Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megéri járássegítőt venni a gyereknek, mennyire használja ki a gyerek? fórum

Megéri járássegítőt venni a gyereknek, mennyire használja ki a gyerek? (tudásbázis kérdés)


22. BlueJasmine (válaszként erre: 1. - Tatum)
2014. máj. 21. 18:30
Én is nagyon sokat olvastam utána, és úgy döntöttem, hogy nem fogok venni. Persze ezt mindenki maga dönti el, de tudja ő hogy mit hogyan kell csinálni, szépen, sorban, és semmit sem szabad erőltetni. Attól csak elkényelmesedik, stb... Ha kimarad a mászás, vagy az ülés, akkor a beszédfejlődésben is el fog maradni, meg stb. hátrányai vannak. És nem is most fog jelentkezni a kár, amit tesz benne. Van olyan ismerősöm, akit Anyuka betett ilyenbe, meg ültették stb... 23 évesen van is jó kis gerincferdülése... Szóval én nem erőltetném a hasonló dolgokat.
2014. máj. 21. 12:57
Mi egy játékkocsit vettünk a csemetének, mikor járni tanult. Sokat segített. Kipakolta, bepakolta, tologatta. :-)
2010. márc. 28. 20:38

Mi nem vettünk. Amikor tologatni akar valamit, tolja a játékbabkocsit, bébitaxit, játékbevásárlókocsit stb.

Miért kellene sietetni a járást?

19. globus
2010. márc. 28. 20:26
Mi ez, valami járókeret-féle gyerekeknek?
2010. márc. 28. 18:41
nekünk is volt járássegítő, úgymond felesleges volt vennünk, mert egy éves kora előtt vettük, ha jól emlékszem dec. 12 körül, azt tolta egy hétig, majd 20.a körül magától elkezdett menni. Ártani nem árt, nyugodtan vegyél neki. Ha másért nem is, azért h játszon vele(nekem nem az autós járássegítőm volt, hanem vmi tábla volt a másik oldalon, amin csörgők, tárgyak meg mittom mik voltak, azt piszkálta nagyon.)
17. Mariann7533 (válaszként erre: 15. - Tatum)
2009. szept. 11. 10:55
Az én gyerekeimnek semmi problémájuk nem volt,és a kicsinek sincs.A kicsim Kamilla először a széket kezdte el tologatni.Felkapaszkodott, és tologatta.Csak egy idő után már gyorsabban akarta ezt csinálni.És mindent amit lehet tologat.Egyedül még nem jár,elmult egy éves aug. 28-án.Ez nekik egy játék,ill. próbálgatja a lépegetést nem csak oldalra,hanem előre is.Elindulni úgyis magától fog,de olyan cuki,ahogy rendezgeti a szobát,ezt tologat,azt tologat.A te döntésed,de hidd el ártani nem árt.
16. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 6. - Tatum)
2009. szept. 11. 09:30

Mért kéne hogy hamarabb járjon??

Ezt nem értem.Mekkora az a gyerek hogy hamarabb kellene neki megtanulni járni?

15. tatum
2009. szept. 11. 09:22
Köszi a válaszokat .Igen normál fejlődésü gyereknél kérdeztem.Ezek szerint neki nem érdemess venni.
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Mariann7533)
2009. szept. 10. 14:57

Gyógypedagógusként ismerem és nagyon jó módszernek tartom a DSGM-et.


Az eredeti kérdést úgy értelmeztem, hogy ép fejlődésű gyermeknek érdemes-e ilyen járássegítőt venni. Szerintem normál fejlődés esetén ez felesleges.


Természetesen orvosi/gyógytornászi javallatra, problémás esetben hatékony lehet - ezt sosem vitattam.

13. Mariann7533 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2009. szept. 10. 08:06
Ne haragudj,de nagy tévedésbe vagy.A járás segítő nem arra van,hogy a gyerek azzal tanuljon meg járni!És bocs,de kicsit más a véleményem,ezek szerint nem ismered a Dévény Anna féle módszert.Én láttam már olyan "csodát",hogy egy gyereknek azt mondták,hogy soha nem fog járni,mozogni,ma három éves,és szaladgál.Ezek a gyógytornászok csodákat tudnak tenni,mindenféle túlzás nélkül mondom.És nagyon-nagyon sok kisgyermek jár gyógytornára.
12. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - Tatum)
2009. szept. 10. 07:12
Miért tanuljon meg hamarabb járni?????
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Mariann7533)
2009. szept. 10. 07:10

azt azért ne felejtsük el, hogy gyógytornáshoz már eleve azok járnak, akiknek valami problémájuk van.

Kisgyermekek pedig ritkán. Ha járást tanuló babának problémája van, akkor neki inkább a Pető módszer alkalmas -súlyosabb baj esetén.


Ép fejlődésű gyereknél nem kell segédeszköz a járás megtanulásához!

2009. szept. 8. 21:05
A járássegítő egy tologatható játék.Én még hat éve vettem a lányomnak.Ő és a fiam nem annyira használták.A lányom most egy éves.Nagyon szereti,tologatja,és olyan gyorsan tolja,hogy alig bírunk pakolni előle.Ja és mi jártunk gyógy tornára,és a gyógytornászok nagyon ajánlják,sőt nekik is van,és a járást ezzel segítik,fejlesztik.
2009. szept. 8. 20:22

Atyaég!

Neeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!

8. Cand Ida (válaszként erre: 6. - Tatum)
2009. szept. 8. 20:08
Ezt sajnos nem tudom micsoda. De annyi újat kitalálnak és megvetetik az anyukákkal, hogy "kell". Én a természetes izomfejlődés híve vagyok. Ahhoz pedig kúszni-mászni és erölködni kell. Ha ezt elősegíti, akkor csak hasznos lehet, ha nem, akkor....
2009. szept. 8. 18:15
Mijaza "járássegítő"???
2009. szept. 8. 18:14
Nem kompra gondoltam, hanem járássegitőre ,ez a neve amitől a gyerek hamarabb megtanul járni.
5. Cand Ida (válaszként erre: 4. - Cand Ida)
2009. szept. 8. 18:14

Én nagyon ellene vagyok! nem tanul meg a gyerek mászni, nem fejlődnek megfelelően a mászó izmai és nem erölködik, erősödik, hogy elérjen valamit! Kihagy egy egész sorozatot a fejlődésből és közben az anya megőrül tőle, mert mindent elér és pakol! :)))

Én 3 gyereket neveltem fel...nélküle! :)

2009. szept. 8. 18:12
Babycompra gondolsz?
2009. szept. 8. 18:11
Szerintem meg!az báttyám gyerekénet volt és a tartása jó volt tőlle!Szerintem próbáld ki!
2009. szept. 8. 18:10
Szeretnék neki venni ,csak tapasztalatokat kérnék a ti gyereketnek bejőtt e, szeretett e vele játszani?
2009. szept. 8. 18:09
Megéri járássegíitőt venni a gyereknek, mennyire használja ki a gyerek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook