Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhes vagyok és kijött rajtam az allergia, mit csináljak? fórum

Terhes vagyok és kijött rajtam az allergia, mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. f64f0d9a69 (válaszként erre: 49. - Da5a93d992)
2009. aug. 17. 19:58

Diétával is?

Nekem az étrendváltoztatás sokat segített. Meg még sok egyéb.Már csak valamennyire a parlagfű maradt, de remélem ez is eltűnik.

49. da5a93d992 (válaszként erre: 48. - Tücsimücsi)
2009. aug. 16. 18:46

Örülök neki! :) Ha megy így is, akkor tényleg ez a legjobb megoldás és akkor tényleg sok lenen kiadni annyi pénzt.

Sajna nekem ultrabrutál az allergiám :( és ilyenkor semmi sem használ, pedig próbálkoztam én már mindennel. Háát nemtom idén mi lesz, már picit érzem sajnos :(

48. tücsimücsi (válaszként erre: 47. - Da5a93d992)
2009. aug. 15. 16:13

Én már tavaly sem költöttem gyógyszerekre, az idén még homeopátiás bogyókra sem.

Jövőre időben elkezdem szedni és inni az aloés dolgokat hátha megúszom.

Egyébként már nincs allergiám, szerdán megkaptam a szurit és csodálatosan érzem magam!!!! Csak 380 ft-ba került:))

47. da5a93d992 (válaszként erre: 45. - Tücsimücsi)
2009. aug. 15. 14:45

Nem megfizethető?? Akkor számolj: 2 évre való gyógyszer, dokihoz járás, gyógynövény, orrspray az mennyibe kerül?? Ráadásul nekem mindegyik csak felületi kezelést jelentett, s a tüneteim nem múltak el! Szenvedtem tovább, vagyis csak dobáltam ki a pénzt az ablakon.

Persze ha az illető annyira nem szenved (én már az asztma közelében voltam, mert levegőt alig kaptam), akkor tényleg sok...

Sztem az egészségre ennyit lehet áldozni.

2009. aug. 15. 09:37
Én is allergiás lettem terhesség alatt a 18. héten egy hajbalzsamra. Kaptam rá krémet, mosdókenőcsöt, elmúltak a kiütések, sőt a pattanások is. :) Azóta jól vagyok. :)
45. tücsimücsi (válaszként erre: 42. - Da5a93d992)
2009. aug. 4. 21:55
20-30 ezer...sokaknak ez nem megfizethető, de azért köszi az infot.
44. tücsimücsi (válaszként erre: 33. - Miramax)
2009. aug. 4. 21:54

Szióka!!


Akkor is használni fog a gél, ha csak most kezdem el inni?


Tegnap még nem volt drasztikus, ma délben már egymásután 6-8-at hapciztam, azt hittem sose hagyom abba. Mi lesz még ezután..., :(

43. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 37. - Buhu bahu)
2009. aug. 4. 21:12
ne kérdezz,ne gondolkodj! cselekedj! menj orvoshoz:) röviden ennyi... felesleges parázni,esetleg félre kezelni saját magad...bízd szakemberre a dolgot.. ne magad miatt,ne azt nézd mi a kényelmesebb...a babára gondolj!!!!!
2009. aug. 4. 21:04

Aki allergiás, annak tudok egy tuti bevált módszert javasolni. Sajnos én az vagyok 14 éves korom óta, és nagyon tudok szenvedni főleg a parlagfűtől. Orrom folyik, szemem viszket, torkom fáj, és már-már asztmába érkező alig kapok levegőt érzésem van, kegyetlen rossz. Egyik gyógyszer sem szüntette meg ezt, max. enyhítettek vmi keveset a tüneteken. Szüleim hosszú noszogatására elmentem egy kezelésre, amit tök nagy baromságnak gondoltam. Ez a rhinolight, nemtom terhesség alatt szabad-e alkalmazni, de úgy gondolom, igen (rá kell kérdezni). 20-30 ezer Ft a kezelés, mert többször kell menni, fájdalommentes és pár perc az egész, tehát nem kevés anyagi áldozattal jár, viszont egy évig hatásos. De csak akkor lehet menni, mikor már megvannak a tünetek. Eleinte picivel rosszabb lesz, de aztán teljesen(!) eltűnnek a tünetek (akkor tűntek el nálam, mikor a legmagasabb volt a pollenkoncentrációja a parlagfűnek az országban!), nekem 2 szezont hidalt át. Csak a 3. évben jöttek újból a tünetek.

Itt a link:

[link]

Ja, természetesen nem vagyok ügynök v. ilyesmi, csak gondoltam megírom, hátha nem hallottatok még róla. 1ébként magyar orvosok fejlesztették ki ezt, és fül-orr gégészeten csinálják ált.-ban a kezelést, tehát nem vmi természetgyógyászati izé. Nekem pl. a homeopátiás bogyeszok sem jöttek be anno.

41. édesmandula (válaszként erre: 40. - F64f0d9a69)
2009. júl. 27. 21:05
Mást úgysem tudok tenni :DDD
40. f64f0d9a69 (válaszként erre: 39. - Édesmandula)
2009. júl. 27. 19:57

Tégy belátásod szerint!

Én ezzel foglalkozom már elég rég.

39. édesmandula (válaszként erre: 38. - F64f0d9a69)
2009. júl. 27. 18:56
nekem meg hogy ne szedjem együtt, azt javasolta :D
38. f64f0d9a69 (válaszként erre: 35. - Édesmandula)
2009. júl. 27. 16:20
A kalciumot és a magnéziumot azért kell együtt szedni, mert kiegyensúlyozzák egymást. Így a felesleges kalcium nem tud lerakódni az ízületekben, az erekben. A pezsgőtablettákat ezért cseréltem le valaha, kezdő allergiás koromban. Orvos javasolta.
2009. júl. 26. 22:20
kalcium magnezium cink egyben van minda3
36. édesmandula (válaszként erre: 27. - Terek)
2009. júl. 26. 21:23
igazad van, arra legtöbbször külső kencéket javasolnak :P
35. édesmandula (válaszként erre: 34. - Buhu bahu)
2009. júl. 26. 21:22

Együtt semmiképp sem érdemes, mert kioltják egymás hatását :) reggel magnézium, este kálcium, vagy fordítva :)

Szerintem ha arra várnánk hogy javasolják, már rég pulmonológián nyalogatnánk valami fini gyógyszert, személy szerint én meg nem tudnék mozogni, mert görcsölget a pocóm :P

Ami még nagyon jó, az a sóbarlang, de ott is ki kell kérni az összetételt és megnézni melyik megfelelő egy allergiás kismamának.

34. buhu bahu (válaszként erre: 33. - Miramax)
2009. júl. 26. 04:49

koszi!

Azt hallottam, hogy nem szabad a kalciummagnezium vitaminokat sem szedni anelkul, hogy a nogyogyasz nem javasolna..Ez igaz?

2009. júl. 21. 09:27

Szia!

Sajnos hasonló cipőben járok, kismamaként küzdök az allergiával. Nem tudtam végig olvasni a válaszokat, úgyhogy elnézést, ha olyat írok, amit már más is javasolt. Ilyenkor ugyebár rengeteg gyógyszer kiesik, amiket a baba miatt nem fogyaszthatunk, úgyhogy próbálj meg a természetes gyógymódok felé közeledni: nekem rengeteget segít a Forever Livinges Aloe Vera gél, ami még a babának is jót tesz, valamint a gyógyszertárban kapható Corysalia homeopátiás "cukorka". Kérj segítséget a patikában, hogy mit szedhetsz, de ezek a Boiron homeopátiás dolgok nekem nagyon bejönnek. (ebbe a termékcsaládba tartozik a Corysalia is). Plusz igyál nagyon sok folyadékot, az csillapítja a tüsszögést. Jobbulást Neked!!!

2009. júl. 16. 10:25

Sziasztok lanyok!

Koszonom szepen a sok tanacsot, tegnap elment a netem egyik pillanatrol a masikra, es nem birtam irni.

Aztan meg elaludtam nagy nehezen, beborogattam magam hideg vizes ruhaval, es jobb lett

2009. júl. 16. 09:50

Homeopata orvos tud segíteni!

Én már évek óta ezeket a szereket használom és az allergia nagy része elmúlt már.

Kismamák is használhatják.

A C vitamin is csökkenti az allergia tüneteit.

A Cory...nagyon jó, de én Histamint is használtam.

Aki tejcukor,vagy hisztamin érzékeny ezeket ne használja. A méz nem biztos, hogy most kéne!

Nem terhesen és nem szezonban.

30. *Pillango* (válaszként erre: 29. - Cateye)
2009. júl. 16. 08:01
én egy sima DM-eset vettem, az 500 Ft volt egy kis orrspary méret.
29. cateye
2009. júl. 16. 06:45
Visszaolvasva látom, ajánlották a tengerisós oldatot, az is nagyon jó módszer. Lehet kapni a gyógyszertárban olyan spray-t, amit be kell fújni az orrba, (a másik orrlyukat jközben befogni)és hagyni kell kifolyni. Kimossa az orrot, és nem ártalmas, nem is kellemetlen.Sajnos a nevére már nem emlékszem, mert régebben használtuk a kisfiamnál. Én is kipróbáltam akkor, nekem is bejött.
28. cateye
2009. júl. 16. 06:41

Én is allergiában szenvedek, és nem szedhetek gyógyszert. Az allergológus orvosom javasolt egy népi gyógymódot, nekem bejött.Egy kanál almaecetet kell összekeverni 1 kanál mézzel. Lépesméz lenne a legjobb, de akácméz is jó. Ha nem bírod az ízét tegyél picit több mézet. nem csinál savat, mert az almaecet nem úgy működik mint a rendes ecet.

Ihatod teában is ha töményen nem megy le, vagy rakhatod salátához is. Pár nap alatt megszoktam az ízét, és elmúlt a bőrviszketésem, nem jött elő a nap allergiám se, és a por allergiám mi9att is keveset tüsszögök, nem köhögök. Remélem tudtam segíteni.

27. terek (válaszként erre: 26. - Édesmandula)
2009. júl. 15. 23:55
légúti allergia azért más, teljesen érthető, hogy nem fulladtál meg :))) de bőr allergiánál szerintem nem éri meg kockáztatni
2009. júl. 15. 23:44
a kalciumsandozon kívül én szedtem coryzaliat, sinupret drazsét, de nekem erős légúti allergiám volt :P főleg a terhesség elején, fű-fa pollenre, porra. nekem nem mondták, hogy nem szedhetem, mivel fulladtam, zöld taknyom folyt, nem felejtettem el 2 óránként szopogatni a cory-t :P vagy havi egy adag antibiot nyalhattam volna be a felülfertőződések miatt...a tengervizes orrsprayes átmosást is javasolják, hogy bátran használjuk allergia ellen...na nekem ez nem jött be :)))
25. *Pillango* (válaszként erre: 24. - Terek)
2009. júl. 15. 23:32
én alapból úgy mentem a gyógyszertárba, hoyg kismamának adjon homeost. és erre kicsit vonakodott és mondta hogy nem adna ha nem gond, ne szedjem. Ez lehet hogy valami személyes elv volt ám! nem tudom, de ezek után nem mertem próbálkozni:D
24. terek (válaszként erre: 21. - *Pillango*)
2009. júl. 15. 23:17
akkor a homeosat visszavonom
23. terek
2009. júl. 15. 23:15
bőrgyógyász sajnos csak szteroidos krémet tud felírni, ami használ is, de azt ne kend magadra! homeos bogyókat szerintem érdemes lenne kipróbálnod :)
2009. júl. 15. 23:14
napallergiám nekem is van, amit egyedül úgy tudok kivédeni, hogy nem napozom...:(
2009. júl. 15. 23:12
szia! én is nagyon allergiás vagyok. mivel 18 hetes terhes vagyok, így nem szedhetek énsem semmit. nekem a gyógyszertárban is azt mondták, hogy még a homeo-sat se szedjem. hát, mondom oké, nem kockáztatok, de volt pár szörnyű éjszakám május-júniusban. már jobb... sztem megszokás kérdése is. szinte már egész évben szedtem a claritine-t, így örülök, hogy van "ürügy" most lemondani róla. Dm-ben van egy tengeri vizes orrspray. ha nem akarsz semmit venni, akkor moss hajat naponta (:S), és mosd meg a kezed, arcod, orrod, óránként kb, hoyg ne tapadhassanak rajta a pollenek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook