Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülő otthon tarthatja a gyerkőcöt, megfázás esetén? (..vagy kérik az oviba az orvosi igazolást) fórum

Szülő otthon tarthatja a gyerkőcöt, megfázás esetén? (..vagy kérik az oviba az orvosi igazolást) (beszélgetős fórum)


1 2
45. inci47 (válaszként erre: 27. - Panka78)
2011. okt. 16. 19:22

Bocsi, hogy belekotyogok!


38 évig dolgoztam óvónéniként, és bármennyire kevés is a megbecsülés, a szülőnek és a gyermekének joga van arra, hogy figyeljenek rá, de ez csak a kölcsönös megbecsülésen , elfogadáson alapulhat!

Nem állítom, hogy soha nem volt konfliktusom senkivel, de próbáltuk megoldani a kisgyerek érdekében!

...a másik! az , hogy ha valaki helyettesként, nyugdíjasként dolgozik még nem jogosítja fel arra ,hogy ne figyeljen a rábízott gyerekekre!!!

Én a tavasszal, nyár elején dolgoztam így, és mondhatom, hogy a kolléganők, a szülők és a gyerekek elfogadtak,és megszerettek, úgy, hogy a jövő héten ismét helyettesíteni hívtak!...én meg boldogan megyek!


Tudjátok ezen a pályán nagyon nehéz dolgozni, mert a gyerek lelkét nagyon tönkre lehet tenni, ha nem figyel valaki rá, nem csak a gondozás a fontos, az is, hogy biztonságban érezze magát a felnőtt közelében....én mindig is mondtam és most is így gondolom, hogy erre a pályára nem is a tudás a fontos, hanem az együttérzés, szeretet!!!

Ha én határozhattam volna meg, csak olyanokat vettem volna fel a suliba, akik legalább egy pár hónapot dolgoztak gyerekek között, és még akkor is azt mondja, hogy igen, én ezt akarom csinálni!


Én nagyon szerettem és szeretem ezt a hivatást,amit a két lányom folytat most!

44. sajert (válaszként erre: 40. - Timédi)
2010. okt. 4. 22:03
Még csak bölcsis, jövő szeptemberben megy majd oviba, én csak a jövőre gondoltam :-))))).
2010. okt. 4. 20:37

Inkább arról kérik az igazolást az oviban, hogy közösségbe mehet már a gyerek.

Nem a hiányzás igazolásáról szól ez még igazán.

Ezért ragaszkodnak az orvosi papírért.

42. Sicike
2010. okt. 4. 20:34

Nálunk is azt javasolják,hogy ha beteg tartsuk otthon,és az otthon lét után kell is az orvosi igazolás.

Ezt tartjuk is oviban is és suliban is.

Így tiszta.

41. Timédi (válaszként erre: 38. - Sajert)
2010. okt. 3. 21:42

Olyan nálunk is van, hogy a szülőnek nem jó, ahogy mi felöltöztetjük a gyereket, aztán vagy szól, vagy visszahalljuk, de mondjuk jobb, ha szól! Nem???

Aztán olyan is van, hogy azt mondja, mint te, hogy szól a gyerek, ha fázik vagy meleg van, de hidd el ezek a manók nem szólnak :(

Főleg a játék hevében el is felejtik mit is akarnak. Még pisilni se mennek ki ha olyan jó a játék, inkább becsurgatnak, csak el ne vegyék a kocsit, vagy össze ne döntsék a várukat :)

40. Timédi (válaszként erre: 39. - Sajert)
2010. okt. 3. 21:39

Jaj nem akartam, hogy az egész oviról rosszat gondolj, csak bizonyos emberek dilisek :(

És nem hozzánk jár a fiad, megnéztem a képét:)

39. sajert (válaszként erre: 36. - Timédi)
2010. okt. 3. 21:21
Ezért nem öltözteti fel???? Hát, de jó hogy nem hozzátok jár majd a fiam, vagy mégis?? Gyorsan megnézem hol laksz :-)).
38. sajert (válaszként erre: 34. - Timédi)
2010. okt. 3. 21:19

Nekem csak bölcsis a gyerekem, de láttam a beszoktatási héten is, hogy mindent megtesznek a gyerek(ek)ért. Látni lehetett rajtuk a lelkesedést, meg hogy tényleg a gyerekekért vannak. Az egyik egy évvel fiatalabb nálam, a másik jó ötvenes :-)). Következetesek (én is az vagyok), figyelnek. A fiam csoportjába csak hat gyerek van (speciális csoport, fejlesztik őket), a szomszéd szobába 10-en vannak. Átjárhatnak, négy felnőtt vigyázz összesen rájuk.


Öltözés:

A fiam az egyetlen, aki pólóban van, a többiek mind vékonyabb-vastagabb pulcsiban. Mónika néni ráadott egy pulcsit (csak vékonyat vittem be eleve), mivel hideg volt a keze (MINDIG hideg). Egy óra múlva látta, hogy a gyerek háta csupa víz, úgy izzadt, továbbra is hideg kézzel, így gyorsan levette róla. Azóta nem adnak rá pulcsit. Én mondtam nekik, hogy szól, ha fázik :-)). Nálunk is van kinti ruha, valaki már télikabátot hagy ott, én csak egy vastagabb pulcsit, mellénnyel. Úgyis rohangál, motorozik...


Egyébként az láttam a beszoktatási időben, hogy az ovisok kint voltak, de a bölcsiseket nem vitték ki (pl. eső után, szélben).


Egyébként én is háklis szülő vagyok, mert rémtörténetek sokaságával indultam neki a bölcsis életnek :-)), kellemesen csalódtam :-)). Itt én még mogorva emberrek nem találkoztam.

37. Timédi (válaszként erre: 35. - Panka78)
2010. okt. 3. 21:09

Jó hát beszoktatós kiscsoport...

Tavaly nálunk is kevés gyerek volt szeptemberben csak 24 :D :D :D

36. Timédi (válaszként erre: 33. - Panka78)
2010. okt. 3. 21:08

Nálunk is van közel 60 éves kolléga... aki háttal ül a szülőknek, amikor köszönnek nem is figyel rájuk, meg ilyenek. A szülők meg nekem panaszkodnak :S

Van aki azért nem öltözteti fel a gyereket rendesen, mert ha megfázik otthon marad és kevesebb gyerek lesz bent.... Na ez a durva!!!!

35. Panka78 (válaszként erre: 32. - Timédi)
2010. okt. 3. 21:07
"Mi" csoportunkba csak 10 gyerek van.. decemberbe jön a többi 15 :)))
2010. okt. 3. 21:06

Még nincs gyerekem, de tuti én is háklis szülő leszek, öltöztetés, gondozási feladatok miatt...

És pont emiatt próbálom normálisan ellátni a más gyerekét!

33. Panka78 (válaszként erre: 30. - Timédi)
2010. okt. 3. 21:06

Erről beszélek. Kevés a rendes, dzívvel-lélekkel "ovinéni".. És ez elkeserítő!

Az egyik óvónő annyira unott, fásult, hogy reggel még a szülők köszönését sem fogadja, egész nap ordibál... :S

..na ilyen, maradjon otthon!! :D

32. Timédi (válaszként erre: 31. - Panka78)
2010. okt. 3. 21:05
pontosan!!! komolyan ki találta ki hogy 30 gyerek kell egy csoportba?????? áááááááááááááá
2010. okt. 3. 21:05
A hiba meg nem az óvónőkkel van (nem minddel) hanem a rendszerrel.. Sok gyerek, kevés nevelő:S
30. Timédi (válaszként erre: 27. - Panka78)
2010. okt. 3. 21:04
Nekem meg az a bajom, hogy sokszor úgy érzem csak engem érdekel mi van a gyereken, és sajnos bizonyos kollégáimat meg nem.
29. Panka78 (válaszként erre: 24. - Timédi)
2010. okt. 3. 21:03
Ne vedd magadra! Nem bántom az óvónőket, de van olyan aki tényleg nagyon lelked, van olyan is aki kevésbé!!! -én/mi ilyet is kifogtunk!!!
28. Timédi (válaszként erre: 25. - Primula35)
2010. okt. 3. 21:02
Én azt gondolom egy normális szülő magától cseréli a gyerek aktuális ruháit, hisz otthon is cseréli évszaknak megfelelően.
27. Panka78 (válaszként erre: 23. - Timédi)
2010. okt. 3. 21:01

Pesze, én megértem az óvónéniket is, de az én lányomnak lassan több rucija van az oviban, mint itthon:)


Másrészt csak az egyik óvónő tojik a világra.. Nyugdíjas, helyettesítős..

2010. okt. 3. 21:01

Nem hiszitek el mennyire nehéz 29-30 gyerekkel egy csoportban :(

Nagyon negatív a megítélésük a pedagógusoknak :(

Én szeretem ezt csinálni, nem panaszkodom, de ettől független nem könnyű...

25. primula35 (válaszként erre: 23. - Timédi)
2010. okt. 3. 21:01
Nálunk erre van, hogy évszaknak megfelelő váltóruha van bent az oviban.
24. Timédi (válaszként erre: 22. - Panka78)
2010. okt. 3. 21:00

Ez már megint milyen negatív hozzáállás??? Mi az hogy az óvónő nem törölgeti a gyerek orrát???

Hidd el törölgetjük, de, ha non-stop folyik jobb, ha otthon marad! Neki és a többi gyereknek is jobb.

23. Timédi (válaszként erre: 20. - Panka78)
2010. okt. 3. 20:58

Abban igazad van, hogy az óvónő és a dajka felelőssége, hogy a gyerek rendesen fel legyen öltöztetve! Nekem az a mániám, hogy a dereka be legyen tűrve! Amúgy én is kivittem a csoportom a múlthéten, de amit csak tudtam ráadtam mindenkire.

Volt olyan akinek csak pulcsija volt, vagy egy szál széldzsekije, pulcsi meg semmi...

Na ilyenkor van az, hogy most ezzel a gyerekkel mit csináljak, nem hagyhatom bent egyedül....

22. Panka78 (válaszként erre: 19. - Sajert)
2010. okt. 3. 20:57

Akkor pl. hétfőn elviszed a gyereket a dokihoz, és megmondod, hogy otthon maradt, mert így láttad jónak, mert az óvónő nem törölgeti az orrát?:))))

..de már pl. 2 nap múlva vinnéd ovoba, adjon igazolást?:))

21. Timédi (válaszként erre: 19. - Sajert)
2010. okt. 3. 20:55
ez így van! A gyerekek első dolga közölni, hogy tegnap hánytam, gyógyszert kaptam, lázas voltam... Csak ilyenkor nem tud mit csinálni az óvónő, ha a szülő tagadja...
20. Panka78 (válaszként erre: 17. - Timédi)
2010. okt. 3. 20:55

Az én lányom nagyon izzadékony.. így alig ruhában van a csoportban..

Viszont múlthéten a szeles időben kivitték őket!

Pólón csak a kabát volt, sapka semmi.. Gyerekem haja vízes..-erről ennyit.

Három évesen azt vette fel, amit tudott:S

19. sajert
2010. okt. 3. 20:54
A témára visszatérve, otthon tarthatod, de amikor viszed be először az oviba, akkor kell az orvostól papír. Kivéve, ha teszem azt családi okokra hivatkozol, nem árulod el, hogy beteg a gyerek. Mondjuk a gyerek úgyis elmondja, ha megy...
18. Timédi (válaszként erre: 12. - Sellő7)
2010. okt. 3. 20:53
Ez nem így van azért teljesen, mert, ha te beírattad vállaltad hogy ovis lesz, és az ezzel járó kötelezettségeket! De valóban 5 éves kortól lesz egy gyermek óvodaköteles.
17. Timédi (válaszként erre: 13. - Panka78)
2010. okt. 3. 20:52

Nem igazán értem mire gondolsz...

Ez tény hogy fűtenek, de nem kell túl öltöztetni a gyereket a csoportba és akkor nem izzad le mire kimennek, és akkor nem fázik meg. Nálunk mindig szólnak a szülőknek hogy megkezdődött a fűtési szezon. De ettől független van aki harisnyában+hosszúnadrágban adja be a gyereket...

16. primula35 (válaszként erre: 12. - Sellő7)
2010. okt. 3. 20:51
Nálunk ez nem így megy. Az évkezdéskor tartott szülőin ki is lett hangsúlyozva, pedig csak 4 éves, kiscsoportos a lánykám.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook