Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Még mindig ujjszopás fórum

Még mindig ujjszopás (beszélgetős fórum)


29. 5b315db51e (válaszként erre: 1. - Krinya8)
2010. szept. 8. 23:23

Szia


Ne aggodj le fog szokni magatol..Az en nagylanyom meg 15 evesen is ugy aludt el..Fogai tokeletesek..De van egy ismerosom akinek a 20!!!!eves lanya mai napig szopja az ujjat ha jol erzi magat (vagyis olyan a tarsasag korulotte )es a rongyokajat morzsizza..Semmi baja a csajszinak nem idegbeteg sot egy magabiztos intelligens nagyon csinos kiegyensulyozott egyeniseg..De hat ez a rossz szokasa..

Az ujjszopas ha csak nem idegessegbol ered teljesen normalis..A pszichologus sogornom szerint is..Szoval ne aggodj majd magatol abbahagyja a kisfiad is!!!

28. Krinya8 (válaszként erre: 27. - KékZsebElefánt)
2010. aug. 5. 04:08

Nem piszkálom csak illő lenne már neki leszoknia.

És sajnos a foga neki már kissé előre áll, de várom a linket ha begépeled azt megköszönném!

2010. aug. 2. 04:11

Csak olvasok,olvasok,olvasok...

Hm..

Nem értem,miért kell piszkálni vele a gyereket.

Ösztönösen tudja, hogy mi kell neki, és miért.

Na meg: meddig.

Americai oldalon van portál,amit a felnőtteknek inditottak,pont ezzel kapcsolatban.

Majd belinkelem, ha lehet, ha megtalálom.

Meglepődtök.

Szerintem felesleges eröltetni.

Engem is csesztettek vele, örökké.

Segitett? Igen, ennyit: Még dacosabb lettem, még jobban titkoltam, mindenkit kizártam az intimszférámból.

A fogaim meg? Tökéletesek.

A hugom,aki soha nem csinálta? 4 évig viselt fogszabályzót, és még mindig van kivetnivaló a fogaiban.

2010. júl. 23. 22:37

engem sem vittek pszichologushoz...

mégis elhagytam az ujjacskám...

2010. júl. 23. 20:38
szia.sztem vidd el pszichológushoz mielőbb!! Ezért nem jó ha már kiskorába rászokik!Az a baj ha meglátja valaki és beletapos a lelkivilágába hogy milyen ciki akkor sokkal nagyobb traumát okoz az önbizalmán mint az ha valamilyen módszerrel te szoktatod le mihamarabb. Sajnos nem tudja hogy kell magától elaludni.
2010. júl. 23. 15:57

oké, köszi az eddigi válaszokat, most sajna lépnem kell, de még később vissza nézek!

Sziasztok!

2010. júl. 23. 15:55
Másért nem, akkor a fogszabályozó miatt abbahagyja, mert azért az eléggé kellemetlen, mármint benyúlni a szájba, szerintem kisebesedne az ujja tőle. Meg akkor nem tolja az ujjacskája a fogakat, a helyükre kerülnek, ahogy húzza össze a fogsort a fogszabályozó. De a dokinő biztosan jobban el tudja magyarázni. :)
22. Krinya8 (válaszként erre: 21. - Devilsandy)
2010. júl. 23. 15:52
Nem tudom, jövőhéten szándékozom felhívni pont a fog doktornőt időpontot kérni, de hát ha nem hagyja abba hiába való, nem?
2010. júl. 23. 15:48
ha még most tesznek fel fogszabit, akkor lehet hogy elég az éjszakai.
20. Krinya8 (válaszként erre: 19. - Devilsandy)
2010. júl. 23. 15:47
az a baj hogy már látszik neki előre állnak a fogai
2010. júl. 23. 15:46
Egyébként meg nem csak a piszkálódás miatt, de a fogának sem tesz jót. Később majd a fogszabályozó miatt fogják cikizni, hiába trendi. Saját tapasztalat :D
18. Krinya8 (válaszként erre: 17. - Mamcili)
2010. júl. 23. 15:44
Csak azért kezdtem el aggódni, mert van a szomszédunkban is egy pasi 34 éves és állítólag még ő is, de látszik rajta hogy pszichopata, na jó nem ennyire, de szerintem baj van az idegeivel.
17. mamcili (válaszként erre: 15. - Krinya8)
2010. júl. 23. 15:41

szerintem egyszer csak elhagyja...

ha már felnő hozzá..

ne rágd magad ezen...

van sok más ami fontosabb

16. Krinya8 (válaszként erre: 14. - Devilsandy)
2010. júl. 23. 15:38
Ez viszont nem rossz ötlet, de szegény barátnak legalább 1-2hétig itt kéne aludnia:), de egy próbát megér! Köszi
15. Krinya8 (válaszként erre: 12. - Mamcili)
2010. júl. 23. 15:36
és akkor mikor várhatjuk hogy leszokjon, nem nagyon szoktam vele piszkálni, néha megkérdezem mikor akarja már abbahagyni, de semmi, pedig már nagyon szeretném ha abbahagyná, attól félek sosem fogja.
2010. júl. 23. 15:33
Mi lenne, ha éjszakára átmenne az egyik barátja aludni? Előtte sztem nem csinálná. Főleg hogy most itt a nyári szünet, lenne rá alkalom.
2010. júl. 23. 15:33
Nem érdemes erőltetni a leszokást, mivel ez nála pótcselekvés és megnyugtatja őt. Én a mai napig megfogom ösztönösen a párna csücskét tudatomon és akaratomon kívül még idegen helyen is. Ha tiltod titokban teszi, én is azt tettem. Nagyfiúként egyébként is cikinek fogja tartani a barátai előtt. Ha nem sikerül leszoknia nem érdemes cikizni vele, mert rossz szembesülni vele, ha ráolvassák az emberre.
2010. júl. 23. 15:33

hagyed szerintem minnél jobban piszkálod annál rosszabbb


én biztos vagyok benne ezzel nyugtatja magát.

11. Krinya8 (válaszként erre: 10. - Devilsandy)
2010. júl. 23. 15:30
az a baj ő nem talál helyette semmi elfoglaltságot, olyan tényleg mintha nem is akarna leszokni róla:(
2010. júl. 23. 15:28
9 évesen hagytam abba, magamtól. Találtam más elfoglaltságot az esti elalvás előtt. A szomszédunkban lakott egy kislány, és a 2 ház között kikötöttünk egy damilt, azon leveleztünk lefekvésig, valahogy onnantól már nem kellett.
9. Krinya8 (válaszként erre: 8. - Clugie)
2010. júl. 23. 15:21
hát lehet, de nem tudom mit kéne csináljak, hiába mondom neki hogy már nagyfiú, és ciki, semmi haszna semminek.
8. clugie (válaszként erre: 7. - Krinya8)
2010. júl. 23. 15:20
Ez két hetes volt.... de lehet, hogy akkor nálla ez nem jön be....
2010. júl. 23. 15:19
Ő is volt 4 naposon, de azóta is...
6. Krinya8 (válaszként erre: 4. - Mamcili)
2010. júl. 23. 15:19
Csak itthon, de már illő lenne leszoknia nem?
2010. júl. 23. 15:18
Én 11 és fél éves koromig szoptam az újjam amikor anyukám nyári táborba küldött azzal a jótanáccsal, hogy ez annyira ciki, ha meglátja valaki nem lesznek barátaid... így sikerült leszoknom :)
4. mamcili (válaszként erre: 1. - Krinya8)
2010. júl. 23. 15:18

én még 14 évesen is úgy aludtam el...

ezzel nyugtatja magát...

Mások elött is vagy csak otthon? magányában?

2010. júl. 23. 15:18
engem is érdekelne bár nekem 7 éves a fiam de ő sem szokott még le róla:(
2. b892d196e8 (válaszként erre: 1. - Krinya8)
2010. júl. 23. 15:17

Szia!


U...ez engem is érdekelne.

2010. júl. 23. 15:16

Sziasztok, az én nagy kérdésem az lenne, hogy van egy 11 éves fiam , és még mindig szopja az ujját, tud valaki erre valami megoldást, már egyre jobban aggaszt hogy nem fog róla leszokni soha.

Ötleteket, tapasztalatokat várok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook