Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8806. Rezeda63 (válaszként erre: 8803. - Colette58)
2011. jún. 30. 16:23

Szia Colette!

Ha nem gyógyul a sebed mindenképpen mutatsd meg orvosnak. Akár a háziorvosnak is.

Volt olyan sorstársunk akinél a hasi zsírréteg elfolyósodott és azért nem gyógyult a sebe. Sokáig kínlódott vele.

Ha valami rendellenességet érzel minél előbb orvos.

Üdv Rezeda

8805. Rezeda63 (válaszként erre: 8804. - Zsó1961)
2011. jún. 30. 16:20

Szia Zsó!

Ha már volt hasi műtéted akkor tuti, hogy vágni fognak!!! Nekem azt mondta az orvos, hogy ilyen esetben lehetnek összenövések és ezt egy hüvelyi műtéttel nem lehet kockáztatni.

Az otthoni munka változó, hogy kinél hogy alakul, de az első 3 hétben nem célszerű hősködni:))))

Üdv Rezeda

8804. popova4 (válaszként erre: 8804. - Zsó1961)
2011. jún. 30. 12:24

Szia Zsó!

Úgy látszik, azért a női szervezet alapjában egyformán működik, mindenki nagyjából ugyanúgy kezdte a házimunkával. 3 hétig semmi, abszolút, utána a teregetés, mosógép ki-és bepakolása a ruháskosár emelgetése nélkül, portörlés, főzés. Én nem porszívóztam szerintem csak az 5. héttől, a bevásárlást is másra hagytam.

Aztán már tényleg megérzi az ember ösztönösen, mit lehet és mit nem. Emelgetni nem jó még most sem. (több, mint 5 hónapja műtöttek) Szerintem használd ki a családod segítségét, ne akarj hősködni és a munkába se visszasietni. Csak kíméletesen önmagunkkal Lányok! Szép napot mindenkinek: Erika

8803. Colette58
2011. jún. 30. 08:34
Sziasztok, új vagyok a fórumon. Engem 3 hete műtöttek a SOTÉn (laparoszkópos méheltávolítás, petefészkek maradtak). Normális dolog, hogy az a seb, amelyikben a cső volt, sehogysem akar begyógyulni és fáj is? A doki nagyon jó operatőr, de nem egy szószátyár (konkrétan 10-ből 9x nem veszi fel a telefont) :(
8802. turkkati (válaszként erre: 8804. - Zsó1961)
2011. jún. 30. 07:48

Szia Zsó!

Miskolcon van 1 ún. főorvosi vizit, ami 1 konzíliumféle, és ott 1 főorvos javaslatot tesz a műtét milyenségére. Az függ a szülések számától, stb., ha kisebb "rangú" orvos műt, akkor kötelező a javaslat betartása. Úgy tudom, hogy akinek már volt hasi műtéte, azt vágják, az esetleges összenövések miatt. Az orvosodnak ezt el kellene mondania.

Az otthoni munka: EMELNI NEM SZABAD!!!!, mást szerintem az állapotod szerint.

Mi hordjuk az ebédet, csak hétvégén kellett főzni, meg tudtam csinálni, bár a fazekat nem én tettem e gázra. Mosás, teregetés mehet, természetesen a ruhát odavitte valaki.

A porszívót azért nem én használtam, de úgyis érzed, hogy mennyit bírsz és mikor kell lefeküdni.

Én reggeli után visszafeküdtem, aztán de. fennvoltam kb. 2 órát, ebéd után alvás, 5 körül újra felöltöztem, a lefekvési időig. Aztán elmaradt a délelőtti pihenés, megrövidült a délutáni, de ez teljesen egyénfüggő.

Minden jót, kérdezz nyugodtan!

Puszi: Kati

8801. nino63
2011. jún. 29. 21:49
Kedves Anna!en ugy 5-hetes voltam mikor a konyhaba segetkeztem es igyekeztem nem emelni 2-liternel tobbet,mikor megfogtam a makaronival teli fazekot(jo 4-literes)es leszurtem.A ferjem s a fiam csak neztek, s ram kialtottak miert nem szoltam nekik.De nekem ez olyan termeszetesen jott.A szervezeted mar jelezni fogja mit is tudsz mar csinalni.De azert a 6-hetet mindenkepen tarsd be.En meg utana is sokaig nem emeltem.Turelem,lassan minden a regi lesz,addig is csak kenyeztesd magad.Arra a furra erzessel kapcsolatban nem tudom mit mondjak.Gyogyulgas szepen,sok puszi,Nino
8800. Ann64
2011. jún. 29. 20:46

Sziasztok!

Minden napra van kérdésem.

Mivel nem férek a bőrőmbe a konyhát sűrűn látogatom.

Páromnak segítek apró dolgokat.

Viszont olyan fura érzésem van pl:kevertem a rántást mintha becsurranna a bugyiba.

Szaladtam is nézni, nincs semmi de ez valahogy nem tudom normális dolog?

Jó tudom türelem de már nagyon fogytán van.

Ennyit még életembe soha nem pihentem.

8799. zsó1961 (válaszként erre: 8798. - Erikpipi)
2011. jún. 29. 19:17

Szia Erikpipi!


Bízom benne, hogy talál erre megoldást az orvos.

Ugyanis láttam a naptárát és teljesen el van havazva műtétileg.Na és itt vannak a szabadságok..

Csak lesz erre is megoldás:-)

Már annyira rákészültem erre a júli.11-re.

Na majd lesz valami...

Pusz.Zsó

8798. erikpipi (válaszként erre: 8801. - Zsó1961)
2011. jún. 29. 17:42

Szia Zsó!

Nekem most kéne megjönnie, azt mondta a doki, hogy hormonnal elállítja ha szükséges, de a műtét nem marad el.

8797. tandrea66
2011. jún. 28. 19:25

Sziasztok Lányok!


Nagyon szépen köszönöm Nektek a bíztatást és a tanácsokat, meg is fogadom őket. Ma voltam a dokinál a papírokért, nagyon aranyos és megnyugtató volt, meg "ütögette" a hátamat és azt mondta fel a fejjel hamar meglesz az egész. Még jó hogy ilyen kedves és szimpi, nem olyan mint a régi dokim volt, aki csak a pénzt vette el és ultrahagon meg sem nézett, csak ilyesztegetett.Már nagyon jó lenne ha túl lennék rajta és minden okés lenne. Köszönöm a szurkolást és biztatást, még jelentkezem és vissza is olvasgatok. Mindeninek kitartást és jó egészséget kívánok!


Andi

8796. erikpipi (válaszként erre: 8790. - Anyamaccs)
2011. jún. 28. 14:40

Elolvastam még egyszer, megdöbbentő, és tanulságos.

Milyen mázli, hogy sikerült, és gyógyulgatsz:))

8795. erikpipi (válaszként erre: 8792. - Zsó1961)
2011. jún. 28. 14:37
Az jó kórház és modern (legalábbis a szülészet):)
8794. popova4
2011. jún. 28. 13:05

Sziasztok kedves Új Sorstársak!


A műtét állóknak üzenem, ne féljetek,hamar túl lesztek rajta. Én annyira félek mindentől, ami kés és kórház, hogy 18 évig nevelgettem a miómámat. Az orvosom minden évben biztatott a műtétre, de csak akkor szántam rá magam, amikor elkezdett először vérzési rendellenességeket okozni. Plusz zavart a nagysága, az, hogy a hasamhoz nem lehetett hozzáérni, mert úgy éreztem, kitapintható a férfi ökölnyi mióma. Amúgy a szövettanom nekem is jó volt az utolsó pillanatig. Mikor belelkesültem, már nem bántam volna, ha azonnal műtenek, a következő pillanatban pánikoltam. Oké, hogy mindenki jól van, meg ki lehet bírni, na de ÉN hogyan fogom ezt túlélni?

Szóval a pánikolás szerintem normális. Az egész történet így 5 hónap távlatából nem negatív nekem. Megszűnt a vérzés örökre, jól vagyok, nem kell gondoskodni a fogamzásgátlásról, nem kell örökké betét, tampon, semmi.

Hamar túllesztek Ti is az egészen, a felépülés picit lassúnak tűnik- én hét hétig voltam itthon, télen- de utána minden szebb és jobb.

Küldjük az energiát, legyetek nyugodtak, és bízzatok az orvosokban!!

8793. zsó1961 (válaszként erre: 8789. - Anyamaccs)
2011. jún. 28. 12:02

Jaj nagyon aranyos vagy, tényleg mindenki nagyon aranyos és úgy szeretnék Veletek találkozni.

Vagy legalább egy időpontban egy kórházban lenni Veletek.

De az is nagyon megnyugtató, hogy olvashatom a megnyugtató soraitokat.De ha túl leszek mindenen és is írhatok ilyen megnyugtató sorokat azoknak, akik még ezek előtt állnak.Várom mindenki MEGNYUGTATÓ szavait szeretettel.

Puszi mindenkinek és Köszi

8792. zsó1961 (válaszként erre: 8788. - Erikpipi)
2011. jún. 28. 11:56

Szia !


Engem a Szent Imrében fognak műteni.Állítólag nagyon jó a Szent Imre.Majd most megtudom.

Mindenki nyugtat engem de amíg nem leszek túl az egészen addig úgy is para a köbön!!!

Nagyon sok kitartást Neked is:-)))

8791. turkkati (válaszként erre: 8779. - Tandrea66)
2011. jún. 28. 11:12

Szia,kedves Andrea!

A félelmed teljesen természetes, mind átéltük azt is. Bár nekem olyan erős vérzésem volt előtte, hogy igazából alig féltem, annyira akartam a műtétet./Tudom, kicsit defektes a gondolkodásom:)/. Nem is bántam meg, semmilyen negatív hatását nem érzem ,csak milliószorta jobban vagyok, mint fél éve.

A csövet és a katétert másnap reggel vették ki, mielőtt visszavittek a szobába. Az őrzőben a csövek kivétele után segítséggel meg lehetett mosakodni.

Zuhanyozni én másnap mentem ki, erőm talán lett is volna, a kötést féltettem. Vigyél nedves törlőkendőt, papír WC-ülőkét /gyógyszertárban kapható/, antibakteriális kázmosót. Most meleg van, fokozottabb a fertőzésveszély.

Az 1. nap nem valami kellekes, de adnak fájdalomcsillapítót, azzal szinte át lehet aludni a napot. Aztán már minden nap csak jobb lesz!

Szorítok neked/

Üdv: Kati

8790. anyamaccs (válaszként erre: 8788. - Erikpipi)
2011. jún. 28. 11:07

Szióka!

Ne kételkedj a műtét fontosságában!Én is így voltam vele, főleg mikor jól éreztem magam ugyanazzal a problémával:/....hyperplazia női öklömnyi miómával díszítve:):)/ és persze a leleteim is tökéletesek voltak ,aztán mi lett??:(:((8723as hozzászólásban leírtam)Olvasdd el!Tanúlságos!HIGGY AZ ORVOSODNAK!

8789. anyamaccs (válaszként erre: 8786. - Zsó1961)
2011. jún. 28. 10:57

Kedves zsó1961 és andrea66!


Engem junius 8.án műtöttek.Ha VISSZAOLVASGATTOK láthatjárok nem voltam egyszerű eset!:(Szerencse a szerencsétlenségbe, hogy nekem nem volt időm parázni a műtét előtt,mert két nap alatt dőlt el,hogy nem halogathatom tovább.


Természetes dolog, hogy tartotok tőle,de engedjétek el magatoktól a félelmet.Nekem nagyon sokat segített és segít ezen a fórumon levő kis csapat.Itt bármit kérdezhettek,leírhatjátok félelmeiteket majd tapasztalataitokat!Senki nem gúnyólodik mindenki nagyon segítőkész,empatikus ember.

Szorítunk nektek is!

8788. erikpipi (válaszként erre: 8785. - Zsó1961)
2011. jún. 28. 10:34

Szia!

Hiperplasya és öklömnyi mióma. Hysterectomiam lesz.

Köszönöm:)

sajnos nálam is ez a para van, főleg akkor gondolom, hogy nem kéne, ha épp semmi bajom:) Ráadásul a leleteim is tökéletesek..

Hol műtenek? Engem itt Vácon.

8787. nagy49éva (válaszként erre: 8785. - Zsó1961)
2011. jún. 28. 03:54

Kedves Zsó ! Kedves tandrea66!

Bátorság! engem május6.-án műtöttek eléggé féltem, de ezen oldalon nagyon sok jó tanácsot kaptam. Komplett méheltávolításom volt petefészekkel együtt mióma miatt és menet közben kiderült, hogy endometriózisom is volt.Ez összenövést jelent a belsőmbe így egy kicsit hosszabb volt a műtét a tervezettnél. Most már sokkal jobb csak néhány dologgal még vigyáznom kell. A fájdalom elhalványul vagy van akinél megszünik. A kórházba vinni kell sok szénsavmentes vizet és gyümölcs lét, szivacsot, fürdőszert és sok WC papírt, betétet. A műtét altatásban történik így nem emlékszik rá senki. Én sajnos nem a soványak közé tartozom, ezért nekem egy kicsit tovább voltak bent a varratok. Utána "lámpázgathattam" amit még most is fojtatok sokat jelent a gyógyulásban. Már dolgozom, de ha tehetitek akkor amíg lehet addig otthon. a 6 hetes kontrollon is túl vagyok. Minden csak jobb lesz a műtét után. Szerintem érdemes az orvosra bízni, hogyan vág, mert altatásban úgy sem tud az ember dönteni. Nekem szerencsés volt az orvos választásom nagyon profi.

Na ez egy kicsit hosszú lett. Kitartás Lányok ! Drukkolok Nektek! Sok sikert és kevés fájdalmat!

Éva

8786. zsó1961 (válaszként erre: 8779. - Tandrea66)
2011. jún. 27. 21:45

Szia andrea66!


Engem is 11-én műtenek, szintén mióma.

Hogy vagy így a műtét előtt 2 héttel?

Én már izgulok nagyon.

8785. zsó1961
2011. jún. 27. 21:42

Szia !


Kitartást neked és Veled érzek nagyon!!!

igen én is tudom, hogy túl kell esni ezen de a következő pillanatban újra bepánikolok:-(((

Neked milyen problémád van?

Szorítok Neked !!!!

8784. Ann64
2011. jún. 27. 20:26

Szia Tandrea66!

Nekem elég friss az élmény 3 hete műtöttek.

Vasárnap este feküdtem be hétfőn műtöttek, pénteken már jöttem haza.

Előtte ambulánsan megcsinálták a vérképet, EKG-t,mellkasröngent.

Altató orvos megvizsgált alaposan kikérdezett.

Hashajtással kezdődött már vasárnap reggel 3 zöld bogyót kellett bevennem.

Délben csak levest ehettem utána már csak sok-sok folyadék.

Hétfőn reggel beöntés, fürdés aztán katéter és a bátoritó szuri.

Én antibiotikumot is kaptam már vasárnap estétől.

Betoltak a műtőbe baromira fáztam reszkettem.

Gyorsan elkábítottak semmire nem emlékszem.

A saját szobámba vittek vissza, mikor felébredtem még ment az infúzió 3 zacsi.

Fájdalmat nem éreztem csak kába voltam.

hajnali 5-kor arra ébredtem hogy majd szét durran a hasam.

Szóltam a nővérnek adjon fájdalom csillapítót.

Azt mondta előbb álljak fel mosakodjak meg majd utánna kapok.

Felültetett az ágyba akkor láttam 4 cső lóg belőlem.Kicsit megilyedtem mert a doki 2-t mondott műtét előtt.

Észrevette a nővér tényleg rosszul vagyok így visszafektetett.

Délelőtt még kaptam 3 infúziót, csodálatos nővérkét még kávét is hozott.

Ő kivette a katétert, talpra állított

onnantól fogva önnáló nagylányként közlekedtem.

Egy csövet még kivettek a hüvelyemből, 2-vel meg sétáltam.

Következő nap megszabadultam tőlük.

Lényegében más nem történt a kórházban.

Na ez jó hosszúra sikeredett.

8783. erikpipi (válaszként erre: 8782. - Zsó1961)
2011. jún. 27. 20:22

Szia! Akkor egy napon lesz a műtéted andrea66-al.:)

Én picit megelőzlek benneteket, nekem 7 én lesz.

Hát para az van,de gondolj arra, hogy ezen túl kell lenni.


És utána még hátra van a nyár nagy része, amikor kipihenheted magad, még ha kényszerből is:)

8782. zsó1961
2011. jún. 27. 19:58

Sziasztok Sorstársak!


Nekem is kiveszik a méhem július 11-én operálnak

a Szent Imrében.Miómáim és polipom van.

Nagyon izgulok pedig annyi bátorítás van a soraitokban.

Nagyon-nagyon félek :-((((

8781. Ann64 (válaszként erre: 8777. - Anyamaccs)
2011. jún. 27. 19:46

Köszönöm a tortát jólesett.

Valóságban sárgadinnyére cseréltem.

Már én is egyre többet vagyok a konyhába besegítek mint a kukta.

Hiába 3 hét sok idő a pákosztos fúknak már Ők is álmodoznak anya föztje után!

Mennyit változott a család rádöbbentek mit csinálok nap mint nap.

Vasalást nézni a leg fájdalmasabb.

Bevezetik a rakott póló divatot ennyit bénázni 1 pólóval.

Idáig azt mondták nekem vasalni könnyű csak tologatod a ruhán.

Most ezzel is szembesültek.

Jövő héten megyek befestetem a hajam kell egy kis szín az élethez.

Már csak 3 szurim van juhéééé!

8780. Rezeda63 (válaszként erre: 8779. - Tandrea66)
2011. jún. 27. 19:14

Szia Tandrea66!

Ha van egy kis időd és visszaolvasol, minden kérdésre választ találhatsz. Szinte minden műtét előtt állóban ugyan azon kérdések merülnek fel, mégis ahányan vagyunk annyiféle képpen éljük meg a műtét előtti és a műtét utáni szakaszt az életünkben.

Elhiszem, hogy félsz, hogy aggódol, hiszen az ember fél az ismeretlentől. Épp ezért javaslom, hogy szánj rá időt és olvass vissza. Jobb úgy odamenni, hogy tudod mi fog történni Veled és mire számíthatsz.

A műtét előtt mindenképpen lesz egy altatóorvosi kivizsgálás. Nem tudom, hogy a petefészkeiddel mi a helyzet? Maradnak e avagy mennek, vagy majd a műtét közben derül ki? A műtét előtti napon hashajtás minden mennyiségben:)) Arra készülj fel, hogy az életed jó néhány hétig a mellékhelyiség körül fog forogni:) A műtét napján bátorítás:) azt követően Tőled azt csinálnak Veled amit akarnak:) A műtét után fájdalom:((((( erre is fel kell készülni. Az első nap a legrosszabb, utána már már minden nappal jobb. A teljes gyógyulás 6-8 hét, de mire mindenben a régi leszel (Nálam) egy év. A csövekről nem tudok mit mondani Nekem csak katéterem volt az első éjjel. (hüvelyen keresztül műtöttek) Ha a petefészkeidet is el kell távolítani akkor a hirtelen jött változókori tünetekkel is számolni kell. Felkelni már a műtét utáni nap fel kell kelni, mert a mozgás segíti a belek rendeződését és az összenövések elkerülését. Hasi műtét után nem tudom mikor tudsz felkelni, majd a lányok megírják. Én első naptól kezdve többet voltam fenn mint az ágyban. Ücsörögtem, sétáltam, lefeküdtem, aludtam, de nem dolgoztam semmit!!!!!!

Fizikailag nagyon hamar normál szintre kerültem. Nálam a hormonális változás okozott egy lelki megingást. Nehezen tudtam feldolgozni a műtétet lelkileg. Ennek valószinű az volt az oka, hogy Én a műtét előtt nem voltam beteg,semmi tünetem nem volt, csak gyorsan nőtt a miómám, a műtéttől lettem beteg.:))))

Ha visszaolvasol látod, hogy nagyon sokan túl vagyunk már ezen a műtéten. Sokaknak óriási megkönnyebbülést és nagyságrendekkel komfortosabb életet hozott. Kívánom, hogy Veled is így legyen.

Ha van konkrét kérdésed írj! Bármilyen "bagatellnek" tűnő kérdés is fontos lehet, és nem kell aggódnod, hogy mit fogunk szólni. Mindannyian így kezdtük ahogyan Te...... félelemmel!

Üdvözlettel: Rezeda

8779. tandrea66
2011. jún. 27. 17:47

Sziasztok

Engem július 11-én műtenek és nagyon félek. Van egy 7. 5 és egy 4. 5 cm-es miómám és a méhem akkora mint egy négy hónapos terhesé, ezért kell kivenni a méhem. Nem tudok igazán még semmit a dologról, vagyis körülnéztem és azt kb. tudom mit, de hogy mi lesz utána, meddig van bent cső, mikor lehet felkelni és mi várható a következő napokban. . . . egyeltalán bármi ami eszetekbe jut. Aki túl van rajta írna nekem valami bíztatót vagy legalább is hogy mire is számíthatok ?:)

Köszönöm

8778. anyamaccs (válaszként erre: 8762. - Fourbaby36)
2011. jún. 27. 13:20

Szióka!

Mizus veled?

Remélem beszéltél dokival és minden oké!

8777. anyamaccs (válaszként erre: 8773. - Ann64)
2011. jún. 27. 13:16

Szia!

A hajfestésen már én is erősen gondolkodok, mert igencsak megőszült a töve!:):)......de önállóan én még csak a hajmosásig jutottam. Fodrászhoz kéne mennem festetnem, mert otthon ezzel a sörénnyel ami nekem van, már régóta nem próbálkozom.Ugyanis a fehér fugából a fekete festék kitakarítása több időt vesz igénybe , mint maga a festés!:):):):)

Szerintem lehet hajat festeni!:)

Én már segítséggel főzöcskézek, sőt sütöttem is persze semmi emelgetés! Van nekem ehhez egy házi,saját nevelésű kis kuktám a 15éves fiacskám.Ő egyébként is cukrásznak és szakácsnak tanul.Jó, hogy szünidő van!Az otthoni ,,gyakorlaton'' sokkal többet tanul tőlem!:):)....és segítségnek is kiváló a drágám!:)

Az étvágy meg a gyógyulás legbiztosabb jele!Én még ezzel kicsit hadilábon állok,de eszegetek ,főleg ha mindnyájan asztalhoz ülünk.

Tortát küldtem az adatlapodra, hogy ne legyen elvonási tüneted!:):):).... ettől a kilók biztosan nem szaporodnak ám!:):):):):)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook