Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Még sohasem jógáztam. Azt sem tudom, hogy kezdjek neki. 🤷‍♂️ fórum

Még sohasem jógáztam. Azt sem tudom, hogy kezdjek neki. 🤷‍♂️ (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
nov. 11. 12:58
Köszönöm.
11. michelle.r (válaszként erre: 9. - Globus)
nov. 11. 12:22

Egyetértek sajnos. Most nagy divat a kettlebell is, de azzal is csak ártani lehet, ha valaki rosszul csinálja.


A jóga meg egyszerre edzi a testet és a lelket, óriási szükség lenne rá. Meg szerintem igény is, ha elérhetőbb lenne.

10. michelle.r (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 12:20
9. globus (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
nov. 11. 07:56

Engem is ez riasztott tőle mindig. Ahol élek, nincs hagyománya, nem hallottam róla. Különböző edzőtermekbe olyanok járnak, akik eleve kigyúrtak, mert 30-40 éve sportolnak. Kezdők részére szakszerű módszer semmiből nincs.

Biztos vagyok benne, hogy lehetne tömegeket mozgatni, de nem így. Tömegsport kellene, nem stadion.

nov. 11. 07:45
Esetleg tud valaki ajánlani Budapesten stúdiót vagy oktatót, akinél, ahol zéró tudással lehet neki kezdeni?
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 07:08
Így van, az alapokat személyes oktatás keretében kell elsajátítani. És ahogy írják, igyekezz elkerülni a "kevéssé képzett" oktatókat!
nov. 11. 05:31

Sziasztok, köszönöm a tanácsokat.

Akkor elkezdek keresgélni személyes lehetőségeket.

5. Myra
nov. 10. 20:46
Van a facebookon egy hölgy, Lenkefi Mónika, online is tart jóga órákat és nagyon jó.
nov. 10. 18:26

Én biztos, hogy a jógastúdióban kezdeném. És azt is nagyon megválogatva. Tele a piac olyan tanárokkal, akik néhány hónap alatt lettek tanárok. Sajnos a baráti körömben is van ilyen.

Komoly sérüléseket lehet szerezni egy rosszul kivitelezett ászanával. Egyedül akkor tudsz jógázni, amikor az alapokat kellően elsajátítottad. Ha videóról jógázol, ki fogja kijavítani a tartásodat?

3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 18:15
Amaunet nagyon jó ötletet adott. Van néhány egyszerűbb jógapóz amit kezdők is el tudnak sajátítani. Aztán egyre jobban megy majd. Én gerinctornával próbálkoztam így, először nehéz volt, ma már könnyen megy.
nov. 10. 17:26
A neten rengeteg videót találhatsz amit elkezdhetsz önállóan is, de később keress egy stúdiót/termet/oktatót, hogy helyes testtartásod legyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook