Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes utáni munkaviszony megszüntetés fórum

Gyes utáni munkaviszony megszüntetés (beszélgetős fórum)

15. clugie
2010. okt. 23. 16:10
Szerencsére van még pár hónapom agyalni ezen, de amiket a mostanában álláskeresőktől hallottam, jobb, ha visszamegyek és tűrök amíg megtűrnek :)))
14. Tandi25 (válaszként erre: 11. - Clugie)
2010. okt. 8. 13:46

A végkielégítés összege az átlagkeresetedtől függ, ezt a mkviszony megszűnése előtti 4 zárt negyedévből számolják ki. Annak megfelelően növekszik a végkielégítésként kapott hónapok száma, h hány éve vagy a cégnél (ezt a Munka Törvénykönyve szabályozza, keress rá. Minél hosszabb a mkviszonyod, annál több havi végkielégítésst kaphatsz, ha ők küldenek el). Munkanélkülit kaphatsz, attól, h a mkáltató küld el, talán csak akkor nem, ha rendkívüli felmndással küldenek. Ezt kérdezd meg a helyi mkügyi központban. Ha nem írod alá a felmondást, azt jegyzőkönyvbe kell venniük. Mielőtt elédtolják, akkor kéne elmenned táppénzre, mert utána csak passzív tp-re mehetsz, ami max. 30 nap és maximalizálva van az összege is. Valamint a mkviszony megszűnését követően 3 (naptári) napon belül kell akkor kiiratnod magad a dokival. De ennek összege max. az átl.kereseted 60%-a lehet, ami nem túl sok...


És ha mégis elfogadnád, amit felajánlottak? A rossz még mindig jobb, mint a semmi és a munkanélküli járadék nagyon kevés...

13. d0b7178f40 (válaszként erre: 11. - Clugie)
2010. okt. 8. 13:27

igen de az passzív táppénz. És akkor ott is figyelni kell még valamire, de azt már nem kérdeztem meg az ügyvédtől.

De van abban is valami csavar. Azt hiszem, hogy az maximálva van, hogy mennyi idő lehet.

12. Ministry (válaszként erre: 11. - Clugie)
2010. okt. 8. 12:04

Egy időre mehetsz, de ott is meg van szabja, hány napig. Utána simán felmondanak, mert nem mentél be dolgozni.


Persze gondold át alaposan, mert nem nagyon van munkahely, és ez még mindig jobb lenne, mint a semmi.

11. clugie
2010. okt. 8. 11:40
Nálam az a helyzet, hogy nem tudom kellek e még a munkáltatómnak mert felére csökkentette a létszámot a válság alatt. Persze én sem tudom, szeretnék e visszamenni olyan húzós változások történtek a 2 év alatt. Hogy lehet ezzel jól járni? mennyi végkielégítés jár? Ugye a munkanélküli nem jár, ha a munkáltató szünteti meg a munkaviszonyt? És táppénzre el lehet e menni amikor már elédtolják a kilépő nyilatkozatot? :))))
10. d0b7178f40 (válaszként erre: 9. - Danama)
2010. okt. 8. 11:39

igen mert nem tudott munkát biztosítani. Na ne gondolj túl nagy összegre ám. Mert ebből is levonták az összes járulékot.

kb 55 ft. +- 1-2 e ft attól függően , hogy hány napos volt a hónap.

De még is több mint a munkanélküli.

9. danama (válaszként erre: 8. - D0b7178f40)
2010. okt. 8. 11:27
az alapbéredet megkaptad és nem is kellett dolgoznod?
8. d0b7178f40 (válaszként erre: 1. - 0762a43a94)
2010. okt. 8. 11:24

munkaviszonyt közös megegyezéssel bár mikor meg ehet szüntetni. DE ha nem tud olyan beosztást ajánlani amiben voltál, akkor NEM vagy köteles rosszabbat elvállalni. Ilyenkor ha meg van a megfelelő számú éved köteles végkielégítést adni. Vagy állásidőre is tehet. Ami az alapbéred mindenféle + juttatás nélkül. Ezen én is most mentem át, de terhes lettem és nem szűnt meg a munkaviszonyom. Nekem is csak rosszabb beosztást tudtak ajánlani. Ezért maradtam állás időn,és amikor meg szóltak, hogy meg kellene beszélnünk a hogyan továbbot, akkor meg közöltem, hogy táppénz. És így már max. akkor szűnik meg a munkaviszonyom, ha a cég felszámolás alá kerül.

igaz húzós lesz mert 40 e ft a táppénzem, de munkaviszonyom van és nem a végkielégítést kell beosztanom.

7. Ministry (válaszként erre: 4. - Danama)
2010. okt. 8. 11:08

Igen.

Közös megegyezésbe nem szabad belemenni, mert utána nagyon sok dologtól elesik az ember :(

6. danama (válaszként erre: 5. - Ab37d70ecf)
2010. okt. 8. 11:07
igen úgy tudom én is, viszont van a neten a jogi fórum ott szakértők tudnak neked válaszolni
5. ab37d70ecf (válaszként erre: 2. - Danama)
2010. okt. 8. 11:04

ugye a gyes letelte után 30 nap a védettségi idő?

július 23án letelt, most jár le a szabim.

4. danama (válaszként erre: 3. - Ministry)
2010. okt. 8. 11:02
az neki talán jobb lenne mert akkor kapna végkielégítést
3. Ministry (válaszként erre: 1. - 0762a43a94)
2010. okt. 8. 11:00
Fel is mondhatnak. Akkor már nem véd semmi.
2010. okt. 8. 10:56
persze
2010. okt. 8. 10:55
ha letelt a gyes, a szabadság kiadása után a munkaviszonyt közös megegyezéssel meg lehet szüntetni(ha az illető nem vállaja a munkát amit felajánlottak)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook