Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megkezdtük a bölcsit!!Tegnap ment először ma már ugy hoztam haza, h rekedt volt és tüsszög néha!!Mit adhatok neki?Stodált nem tudom adhatom! fórum

Megkezdtük a bölcsit!!Tegnap ment először ma már ugy hoztam haza, h rekedt volt és tüsszög néha!!Mit adhatok neki?Stodált nem tudom adhatom! (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 4. 20:49

nagyon szeretem Lenkei előadásait is, mert olyan lendület van a paliban :D

szeretem a humorát :D



[link]


és mielőtt megint leszúrna valaki: nem, nem vagyok scientology-hívő.

20. shilladora (válaszként erre: 17. - Naiv)
2012. szept. 4. 20:44
:D gondolom, nem hanyagságból adsz vitamint a gyerkőcödnek, hanem mert szeretnél neki megadni minden jót :D
19. shilladora (válaszként erre: 18. - Naiv)
2012. szept. 4. 20:41

az én lányom már nagy de jó sokat betegeskedtünk tavalyig,

influenzák, láz, köhögés, mandulagyulladás, nekem tüdőgyulladás is volt évente.

tavaly elkezdtem utána olvasni a vitaminoknak, és elég nagy adag c, és d vitamint kezdtünk szedni, kicsit odafigyelünk a kajára - magyarul nem eszünk feldolgozott, tartósított, cukros, lisztes vacak "álkajákat"- és azóta nem voltunk betegek :D

picit sem :D

nem hiányzott a suliból, sőt az omega3-nak köszönhetően sokkal jobban tudott figyelni, tanulni, és ez a bizijén is meglátszik :D


esetleg ez is érdekes lehet:

[link]

18. naiv (válaszként erre: 16. - Shilladora)
2012. szept. 4. 19:52
utánna olvastam a ciknek amit bemásoltál az igaz mióta nem kapja a dvitamint többször volt beteg is habár lehet,h csak véletlen egybeesés
17. naiv (válaszként erre: 16. - Shilladora)
2012. szept. 4. 19:45
nem értem mit akarsz ezzel irni vagyis mire utallsz??
16. shilladora (válaszként erre: 15. - Naiv)
2012. szept. 4. 19:29

nagyon jó, hogy ilyen felelősséggel vigyázol a picidre :D

gondolom, alaposan utána olvasol a dolgoknak :D



[link]

15. naiv (válaszként erre: 10. - Shilladora)
2012. szept. 4. 19:06
én csak az infant formulát adom d vitamint már régóta nem adom vagyis egy éve ha ez az üveg elfogy akkor 1hónap szünet és utánna olyat adok neki ami kicsit erőssebb mint az infant formula
14. shilladora (válaszként erre: 13. - >Indira<)
2012. szept. 4. 18:02

fanatikus????

neked meg mi bajod van?

13. >Indira< (válaszként erre: 12. - Shilladora)
2012. szept. 4. 18:01
A fanatikus paleosoktól ments meg, Uram, minket!
12. shilladora (válaszként erre: 11. - >Indira<)
2012. szept. 4. 17:47

[link]


Az 1987-es III. C-vitamin konferencián Jerry M. Rivers áttekintette azokat a vizsgálatokat, melyek a nagy dózisban (4-10 g) fogyasztott C-vitamin esetleges kockázatait vizsgálták. Az egyik szokásos érv szokott lenni, hogy a sok C-vitamin fokozza a vesekőképzőést. A vizsgálatok ezt nem támasztják alá, mindenesetre a szerző óvja a nagy dózisú C-vitamin fogyasztástól azokat, akiknek visszatérően vesekövük alakult már ki. A másik aggály szokott lenni, hogy a fokozott C-vitamin fogyasztás fokozza a vas felhalmozódását a szervezetben, ami azért volna káros, mert a vér magas vastartalma fokozza a vérrög képződés veszélyét. A vizsgálatok ezt sem támasztják alá. Egy újabb ellenérv szokott lenni a magas dózisú C-vitamin fogyasztással szemben, hogy fokozza a húgysav képzőést, ami arra hajlamos személyeknél pl. köszvényt okoz. A vizsgálatok ezt sem támasztják alá. Korában megjelentek olyan közlemények is, hogy a sok C-vitamin mutagén hatású, vagyis károsítja a sejtek genetikai állományát, ami rákot okozhat. A szerző rámutat, hogy ezek a vizsgálatok lombikvizsgálatok voltak, és ellentétesek azokkal a nagy népességen lefolytatott vizsgálatokkal, melyek éppen ellenkezőleg, azt bizonyítják, hogy a C-vitamin védi a sejteket a genetikai károsodásokkal szemben, következésképen csökkentik a rákos megbetegedés kockázatát.

11. >Indira< (válaszként erre: 5. - Shilladora)
2012. szept. 4. 17:39
1 kávéskanálnyi durván sok. Teljesen felesleges annyit adni, ráadásul, ha hajlamos rá, vesekövet kaphat tőle.
10. shilladora (válaszként erre: 7. - Naiv)
2012. szept. 4. 17:39

hát az a 35 mg c-vitamin egy méhecskének is kevés lenne!

1 kávéskanálnyi aszkorbinsav kb. 1000 mg. ennyi kell minden 2 év feletti gyereknek.

felnőtteknek minimum 4-5000 mg kell.

Szentgyörgyi Albert 18000 mg-ot szedett naponta, 93 éves koráig!


D-vitamint egyáltalán nem tartalmaz. Azt külön adod neki? Mennyit?


omega 3 ? halolaj (halakban van).

ne komplex legyen, omega 6 nem kell, mert rengeteget viszünk be amúgy is minden más kajával.

2012. szept. 4. 17:36

Béres csepp + C vitamin, vagy Béres gyerekvitamin./legalábbis az "őskorban" ahogy felnőtt csemetéim mondanák kora ősztől tavaszig napi rítus volt a családban :) /

Gyógyulást az apróságnak!

2012. szept. 4. 17:32
Mézet. finom, meleg teácskát.
7. naiv
2012. szept. 4. 17:31
Calivitáltol adom neki az infant formulát már 2hónapja!!Ezért vagyok már megint meglepődve!!
2012. szept. 4. 17:29
A két és fél éves fiamnál a nyáron sokat segített a TantumVerde Spray...
5. shilladora (válaszként erre: 2. - Naiv)
2012. szept. 4. 17:22

c-vitamin mindent megold :D

én patikában veszem az aszkorbinsavat, és 1 kávéskanálnyit feloldok 0,5 l vírben, 1 kaál mézzel.

eszt lehet iszogatni egész nap, egész évben, és meglásd, megerősödik :D

4. Tandi25 (válaszként erre: 1. - Naiv)
2012. szept. 4. 17:22

stodalt miért nem adhatod? az sztem jó rekedségre is, ha meg köhög, akkor főleg.

sok c vitamin, és elvinném még ma gyerekorvoshoz. Nálunk kis köhögésből lett egy 3 hetes hörghurut, pedig csak a játszótéren voltunk...

2012. szept. 4. 17:20

mokkáskanál mézet, vagy tojássárgáját, fokhagymát, vöröshagymahéjteát.

nagy adag c-vitamint -folyamatosan!


nem kellenek a gyógyszerek, hagyjuk, hogy megerősödjön az immunrendszere :D

2. naiv
2012. szept. 4. 17:18
A rekedséget gondoltam attol van,h sokat sírhatot de egy 2órája tüsszög is!!
1. naiv
2012. szept. 4. 17:16
Megkezdtük a bölcsit!!Tegnap ment először ma már ugy hoztam haza, h rekedt volt és tüsszög néha!!Mit adhatok neki?Stodált nem tudom adhatom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook