Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10928. krasiné (válaszként erre: 10941. - Gyöngy324)
2011. dec. 15. 19:15
Szerintem is vezethetsz már ennyi időt. Kati jól mondta, néha állj, meg nyújtozkodjál, aztán szépen gurulsz tovább. 2 hetesen én is vezettem, igaz csak városon belül. De szerintem is mehetsz.Csak óvatosan,mert lehülést mondd, és ez az utakon veszélyes lehet.Vigyázz magadra, aki siet hagy menjen. Egy kalappal kívánok a munkával kapcsolatban. Puszi Klári.
10927. Ann64
2011. dec. 15. 19:12

Sziasztok!

Klári örülök a jó hírnek!

Ezentúl maradj a fenekeden!

A lábadozóknak jobbulást kívánok és sok türelmet!

Hidjétek el megéri szótfogadni a dokinak.

Én már 6 hónapos vagyok és jó érzem magam a bőrömben. Igaz pár kilót felszedtem, de ez a saját hülyeségem.

Most ez lesz a feladat hogy leadjam.

Aki kérték a tornát csináljátok, segített?

kíváncsi vagyok rá.

10926. Ispanmonika (válaszként erre: 10923. - Adri761022)
2011. dec. 14. 19:05

Szia Adri!

De jó,hogy jelentkezel régen halottunk rólad!

Csak érdeklődés szinten(nem értek hozzá) nem lehetne egy másik orvost is megkérdezni esetleg egy urológust?Mert lehet,hogy a stagnálás helyett esetleg tudnak valamit csinálni veled,hogy javuljon az állapotod? Minden esetre én nagyon szurkolok neked.

Pussza :Móni

10925. Ispanmonika (válaszként erre: 10924. - Krasiné)
2011. dec. 14. 19:00

Szia Klári!

Nagyon szorítunk gondolom írhatok a lányok nevében.

De este írjál,hogy mi volt!

Sok sikert,ne izgulj minden rendben lesz! :))

Pussz: Móni

10924. krasiné
2011. dec. 14. 18:11
Sziasztok! Most beszéltem a dokimmal telefonon, holnap reggel vár kontrollra. Szorítsatok Nekem, mert rám fér. Ha holnap nem jelentkezek, akkor leszedte az orvosom a fejemet. Adri remélem téved az orvosod, Ők se tévedhetetlenek. Azért is bizonyítsd be, hogy nincs igaza::))Na és persze kíméld magad amennyire csak lehet. Puszi Klári.
10923. Adri761022
2011. dec. 14. 17:35

Sziasztok!


Mindenkit üdvözlök és puszilok.

Nagyon sajnálom azokat ,akiknek nem ment simán a műtét,teljes mértékben együtt tudok érezni veletek.

Mindenkinek gyors és zökkenőmentes gyógyulást.Vigyázzatok magatokra,pihenjetek sokat és finoman a házi munkával!!!

Az én állapotom stagnál nem lett jobb se rosszabb egyenlőre.A doki azt mondta ez jobb nem is lesz csak rosszabb(bízom benne,hogy nem).

Puszi Adri

10922. Ispanmonika (válaszként erre: 10918. - Jerry69)
2011. dec. 14. 14:43

Szia!

Nagyon nehéz szavakat találni.A lányok sok mindent leírtak elöttem, amivel egyetértek,de én inkább kívánok a holnapi napra (válásod napjára)nagyon sok erőt, mint lelkileg ,mint testileg.Remélem nagyon hamar meggyógyulsz,de amin át mentél le a kalappal!!. Innentől ne nézz hátra csak előre.Koncentrálj a jövődre, új munkahely,új társ aki nagyon szeret és akivel boldog leszel és elsősorban a kisfiaddal eltöltött sok szép időre. Ha lehet ne elmelgess,mert még nagyon korai és nehogy nagyobb bajt csinálj,mint ami van.Sokszor írj,hogy mi van veled.

Üdv: Móni

10921. Imisz
2011. dec. 14. 14:23

Szia Jerry!

sajnálom a veled történteket! Ne haragudj de férjedről is megvan a véleményem. Én is hasomlóan voltam műtét előtt, a 28 napos ciklusból napot véreztem, nekünk is úgy kellett lopni 1-1-órát az együttlétre, nem kedv kérdése volt hanem: na most gyorsan, míg nem vérzek:)) Szerencsére a műtét óta semmi bajom, ilyen téren meg kimondottan jó, hogy akkor amikor csak kedvünk szottyan:)


Remélem a gennyesedés meggyógyult, ha bezáródott a seb már. Azért az emeléssel, fahordással vigyázz! Nem lenne neked való feladat! Nem tud apukád segíteni esetleg? Egy egy alkalommal pár napra valót behordana, vagy kisfiad aki még kicsi ugyan, de apránként, egyszerre keveset ő is tudna bevinni.

Vigyázz magadra és mielőbbi teljes gyógyulást!


Üdv: Szimi

10920. Gyöngy324 (válaszként erre: 10918. - Jerry69)
2011. dec. 14. 13:43

Szia Jerry!

Tényleg szörnyű, amikről írtál, de nagyon megértelek és ahogy Klári is írta, maximálisan melletted állok lélekben! Írj ide sokszor, tényleg nagyon kedves emberek vannak itt és mindig van valakinek egy jó tanácsa!

A házasélettel kapcsolatban is nagyon megértelek, hasonló cipőben jártam én is, hisz borzalmas fájdalmakat éltem át minden egyes együttlét alkalmával! Én még csodáltam a férjemet, hogy nem ment el tőlem, sokszor mondtam én magam neki, hogy menjen, mert ezt tényleg nem lehet bírni! Sokszor hosszú hetek múltak el, hogy végre összebírjam szedni magam egy-egy rövidke "alkalomra". Utána napokig 4-5-6 fájdalomcsillapítóval éltem! Fogalmam sincs, hogy most mi vár ránk a műtét után ... ez még a jövő kérdése!

Kívánok Neked jó egészséget, gyógyulgassál és igen, az én kisfiam is egyidős a Tiéddel, nekik maximálisan szükségük van ránk! Vigyázz magadra és jelentkezz néha, hogy hogy vagy!

Üdv. Gyöngy

10919. krasiné (válaszként erre: 10918. - Jerry69)
2011. dec. 14. 12:57
Szia! Erre az egészre nagyon nehéz reagálni. Borzasztó helyzetbe hozott az élet. Sablonos duma, hogy nagyon sajnállak, de tényleg így van. Nem semmi dolgokon mentél keresztül, ezután reménykedjünk, csak jó jöhet. A fiad miatt is erősnek kell lenned, mert Neki nagy szüksége van Rád. Nagyon sajnállak és lélekben együtt érzek Veled. Nagyon vigyázz Magadra, mielőbbi felépülést kívánok! Klári.
10918. jerry69
2011. dec. 14. 12:36

Üdv mindenkinek! Engem október 16-án műtöttek. Előzmények: évekig tartó menstruációs zavarok: egy-két hetente ömlő vérzés, ujjnyi nagyságú alvadt vérdarabok, éjszaka tamponnal + betéttel alvás, éjszaka futás wc-re, mert mire odaértem a térdemen folyt a cucc... Soha egy nyugodt pillanat, táskában, kabátzsebben, kocsiban tamponok állandóan.

Méhen kívüli terhesség 6 éve, akkor a bal petefészkemet vették ki. Házasélet fent említett okok miatt havi 1-2 alkalom, a is teljes stresszben... Aztán férjemnek elege lett belőlem, mert 9 hónapja elhagyott minket, /van egy 9 éves kisfiunk/ talált magának mást. Átvertek, hülyének néztek, megaláztak. Holnap válunk, ő adta be a válást, de a luvnyája közölte velem, hogy elválik tőlem a férjem. Jártam nőgyógyászhoz, a fogamzásgátló injekciót javasolta, merthogy attól majd nem lesz vérzésem... Hát a második hónaptól dettó, mint előtte. A 3. injekció után mondtam, hogy semmi értelme. Október 18-án gyógykaprás, november 4-én kirúgtak a melóhelyről leépítés miatt, munkanélkülit elbuktam, mert 10 nap hiányzott... 7-én jött a levél, hogy saját érdekemben menjek be a kórházba, majd közölték velem, hogy nem jó a szövettan, műtét kell azonnal. Műtét megvolt 16-án, /szerda/ kivették a méhemet, gyulladás, csomók, hashártya összenövések stb. Jobb petefészkem maradt. Hétfőn engedtek haza, különösebb panaszom nem volt, kedd estig. Akkor már nagyon feszült a hasam, éreztem, hogy valami csomó van a bal oldalon. Na és amit még itt nem olvastam senkitől: szerda reggel éreztem, hogy átázott a kötésem, zöldes, bűzös genny szivárgott a bal oldalon a varrat között, majd reggeli után felálltam, egy pattanás, és elkezdett vastagon bugyogni ki a genny a hasamból. Iszonyat bűzös és legalább 2 dl. Gyors visszavittek szüleim a dokihoz, aki közölte, ne ijedjek meg, ők már láttak ilyet, csak én még nem, és kapjam meg a "majrévasat". Kinyomkodta a maradékot leragasztotta, pénteken menjek vissza, ha feltelik... Hát nem telt fel, hanem folyamatosan szivárgott, kb. 3-4 mm nagyságú lyuk lett a hasamon. Így kettő betétet hordtam. Egyet alul, egyet a hasamon. Visszamentem a dokihoz, hogy normális dolog-e lyukas hassal flangálnom. /gyereket iskolába vinni. boltba menni, tüzelőt behordani, fürdeni stb/ Azt mondta nyugi, be fog gyógyulni magától. Nos ez megtörtént 17 nap után, vagyis múlt szombat reggelre. Jelenleg 51 kg vagyok, a kórházból 48jöttem haza.

10917. Imisz (válaszként erre: 10912. - Gyöngy324)
2011. dec. 14. 09:50

Szia Gyöngy!

nekem is minden hónapban feszülnek a melleim pedig szeptemberben voltam 1 éves. Szépen, középidőben kezdődik és mikor megjönne, elmúlik. Ebből tudom, hogy a petefészkek működnek még.

Kibírható, ennyi legyen a legnagyobb bajunk:)


Üdv: Szimi

10916. tlivcsi (válaszként erre: 10913. - YPanna)
2011. dec. 14. 09:34
A katéterre azért van szükség, mert a műtét- hasi- után nem kelhetsz fel.Nekem másnap vették ki, semmi gondom nem volt. A hüvelyi drén sokkal jobban zavart, ezt harmadnap vették ki- óriási megkönnyebbülés volt. Ne izgulj, nem lesz semmi gond!
10915. turkkati (válaszként erre: 10912. - Gyöngy324)
2011. dec. 14. 08:50

Szia Gyöngy!

A műtét után néhány héttel nekem is voltak tüneteim, mintha megjönne, de csak egyszer, azóta sem.

Szép napot!

10914. krasiné (válaszként erre: 10913. - YPanna)
2011. dec. 14. 07:15
Szia Panna! Nekem össz-vissz 4 napig volt fenn a katéter mégse, lett semmi bajon. Lehet, hogy szervezettől is függ. Nem fájt mikor feltették, az sem amikor levették. És rögtön tudtam pisilni. Nem olvastam vissza, milyen műtéted is lesz? Klári.
10913. YPanna
2011. dec. 13. 20:23

Sziasztok, mi itt a várólistások, nagyon érdeklődők vagyunk, Nekem most egy újabb kérdésem lenne. Ez a fertőzés - katéter ügy ez összefügg? A kérdés az, hogy műtét közben bepisilnék? vagy műtét után nem tudok felkelni, ezért van rá szükség? Valaki írta, hogy nem volt katétere, és ébredés után fél órával fel kellett kelnie pisilni.

Üdv.:

Panna

10912. Gyöngy324
2011. dec. 13. 20:20

Sziasztok!

Tegnap voltam UH-n, hál Istennek sokkal jobban vagyok, a gyulladás is nagyjából lehúzódott, már csak egy enyhe gyulladáscsökkentő gyógyszert kapok!

Viszont már tegnap is éreztem és mostanra egyre erősebb, hogy nagyon feszülnek a melleim, pont úgy, mint anno a menstruáció előtt! Elvileg most a ciklus közepén járnék, mert mindig hónap első napjaiban jött meg! Érdekes, hogy akkor a hónap elején semmit nem éreztem, most viszont egy hónappal a műtét után úgy látom, hogy komoly hormonális változás indult meg! Ti is éreztetek hasonlót? Előre is köszi a válaszaitokat és mindenkinek tényleg igazán MINDEN JÓT ÉS JOBBULÁST! Üdv. Gyöngy

10911. turkkati (válaszként erre: 10905. - Ildyanya)
2011. dec. 13. 18:42
Altatásban a kórházban. Van kisműtő,ahol a rövid, kisebb beavatkozásokat végzik. Az altatás sem olyan komoly, csak 1 vénás injekció, a műtét után a szobába visznek vissza, és rögtön fel is ébredsz. Nem kell félni, nem nagy valami.
10910. Ildyanya (válaszként erre: 10909. - Ispanmonika)
2011. dec. 13. 16:33

Szia!

Köszönöm! Csak reménykedtem, hogy esetleg lehet máshogy is, hiszen erről nem nagyon olvastam eddig.

Holnapután én is mindent megtudok!

Ildi

10909. Ispanmonika (válaszként erre: 10905. - Ildyanya)
2011. dec. 13. 15:13

Szia Ildi!

A kórházban csinálják altatásban.Ne izgulj, semmit nem fogsz érezni.

Üdv: Móni

10908. ildikó 63
2011. dec. 13. 14:12
Szia! Nagyon köszönöm, a megnyugtató választ. Már jobban is érzem magam!
10907. Paxtónia (válaszként erre: 10895. - Ildikó 63)
2011. dec. 13. 09:55

Szia Ildi!

én holnap leszek 3 hetes, ne aggódj a barnás folyás miatt. ha nem erős az teljesen normális. Én is rákérdeztem az orvosnál, azt mondta kb. 1 hónap alatt elmúlik, és természetes.

10906. krasiné (válaszként erre: 10904. - Turkkati)
2011. dec. 13. 09:36
Szia Kati! Köszi megvagyok, majd csütörtökön, vagy pénteken megyek kontrollra. Sütögetek előre karácsonyra, hogy ne legyen egyszerre sok. Amit lehet lefagyasztok, ezzel vagyok elfoglalva. De azért figyelem kivel mi történik. Az természetes, hogy a köldökig fáj a hasfal? Neked is volt ilyen gondod? Puszika Klári.
10905. Ildyanya (válaszként erre: 10893. - Turkkati)
2011. dec. 13. 07:59

Bocs, hogy én még mindig ezen a "kis műtéten" rágódok, de azt még szeretném megkérdezni, hogy ezt a rendelőben csinálja az orvos vagy altatásban a kórházban?

Kösz:Ildi

10904. turkkati (válaszként erre: 10903. - Ancsika4)
2011. dec. 13. 06:58

Azért, ha egészséges, nem gondolom, hogy ki kellene venni.


A rák sajnos bármelyik szervet megtámadhatja:(

Úgy tudom, hogy 50 év ölött kiveszik, úgysem sokáig működne, 50 alatt, csak ha nem egészséges.


Ezen még ne agyalj, bízd az orvosra, hogy legjobb tudása szerint döntsön!


Szép napot mindenkinek!


Klári mi van veled, hogy vagy?

10903. Ancsika4 (válaszként erre: 10901. - Györfi rózsa)
2011. dec. 13. 05:47
Tapasztalatból írom,a Nővérem sajnos 50 évesen e miatt távozott el örökre.Vetesd ki a petefészked mindkettőt.Sajnos Ő hiába kérte,könyörgött,hogy vegyék ki!Egyiket meghagyták,rákos lett,és egy év múlva Temetés!Nem is beszélve,előtte sugár kezelések,amiatt az egy petefészek miatt.
10902. nagy49éva (válaszként erre: 10900. - YPanna)
2011. dec. 13. 03:41
Szia Panna! Igaz, hogy altatásban nem kérdezett meg, de a felvételi lapon meg lehet kell adni telefonszámot, ha valami másképp alakulna akkor ki döntsön helyetted. Minden lehetséges variációt elmondott.Sajnos én nagyon soká fordultam a problémával orvoshoz ezért jártam így. A műtétet engedélyező igazgató orvos is csak végső esetben engedélyezi. Én döntöttem a kivételről ha úgy látja helyesnek még műtét előtt. Olyan mértékű vérzéseim voltak, hogy már szédültem az alacsony vérnyomástól, pedig magas vérnyomásra szedek gyógyszert.Nem volt szabályos ciklusom csak nagymennyiségű vérzés. A küret után is csak gyógyszerrel tudták megállítani. A műtét napján is kétséges volt, hogy tud-e műteni vagy megint vérezni fogok. Ha nem szükséges szerintem akkor nem fogja kivenni, de én már nem akarok többet szülni és vérzés nélküli biztonságot akartam. Ha van kérdésed írjál nyugodtam biztos segítenek a lányok is. Éva
10901. györfi rózsa (válaszként erre: 10900. - YPanna)
2011. dec. 12. 21:05

Szia!

Nem kell félned, igaz műtét közben nem fog megkérdezni, de ha nem lesz semmi gond a petefészkekkel nem is fogja kivenni! Amennyiben muszáj lesz, úgyis bele egyeznél! Nekem azt mondta, műtét közben fog kiderülni, hogy " csak "a méhemet kell -e kivenni! Van aki itt azt írta, minek meghagyni a petefészkeket, úgyis később majd azt is el kell távolítani! Szerintem hadd működjön amíg nincsen vele probléma!

10900. YPanna
2011. dec. 12. 19:37

Szia Éva,

Hát a dokival eddig semmi bajom, de elég elrettentő amit írtál, pont ettől félek, hogy altatásban senki sem fogja tőlem megkérdezni, h ugye nem gond, ha nem csak a méhét vesszük ki?!

Üdv.:

Panna

10899. ATLASZ42
2011. dec. 12. 19:35

Sziasztok!

Most lesz két hete,hogy nagyműtétileg műtöttek, sok problémám akadt a műtét után.A felhelyezett katétertől talán fertőzést kaptam, többszöri lehetlen hólyag ürités után újra felhelyezték a katétert,kezeltek gyógyszerrel, majd amikor a másodszor is kivették a katétert a probléma ismétlődött. Nagy nehezen elindult a vizelet, kinlodva és fájdalmasan. Szombattól újból antibiotikumot szedek, majd ma 12 órás vizelet kivizsgálasa után megjött az eredmény, hogy magas gyulladás és fertőzés alakult ki. Ha valakinek volt ilyen gondja, irja meg nekem mikorra sikerult neki rendbe jönnie. Jo volna már egy kevés jo dolog is, mert ez valahogy októbertől nálam nem igen jött össze.Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook