. Rezeda (egy sorstárs már több mint egy éve)

9002. BorcsaKati (válaszként erre: 8996. - Erikpipi)
2011. júl. 13. 20:23

Szia Erikpipi!

Örülök, hogy Te is jól vagy, remélem meg volt a fagyizás. Ez is pihenés és semmit tevés, élvezd most az életet és ne foglalkozz a többivel a dolgok megoldódnak, mert megoldják helyetted (így vagy úgy). Persze akkor engem is idegesített, hogy nem engednek semmit, de visszagondolva ilyen kényeztetésben még nem volt részem és hidd el hamar leszoknak róla, most néha már elfogadnám újra 1-2 napig.

Vigyázz magadra és tényleg használd ki a pihenést.

Puszi:Bkati

9001. BorcsaKati (válaszként erre: 8985. - Zsó1961)
2011. júl. 13. 20:14

Szia Zsó!

Örülök, hogy túl vagy a nehezén, úgylátom a hangulatod már a régi. Ne izgulj, szép sorban minden sikerülni fog Neked is és napról napra jobban fogod érezni magad. Sajna ez az erős bélmozgás még kísért egy darabig, próbálj sokat sétálni, a mozgás segít. Otthon már ez is könnyebb lesz.

Azért vigyázz magadra, teljes kímélet!

Puszi:Bkati

9000. starmama (válaszként erre: 8995. - Némuci)
2011. júl. 13. 20:04
Miért kellett kivenni a méhedet? Én még előtte állok, de eléggé félek. Látom, hogy ti 6-7 napot vagytok kórházban, engem a 3. napon kitesznek majd. Úgy érzem beszélnem kell még az én doktorbácsimmal előtte.
8999. Ann64
2011. júl. 13. 17:06

Sziasztok Lányok!

Örülök hogy jól vagytok!

Zsó!

Nekem műtét utáni reggel az infúzióba volt bélmozgató.3. reggel pici beöntés attól kezdve tudtam produkálni.

Nekem megengedték kefírbe zabpelyhet tettrm azt ettem így könyen ment a dolog.

Erikpipi!

Látom nem tudsz nyugton maradni.

Én is ilyen vagyok.Sokszor alig bírtam megállni nehogy megbántsam a családot.

Néha fárasztó volt a túlféltés.

Ma is kaptam, mert bepakoltam a mosógépet.

Hiába mondom ezt már tudom csinálni.

Némuci!

Gyors gyógyulást kívánok neked is.

Örülök hogy a lelked is rendben.

8998. némuci (válaszként erre: 8997. - Erikpipi)
2011. júl. 13. 16:16

Szia!

Igen szerencsésnek mondhatom magam, hogy szerethetek valakit, még talán egy ilyen nehéz, időszakban is. Ha ez a műtét az előző életemben /pár évvel ezelőtt/ történik meg, nem hiszem, hogy lelkileg ennyire könnyen viseltem volna. Úgyhogy megint csak hálás vagyok a sorsnak. :)

8997. erikpipi (válaszként erre: 8995. - Némuci)
2011. júl. 13. 15:56
A szerelem jó szép dolog ám:DDDDDDDD de jó neked:)))
8996. erikpipi (válaszként erre: 8994. - Zsó1961)
2011. júl. 13. 15:45

Szia!

domperidon ha jól tudom, a legkisebb, mintha azt mondták volna, hogy gyerekadag,3x1 2 napig. hashajóra nem is volt már szükségem. Hát annyira nem erős mint egy hashajtó, és legalább nem zavarja meg a napi rutint. Meg a kevés kajától, nem is lehet akkora eredményt várni, ugye....:)

Hát, nekem is voltak, és még most van puffadásom, de időszakos. Akkor elmegyek a királyi székre. Ha ilyet tapasztalsz, ereszd ki ami bent van,az a legjobb.

Kényeztet, csak én nem szeretem, de kénytelen vagyok engedni:) Most lelépnek fürdeni Bánkra, addig is nyugi van:)) Különben nem csinálok semmit, ez kicsit furcsa, remélem nem sokáig tart, nehezen viselem.

Akkor a hétvégén már te is eléred a következő szintet, azért jár egy túró rudi:)))

8995. némuci
2011. júl. 13. 15:40

Sziasztok Lányok!

Már hetek óta olvasgatom a hozzászólásokat, egymásnak adott jó tanácsokat. Belevetettem magam a méheltávolításról szóló írásokba, még videokat is kerestem a műtétről. Két hete túl vagyok rajta. Most már látom, hogy kár volt annyira félni. Napról napra egyre erősebb vagyok, nem vagyok már olyan sápadt, megszüntek a vizeletelakadási gondjaim. És még mindig szerelmes vagyok!!!! Irjatok Nekem is, válaszolni fogok. Puszi

8994. zsó1961
2011. júl. 13. 15:15

Sziasztok Lányok !


Teljesen felüdültem, hogy elolvastam a soraitkat:-)))

Még mindig kapok Tőletek jó tanácsokat mert ezeket

még tudom itt kamatoztatni.Erikpipi nem emlékszel véletlenül a bélmozgató nevére. Én tegnap este kértem az egyik nővértől de azt mondta, hogy az olyan erős, hogy attól kiugrom a bőrömből.Ti is

ennyire fel voltatok fújódva?? Én 46 kg vagyok de

most úgy érzem 56 vagyok és akkor sem volt ekkora

pocakom mikor terhes voltam. -Szerintem-

Erikpipi milyen otthon:-))))Kényeztet a család?

Pihenj és hagyd, hogy megtegyenek érted mndent.

Megérdemled.Jaj a lényeget elfelejtettem: azt mondta a doki, pénteken hazamehetek:-))))

Mit szóltok??? Ugye milyen jó lesz nekem?

Most egy kicsi pihizek és utána még benézek Puszi

mindenkinek: Zsó

8993. erikpipi (válaszként erre: 8992. - Anyamaccs)
2011. júl. 13. 14:40

Honnan tudtad, hogy fagyizni szeretnék?:))) Azon gondolkodom, délután lesétálok a főtérre a kicsivel, és eszünk egy finom kelyhet. Csak, azt nem tudom, hogy mehetek -e?

jaajjjj csak az ne jöjjön vissza:DDDDDDD Még egy tízes jó lenne mínuszban.

Remélem mindannyian bírjátok ezt a meleget.

8992. anyamaccs (válaszként erre: 8990. - Erikpipi)
2011. júl. 13. 11:06

Jó kis fogyókúra!:).....rekordot döntöttél szerintem.Rövid idő alatt jó sokat fogytál.Nekem csak 2kiló volt a súlyveszteségem és attól is legyengültem......na persze meg még egyéb mástól.

Az étvágyad majd fokozatosan vissza jön, de érdemes átgondolni, hogy mit is egyél meg, ha nem akarod visszaszedni a leadott kilók dupláját.

További fájdalommentes gyógyulgatást!

Pussza

8991. anyamaccs (válaszként erre: 8985. - Zsó1961)
2011. júl. 13. 11:00

Halika!

Örülök, hogy minden oksi veled!Az első ,,alkotás'' nem lesz ugyan felemelő érzés a mellékhelyiségben, de ki lehet bírni!Én glicerines kúpot kaptam. A lényeg, hogy műtét után minél előbb,,produkálj'', nehogy bélcsavarodást kapj.Nálunk nagyon szigorúan vették és nem hagytak addig békén bennünket.

Emlékszem az első két nap olyan virgoncak voltak a ,,tekervényeim''(beleim ) a pocakomban, hogy nem győztem odakapni,mert kézzel érezhetően versenyeztek odabent!:)Megnövekedett az elfoglalható terület azzal, hogy kivették a méhem és tolakodtak a minél jobb helyért.:):)

Ajánlani tudom, hogy csak azt edd, amit ott kapsz.Megvan a miértje.Nekem a zöldség és a gyümi nagyon hiányzott.

Majd írj és nem kell siettetni a napokat!

Gyógyulgass!Maradj jókedvű és pozitív.Nagyban hozzájárul a gyógyuláshoz is!

Pussza

8990. erikpipi (válaszként erre: 8985. - Zsó1961)
2011. júl. 13. 08:19

SZia!


Köszi, én jól:)) Majd te is így leszel, úgy a 4 ik naptól:))) Igaz, gyenge vagyok, de ez nem akadályoz a mozgásban, csak sűrűbben pihenek. Lehet a gyors fogyástól 6 kiló lement a kórházban, s étvágyam sincs itthon sem.


Nem adnak bélmozgatót? Én két napig szedtem.

8989. starmama
2011. júl. 12. 20:33
Szia Zsó! Örülök, hogy túlvagy rajta, és erőt ad, hogy írtál. Gyógyulj, pihenj!
8988. Ann64
2011. júl. 12. 20:11

Szia Zsó!

De jó hogy már kedved van írni!

Türelem innentől már repülnek a napok észre sem veszed!

Pihenj sokat, de azért sétálgass is.

Gyógyulj turbósebességgel.

Anna

8987. turkkati (válaszként erre: 8985. - Zsó1961)
2011. júl. 12. 20:10

Szia Zsó!

Hát igen, az 1. nap pocsék, de minden nap egyre könnyebb lesz. Három hét múlva meg már teljesen jól leszel.

A galambok is megjönnek, ne izgulj! Nem kaptál székletlazítót?

Gyógyulást!

Üdv: Kati

2011. júl. 12. 19:59

Szia Zsó!

Akkor jól szurkoltunk érted tegnap többen is!!

De jó, hogy már túl vagy rajta,itt tegnap este olyan felhőszakadás és vihar volt...hogy csak na..Áramszünet volt egész éjjel szinte az egész városban.

Arra gondoltam , hogy egy kicsit elméreteztem a koncentrálást és hűs szellő helyett egy hurrikánt küldtem:))Ami a fejünk felett maradt..

Csak gyógyulgass tovább, majd a galambok is megérkeznek:))

Szia : Ági

8985. zsó1961
2011. júl. 12. 19:46

Sziasztok Lányok!


Élő egyenes adásban jelentkezem a Szent Imre nőgyógyászati osztályáról, és jelentem túl vagyok

a dolgon.Hát a tegnapi napom pocsék, bővebben nagyon pocsék de kilehetett bírni.Már minden kelléket kivettek belőlem és várom a "galambocskákat" ami megváltás lenne de egyelőre

semmi.Próbálok mindenféle taktikát bevetni de mindhiába.Tudjátok ezelőtt 2 héttel azt kívántam: bárcsak két héttel öregebb lennék.Most azt kívánom bárcsak 3 héttel idősebb lennék.Nem vagyok telhetetlen ugye? Nagyon rendes mindenki

a szobatársamat ma operálták csak ketten vagyunk egy kórteremben.De nagyon rendes lány:-)))

Majd írjatok ám, Erkpipi hogy vagy és Andi puszillak benneteket gyógyuljatok hamar.

Sziasztok puszi Zsó

8984. starmama (válaszként erre: 8980. - Anyamaccs)
2011. júl. 12. 00:09

Szia! Köszönöm a biztatást. A méhemet szerintem ki tudja venni, uh-n megmérte, és a legnagyobb átmérője 61 mm. Az nem olyan nagy. Végülis már úgyis itt hordom a hüvelyemen szinte kívül nap, mint nap. A méhnyakat azért hagyja bent, mert így stabilabban tudja rögzíteni a hálóval a gerinchez. Így kisebb az esély arra, hogy a hüvely megsüllyedjen. Nekem a méhemmel nincs nagy baj(azon kívül, hogy kilóg), sokkal kritikusabb a leszakadt hüvelyfalam.

A féjrem önzését itt az intim dolgokra értettem, nem tudom ti hogyan oldottátok ezt meg. ;) Amúgy persze segít. Majd befizetünk valami ebédkihordásra. Nekem a legkisebb gyerek még csak 4 éves, vele lesz majd probléma. Oviba vinni, érte menni, stb. Nem tudom elképzelni sem, hogy hogy lehet hetekig kibírni azt, hogy ne emeljek. Egy bevásárlás nálam min. 10 kiló.

Na majd megtudom, ha már túlleszek rajta. Ez a várakozás a legrosszabb. Már mennék. Ráadásul háziorvost is keresnem kell, mert ez a mostani nem volt hajlandó beutalót adni a laborba. Nem is értettem, hogy miért nem, de annyira elkeserített. Van elég bajom, még akkor ő is inkább hátráltat, ahelyett, hogy segítene.

A férjemet elvinném, de ő vigyáz a kicsire, amíg én dokinál vagyok.

Majd ha lesz egy kis időm elolvasom, hogy veletek hogy is volt ez, gondolom leírtátok.

Csak ilyenkor jutok a géphez, de már alig látok :)

Minden jót!

8983. erikpipi (válaszként erre: 8977. - Anyamaccs)
2011. júl. 11. 21:06

Szia!


10 re jön a fiam értem, de már 7 kor megkapom a zárót. Még szerencse, hogy a barátnője megszerezte nemrég a jogsit, mert a fiam éjjel eltörte a kezét, ráadásul a jobbat, így sem dolgozni, sem nekem segíteni nem tud. Így a lány fogja vezetni a kocsimat, ő visz haza. Kicsit parázok:( :)) A férjem szabit vesz ki, így mégis lesz segítségem szerdától:)

Azt nem mondta a doki, hogy nem hajolgathatok, holnap megkérdezem, mert már idebent megmostam a hajam, és csak úgy sikerült.Lehet, mégsem vagyok rutinos? Az az igazság, hogy már a vágásom sem fáj, csak éppen hogy egy picit. És azt mondták a látogatók, hogy lefogytam. Mondjuk nem csodálom, minden nap ugyan az a leves, igaz, még ma is barkochbáztunk, hogy mi lehet. Nem nagyon eszem, de étvágyam sincs. Gyümölcsöt ennék, azt meg nem engedik. Tegnap sem tudtuk kideríteni mi az ebéd, ma tökfőzelék volt, abból ettem, de attól meg örökbe fogadtam a wc kagylót..


szép estét neked :)

8982. erikpipi (válaszként erre: 8975. - Szisziági)
2011. júl. 11. 20:55

Szia!


Érzek. Bekapcsoltam a ventilátort:) Na, jó, tényleg mintha éreznék valamit, olyan kellemesen lehűlt a levegő. Köszi:))

8981. Ann64
2011. júl. 11. 17:56

Sziasztok!

Zsó Andi!

Remélem lassan már ébredeztek.

A hűs szellőt üldöm nálunk most épp az van.

Ma észre se vettem egszer csak leguggoltam.

Akkor kaptam magamhoz mikor már felálltam.teljesen természetes volt a mozdulat örültem mint a kisgyerek mikor az első lépéseket megteszi.

Lányommal vagyok itthon most nyári szünet van nekik így én még a júliust itthon élvezem.

Lassan vissza térek a minden napi munkába.

8980. anyamaccs (válaszként erre: 8953. - Starmama)
2011. júl. 11. 10:50

Szióka!

Megsúgom én is óvónőként dolgoztam 12évig,de aztán az óvodabezárásokkal annak idején leépítésre kerültem és így kiestem ebből a szakmából.:(:(....pedig hát IMÁDTAM.Most meg már dadusként sem tudok elhelyezkedni benne,mert annyira telített.Majd talán épülnek óvodák,mert erre mifelénk ismét kevés a férőhely!


Négy gyerkőc után ki tudják venni a megnövekedett méhedet hüvelyen keresztül?????Hol találtál ilyen dokit??Én is úgy szerettem volna, de nem lehetett a nagysága végett.Így mondjuk elkerültem,hogy bennem maradjon a gennyes tályog, amit a haskinyitásnál találtak nálam a petevezeték alatt és nem kellett hüvelyplasztikázni se.

A méhszájadat milyen megfontolásból hagyja bent???.....hiszen írtad, hogy azon is van valamilyen dudor!

Mi az, hogy önző a férjed???!Szerintem csak meg van ilyedve egy kicsit.Vidd magaddal a dokidhoz beszélgessen vele is egy kicsit és meglátod másképp áll majd a dologhoz.Magától ezek a problémáid nem fognak már megoldódni és kár halogatni.Előbb utóbb túl kell esni rajta és az ő segítségére, anyagi és erkölcsi támogatására most még nagyobb szükséged lesz.A gyerekek is meg tudnak irányítással sok indent csinálni.Ezek ne tartsanak vissza!Most számodra legyen első az egészséged, a nőies ,,komfortérzés''megőrzése!Ennyire átmenetileg te is lehetsz önző lelkiismeret furdalás nélkül.Utána ismét visszatér úgyis minden a rendes,megszokott, beidegződött ,,kerékvágásba''!:):)

8979. anyamaccs (válaszként erre: 8966. - Tandrea66)
2011. júl. 11. 10:22

Szióka!

Sajnálom, hogy tegnap nem tudtam itt lenni mert szépen itt volt a ,,brancs'', de én keresztcsajsziztam.Imádom őt!......is:):)

Remélem már túl is vagy az egészen és békésen csicsikálsz!.......úgy talán nem érzed ezt a rekkenő hőséget ami van!

Gyógyulgass és ha már tudsz kuksizz be közénk!Pussza!

8978. anyamaccs (válaszként erre: 8955. - 6caa0e9305)
2011. júl. 11. 10:17

A régebben műtöttek ezt cáfolják!:):).....és lassan én is!:)

A nemi vágy egyébként sem attól függ, hogy most van méhed vagy nincs.Nőknél is fejben dől el, minden nem csak a férfiaknál .........mondjuk azzal a külömbséggel, hogy minket nőket az érzelmeink sokkal jobban irányítanak e téren is.

8977. anyamaccs (válaszként erre: 8956. - Erikpipi)
2011. júl. 11. 10:12

Halika!

Lemaradtam a hétvégi tracsiról, de visszaolvasva látom, hogy szerencsésen túl vagy a műtéten és minden ment rendben, mint a ,,karikacsapás''!:):)Ennek én is nagyon örülök és a műtét előtt állóknak is nagy bátorítást adsz azzal, hogy rögtön visszatértél közénk, amint tudtál és leírtad tapasztalataidat.

Gyógyulgass és semmi hajolgatás,emelés!.....de ebben neked már úgyis rutinod van!:):)

8976. nino63 (válaszként erre: 8955. - 6caa0e9305)
2011. júl. 10. 21:57

Csatlakozom Imiszhez!nalam a nemi vagy meg not mutet utan;az elozo evekhez kepest,csak ott bent mar nem olyan mint reg(nalam).Sot meg szunet sincs minden honapban,vigyazni se kell,tehat tobszor vagyunk egyutt.Hat en is tapasztalatbol irom.

Egyszer hallottam valahol,hogy frigid nok nincsenek csak hozzanemerto ferfiak.Remelem segitettem,udv,Nino

8975. szisziági (válaszként erre: 8971. - Erikpipi)
2011. júl. 10. 21:34

Hello Erikpipi!

Érzel valami hűsítő szellőt a pocakodnál??? Ha igen , akkor azt mi küldjük innen a fórumról a lányokkal együtt:))

Jó lenne ha minél előbb kivennék a madzagokat a hasadból és rendesen lezuhanyozhatnál!!

Hát légy jó kislány és ne forgolódj mint egy ringlispíl,mert még kiszakad valami a nagy forgástól:))

A szex témához: van egy naptáram, ami régen több vérzéses napot tartalmazott, mint összebújásost:(

A vérzéses napok kiestek, és az arány megfordult:)) Pedig a dokim nem is találkozott a férjemmel...

Szia, jó éjt!

Ági

8974. szisziági (válaszként erre: 8968. - Zsó1961)
2011. júl. 10. 21:15

Szia Zsó!

Erősen koncentrálok arra, hogy afölött a kórház fölött ahol Téged és Andit műtik,holnap reggelre hűvös légörvények alakuljanak ki!!!Egy másikat meg Erikpipi fölé küldenék, be az ablakon:))


Remélem a táskátokban és a lelketekben is minden rendben van... Reggel a cipzár behúzásával az életetek egy darabja is bezárul...

Fel a fejjel , ha a telefon szabad lehetőséget jelez akkor emelt fővel, mosolyogva kell otthonról kilépni!!A kórházban meg szabad sziszegni és összeszorítani a fogad,amikor nem látják az otthoniak,mert ott mindenki így csinálja!

Nagyon szorítok Neked Zsó,hogy holnap Andival együtt túlessetek a műtéten!! Remélem mindenre nagyon vigyáznak odabent Nálad!!

Sziasztok és írjatok!!

Ági

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook