Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új autó vásárlásnál-amire 3 millió Ft hitelt felvettem-kötelezhetnek Casco fizetésre? fórum

Új autó vásárlásnál-amire 3 millió Ft hitelt felvettem-kötelezhetnek Casco fizetésre? (tudásbázis kérdés)

30. totek63 (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 12. 04:21
Köszönöm szépen hogy megértő vagy és érted amiről írok igen nem olvastam el a szerződést de amit szóban megbeszéltünk nem volt erről szó . Szép napot neked!
2017. okt. 11. 22:10

Ne csesztesd már!


Könnyű arról észt osztani, ami evidens számunkra.

Én nem az egyént hibáztatom, az oktatást, hogy ez kimarad, kellenének minimális pú-i, jogi ismeretek.


Az ügyintézők meg , mivel nem az ő érdekük, sőt nekik az a jó, ha minél több üzlet köttetik. kiéneklik a sajtot az ügyfelek szájából.

Nem vitatkozni akarok ám, csak átérzem, hogy valakit mennyire mellbe vághat, egy nem jól értelmezett szerződés.

2017. okt. 11. 21:37
Használd balesetmentesen a gépkocsidat!
2017. okt. 11. 18:18

Oké, akkor nem rafinált, csak maga felé hajlik a keze. :)


/ milliós szerződésnél, nem árt egy pü-i szakemberrel-és, vagy jogásszal átnézetni a szerződést.


Hogy mire van szüksége egy embernek, az meg a magánügye.

Ki ettől, ki mástól lesz boldog.


A kocsi a fórumkérdései alapján , nissan qashqai .

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Channa*)
2017. okt. 11. 17:54

Sőt, akár az utcáról is elvihetik, szerződésszegés miatt, eladják carért-húgyért, a vevő meg fizetheti a törlesztéseket x évig.

A Bank rafinált, általában a szerződésben benne van, hogy a bank vételi jogot szerzett a szerződés aláírásával. Tehát szabadon rendelkezhet vele, emennyiben úgy gondolja, hogy a szerződést felrúgta a vevő. Ez az igazi biznisz nekik.

25. Channa* (válaszként erre: 5. - Totek63)
2017. okt. 11. 17:45

majd meglátod.

Elvileg a bank fel fog szólítani rá, hogy mutasd be a cascót x napon belül, ha nem teszed meg, akkor felmondhatja a szerződést.

2017. okt. 11. 17:39
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Totek63)
2017. okt. 11. 17:04

Igen, végig muszáj fizetned.


Azt írtad, hogy azt húztad alá, hogy nem akarsz CASCO-t fizetni.

Nézd meg, tényleg így van-e, ha igen akkor, talán megúszhatod, hiszen, a szerződést, abban z tudatban írtad alá, hogy nem akarsz fizetni.Cseppnyi esély.

2017. okt. 11. 16:04
Köszönöm szépen mindenkinek a segitséget és a tanácsokat sajnos tényleg belefutottam ebbe a nem át olvasásba. Ha 3 millió ft készpénzt adtam bele mert ennyit befizettem akkor is végig kötelez a bank?
21. 61a61656b0 (válaszként erre: 8. - Totek63)
2017. okt. 11. 13:35

Van olyan hitel,amikor a havi törlesztőben benne van a casco. Nekem ilyen volt, havi kb 2000ft pluszt jelentett.Ez ma valamivel több gondolom.

De ha néhány ezer ft ilyen problémát jelent, akkor nagy felelőtlenség lenne 3m ft autohitelt felvenni. Értem ezalatt, hogy ha nem mindegy,hogy 70,vagy 75 ezret fizetsz pl. havonta.

Nem csak a bank miatt kellene cascot kötni,mi csinálsz, ha osszetorik az autó es te vagy a hibás?

Amúgy ki kéne csengetni adott esetben százezreket, így meg csak a vállalt önrészt.

20. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2017. okt. 11. 10:32
még ennél sokkal kevesebb hitelért is kellett kötnie a kolléganőmnek cascót !!!!!
19. zsanci79 (válaszként erre: 8. - Totek63)
2017. okt. 11. 08:58

Lakáshitelnél is bejegyeznek jelzálogot, ez a biztosíték. Ott is kell lakásbiztit kötni.

Csaconál, majd nézd meg a forgalmit, mert nem vagyok benne biztos, hogy pontosan melyik, de úgy rémlik a bank a tulajdonos, te meg az üzembetartó. Nyilván így van, mert hány visszavett autó volt a devizahiteleseknél.

Szóval eladni nem tudod, miért is tennéd, ha ki nem fizetted? A banknak benne áll a pénze, egy nem kis értékű új autóban, ha totálkárosra törik pl. akkor hogy kapja meg a pénzét, ha netán nem fizetnéd a hitelt?

Ha saját kocsid van, akkor azt kötsz amit akarsz, de ez esetben nem teheted meg, hogy nem kötsz. Sőt lopás kárt is biztosítani kell. Értem én mi a problémád, nem két forint egy casco.

De én úgy gondolom, hogy ha valaki képes hitelt felvenni egy új autóra, az fizesse az egyéb járulékos költségeket is, ez ezzel jár.

2017. okt. 11. 08:48

Szia.igen. Lakásra is ha hitelt vesze fel akkor kell kötni lakasbiztositast. Ugyanez kocsira is vonatkozik.

Vegul milyen autot vettel? Hol van ez a szalon ahol Ennyire "jol" tajekoztattak a cascoval kapcsolatban?

17. a03dd05915 (válaszként erre: 8. - Totek63)
2017. okt. 11. 08:35

Egy vagyontárgy megszerzése volt a hitel célja. Addig, míg a hitel futamideje tart, míg ki nem fizeted, ezt a vagyontárgyat biztosítanod kell a lehetséges károk esetére.

Ez így van a lakáscélú hiteleknél is.


Ha a szerződés ellenére kivonod ezt a biztosítékot a hitel mögül, amiről a biztosító értesíteni fogja a bankot, akkor egy újabb biztosítékot kell majd nyújtanod.

Ha nem akarsz biztosítást fizetni, jelzálogot is felajánlhatsz a hitel eredeti összegére.

Szerintem azt el fogja fogadni a bank.

16. emagdi (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 11. 07:52

igen, az teljesen igaz, hogy a kereskedőkben, ügynökökben nem szabad megbízni, mert ott vernek át, ahol csak tudnak :(


de hát aki itt él Mo-n ezzel tisztában kell, hogy legyen, és mindig mindent el kell olvasni, mielőtt aláírjuk. (főleg nagyobb összegek, vagy hosszabb távú szerződések esetén). :(


egyébként szerintem nincs olyan pénzintézet, amelyik adna hitelt casco nélkül. kizárt.

15. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2017. okt. 11. 06:48
Hát persze! Ha belegondolsz, teljesen logikus, hogy kérik a cascot.
2017. okt. 11. 04:42
Sajnos az Úr tényleg nem mondta ezeket el ahol vettük az autót. Papirt amit aláirtam volt kérdésbe hogy kéri a cascót azt huztam alá nem és mégis ők így döntöttek hogy kérjem.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2017. okt. 10. 23:08

Bizony nagy gond, hogy nem járnak utána a vásárlók, hogy mivel jár a kötelező részleteken kívül a gk. havi törlesztése.

Egyébként elég pofátlanok is az áruhitel ügyintézők.(nekik nem érdeke a tájékoztatás)

Saját tapasztalatom, amikor gk-t vásároltam, hogy elém nyomtak, vagy 10-12 oldalas apró betűs szerződést. Mondtam, hogy én ezt nem tudom itt átolvasni,átnézni. Szeretnék egyet elvinni. Azt mondták nem lehet, mondtam oké, elállok a vételi szándékomtól. Majd száj húzogatva megkaptam. Három napig jegyzeteltem mi az, ami nem egyértelmű.

Visszamentem kérdeztem, majd azt mondták az nem úgy van ám, ahogy 'levagyon írva, hanem úgy, ahogy most elmondja nekem. Kértem akkor ezt szíveskedjen leírni, mert én meg úgy gondolom, amit itt elmond, a későbbiekben már nem lesz így. A szó elszáll, az írás megmarad alapon.

Természetesen azt már nem tették meg. Egy másik bankkal kötöttem szerződést.

Sokan át sem olvassák a szerződéseket, egy szalon nem is alkalmas a nyugodt alapos átvizsgálásra.

12. emagdi (válaszként erre: 8. - Totek63)
2017. okt. 10. 22:41

de egyébként gondolj bele, ha nem köteleznének rá, akkor is a józan ész azt diktálná, hogy fizess cascot. bármi történhet az autóval, szétveri egy jégeső, rádől egy fa, akármi... akkor aztán se autó, se pénz :(

ha tiéd lenne az autó, akkor azt mondom, hogy oké, saját dolgodat kockáztatot, bevállalod, hogy nem lesz autód, ha valami olyan káresemény történik, amire nincs biztosításod. ... de mivel nem fizetted ki az autót, ezért a te érdeked is, hogy a lehető legteljesebb biztosítás legyen rajta.

11. emagdi (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 10. 22:36

plusz valami jó kis büntit rányomnak még...megjegyzem teljesen jogosan...


amúgy ez is benne van a szerződésben, lehet hogy azt kellene elolvasni, nem a fórumban a kommenteket :D

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Totek63)
2017. okt. 10. 21:19
Igen. Megszeged a szerződést, kérhetik, hogy a kocsi hitelét fizesd ki egyben.
2017. okt. 10. 21:17
Igen.
8. totek63 (válaszként erre: 7. - A03dd05915)
2017. okt. 10. 20:47
Végül is igazad van!!! de ha mégis úgy döntök tud valamit csinálni ha a hitelt meg pontosan fizetem?
7. a03dd05915 (válaszként erre: 5. - Totek63)
2017. okt. 10. 20:15

A biztosító értesíti a bankot arról, ha abbahagyod a fizetést vagy felbontod a biztosítást.


Ne legyél felelőtlen!

Mi van, ha totálkárosra törik az autó? Megfizeted duplán az autót?

6. Ellacica (válaszként erre: 5. - Totek63)
2017. okt. 10. 20:07
Ha a bank köelez rá, akkor ugyan úgy nem hagyhatod abba a fizetését, mint ahogy a kötelezőnek sem.
5. totek63 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2017. okt. 10. 20:05

És ha időközben abba hagyom a fizetését?

Mondjuk egy év mulva?

4. simple (válaszként erre: 1. - Totek63)
2017. okt. 10. 20:02
Igen.
2017. okt. 10. 19:50

Jellemzően a szerződés tartalmazza, hogy kell. a szerződést aláírod, azaz nem köteleznek, hanem vállalod....



Szerződés olvasás?

Na ezért szoktak a bankosok a bunkók lenni, azaz azért, mert az ügyfél csak a pénzt akarja, de az általa vállalt feltételeket teljesíteni már nem nagyon.....

2017. okt. 10. 19:50
szerintem igen. Kell valamilyen biztosíték a banknak, hogy akkor is megkapja a pénzét, ha bármi történik a kocsival
2017. okt. 10. 19:39
Uj autó vásárlásnál amire 3 millio hitelt felvettem kötelezhetnek cascó fizetésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook