Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9033. nagy49éva (válaszként erre: 9024. - Tandrea66)
2011. júl. 17. 03:56

Kedves Andrea !

Jobbulást! A kórházban nekem is voltak köhögési rohamaim. Fogtam a hasam, mert utána fájt a gyógyszertárból hozattam a gyerekkel Rinatiol szirupot száraz köhögésre és azt szinte "felhajtottam" féltem, hogy a varratok felszakadnak.

Miután elfogyott nem köhögtem többet. Persze a gyógyszertárba amikor a gyerek kérdezte mit javasoltak egy frissen műtöttnek jól leszúrták, hogy ezt tudni kellett volna műtét előtt, hogy ez a "mellékhatás" felléphet.

Szia Éva

9032. erikpipi (válaszként erre: 9031. - Ann64)
2011. júl. 16. 18:02

Ma jött haza a középső a táborból, és máris állt a bál:( A nagy gépe elromlott, kölcsönvette Erikét, a kicsi meg nem engedte, hogy Erik megnézze a saját dolgait, pedig csak az egy hete elmaradt üzeneteire lett volna kiváncsi. Azt a sikítást. Pedig mindent megosztanak, de a gép tabu:( ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Majd oda adom, az enyémet, ezen megnéz amit akar.

Mindenki segít, nagyon oda vannak, nehogy bajom legyen:))

9031. Ann64
2011. júl. 16. 17:46

Erikpipi!

Köszi a fagyit épp most ettünk!

Kicsi fiad ápolgat?

9030. erikpipi (válaszként erre: 9022. - Ann64)
2011. júl. 16. 17:43
Jaj, te kis 6 hetes, hát ezért ,megérdemelsz egy kis fagyit:))
9029. erikpipi (válaszként erre: 9021. - Ann64)
2011. júl. 16. 17:43

És túlképpen az mi volt?? Én is érzek valami hasonlót, de tényleg nincs ott semmi:)

Ma elmentünk vásárolni, én mentem középen mint a király, és osztottam ki mit hozzon a polcokról.

Kellemes volt, de a végén elbőgtem magam a tehetetlenségtől, és a korlátoktól:(

Az a rész még jó darabig az is lesz. Attól függ hogy vágtak.

9028. erikpipi (válaszként erre: 9024. - Tandrea66)
2011. júl. 16. 17:38

Szia!

A köhögés szerintem a tubustól van. Örülök, hogy jobban vagy, és, hogy a doki mindent észrevett amit kellett::)

Jobbulgass:))

9027. starmama
2011. júl. 16. 17:38
Köszönöm, aranyosak vagytok. A méhemhez nem ragaszkodom. Óvónőként szeretnék dolgozni, az emelgetést nem fogom tudni elkerülni. A háló nélküli olcsóbb lenne, és hamarabb. Miért kell a nőknek ennyit kínlódni?
9026. tandrea66
2011. júl. 16. 17:37
Zsó hol és hogy vagy????
9025. erikpipi (válaszként erre: 9029. - Starmama)
2011. júl. 16. 16:55

Szia!

Nekem azt mondta az orvosom, hogy a méhem betöltötte a funkcióját, és a kivétellel megszűnt a rák veszélye is.

Igen, ha nehezet emelsz, és nem kíméled magad, akkor lehetséges, hogy a szalagok megnyúlnak, az újabb műtét lehet. A kórteremben két idősebb nővel feküdtem, mindkettőnek ez volt a problémája. Az egyiknek szinte kiesett a méhe, neki kivették, a másiknak márciusban vették ki a méhét, és meglazultak a szalagok, így megint műteni kellett.

Nekem kivették a méhem, és a doki megerősítette a szalagokat is, hogy később ne legyen problémám.


A döntés a tied.


Ha már nem szeretnék újabb gyermeket, és ilyen problémám lenne, mint neked, kivetetném.

De ez kizárólag a te döntésed, mi pedig támogatunk:)

9024. tandrea66 (válaszként erre: 8981. - Ann64)
2011. júl. 16. 16:55

Köszönöm szépen a szellőt, megkaptam abban a nagy melegben, jól is esett. Szóval túl vagyok rajta, tegnap engedtek haza.

Az egész bent létem, nem volt egy könnyű eset, mindig a leghülyébb dolgokat "műveltem". Ment a méhem és mind két pf.-kem csonkolták mert azokban meg ciszták voltak. A doki le is fényképezte az egészet és megmutatta mekkora, hát tele lett a "vese tál" vele. Azt mondta itt volt már az ideje a műtétnek. Ezért tanultam a hülyeségemből és azért mondom mindenkinek aki előtte áll még, ne halassza sokáig, mert jobb nem lesz. 1 éve, amikor kiderült, akkor kellett volna már :(

később még leírom az élményeket, na meg nem olvastam senkinél a köhögő rohamokról, csak én vagyok ilyen "szerencsés", hogy ez jutott?


Gyógyuljatok és szép napot Mindenkinek!

9023. Imisz (válaszként erre: 9029. - Starmama)
2011. júl. 16. 16:48

Szia Starmama!

Nekem szeptemberben lesz egy éve, hogy műtöttek hüvelyi úton így sok tapasztalatom még nincs. Testvéremnek viszont 10+ éve volt a műtéte hasi vágással, petefészkei maradtak, méhnyak nem. Eddig semmi problémája, semmi megsüllyedése nincs! Pedig a több mint 10 év alatt volt párszor, hogy elfelejtett mindent és nagyot emelt. Na meg ki bírja ki, hogy a tizenvalahány kilós unokáját ne emelje fel?

Szóval ha jól van megcsinálva az a műtét és betartod -főleg az elején- az emelési tilalmat nem hiszem, hogy gond lenne.

A sima műtétnél a hüvelyt a méhszalagokhoz rögzítik és szerintem a doki már látja, mennyire kell "megfeszíteni".

Kérdezd ki a dokit a részletekről, pontosan hogy is zajlik a műtét, mondd el neki a felmerült kérdéseidet és aszerint dönts.

De a lényeg, hogy az egészségedet visszakapd minél hamarabb!


Üdv: Szimi

9022. Ann64
2011. júl. 16. 16:11
Hétfőn megyek a 6 hetes kontrollra.
9021. Ann64 (válaszként erre: 9028. - Erikpipi)
2011. júl. 16. 16:11

Melyik furcsa érzés? A pisilés?

Mert az szerencsére eltünt, nincs semmi ilyen problámám hála istennek.

A hasamon a varrat fölött olyan fura az egész mintha idegen lenne az a rész.

9020. erikpipi (válaszként erre: 9018. - Ann64)
2011. júl. 15. 11:27

Tökéletes, Vác magasságában:D

És olyan sokat sétáltál? Én most jöttem a piacról. Megvettem, kifizettem és Bali hozza haza az árút. Sajnos rossz szokásom, hogy én akarom látni amit venni kell:(

9019. BorcsaKati (válaszként erre: 9007. - Turkkati)
2011. júl. 14. 23:01

Szia Kati!

Örülök, hogy jól alakulsz és remélem jó lesz az eredmény is. Gratulálok előre is a családnak a nagy napra, gondolom a sok izgalom és tennivaló mellett is boldog vagy és ez nagyon jót tesz a lelki világodnak, feltölt és meglátszik ám kívülről is. Tényleg nem unatkozhatsz, de jó ha van mindig feladat, cél az életünkben.

Köszi a kérdésed, én jól vagyok, bírom magam, dolgozok, még nincs itt a szünidőm, augusztus közepén lesz egybefüggően 1 hét szabi, akkor majd kikapcsolom az agyam.

Jó szervezést Neked és azért néha pihenj is, vigyázz még magadra.

Puszi:Bkati

9018. Ann64 (válaszként erre: 9017. - Erikpipi)
2011. júl. 14. 17:54

Holnap a délelőtti szárnyashajóval küldök dinnyét!

Jó lesz? Melyik állomáson rakják ki

Közel lakunk a hajógyári szigethez oda járunk ki.

Ma azért izom lázam let jó sokat gyalogoltunk a sóderos út kicsit kifárasztatt.

9017. erikpipi (válaszként erre: 9014. - Ann64)
2011. júl. 14. 15:06
Ha tudtam volna, hogy ott ülsz, leúsztattam volna valami meglepit:) Na sebaj, majd legközelebb, csak szólj.:)
9016. erikpipi (válaszként erre: 9012. - Szisziági)
2011. júl. 14. 15:04

A táborlakó is fiú:)) Igaz, néha nyávog akkor nem az:DDDDD Vasárnap délelőtt kell elhozni.

BÁlint hétfőn fekszik be, és kedden műtik, beraknak egy platina lapocskát, amit később kivesznek. Jó is az ha csonkabonka a család:DDDDD

Most pl 3 an főzünk ebédet. Ki mit tud alapon:)))))


De jó neked, én is befőznék, ha lehetne:)) Már minden elfogyott, csak szilva lekvár maradt vagy 30 üveggel, meg ánizsos körtelekvár.

Sajnos a telkünk az enyészeté, évente szétbarmolták, és elment a kedvünk, amikor tavasszal még a kaput is elvitték.Nincs kedvem kimenni, pedig gyümölcs is van rajta.

És köszi, ebben a melegben mást nem is lehet,csak sziesztázni:)

9015. Ann64 (válaszként erre: 9011. - Erikpipi)
2011. júl. 14. 15:02

Régen nagyon sokat kötöttem.

Sajnos már az izületeim miatt nem tudok.

Én azért maradok még 2 hetet itthon mert a melóhelyen nekem is emelgetni kell.

Jó van azért segítség, de a nyári nagy szabadságolások alatt nem tudom mit szólnak ha mindig megkérek valakit jöjjön segíteni.

Két hét még sok idő addig is erősödök.

Tudom utána se lehet ugrálni,de teljes erővel akarom kezdeni a munkát.

Reggel 1 1/2 órát utazom, délután vissza közbe a lányom szedem össze Őt is hozom haza.

Szóval gyűjtöm még az energiát.

9014. Ann64
2011. júl. 14. 14:57

Sziasztok!

Reggeli után kimentünk a duna parta sétálni.

Olyan jó volt felöltődni, élveztem a víz hullámait nézni.

A fa alatt olvasgattam és úgy leégtem mint a pecsenye.

Pedig nem is voltam napon.

Élvezem a szabadság minden pillanatát kihasználom hisz ilyen jó dolgom ki tudja mikor lesz az életben?


Hétfőn megyek a 6 hetes kontrollra!

2011. júl. 14. 13:59

Szia Turkkati!!

Előre is gratulálok a lányodék boldogságához!!

Biztosan nagyon helyes örömanyuka leszel!!

Kívánok nektek sok szerencsét mindenhez, felvételi, pályázatok stb.

Nem csodálom hogy repül a szünidő!!

Jobban is bírod magad ugye? Te is nagyon vérszegény voltál, ha jól tudom..Nekem már megnézték a vasam, még sosem volt ennyi:))Ez az én helyzetemben nagyon jó jel:)) És jól is érzem magam tőle..egyedül a migrénem maradt a mensi

nehézségeiből, azt meg vérzés nélkül már kibírom!!

Gratulálok mégegyszer!!!

Puszi: Ági

9012. szisziági (válaszként erre: 9010. - Erikpipi)
2011. júl. 14. 13:44

Köszönöm, nekem is nagyon bejött:))

Amit a munkádról írtál az sok mindent eszembe juttatott.. az én nagyikám is 4 évig volt otthonban,mert 340 km volt köztünk ..92 éves koráig élt! Minden elismerésem az ott dolgozóké,nagyon jól bántak vele és a többi idős emberrel is. Nehéz munka fizikailag és lelkileg is..A házi gondozás már sokkal változatosabb és könnyebb gondolom, csak sokat kell járkálni. Remélem sikerül váltanod!

A nagyfiadnak sikeres műtétet, és rövid felépülést kívánok, hát most nagyon kijut nektek a kórházasdiból...

A kicsi fiad aranyos lehet, biztos nagyon hiányoztál neki...

A lányod még mindig táborlakó?Vagy már hazajött?

Jó sziesztázást,én is azt csinálom, a meggydzsem pedig az üvegekben pihen ,amit készítettem...

Szió: Ági

9011. erikpipi (válaszként erre: 8999. - Ann64)
2011. júl. 14. 12:08

Szia!

Hát nem tudok. Már tervezek. És amit én egyszer a fejembe veszek....

De Bálinttól már kaptam, meg ne lássa, hogy mosást rakok be, vagy kiveszek. Vasárnap levehetem a tapaszt, s fürödhetek. Te mikor kezdted? Én a császár után amikor megfürödtem, hajszárító, és gyógyszertári hintőpor, így gyógyult nagyon gyorsan. Akkor is ilyen meleg volt, csak sajnos ez a harmadik vágásom, ami nem a legjobb állítólag.

Alig vagyok még itthon de elültem, meg elfeküdtem...:)))

Na idefigyelj!:))) Ha bepakolják, akkor pakolják a gépet, neked lesz még pár évtizeded pakolgatni, hát nem?:))) Nyugika van. Kötni tudsz?:DDDDD

9010. erikpipi (válaszként erre: 9006. - Szisziági)
2011. júl. 14. 12:02

És milyen finom a fagyi, egy meleg muffinnal:)) Egy szülinapomon ezt kínáltam, s nagyon bejött.

Már múlt hónapban beadtam az önéletrajzom házi gondozásra, az talán nem olyan vészes, de idős otthonban elkerülhetetlen a gondozott emelése, mozgatása, azt nem merem vállalni. Nyugaton külön tanítják, hogy kell úgy megemelni, forgatni a beteget, hogy ne erőlködj, de itthon nem. azért van annyi gerincprobléma, pl a beteghordóknál.

Fiam most ment a kórházba időpontot kérni, műteni fogják a jobb kezét, és egy örök drótot is kap bele. Tök gáz, most nem tud sem gyakorlatra menni, sem, + ban dolgozni, pizzát így nem tud meggyúrni:(

Márk, ő öt éves nagyon segítőkész, ami picit nehezebb azt már hozza is, mert nekem "nem lehet emelgetnem", őt sem, így naponta többször átölel, hogy érezzem őt. Persze összeragadunk, ahogy kell :))) Nehéz ez a meleg..:-))

Neked is kellemes enyhébb napot.:)

9009. némuci (válaszként erre: 9003. - Rezeda63)
2011. júl. 14. 11:17
Szia Rezeda63! Köszönöm jól vagyok. Reggelente általában végig fut a fejemben, hogy mit is csinálok majd ma? :) Hát a végén mindig arra jutok, hogy nagyon semmit :) Úgyhogy nagyon kímélem magam. Sétálgatok, a boltba átmegyek, persze csak joghurtot veszek, vagy ami nagyon kicsi. Kihasználom ezt a szép időt, meg ezt a jó hosszú szabadságot, aztán augusztusban már kezdődik a jó kis talpalós munka.
9008. némuci (válaszként erre: 9000. - Starmama)
2011. júl. 14. 11:00

Szia Starmama!

A problémámat kb. fél éve vettem komolyan, amikor már a vérzésem annyira sok volt, hogy már dolgozni is alig tudtam, állandó fáradság gyötört, sápadt, nyúzott voltam. Gondoltam már hogy ez aztán már nem normális, ami még tetözte a dolgot 1-2 hónapja, vizelési problémám is lett. Két orvoshoz is elmentem, megállapitották, hogy férfiökölnyi nagyságú a méhem, hátrahajló is miómát is találtak kb 2cm, és még vérszegény is lettem. Úgyhogy javasolták a műtétet. 7 napig voltam kórházban,nagyon féltem a fájdalomtól, esetleges fertőzősektől. A Műtét simám lezajlott, az egyik petefészkemen találtak egy un. csokoládécisztát, amit a műtét sotán láttak meg. A méhszájat és a petefészkeket nem vették ki. csak katéter volt bennem, a sebem szépen le volt ragasztva, az első éjszaka még aludtam is, igaz kértem fájdalomcsillapitó injekciót. Csak azt ettem, amit a korházban adtak, és ami nagyon fontos az utolsó kortyig betartottam a napi 3 liter folyadékot. 3. nap után egyre könnyebb volt sokat sétáltam a korház folyosólyán, főleg étkezések után. Megérte a műtét, most már érzem, az előnyét vizelési problémám megszünt sokkal frissebb vagyok, sokan mondják, hogy kisimult az arcom. Úgyhogy ne félj, meglátod nem olyan vészes. Látod nekem is mennyi problémát okozott ez a súlyos vérzés, meg fájdalom. Én úgy vigasztaltam magam még a műtét előtt, " ki vele, ami már ennyire beteg és kínoz nem kell tovább".

9007. turkkati (válaszként erre: 9004. - BorcsaKati)
2011. júl. 14. 08:45

Szia Bkati!

Köszönöm kérdésed, jól vagyok. A vastablettámból van még 10 szem, ha elfogy megyek vérvételre.

/Majd augusztus közepén, addig elég elfoglalt vagyok./

A szünet gyorsan telik, mint minden szabadság.

30-án lesz a nagylányom esküvője, előtte a felvételi ponthatár húzás, van izgalom bőven.

Bár minden megy a maga útján.

Még olyan apróságok vannak hátra, mint cipővétel, a férjemnek ing, ami illik a ruhámhoz, nyakkendő. A jövő héten sort kerítünk rá.

Közben a lányom megpályázott 1 művház igazgatói állást, arról 26-án dönt a testület.

A hőséggel nincs bajom csak annyit vagyok kinn, amennyi jól esik. A hidegtől jobban szenvedek.

Veled mi újság? Jó volt hallani felőled!:)

Puszi:Kati

9006. szisziági (válaszként erre: 9005. - Erikpipi)
2011. júl. 14. 07:46

Szia Rrikpipi!

Én meg sütöttem neked egy sütit a fagyi mellé:)

Úgy az igazi élvezet! Örülök , hogy egyre könnyebbek a napjaid, te igazán megszenvedted a legforróbb napokat a kórházban! A munkán még ne agyalj, most csak a gyógyulásra koncentrálj...

Jussanak eszedbe az elrettentő példák...

Ha jól emlékszem idősek otthonában dolgozol..ott muszáj cipelni, emelni?

Nagyfiad karja hogy van?

Szép napot , szia!

Ági

9005. erikpipi (válaszként erre: 9002. - BorcsaKati)
2011. júl. 14. 07:29

Köszi,csak a te fagyid maradt. :)) A fiúk leszaladtak fürdeni a Bánki tóhoz, ez nekem még nagyobb pihenés volt. Ez a csend..:)))

Majd ma bepótolom azt a fagyit. Megpróbálom a semmittevést, de igazán ez a legnehezebb.:) De vigyázok, mert a kórházban olyan betegek mellett feküdtem, akik nem kímélték magukat, és a tartószalagok megnyúltak. Nem is tudom, hogy fogok így dolgozni, vagy milyen munkakörben tudok megmaradni. Egyébként sokkal rosszabbra számítottam, mára már nagyon jól vagyok.

szép napot:))

9004. BorcsaKati (válaszként erre: 8987. - Turkkati)
2011. júl. 13. 20:37

Szia Kati!

Már régen nem hallottam rólad, hogy vagy és hogy alakul a vasad, vérképed. Nézték mostanában?

Én most abbahagytam, próbálok sok gyümit enni, hátha ezzel tudom pótolni.

Gondolom most Neked is szüneted van, hogy bírod + még ezt a hőséget is.

Puszi:Bkati

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook