Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Felvett név megbánása fórum

Felvett név megbánása (beszélgetős fórum)


1 2
36. VendrinerPiroska (válaszként erre: 34. - Simple)
2021. nov. 26. 00:23
Ha házasság miatt változik a neved, akkor nyilván így működik. Ha meg csak nevet változtatsz,akkor úgy ahogy leírtam. Az, hogy kinek hány helyen kell ezt bejelenteni egy teljesen más kérdés.
35. levarosbukta (válaszként erre: 29. - Globus)
2021. nov. 25. 22:15
Egyelőre ez marad, de még bármi megeshet :)
34. simple (válaszként erre: 27. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 25. 08:08
Nekem ezzel nem volt dolgom amúgy, előre le kellett egyeztetni az anyakönyvvezetővel mi lesz a nevem, kijött a helyszínre és ott aztán meg is kaptuk a házassági anyakönyvi kivonatot, azzal tudtam intézni mindent. Ha jól emlékszem mást nem kellett intéznem ezzel kapcsolatban.
33. simple (válaszként erre: 32. - Simple)
2021. nov. 25. 07:28
És akkor azt nem is írtam, hogy az összes iratot le kell cserélni.
32. simple (válaszként erre: 27. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 25. 07:27
Hát nekem nem ennyi volt. Be kellett menni a nav-hoz, egészségbiztosítóba, földhivatalba, az összes szolgáltatóhoz, bankba stb. rengeteg helyre, például a munkahelyemen is sok adminisztráció volt emiatt. Hatalmas tortúra volt.
31. birebora (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2021. nov. 25. 05:53
Nem tudom, lehet, hogy egy lehet, hogy öt vagy tizenöt. Változtassa. Én is utálnék olyan névvel élni amelyik nem tetszik.
30. michelle.r (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2021. nov. 24. 23:36

Lehet, hogy én sem tartanám meg az eredeti vezetéknevemet, ha most döntenék. Túl hosszú. Csak hivatalos iratokon használom mind a hármat, egyébként csak a michelle-t és a férjem vezetéknevét.


De ha meg akarnám változtatni, legkevésbé az érdekelne, hogy a család mit szól hozzá. A férj nem tetszését akkor tudom megérteni, ha az ő nevét teljesen el akarja tüntetni.

29. globus (válaszként erre: 28. - Levarosbukta)
2021. nov. 24. 22:28
Akkor végül a hosszabb verzió lett. Mi lenne a következő terv? 🙂 azt hiszem, 6 féle lehetőség van?
28. levarosbukta (válaszként erre: 25. - Globus)
2021. nov. 24. 22:23
Első variáció férj vezetékneve és az ő keresztneve. Aztán úgy érezte, hogy a szakmájában komolyabban veszik és felnőttesebb ha Xné Y Z -t használja :)
27. VendrinerPiroska (válaszként erre: 22. - Simple)
2021. nov. 24. 22:09
Bemégy és bejelented. Ha helyben születtél vagy digitalizálva van a születési anyakönyvi kivonatod, akkor megcsinálják helyben, ha nincs akkor visszamégy 1-2 nap múlva. Ennyi.
2021. nov. 24. 22:03
Nem volt rossz hangzású a férjem neve, bár kissé komplikált, de a válásunk után semmiképpen nem akartam viselni. Visszavettem a régit.
25. globus (válaszként erre: 23. - Levarosbukta)
2021. nov. 24. 21:55

Miért nem tetszett neki, amit választott?

Amikor ismerősöm aláírt egy rahedli papírt adásvételnél, azt mondta, falba verte volna a fejét 🙂 Hosszú férjnév-hosszú saját név-dupla keresztnév. Megváltás volt, ahol a szignót elfogadták.

24. Amaunet (válaszként erre: 23. - Levarosbukta)
2021. nov. 24. 21:28

De, tökmindegy. Csak hogy teljes képet kapjunk arról, hogy fi-nak milyen idő után vált kényelmetlenné.


Beszélgetünk, nem? Szeretném tisztán látni.


Fi. is tisztában lehet azzal, hogy joga van bármikor változtatni. Őt a környezetének megítélése aggasztja.

23. levarosbukta (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2021. nov. 24. 21:08
Nem mindegy? Az én lányom röpke négy év alatt kétszer változtatta meg a nevét a házasságkötésük után, és nem mondom hogy esetleg még nem fogja megváltoztatni akár 10 év múlva, és akkor mi van? A férje csak legyintett. Neki akkor is kicsim maradt :)
22. simple (válaszként erre: 18. - Birebora)
2021. nov. 24. 20:18
Hát azért nem kevés utánajárás van. Egyszer volt benne részem mikor férjhezmentem, soha többet nem csinálom végig. Ha elválunk is marad ez a nevem ami van, nem variálok többet.
21. Amaunet (válaszként erre: 20. - Birebora)
2021. nov. 24. 19:51
Tudom, hogy nem válni akar. Nem is erről beszélek. Az érdekelne, hogy a házasságkötését követően hány év után jutott eszébe, hogy nem tud megbarátkozni a nevével?
20. birebora (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2021. nov. 24. 18:55
Azt nem mondta, hogy válni akar vagy nem szereti a férjét, csak a nevét akarja megváltoztatni. És azt simán lehet. Joga van hozzá, megteheti. Az egyik barátnőm is megváltoztatta tizenéve pedig szereti a férjét és a férj is őt. Csupán nem akart Kis Pistané lenni.
19. Amaunet (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2021. nov. 24. 18:33

Persze, hogy igen. De nem a névválasztást.


Azt honnan tudjuk, hogy hány éve él a fi. ebben a helyzetben, a rossz döntésének következményeként?

18. birebora (válaszként erre: 14. - 9370250d08)
2021. nov. 24. 17:33
Miért kell jó ok? Megunta, nem tetszik, ledoktorált, hosszú, érthetetlen, máshogy gondolja, stb. Miért kell egy életen át viselnie ha nem akarja? És még csak stressznek sem stressz. Kitölt egy papirt elmegy ahová kell, aláirja és bement mint Trágya Lajosné és kijön mint Nagy Marcsi:)
17. birebora (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 24. 17:27
Semmi, haragudjon. Majd megbékül. Vagy vegye fel ő a te nevedet. És azért nem gondolkodtál akkor mert az akkor volt, gondolom évekkel ezelőtt. Most meg most van és máshogy gondolod mert nem akarsz ...né lenni.
16. michelle.r (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2021. nov. 24. 16:59
Veled még sose történt meg, hogy évekkel később valamit másképp gondoltál, mint korábban?
15. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 24. 14:11
Már megint?
14. 9370250d08 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2021. nov. 24. 13:19

En is igy gondolom.


Fi, miert akarod megvaltoztatni?


Ehhez eleg jo ok kell sztem; kulonben felesleges stressz az egesz...

13. Bichi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 24. 10:51

Pont magaddal kéne foglalkozni, és nem a családdal, nem tök mindegy nekik, hogy mi a hivatalos neved? Gondolom eddig is a keresztneveden szólítottak, most hogy mit kiabálnak ki az orvosi rendelőben mi a fene közük hozzá.

Mondjuk én nem emlékszem, hogy akár csak megemlítettem volna a családomnak. A férjemmel megbeszéltem és ennyi...

Annyi, hogy minden iratodat, és ha céged van, akkor az ahhoz tartozó iratokon módosítani kell, autó forgalmijában, stb. amik plusz költséget és időráfordítást jelentenek.

Azt, hogy mire sértődik meg ezért a férj, azt fel sem foghatom...

12. Alnisa (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2021. nov. 24. 10:46

Nincs igaz, mert ahogy más is írta, lehet, hogy 20-25 éve más volt a szokás és ő is másként gondolta.

Lehet Kovács Istvánné lett, ami ma már elég elavult (bocsánat aki így viseli a nevét), most meg mondjuk Kovácsné Tóth Róza szeretne lenni vagy Kovács Róza, vagy Kovács-Tóth Róza, vagy Tóth Róza. Természetesen csak példák a nevek, fogalmam sincs, hogy hívják a fórum indítót.

Miért akkor gond ez?

11. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 24. 10:19
És igaza van. Tényleg nem lehetett ezt akkor végig gondolni?
2021. nov. 24. 09:59
Csak valahol bántana hogy a család mit szól hozzá
2021. nov. 24. 09:48
Férjedet cseréld le akkor. :D Csak viccelek, majd túlteszi magát, nem elválni akarsz csak a név nem tetszik. :)
2021. nov. 24. 09:32
Megbántam. Nincs vele gond, de ma már máshogy döntenék. Annyira viszont nem foglalkoztat, hogy megváltoztassam. :)
7. secret8 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 24. 09:14

Gondolom, nem ő az oka, hogy megbántad, hanem pl.túl hosszú, vagy nem hangzik jól. Így nincs miért haragudnia.

Ez a te neved, azt teszel vele, ami neked tetszik. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook