Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet egy 8 hónapos csecsemőt ujjszopásról cumira átszoktatni? fórum

Hogy lehet egy 8 hónapos csecsemőt ujjszopásról cumira átszoktatni? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. jujus (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2009. máj. 8. 08:52
Köszi, erről még nem hallottam, utána fogok nézni,habár kétlem, hogy a kislányom hagyná hogy a szájába tegyem.....
51. jujus (válaszként erre: 48. - Szofi28)
2009. máj. 8. 08:52
Szia! igazából a húgom 10 éves koráig,anyukám 8 éves koráig szopta 'anno'. mondtam is nekik: "klassz,köszi nektek" :) nem próbáltam semmivel leszoktatni.nem hiszek a bekenésével(vmi keserűvel)próbálom szép szavakkal megbeszélni vele,és úgy látom hatásos,mert elég ha 'ferdén' nézek rá, és azonnal kikapja a szájából.mondja is, hogy csak a pici babák szopiznak, és ő már nagylány :)biztosan fogja még sokáig szopizni, neki ez a "nyugtató". most hallottam, hogy az óvodába a gyerekek viszik magukkal az alvókájukat. na ugye, nekünk ez az alvókánk,kvázi amíg alszik ebéd után (iskolás koráig) biztos megmarad ez a szokása. úgy vagyok vele én is, előbb utóbb abbahagyja,drasztikusan nem fogom leszoktatni.persze nem esztétikus,nem higiénikus,de mint sokan ilyen helyzetben, mi is fel fogunk nőni :) Ja, és a húgomnak is anno a felső fogsora kiállt,mint most Zitámnak,de most 23 éves és gyönyörű a fogsora fogszabályozás nélkűl. ebben tudok bízni, hogy akkor ezt is örököltük :)
50. zebracsikó (válaszként erre: 47. - Jujus)
2009. máj. 7. 16:05

cumi-fogszabályozó is létezik, azaz olyan "eszköz", amit cumi helyett lehet már 2 éves kortól adni a gyereknek, tulajdonképpen 2 puha szilikon sín,mindenféle színben, kicsit olyan, mint a bokszolók fogvédője, ebbe a 2 fogsorát kell beletenni, van elöl kis karika, vagy szalagszerű, mint a cumi karikája, amivel ki lehet venni a szájból.


Az állkapocsdeformitásra hajlamos gyerekeknél ezt érdemes cumi helyett alkalmazni.

Ha kezdettől fogva ez van a gyereknek, akkor nyilván nem ismeri meg a cumit és könnyen megszokja.


Képet nem találok róla a neten, én egy tanfolyamon ismertem meg. De az eszköz lényege, kinézete hasonló ezekhez:



[link]

[link]

49. szofi28 (válaszként erre: 48. - Szofi28)
2009. máj. 7. 14:04
kevésbé fogja szopni...
48. szofi28 (válaszként erre: 47. - Jujus)
2009. máj. 7. 14:03

én meg abban reménykedtem, hogy ha felül is kinőnek a fogai, akkor talán kevésbé fogja szokni, de ezekszerint ez az elméletem is megdőlt.:(

ti nem próbáltátok soha, semmilyen módszerrel leszoktatni?

47. jujus
2009. máj. 7. 13:18
Sziasztok! Jövő héten lesz 2 éves a kislányom,és 2 hónapos korától szopizza az újját.kb. 6 hós koráig felválva szopta hol a jobb, hol a bal hüvelykujját. aztán már csak a bal maradt meg. DE azt állandóan!! Most jött ki az utolsó rágófoga,és szabályosan rongyosra rágta az ujját :( véraláfutásos,berepedezett,sebes lett :( mondja is hogy fáj,de nem tudja megállni, hogy ne kapja be. sajnos a felső fogsorán erősen meglátszik,sztem ebből majd fogszabályozó lesz....
2009. máj. 7. 09:43

Sziasztok, én már írtam egy hasonló fórumra ez ügyben. Nekem mind a két gyerekem szopja az ujját, pedig már iskolások. A fiam 11 éves már túl vagyunk minden próbálkozáson, hogy megpróbálja abbahagyni. Én soha nem erőltettem igazán gondoltam idővel magától abbahagyja. Mostmár azért kezdek aggódni. Természetesen iskolában, társaságban nem, olyankor eszébe sem jut, de tv-nézés, elalvás nem megy nélküle. Már többször nekifutott magától, hogy abbahagyja, de nem sikerült neki. Sajnos neki nagyon össze-vissza állnak a fogai, a fogorvos szerint nem feltétlenül az ujjszopás miatt. Nem sokára fogszabályzót fog kapni, talán ez segít a leszokásban is.


Szerintem egy babát pici korban nem lehet átszoktatni cumira, az enyémek egyszerüen kiköpték. Ha van jó ötlet szívesen veszem.

45. szofi28 (válaszként erre: 44. - Ice kuszi)
2009. máj. 6. 16:21
ugyanazt jelenti, mint amit te írtál a 32. hsz-odban, csak "szakzsargonnal" kifejezve.:)
44. ice kuszi (válaszként erre: 43. - Szofi28)
2009. máj. 6. 15:11
Hogy érted ezt: "koponyaformát tekintve én is hajlamos vagyok deformitások kialakulására?"
43. szofi28 (válaszként erre: 41. - Ice kuszi)
2009. máj. 5. 12:01

nekem uaz mint neked.

koponyaformát tekintve én is hajlamos vagyok deformitások kialakulására. az ujjszopás pedig még rátett egy lapáttal.

Remélem kislányunk nem az én koponyaformámat örökölte.

2009. ápr. 29. 22:34
valakinél az ujjszopástól alakul ki, valakinek anélkül is ilyen lesz az állkapcsa
41. ice kuszi (válaszként erre: 40. - Szofi28)
2009. ápr. 29. 22:23
Szia! Nekem is előbbre áll a felső állkapcsom, mint az alsó, de már nem vagyok benne biztos, hogy az ujjszopástól, ugyanis a kicsi lányomnak ugyanígy áll az állkapcsa, pedig ő sem állandó jelleggel szopja az ujját, tehát még nem deformálódhatott! Szerintem ez genetikai dolog. Vagy neked ki mondta, hogy az ujjszopástól van?
2009. ápr. 27. 16:04

sziasztok, az én kislányom 10 hónapos, ugyanúgy a jobb hüvelykujját szopja, mint ahogy azt ti is említettétek, nem csak alváshoz, hanem néha játék közben is gondol egyet és bekapja. neki is kisebesedett, ezért kezdtem el aggódni...

kérdeztem a védőnőt, hogy mit tehetnék, ő is a keserű szert javasolta, plusz azt ajálotta, hogy próbáljak megy kesztyűt húzni a kezére, nade az vicces lenne, így a nyár közeledtével.

én is a fogazat miatt tartom fontosnak a leszoktatást, ugyanis nekem szintén nyitott harapásom és emiatt fodszabályzóm volt, az ujjszopás miatt.


a cikket mindjárt én is elolvasom...

39. ice kuszi (válaszként erre: 37. - Drnéni)
2009. ápr. 4. 14:41
Köszi, elolvastam a cikket, kicsit megnyugtatott!:-)
2009. ápr. 3. 14:36
Az én nagyobb fiam 3 évesen szokott le a cumiról. Amikor ment oviba. Mert a "nagyfiúk" nem cumiznak. Itthon persze még bekapta, de ha mentünk valahova, akkor sosem. Csak a zsebébe tette, hogy mégis vele legyen. Aztán karácsonykor mondtam neki, hogy tegye a fa alá, a jézuska elviszi olyan gyereknek akinek nem tudnak venni a szülei cumit, neki meg otthagy valami ajándékot. A másik cumiját egyszer eldobta, és nem találtuk sehol. Kicsit rossz volt neki úgy 2 napig, de amikor már megtaláltuk már nem adtuk vissza neki. A kisebb még mindig cumizik. De én nem bánom.
2009. ápr. 3. 14:08

Szerintem egy 8 hónapost már nem szabad, remélhetőleg nem is lehet cumira szoktatni. Sőt, aki addig cumizott, azt ilyenkor szokás leszoktatni róla. egy kis olvasnivaló (fogorvos-természetgyógyász véleménye az ujjszopizásról).


[link]

36. H.Ancsi (válaszként erre: 21. - Ff1bad5674)
2009. ápr. 3. 14:00
Ez ugye csak vicc?
35. ice kuszi (válaszként erre: 34. - Ildi84)
2009. ápr. 1. 22:09
Szia! Sajnos még nekünk sem sikerült, és már neki is piros az ujja, pedig csak akkor szopja, ha álmos. Van, amikor elfogadja a cumit, de nagyon ritka, így már nem is nagyon próbálkozom! Csak abban reménykedek, hogy előbb-utóbb magától leszokik!
34. ildi84
2009. ápr. 1. 07:32

sziasztok!

nekem egy kérdésem lenne: 8 hónapos a picim és szopja az ujját. a fogaiért annyira nem aggódom, viszont az ujjáért annál inkább. csak a jobb hüvelyk ujját szopja és nagyon piros neki, szinte már véraláfutásos. hogy szoktassam le erről? a cumi nem kell neki. köszönöm előre is.

2009. jan. 16. 18:22
Hát, nem tudom, sokan írjátok, hogy semmi baja nem lett a gyerkőc fogának az ujjszopástól, de nekem egészen biztos attól áll előre az állkapcsom!(Vagy ha nem akkor mitől???) Szóval jobb félni, mint megijedni, én azért próbálkozom az átszoktatással. Beszereztem több fajta cumit, az egyiken ma reggel pár másodpercig el is csámcsogott. Ez a lapos fajta, végülis ennek az alakja hasonlít legjobban az ujjára.:-) A hengereset be sem tudom tuszkolni a szájába.:-(((
2009. jan. 15. 19:46
szerintem sehogy, de az ujjszopásnak is vannak előnyei, pl. mindig kéznél van ha-ha-ha nálam a gyerkőck cumiztak, állandóan széthagyták és ment a keresgélés
2009. jan. 15. 18:56

En is inkabb ujszopas parti vagyok ! A sajat öcsem kb 12-eves koraig szopta az ujjat , semmi baja a fogsoranak ! A kislanyom is ujjszopos volt kb 8-10-eves koraig , itt sincs semmi gond a fogsorral , sem az ujjakkal !

Szerintem a deformalt fogsor veleszuletett.

2009. jan. 15. 17:56
Én inkább ujjszopás párti vagyok. A fiam szopta az ujját és kb 8 hónaposan saját magától leszokott róla. A lányom sokáig szopta az ujját, de nem látszik a fogai. Én nem adnék a helyedben az ujja helyet cumi. Arról nehezebben tudnád leszoktatni. Ha majd nagyobb lesz játék közben nem fogja az ujját szopizni, viszont a cumi akkor is ott lóghat a szájában. Nem beszélve arról hogy a cumit el lehet hagyni és akkor megy majd a hiszti, a ujja meg mindig kéznél van.
29. Sznebk2 (válaszként erre: 21. - Ff1bad5674)
2009. jan. 15. 17:43
Úristen! Remélem ezt nem mondtad komolyan. Majd beszélgessünk 3-4 év múlva, hogy mi lett az elveiddel.:):):):)
28. da5acc16b1 (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2009. jan. 15. 16:13

Igen, tudom, hogy ezt írtad, én meg csak válaszoltam, hogy mi pl. a kivétel vagyunk :)

Minden olyan, mintha sosem szopizott volna ujjacskát :) És Ő a jobb kezén a 3-4. ujjait kapja be, de kezd már csak bohóckodássá átmenni ez :)

27. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Da5acc16b1)
2009. jan. 15. 15:49

Ezért írtam ezt: "fogsorhoz annyit: nagyon szerencsés az, akinek nem lesz nyitott harapása vagy más fogsorzáródási problémája az ujjszopás miatt"


szerencsés!

mert a hibás záródású fogsor beszédhibák illetve nyelvlökéses nyelés kialakulásához is vezethet.

26. da5acc16b1 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2009. jan. 15. 15:01
4 és fél éves kislányomnak tökéletes a fogsora, gyönyörű, egészséges, szimmetrikus, és 2 hós kora óta szopizza az ujját.......
25. da5acc16b1 (válaszként erre: 21. - Ff1bad5674)
2009. jan. 15. 14:59

Ez óriási nagy butaság, amit írtál, de jót nevettem!


Egy gyerek nem azért szopizza az ujját mert nincs vele foglalkozva, hanem mert ez a szopási reflex, később meg már hozzászokik.

Én 2 évig csak a gyerekemmel voltam, alig mentünk ki otthonról, állandóan együtt voltunk és a mai napig szopizza az ujját.

Úgyhogy mielőtt ilyet írsz, előtte gondolkodj :DDDDD

24. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Szemmelver)
2009. jan. 15. 14:56
nem értek Veled egyet ebben, van olyan ovisom, aki játék közben is szopja az ujját, múltkor épp figyeltem, egy építőkockát felrakott, ujj be. Mégegy építőkocka, ujj be. És így tovább. Néhány másodpercre is "beletéved" az ujja a szájába intenzív játék közben is, nem csak akkor, ha unatkozik. (Fogsorhoz annyit: nagyon szerencsés az, akinek nem lesz nyitott harapása vagy más fogsorzáródási problémája az ujjszopás miatt!)
2009. jan. 15. 12:17
a gyerekeim már a pocimban is az ujjukat szopizták, uh-n jól látszott... :-)mikor kibújtak próbálkoztam a cumival, de egyiknek sem kellett. A kezük mindig "kéznél" volt. Sokáig szopiztak, de a pici most is csak akkor csinálja, ha el szeretne aludni. És csak a szopis takarójával... én tutira nem szoktatnám át semmire. Később pedig majd magától leszokik, ebből nincs semmi probléma.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook