Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyed után megszüntették a munkaviszonyom.ha gyes alatt megint szülnék akkor mit vesznek alapul? fórum

A gyed után megszüntették a munkaviszonyom.ha gyes alatt megint szülnék akkor mit vesznek alapul? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 27. 22:51

"A gyermekgondozási díj összege akkor sem változik, ha az igénylő munkahelyet változtat és az új munkáltatójánál ugyanazon gyermek után ismételten gyermekgondozási díjat igényel."

Segitsetek: ezt a mondatot hogyan kell értelmezni.

nekem gyed alatt megszűnik a munkaviszonyom.tudom h az első babára ugyanugy kapom tovább.de szeretnénk másik babát és ahhoz bejelentet állás kell,akkor megint bárki bejelenthet?

2008. ápr. 15. 07:41
Seemit nem kapsz a GYES-en kívül,tehát sem TGYÁS-t sem GYED-et.Tehát marad a havi 27ezer.
10. purger
2008. ápr. 9. 19:03
nem a táppénzem alatt szüntették meg a munkaviszonyom hanem a gyás után!ez esetben alanyi jogon mehetett tovább a gyed és a gyes.de mivel már nem vagyok állományban így csak erre a három évre jár minden és ha most mennék el szülni gyes alatt akkor van szívás.tehát ahogy írták már csak gyás járna a második babára.sajnos rendelkeznem kell 180 nappal.nincs mit tennem elmegyek dolgozni hogy szép is legyen jó is legyen.
9. d88030a7e1 (válaszként erre: 5. - Purger)
2008. ápr. 9. 15:36

Ez nekem magas.

Ha a táppémzed alatt megszűntették a munkaviszonyodat elvileg nem kaphattál volna az előzőekben sem gyedet csak gyest.

Tudom mert egyrészt ez a szakmám másrészt pedig így jártam a fiammmal anno.

De kérdezd meg a tákiszt az a legbiztosabb.

2008. ápr. 9. 14:40
tehát akkor igaz az én esetemben hogy jobban járok ha fél évig van bejelentett munkahelyem gyes mellett és onnan megyek megint szülni,mert akkor jár megint minden előről.ugyi?ja és köszönöm az eddigi hozzászólásokat
2008. ápr. 9. 13:52
Most változott, ha nincs munkahelyed csak gyes-t kaphaszt mind a három évig. Ismerős anyuka is hasonló helyzetben van, kiskaput keres, valószínű kiváltja a vállalkozóit. Nem tudom nyer-e vele valamit.
2008. ápr. 9. 13:47

Úgy tudom hogy ha nincs munkahelyed akkor csak a GYES-t kapod de ebben nem vagyok biztos!

Próbálj megkérdezni egy aktív HR osztályon dolgozót hátha tud biztosat mondani neked!

2008. ápr. 9. 13:39
2005 dec.-ben szűntették meg közös megállapodással.2006 jun.-ban szültem.most fog lejárni a gyed és igényelem a gyest.közben ha megint szülnék amíg a gyermekem nem tölti be a 3.évét akkor tényleg a gyest kapom tovább?nincs gyás meg gyed?a kérdező
2008. ápr. 9. 12:06
Szia, Gyedet nem fogsz kapni csak gyest.
2008. ápr. 9. 12:05

Hasonló cipőben járok!

Utánanéztem!

A Mt. 90. paragrafusának 1 bekezdése szerint 2006. jan. 1-től a munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmodással a munkaviszonyt a gyermek ápolása, illetve gondosása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak, illetve a gyermek három éves koráig - fizetés nélküli szabaság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondosási segély folyósításának az időtartama alatt. Szóval nem küldhetnek el!

Remélem segítettem!

2008. ápr. 9. 11:59
Szerintem akkor tovább kapod a gyest...
2008. ápr. 9. 11:58
A gyed után megszüntették a munkaviszonyom.ha gyes alatt megint szülnék akkor mit vesznek alapul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook