Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11100. Ispanmonika (válaszként erre: 11099. - Szisziági)
2012. jan. 7. 06:44

Szia Ági4


Igaz,hogy a Beának válaszoltál,de én is még a műtét előtt állok (01.24-én műtenek)Már nekem is járt az agyam,hogy mit vigyek be.Sokat segítettél,pl nedves törlőkendővel,szívószállal.Nálam is hüvelyi méheltávolítást terveznek.Az lenne a kérdésem,hogy eü betétet vigyek vagy tisztaságit.A csajok ahogy írták még lesz egy kicsi vérezgetés,de a többségüket vágták én azért kérdezlek,hogy hüvelyinél mire kehet számítani?

Köszönöm a tanácsodat.


Üdv. Móni

11099. szisziági
2012. jan. 6. 20:49

Kedves Bea!

Köszönöm az együttérzésedet,aranyos vagy:) Ne szégyellj bármit, kérdezz nyugodtan!

Nekem sajnos előtte nem csináltak eü.kaparást, és a rákszűrés sem mutatott előtte semmit.Vannak olyan kórházak és orvosok akik ragaszkodnak ehhez biztonságból,ma már én sem bánnám... Szövettanra minden kivett szövetet el kell küldeni,még egy anyajegyet is,amit kórházban távolítanak el.

Nekem hüvelyi úton történt a méheltávolításom, 12 db mintából állt a teljes szövettani anyag.

Külön vesznek metszetet a hüvelyi rész, a méhnyak,méhszáj és a méhtest anyagából ebből lehet tudni,hogy milyen részét érinti a rosszindulatú elváltozás...

Nekem szerencsére az eltávolított méhtest falában volt,ami nem terjedt máshová-szerencsére!

A kórházi csomag iránt olvass vissza,mert minden kórházban kicsit más a szokás,hátha ugyanott műtöttek mást is közülünk..

Alap a hálóing,mert könnyebb utána abban lenni,köntös, fürdőpapucs,nedves WC papír,pohár,szívószál, evőeszköz,kényelmes,puha pamut bugyik. Fájdalomcsillapítót infúzióban bőven nyomtak,utána már szuriban kaptuk.

Esetleg altató ha rossz alvó vagy, meg saját kispárna ,ez megkönnyíti az alvást ott bent.

A legfontosabb a sok-sok szénsavmentes ásványvíz, ezt már vittük magunkkal az őrzőbe, és szívószállal ittuk a műtét után.

Első napokban enni csak azt lehetett amit ők adtak,mert a műtét után másnap már hashajtót és bélmozgatót kaptunk. Addig nem hagytak bennünket amíg nem produkáltunk:) Ekkor kellett a nedves WC papír és nem árt a körömvirág kenőcs sem, ha aranyeres panaszokra hajlamos vagy.

Ennyi jut eszembe ,így is hosszúra sikerült:)

Fel a fejjel, mindig jusson eszedbe , hogy minden nappal könnyebb lesz!

A pozitív energia megy,veled leszünk!

Üdv: Ági

11098. BrenBea
2012. jan. 6. 08:17
Drága lányok... tündérek vagytok...most nem jut több eszembe csak ez az egy szó.. amint tudok végre konkrétat jelentkezem, és gyöngy igen a kórházi csomag nagyon érdekelne mi az amit érdemes vinni, mennyi hálóing esetleg pizsama.. erős vérzésre számítsak e stb?! illetve lesz e katéter laparoscopia után... műtét utánra készítsek e fájdalomcsillapítót ilyesmit a tatyimba vagy adnak ott?? műtét után mi is intenzívre kerülünk vagy saját ágyba? jajj hirtelen ennyi kérdés jut eszembe :-)
11097. Gyöngy324
2012. jan. 6. 07:57

Sziasztok Lányok, Jerry, Bea, Klári!!


Most elég régen nem jelentkeztem, de azért mindennap olvaslak itt Benneteket.

Jerry, továbbra is csak döbbenetemnek tudok hangot adni, de tudod ITT VAGYUNK VELED, JELENTKEZZ BÁRMIKOR, tényleg mindig van itt valaki, aki segít akár csak egy biztató szóval vagy tanáccsal! Nagyon várom az újabb infókat Tőled, ahogy Beától is!

Bea, ne aggódj semmin, nekem is tudod laporoszkópiás méheltávolításom volt és jövő héten hétfőn megyek a szövettani eredményért (természetesen mindegy, hogy milyen módon távolítják el a méhet, arról mindig küldenek mintát szövettanra), remélem a leges-legjobbakat, picit a Jerry eredménye engem is megrémísztett, de tudjátok, próbál az ember mindig mindenhez OPTIMISTÁN állni és hiszem, tudom, hogy mindannyiunknak csakis jobb lesz most már!

Bea, Te is írj folyamatosan, hogy mit mondott az orvos, mikor kell menned és akkor itt az igazán "régi idősek" mindenben fognak segíteni, kórházi csomag összeállításától kezdve a lehető legkedvesebb pszichés támogatásig. Én amiben maximum tudok még segíteni, hogy nekem is lap. műtétem volt, arról nagyjából már az előzőekben mindent leírtam. Fő szabály, amit Klári is írt, ne tévesszen meg a 2-3 pici lyuk a pocidon, az éppoly nagy seb-heg belül, mint egy nagy nyitott műtét esetén. Magyarul NAGYON VIGYÁZNI MAGADRA közvetlenül a műtét után is, de a hazamenetelt követően is! Én most vagyok 7 hetes, azt tudom mondani, hogy az egyéb szövődményeimet félretéve, remekül érzem már magam és szinte teljesen aktív életet élek, bevásárlás, gyerek iskolába vitele stb.! KIVÉVE AZ EMELÉS, SEMMIT, DE SEMMIT! Bevásárlásnál is, egyesével rakok át mindent a bevásárlókocsiból az autóba, még egy fél kiló kenyeret is, aztán jön minden más egyéb is EGYESÉVEL. Itthon meg mindig segít már kipakolni valaki a kocsiból. Mostanság a legnagyobb segítségem a kis 9 évesem fiam, aki mindent cipel helyettem!:-) Édes kis manó, úgyhogy JERRY, Neked is minden jót a "pici" fiaddal, ŐK A LEGJOBBAK ÉS LEGFONTOSABBAK, nekem mind testileg, de főként lelkileg most a legnagyobb támaszom!

Puszi Mindenkinek, jobbulást és minden jót, írjatok: Gyöngy

11096. krasiné (válaszként erre: 11095. - BrenBea)
2012. jan. 6. 07:24
Szia Bea! Nem éreztem különösebb fájdalmat. Egyszer csak mikor a kertben szedtem a paprikát éreztem, hogy "kikandikált" a hüvelyemből és sok vérzésem volt. Rögtön elmentem orvoshoz, ahogy észrevettem. Szedtem szalag erősítő gyógyszert, de mikor 1 hónap múlva mentem vissza, már sürgösségire vett a doki, mert addigra, leszakította a hólyagomat is, meg a petefészkeket is. Műtét előtt lévő este megvizsgált megint, nem ígérte,hogy megtudja menteni a petefészkeket.Végül csak sikerült! Felvart mindent, a hólyagot, a petefészkeket és a hüvelyt. Most pedig nagyon kell vigyáznom, hogy a munkáját ne tegyem tönkre. Nem lehet emelni, cipekedni és erőlködni. De szerintem ez mindenkire érvényes akinek kiveszik a méhét. Így Neked is nagyon kell vigyázni, hiába nem lesz nagy vágásod, belül épp olyan nagy műtéted lesz.Ezért tarts be mindent amit mond az orvosod, mert nem játék. Írjál majd, hogy mikor lesz a műtéted.Vigyázz magadra! Klári.
11095. BrenBea
2012. jan. 6. 07:01

Kedves Klári, ma lesz meg a vérkép eredményem és délben hívom az orvosom, elküldött EKG-ra és Röntgenre és vércsoport meghatározásra is, azt mondta, hogy ha minden eredmény meglesz, akkor hívjam és előjegyzésbe vesz, tehát kb délben hívom emiatt addigra minden a kezemben lesz már... remélem mielőbb, hogy elmúljon ez a fokozott stressz, nagyon aranyos vagy, hogy ilyen türelmesen és kedvesen válaszolgatsz minden lükeségemre, köszönöm.. Jesszus leszakadt a méhed??? Te jó ég nagyon fájt?

Bea

11094. krasiné (válaszként erre: 11093. - BrenBea)
2012. jan. 6. 06:14
Szia Bea! Nekem nem volt beteg a méhem, "csak" fogta magát és leszakadt. Mikor megműtött az orvos akkor mondta, hogy hiába nem volt beteg, elküldik szövettanira. A Tiédet egész biztos elküldik, mégha darabokban szedik is ki.De ne izgulj, nem lesz semmi baj. Kérdezzél csak nyugodtan, Mi is álltunk műtét előtt, itt sok mindenre fel tudtunk készülni. Az orvos hiába csinál napirenden ilyen műtéteket,nem éli-érzi át. Ne szégyeljél kérdezni, valaki mindig válaszol. Mikor is műtenek? Puszi Klári.
11093. BrenBea
2012. jan. 6. 05:33

Kedves Jerry és Ági!


Megrendülten olvasom a soraitokat és annyira szeretnék valami "okosat" írni , itt ülök 1 órája és nem találok megfelelő szavakat :(

Ági és Jerry, érdeklődni szeretnék, hogy gondolom a műtét előtt mindkettőtöknek volt Eü kaparásotok vagy cytológiai eredményetek rákszűrésből.. ezek semmit nem mutattak ki és az ultrahang sem?

Illetve egy újjabb buta kérdés, a laparoscopiás méheltávolításnál mivel azt darabokban szedik ki, azt is elküldik szövettanra? Bocsássatok meg a tudatlanságomért, de itt kezdő fórumozó vagyok és amióta majdnem kinyúltam a múlt hónapban és 3 egység vérre volt szükségem annyi vért veszítettem szinte nem emlékszem semmire..én nagyon be vagyok tojva :( Bea

11092. szisziági
2012. jan. 5. 21:09

Kedves Jerry 69!

Visszaolvastam a történetedet és nagyon megrendültem:(Az én történetem is hasonló,de mellettem támogató férj és nagy gyermekek álltak. Nekem tavaly március végén volt a műtétem, előtte a brutál vérzés-amit te is írtál..

Szépen gyógyultam ,5 hetesen visszamentem dolgozni. Lélekben az itteni lányok sokat segítettek.

A szövettan 6 hétre jött meg, ekkor tudtam meg , hogy rosszindulatú elváltozás volt bennem , olyan ami sem sugárra, sem kemora nem reagál,méhizomsarcoma a neve:( A szövettant felküldték Pestre , még két hét őrlődés

következett. Addig csak magamban imádkoztam, hogy a méhemmel együtt végleg eltűntek a rákos sejtek, és nincs szóródás....Új terveket szőttem,örültem a visszatérő fizikai és lelkierőmnek .Lezártam én is egy olyan családi kapcsolatot ami sokat ártott nekem. Kerestem egy jó onkológust,aki kijárja nekem az időben történő szükséges vizsgálatokat.

Azóta jól vagyok,nagyon sokat erősödtem lelkiekben is. Már ritkán írok,csak akkor ha hasonló helyzetben őrlődik valaki, mint én fél évvel ezelőtt.

Átérzem az összes félelmedet,és nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetben nem áll melletted egy olyan társ aki segítene:((

Kívánok Neked sok-sok erőt és szeretném hogy minél hamarabb megnyugtató eredményeket kapj!

Tarts ki és csak jobb jöhet ezentúl-én már tudom!!

Üdvözöllek : Ági

11091. ATLASZ42 (válaszként erre: 11085. - Jerry69)
2012. jan. 5. 20:46

Kedves Jerry69!

Szerintem minden ANYA erős, mert van kiért küzdenie. Nálad ez duplán igaz.Hidd el a sok rossz után jó jön, ha még küzdeni is kell érte. Megéri.Sok erőt és kitartást kivánok, szerettel Alica

11090. ATLASZ42 (válaszként erre: 11089. - Aliza43)
2012. jan. 5. 20:40
Jó hireket irsz, örülök neki, hogy jók az eredményeid. Vigyázz magadra továbbra is.
11089. aliza43
2012. jan. 5. 19:03
De hogy valami jót is irhassak tegnap voltam a dokinál a szövettan eredményem jó lett!16 án már megyek dolgozni.
11088. aliza43
2012. jan. 5. 19:01

Sziasztok! Jerry69 kivánom neked hogy erős legyél!

Nem szabad feladni sosem.Mikor én 2000 ben epilepsziásan agyműtét előtt áltam,nekem is a gyerekem adta az erőt.Akkor 10 éves volt a lányom.És mivel akartam még vele lenni sokat sikerült a műtétem hálaistennek! Neked is ilyen szerencsét kivánok tiszta szívből!

11087. Ildikócska (válaszként erre: 11085. - Jerry69)
2012. jan. 5. 18:29

Mostánaban elégritkán írok, de nagyon megindított a történeted.igaz, amit Klári írt! Lélekben melletted vagyunk, kitartás. remélem mielőbb meggyógyulsz. A lelked lesz a fontosabb, aztán a tested már rendben lesz. Minden betegség a lélek betegségével kezdődik, de sajnos, hiába tudjuk ezt, nem mindig vagyunk képesek változtatni, nem vagyunk elég erősek.Hozzád innen, és mindenkinek akinek szüksége van és volt rá, pozitív energia áramlik. Én is éreztem, amikor rossz passzban voltam. Engem szeptemberben műtöttek,igaz nincsenek plussz bajok,de még mindig nem igazán tettem rajta túl magam.

melletted vagyunk, érezd így ismeretlenül is a szeretet energiáját. Sok erőt kívánok Neked az elkövetkezőkre!!!

11086. krasiné (válaszként erre: 11085. - Jerry69)
2012. jan. 5. 12:14
Szia Jerry! Elszomorító ami Veled történik. Az ilyen dolgokat mindig nehéz lereagálni. Az viszont biztató jel, hogy lelkileg kezdel megerősödni. Nagyon sok mindent képes kibírni egy ember,csak akarni kell, erős lélek kell hozzá. Nem szabad feladni, ha jól emlékszem van egy kis fiad. Érte és persze magadért is meg kell erősödnöd és akkor lassan rendbe jönnek a dolgok. Most a válással ne őröld fel magad, figyelj az egészségedre és a tested jelzéseire. Hidd el minden rendebe fog jönni, mert erős vagy és ott van a gyermeked, akiből erőt meríthetsz. Bármi legyen is az eredmény január végén,fel fogsz épülni!! Percről-percre fejlődik az orvos tudomány, amit a doki mond azt be kell tartani, kövesd az utasításait. Mi itt nagyon fogunk Neked szorítani és lélekben melletted vagyunk. Bármikor öntsd ki ami a lelkedet nyomja, mi is nők vagyunk áttudjuk érezni a problémádat. Itt mindig meghalgatásra találsz és ez is segíthet lelkileg megerősödni. Nagyon vigyázzál magadra és írjál,valaki mindig fog válaszolni!:) Szeretettel ölellek: Klári.
11085. jerry69 (válaszként erre: 10918. - Jerry69)
2012. jan. 5. 10:43
Üdv mindenkinek! Meglepve olvastam az előbb, hogy megjelent a hsz-om, mivel akkor nem akartam még elküldeni, csak menteni. Azért is lett olyan befejezetlen, mert belecsengetett a postás, levél jött az onkológiáról, hogy menjek be, mert a szövettanom eredménye "személyes megbeszélést igényel". Nem kívánom senkinek, amit akkor éreztem! Remegtem az idegtől, és csak azt mondogattam , nem igaz, hogy még nincs vége, mi jöhet még? 1 óra múlva már benn voltam a kórházban. Hát a szövettan eredménye szerint kezdeti stádiumban lévő rákos sejteket találtak. Már voltam vérvételen, holnap megyek röntgenre és ultrahangra, nőgyógyászhoz kontrollra, 12-én pedig MR-re. Összesített eredmény január végén. Úgy szerettem volna mindenen túl lenni 2011-ben, hát nem jött össze... Elválni sem tudtunk, újabb tárgyalás 10-én. Minden baj ellenére egyre jobban és erősebbnek érzem magam. Reménykedem, hogy a testem rendben van, azt pedig érzem, hogy a lelkem is egyre inkább erősödik. Már nem csak vegetálok, terveim, céljaim vannak, mert bár én nem így éreztem, /pedig sokan mondták/, mégiscsak erős vagyok. Köszönöm mindenkinek a reagálást, a biztató szavakat, mindenkinek jó egészséget, kitartást, boldogságot kívánok!
11084. Adri761022 (válaszként erre: 11083. - Aliza43)
2012. jan. 4. 14:54

Szia!

Nagyon szorítok neked,de biztos minden rendben lesz!!!

Írj mi volt az eredmény!!!

Puszi Adri

11083. aliza43
2012. jan. 4. 12:06

Sziasztok!

Ma megyek kontrollra remélem nincs semmi gond.Kicsit izgulok,bár én jobban érzem magam,vajon a szövettani eredményt már megmondják?Jó lenne.Puszi mindenkinek!

11082. tlivcsi (válaszként erre: 11079. - 774c4ba0e5)
2012. jan. 3. 21:14

Elolvastam, de én nem nagyon hiszek az ilyesmiben. Nagyon sok módon próbálnak pénzt kiszedni a zsebünkből, mindenféle csodaszereket ajánlva.

Persze minden hit kérdése elsősorban, lehetséges, hogy ez vkinek bejön...

Szép estét!

11081. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11075. - BrenBea)
2012. jan. 3. 17:46
Írtam neked privit, engem is ott fognak műteni, jövő héten.
11080. turkkati (válaszként erre: 11079. - 774c4ba0e5)
2012. jan. 3. 17:45

Szia!

Sajnos, akik itt vannak, azok már olyan állapotban vannak, hogy nemigen van választásuk.

De propagáld, hogy minél több nő legyen, aki elkerülheti a műtétet!

Gyógyulást neked!

11079. 774c4ba0e5
2012. jan. 3. 17:26
Üdv mindenkinek. Tegnap volt 4 hete, hogy laparoszkópiásan eltávolították a méhemet. A műtétet követően 2 hét múlva kaptam egy linket, ami teljesen mellbe vágott. Kár, hogy korábban nem olvastam erről, megúszhattam volna egy csomó mindent. Azért regisztráltam erre az oldalra, hogy megosszam nő társaimmal azt az információt, amit itt olvastam. www.hormonharmonia.hu
11078. BrenBea
2012. jan. 3. 14:29
Köszönöm Rózanagyi... :) MA megkaptam a beutalómat EKG , vércsoport meghatározás , amint ezek meglesznek magkapom az előjegyzés dátumát, egyenlőre csak azt mondta az valamelyik csütörtök lesz, ja és az ultrahangon: "A kismedencében majdnem normális uterus benne csík szerű nyálkahártya. A bal oldali eltérés nélkül jobb oldali kicsit duzzadtabb. A croticalis felszínen számos apró cystikus terime van... "ez meg mi a túróst jelent és milyen az a majdnem normális uterus ? :D
11077. Róznagyi
2012. jan. 3. 07:23

Szia BrenBea!

Ne félj, ez nekem se műtéti szövődmény, az orvosom nagyon ügyes volt, műtét után amikor másnap kivették a katétert nem tudtam pisilni, ezért vissza kellett tenni sajnos többször is, és az egyik ápolónő nagyon nem értette a dolgát, mert nagyon fájdalmas volt és véreztem is. Nálam ennek köszönhető, de a műtét nagyon jól sikerült. Nekem már a műtét előtt olyan ödémás volt a lábam mint mikor terhes voltam, a vérnyomásom is magas volt. A műtét óta ezek a tüneteim is elmúltak, nem beszélve arról hogy sose tudtam műtét előtt, hogy mikor fogok megjönni, volt olyan, hogy egy hónapban csak egy hetet nem véreztem. Na mostmár ez sincs, tehát eddig még csak az előnyeit élvezem magának a műtétnek. A hólyag problémám pedig remélem hamarosan teljesen rendebe jön.:-) Szurkolok, ne aggódj, minden rendben lesz.

11076. starmama (válaszként erre: 11075. - BrenBea)
2012. jan. 2. 23:00

Szia! Nekem az volt, lassan 9 hete. Semmi szövődményem, illetve gyulladásom nem volt. Annyi van ,hogy köhögésnél elcseppen egy kis vizelet, de minimális...Tehát konkrétan műtéti szövődmény nem lépett fel, szerintem ügyes volt az orvosom.

Hajrá! Ne aggódj, biztosan rendben lesz minden.

11075. BrenBea
2012. jan. 2. 19:50
Ne haragudjatok a kérdés miatt volt valaki akinek laparoscopos méh eltávolítása volt? Ha jól olvasom elég sokatoknak volt valami szövődmény, és gyulladás... kicsit meg vagyok ijedve engem is ebben a hónapban műtenek, holnap mondják meg az időpontot hát így is nagyon sokat pisilek félek egy kicsit hogy mi lesz a műtét alatt...és egy kicsit lehet butácska kérdés mivel vidéken élek de Budapesten fognak műteni.. mit tudtok a Péterfy kórházról? Illetve mivel én felkértem innen egy orvost, mennyit illik adni egy ilyen műtétért??? Sajnos kénytelen voltam fogadni mivel nálunk eEztergomban haldoklik a kórház... szinte orvosok sincsenek csak szülészek..
11074. Róznagyi
2012. jan. 2. 19:29
Kedves Atlasz42! Sajnálom, hogy te is hasonló cipőben jársz, de engem "vigasztal" a tudat, hogy nem vagyok egyedül, ez nem egy egyedi eset. Egyébként megértelek!. Én már december elején dolgoztam, persze csak 1-1 napot, még volt szabim és így nem kellett csak 2-3 napot dolgoznom 1 héten. Antibiotikumot 1-szer szedtem, a múlt héten amikor kiújult cickafarkfű teát ittam és kamilla tea ülőfürdőt próbáltam, úgy néz ki hatott. Jelenleg jobban vagyok. Remélem így is marad! Julcsi73! Remélem minden rendben!!! Ahogy olvasom a hozzászólásokat, sok pozitív energia áramlik feléd. Fel a fejjel minden rendben lesz!!!
11073. ATLASZ42 (válaszként erre: 11072. - Róznagyi)
2012. jan. 2. 13:06

Kedves Róznagyi

Én is ugyanebben a cipőben járok, azt hittem, hogy a mütét után többszori antibiotikumos kezelés után rendbe jottem, de nekem is kiújult a gyulladás. A mütét előtt ritkán jártam pisilni, most meg megint mindig utam van a fürdőszobába. De remélem, ez is elmúlik nálad és nálam is. Engem öt hete mütöttek,szépen lábadozom, de már unom a bent létet.

11072. Róznagyi
2012. jan. 2. 11:31

Mindenkinek jó egészséget és sikerekben gazdag boldog újévet kívánok!!

Nagyon sokat olvastalak benneteket, de még nem írtam ezen a fórumon. Nagyon sokat segített, hogy úgy éreztem nem vagyok egyedül a problémámmal. 2011. november 2-án műtöttek, a petefészkek maradtak. Rosszabbat vártam, de egész gyorsan gyógyultam. Én inkább a pisivel kínlódok, a katétertől begyullad a hólyagom és sajnos azóta is visszatér. Veletek nem volt ilyesmi? A műtét előtt állóknak szurkolok és ne féljetek, az utána lévőknek pedig gyógyulást, és pihenjetek nagyon sokat.

11071. starmama
2012. jan. 2. 10:11

Kedves Mindenki!

Egészséges, boldog, gondoktól-bajoktól majdnem mentes új esztendőt kívánok nektek!

Holnap megyek vissza dolgozni, kíváncsi vagyok a kisfiam hogy bírja majd...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook