Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megfázás vagy allergia? fórum

Megfázás vagy allergia? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 29. 10:17

Nekem az allergia torokviszketést,erős köhögést hoz elő.

Már nem tudok mit kezdeni magammal,mert télen-nyáron 2-3 havonta jelentkezik,aztán elmúlik.

Hiába iszom a kalciumot,szedem a homeopátiás szert,szedem a köhögéscsillapítót,semmi nem használ.

Időnként 1-1 kiskanál méz enyhíti a köhögésemet.


Por és virágpor okozza a gondomat.

2010. máj. 29. 09:19
Akkor egyelőre én is megpróbálkozok a pezsgőtablettával. Aztán ha lesz időm,elmegyek orvoshoz.
20. eszter_good (válaszként erre: 18. - Boszy28)
2010. máj. 29. 09:16

Ezek szerint nem vagyok egyedül azzal, hogy az antihisztamin fenntartja a tüneteimet.

Sajnos nekem a szemem nagyon rosszul bírja a szezont. Van antihisztaminos szemcseppem, azt használom. A gyógyszert meg csak ha már nagyon rossz, vagy megyek valahova másnap, de akkor 2-t és alszok rá 11-12 órát...

Sajnos az orvosok elég tehetetlenek a legtöbb allergiával szemben.

Bezzeg azt elmondják, hogy ha nem kezeled asztmás lehetsz!

De kezelni meg sokszor nem tudják...

19. csodapók (válaszként erre: 18. - Boszy28)
2010. máj. 29. 09:14
Én is Calcium pezsgő tablettát szoktam inni. 2-3 éve már nem szedek semmit.
18. Boszy28 (válaszként erre: 10. - Eszter_good)
2010. máj. 29. 09:11

nekem fordítva volt: a vérvételes nem mutatott semmit, a karcolós meg igencsak erős allergiát mutatott ki.

Áprilistól októberig tüsszögök, szemem viszket, kapar a torkom, stb.

Én már semmilyen gyógyszert nem vagyok hajlandó bevenni, főleg azt nem, amit felírnak. Csak álmos leszek tőle, a tünetek meg maradnak.

Ha nagyon kijön az allergiám, megiszok egy Ca-t vagy Calcimuscot.

2010. máj. 29. 09:09

Hát azért ha lehet választani,akkor inkább a vérvételes :)

Köszi a válaszokat! Bár lett volna inkább egy hosszú megfázás...

16. Boszy28 (válaszként erre: 12. - Verga doro)
2010. máj. 29. 09:09

Nem vagdosnak, "csak" karcolnak. :)

Tényleg nem fáj. Pedig az én fájdalomküszöböm alacsony. :)

Ha allergiás vagy, és kijön a reakció a koncentrátumokra (viszketés), az kellemetlen.

2 éve 17 próbát csináltak, ebből 15-re voltam allergiás, 12-re erősen. :S

15. eszter_good (válaszként erre: 12. - Verga doro)
2010. máj. 29. 09:06

Hát azzal a kis izével, amivel a fiolát is nyitják megkarcolják a bőrt :)

Nekem iszonyatosan csípett.

Egyébként én nem tudok gyógyszert szedni sajnos, de van rá alternatív megoldás.

P H Y S I O M E R orröblítő oldat. Ez lemossa a polleneket, amiket beszippantottál, segít az orrduguláson, csökkenti a hapci-ingert. És a szememet is ilyennel öblögetem, mert enyhén sós és ezzel enyhíti a viszketést.

Nem szünteti meg teljesen a tüneteket, de most még elviselhető.

14. csodapók (válaszként erre: 12. - Verga doro)
2010. máj. 29. 08:58
A 18 hónapos fiamnak már 5 hónapja csinálták!:) Csak apró pici szúrások!! Ő végig nézte az egészet!:):)
13. csodapók (válaszként erre: 11. - Verga doro)
2010. máj. 29. 08:57
Amíg az allergén a levegőben van! Most nagyon sok minden virágzik, de a fű félék kitartanak, akár egész nyáron is. Érdemes lenne minél hamarabb a végére járnod!:)
12. verga doro (válaszként erre: 10. - Eszter_good)
2010. máj. 29. 08:56
Bőrvagdosós??!!! Anyám,na olyanra biztos nem megyek :D
2010. máj. 29. 08:55
Gondolom ez attól is függ,hogy mire vagyok allergiás,de ha nem megyek el csak 1,5 hónap múlva akkor addig maradnak a tünetek?
2010. máj. 29. 08:55

Kérj vérvételes allergia vizsgálatot.

A bőrvagdosós nem megbízható. Nekem legerősebb allergiám van jópár növényre és mégis negatív lett a bőr teszt!

9. csodapók (válaszként erre: 6. - Verga doro)
2010. máj. 29. 08:54
Akkor allergia is lehet! Házi orvosi beutalóval tudsz kéni időpontot az allergológiára! Most szezon van, lehet várnod kell egy-két hetet.
8. tücsimücsi (válaszként erre: 3. - Boszy28)
2010. máj. 29. 08:52
ilyenkor szezonban is csinálnak allergiavizsgálatot? Mert nekem nem csináltak, csak október végén. Állítólag az mégjobban kihozhatja a tüneteket.
7. verga doro (válaszként erre: 5. - Csodapók)
2010. máj. 29. 08:52
De örülök,akkor valószínűleg allergiás vagyok valamire. Szuper...
2010. máj. 29. 08:51
Most hogy mondjátok nekem a szemem viszketett egy kicsit,de eddig nem gondoltam rá,hogy összefügés lehet a kettő között
5. csodapók (válaszként erre: 1. - Verga doro)
2010. máj. 29. 08:50
Szia! Milyen színű a "zsepi tartalma"? Mert allergiánál általában vizes, színtelen.
4. Boszy28 (válaszként erre: 2. - Tücsimücsi)
2010. máj. 29. 08:49
jujj, a szájpadlás viszketésétől a falra tudnék mászni :S
2010. máj. 29. 08:48

Szia!


Nekem anno még a gyerekorvosom is azt hitte, hogy állandóan meg vagyok fázva, adott Semicillint és Paxirasolt.

Anyum elvitt egy ismerős fül-orr-gégészhez, aki délutánra már betalt az allergológiára, ahol kiderült, hogy rengeteg mindenre vagyok allergiás és az asztma is megtalált.

Azt azóta kinőttem, de az allergia sajna maradt. Ennek 16 éve.

Kérj allergiavizsgálatot, gyors és fájdalommentes!

2. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Verga doro)
2010. máj. 29. 08:48
Nekem úgy kezdődött a legelső nyáron (aug.-ban), hogy egy nap vagy 30-at hapciztam, és ami nagyon jellemző az a szájpadlás- és fülviszketés.
2010. máj. 29. 08:45
Már két hete reggel-este fújom az orrom. Szerintem ez már nem megfázás,de eddig még soha nem voltam allergiás ilyesmire. Szerintetek? Hogy kezdődik az ilyesmi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook