Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszűnt munkaviszony - terhesen fórum

Megszűnt munkaviszony - terhesen (beszélgetős fórum)


1 2
33. rabankari (válaszként erre: 29. - Aszparagusz)
2020. ápr. 3. 20:53

És neked miért nem mindegy hány gyereke van?

Hogyan lehet valakinek ilyet írni ismeretlenül, hogy sajnálod a gyerekeit?

32. 4477403e12 (válaszként erre: 15. - Cc7a88f96d)
2020. ápr. 3. 18:59

Neked a munkáltatód tán nyugdíjba vonulasod napjáig garantálja a munkaviszonyod?

Vagy ezt megis hogy értetted?

2020. ápr. 3. 18:54

Miért bántjátok a fórumindítót?

Ő legalább dolgozik 4 gyerek mellett, nem úgy mint egyesek. 🙄

30. Vanessa82 (válaszként erre: 29. - Aszparagusz)
2020. ápr. 3. 18:36

Nem kell megsértődni... Csak nem kell ismeretlenül letámadni butaságokkal a másikat. Rosszindulattal nekem estetek, pedig én csak vissza szerettem volna "csinálni", ha lehetséges. Imádtam ott dolgozni. Azt hittem így van esélyem a munkaviszonyomat visszakapni. Ennyi!

Köszönöm az "értelmesebbeknek" a segítőkészséget!

29. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Vanessa82)
2020. ápr. 3. 17:38

Akkor hajrá, a szerelem gyümölcs szülésre!

Mindegy, hogy dolgozol, vagy sem, hisz kifejtetted, hogy a férjednek jól fizető munkája van.

2020. ápr. 3. 17:36

Most látom, hogy jó pár hozzászólást kitöröltek.

Így pl. azt is, amire reagáltam.

Kinek volt kellemetlen?

2020. ápr. 3. 08:48
Ja, és még annyi: nem 9 havonta szültem a 4 gyereket, szóval valószínűleg tudunk védekezni... 🤣🤣🤣
2020. ápr. 3. 08:46

Azért, mert sok a gusztustalan és irigy ember...

Ha havi 50-100 ezer bevételük lenne, akkor valószínűleg nem vállalnánk újabb gyermeket.

Amúgy a sok okosnak: 4 sem azért lett, mert ez volt az álmom. Az első az első házasságomból van, szerettünk volna 2 közöst, így lett 3. Ismerjük az óvszert, köszönöm. Nem analfabéták vagyunk. Egyszerűen terhes maradtam gyógyszer mellett. Először úgy volt, hogy nem tartjuk meg, de aztán nem volt szívünk megöletni a gyermekünket. Így lett 4. Ne ítélkezzetek mások felett tudatlanul. Ítéljétek el azokat és gúnyolódjatok azokkal, akik 14-16 évesen oltári baromságokat kérdeznék. Pl. A minap láttam 18 évestől olyat, hogy a nadrágjába élvezett a fiúja és ő hozzá dörgölőzött. Lehet-e terhes?...

Szóval le lehet szállni a magas lóról, hogy minek.... Nem rabszolgát veszek, hanem szerelem gyümölcsöt szülök. ❤️😉😊

2020. ápr. 3. 08:36

Nevetséges, hogy szerintetek az embernek 1 vagy 2 gyereknél meg KELL állnia. Miért ne lehetne még, ha mi szeretnénk? Imádjuk őket, és míg másnak nem lehet gyereke, mi megélhetjük a Világ legnagyobb csodáját. Jelzem: magyarok vagyunk, fehér bőrűek, nem putriban élünk.

Megyei jogú városban élünk, közép rétegben, de jól. Miért kellene a gyerekeimet sajnálni?

Rosszindulat vastagon van látom... ☹️ Azt nem is feltételezi tej, hogy a férjemnek jól fizető munkája van?!

24. szőkelédi (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2020. ápr. 2. 23:44
Már ugyan miért kellene sajnálni a meglévőket ? Kifejtenéd?
23. Sz123
2020. ápr. 2. 22:45
Úgy tudom, közös megegyezésnél nem lehet...
2020. ápr. 2. 18:14
Erre gondoltam én is
21. Vanessa82 (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2020. ápr. 2. 18:11

Nem, valamit félreértettél... És köszi, de nem kell... A nagyobbik már nem él velünk, és mindenük meg van 😊😉

Munkaviszony alatt estem teherbe, de mivel nem maradt velünk a baba, vissza kellett mennem. Viszont 2 éve volt egy üzemi balesetem, és emiatt csak könnyített munkát tudtam végezni a terhesség előtt közvetlen. Viszont most márciusban már nem tudtak foglalkoztatni így, egészségügyileg alkalmatlan voltam a munkakörömre. Ezért tudtam, mikor elhalt a babám, hogy még fog szűnni a munkaviszonyom.

2020. ápr. 2. 17:26
Itt nem munkáltatói felmondásról van szó, hanem közös megegyezéses munkaviszony megszüntetésről.
19. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2020. ápr. 2. 16:57

Lehet, hogy Te így gondolod (és így is van gyakorlatban), de azért nem ennyire fekete-fehér a dolog, sőt.

Tovább megyek, a Munka Törvénykönyve kimondja, hogy ha a MUNKÁLTATÓI felmondás átadása előtt létrejött a terhesség akkor utólag is érvénytelen a felmondás, ha tud a terhességről a kismama, ha nem.

Nyilván megfelelő orvosi papírokkal igazolni kell az időpontot és a terhesség meglétét.

18. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2020. ápr. 2. 15:47

A jelen helyzetre értettem.

Rengeteg munkáltató válik meg, tőle független okok miatt a munkavállalóitól. Mert nem tudja tovább működtetni a vállalkozását.

Egy 4 gyerekes, terhes kismama még "normál helyzetben" sem a munkáltatók álma.

17. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Vanessa82)
2020. ápr. 2. 15:45

Négy gyerek után bevállaltál egy következőt, úgy, hogy tudtad, hogy meg fog szűnni munkaviszonyod.

Sajnálom a már meglévő gyerekeidet!

16. Vanessa82 (válaszként erre: 14. - Fildus)
2020. ápr. 2. 12:30

Az én sztorim ennél bonyolultabb... A lényeg, hogy tavaly októberben terhes lettem, de december elvesztettük majdnem 11 hetesen. Fizikai és lelki fájdalommal járt számomra. Tudtuk, hogy próbálkozni fogunk még. Tehát tervezett volt igen. Március elején munkaképessé nyilvánították, de tudtam, hogy el fognak küldeni, más miatt. Megállapodtunk közösben.

Tisztában vagyok a költségekkel, szültem már 4 gyermeket, a hasamban a 6. babám van. 😥😊

15. cc7a88f96d (válaszként erre: 14. - Fildus)
2020. ápr. 2. 11:36
Ha egy ember nem tudja biztosìtani egy gyerek szüksègleteit,hàt nem is tudom...
14. fildus (válaszként erre: 13. - Cc7a88f96d)
2020. ápr. 2. 11:28
Persze,ha nem tervezett vetesse el mi???? eszem megáll
13. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Vanessa82)
2020. ápr. 2. 10:23

Tervezett baba?

Szerintem a legfontosabb,hogy biztos anyagi hàttèrrel vàgj bele a babavàràsba,hisz sok költsèggel jàr..innen onnan befolyò "segèlyekre" nem igazàn lehet alapozni egy gyerek jövőjèt.

12. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 1. - Vanessa82)
2020. ápr. 2. 10:13

Sajnos a közös megegyezés miatt nem, ha ők mondtak volna fel hivatalosan, akkor illetett volna a védelem. :(


Sajnálom és boldog babavárást!

11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2020. ápr. 2. 09:51

Egy új dolgozó felvétele nemcsak arról szól, hogy "hány munkavállalóról kell gondoskodni!"


Elsősorban arról szól, hogy az új dolgozó képes-e elvégezni, megcsinálni azt a munkát, amiért cserébe a gondoskodást kapja. :))

Attól függ, milyen a munkakör. Én jobb szerettem és inkább ragaszkodtam egy olyan dolgozóhoz, akiről tudtam, hogy a munkájában max. megbízhatok, és nem kell már arra is időt áldoznom, hogy a helyi speciális dolgokat, jellegzetességeket, különcségeket megtanítsam neki, és még később is átnézzem munkájának egyes részeit, ...

Persze, ha szalagmunka, könnyű a betanítás, de pl. egy könyvelő irodán nem igazán tapsikoltam, ha meg kellett válnom valakitől. És olyan esetben még akár 2 hónap is sokat számít egy új dolgozó betanításához.

10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2020. ápr. 2. 09:48
Bolond lenne visszacsinálni. És igaza is van.
9. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2020. ápr. 2. 09:22

Miért csinálná vissza? Venne vissza egy kismamát, aki mindjárt táppénzre megy.

Ha már megszüntette a munkaviszonyát, akkor vagy talált helyette mást, vagy ami jelen helyzetben valószínűbb, eggyel kevesebb munkavállalóról kell gondoskodnia.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Vanessa82)
2020. ápr. 2. 08:00

Ha rosszul érintette őket, hogy kilépsz, akkor még vissza lehet csinálni, hiszen így hogy nem oskolába mész, hanem szülni, a kettő együtt nem biztos hogy neked is jó lesz.

Éppen ezért talán hajlandó lesz visszacsinálni, és így valamivel neki is több ideje marad helyetted találni valaki mást.

Semmit sem veszítel, hogy megpróbálod.

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Sziszi0528)
2020. ápr. 2. 07:56
Elsőnél 8.héttől már veszélyeztetett tápon voltam.
6. sziszi0528 (válaszként erre: 4. - Vanessa82)
2020. ápr. 2. 07:07
De ha 26-tól fogod kapni, akkor hamarabb lejár a 90 nap, mint hogy szülnél, ha nem kérsz szüneteltetést a folyósítással kapcsolatban... És akkor ellátás nélkül maradsz a szülés előtt és nem fogsz kapni, csak 28.500 Ft-ot... Másképpen fogalmazva Neked a CSED összege annyi lesz, amennyi a GYES összege, az a kis minimális, mert nincs biztosított jogviszonyod a szülés pillanatában, illetve az azt megelőző 28 napban (akkortól lehet leghamarabb igényelni a CSED-et).
2020. ápr. 2. 06:59

Azért kérdeztem, mert olvastam valahol, a munkáltatóval visszavonatható, ha én sem tudtam, hogy terhes vagyok.

De igazat lehet, mert közös megegyezés volt. Lehet csak akkor, ha ők mondanak fel.

4. Vanessa82 (válaszként erre: 3. - Sziszi0528)
2020. ápr. 2. 06:57
Az előző terhességemmel 8 hetestől veszélyeztetett voltam. Sajnos majdnem 11 hetesen itt hagyott bennünket... A munkaügyiben már jártam, 26tól fogom kapni 90 napig. Suliba jelentkeztem közbe, nem nappaliba.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook