Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik a jobb a cumi vagy ujjszopás kisbabáknál fórum

Melyik a jobb a cumi vagy ujjszopás kisbabáknál (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. Ede71 (válaszként erre: 72. - Vica66)
2013. jún. 21. 23:34
eü-ben dolgozik, én úgy vagyok vele nem az én ügyem.
72. vica66 (válaszként erre: 71. - Ede71)
2013. jún. 20. 22:05
Azért ez nem gyakori, és szerintem már szakember segítségét igényelné.
71. Ede71 (válaszként erre: 11. - Vica66)
2013. jún. 20. 21:41
nekem van egy ismerösöm közel 40 éves és szokta szopni az ujját, kicsit fúra de már megszoktam.
70. grizus
2013. jún. 18. 23:22
Én is nagy cumizós voltam. Szerintem ez egyfajta orális fixáció. Később bulimiás lettem, ma is szeretek enni. Ha kivered a cumit a kezéből, ugyanúgy kialakul. De jobb a cumi, mint a kéz, mert puhább és kevésbé deformál.
69. 2hounds (válaszként erre: 54. - Vica66)
2013. jún. 18. 23:17

Jelentkezem, fülhajlító vagyok. Illetve a fülcimpámat gyűröm az arcom fele, nehéz elmagyarázni, egyértelműen megnyugtatásképpen. (Semmiféle deformációt nem okozott soha, pedig riogattak, hogy majd megnyúlik, szerencsére nem.) Ujjam sose szoptam, cumiztam, de nem hinném, hogy annyira megviselt a leszoktatás: magam dobtam bele a wc-be. Többet is. Mikor az 5.-et tűntettem el poénból, lám, kapok-e újat, szóltak, hogy ha ez is a wc-ben landol, nem lesz több. Landolt, nem volt több, nem is kerestem, tudtam, hogy én voltam a ludas. :)

A gyerekemnek meg én adtam cumit pár naposan, mert nonstop mellen akart lenni, nem csak enni, hanem simán szívogatni, én ezt nem bírtam sajnos. Az ujjunkat is boldogan cumizta, nem éhes volt, csak cumizni akart, eszembe nem jutott volna a kis kezét a szájába tuszkálni. Én is az inkább cumi pártba tartozom, nekünk bevált, 3 évesen hagyta el. Helyette talált mást: címkézik, vagyis a ruhákon a mosási útmutatót tekergeti, neki ez a megnyugtató, nincs ezzel semmi gond.

68. grizus
2013. jún. 18. 22:42
Szerintem a cumi, mert az szilikon vagy mi.
67. zebracsikó (válaszként erre: 35. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 18. 13:50
AZ nem teljesen igaz, hogy amíg nem nőnek ki a maradó fogak, addig nem lehet elkezdeni a fogszabályozást.
66. vica66 (válaszként erre: 65. - Bd55e3f068)
2013. jún. 18. 13:50

Max vitatkozom.

Nem kaptam választ, de ha ennyi, ezzel is megelégszem.

65. bd55e3f068 (válaszként erre: 63. - Vica66)
2013. jún. 18. 13:48
Kötözködj mással :o)
64. Zebra25 (válaszként erre: 62. - Zebracsikó)
2013. jún. 18. 13:48
így bizony
63. vica66 (válaszként erre: 60. - Bd55e3f068)
2013. jún. 18. 13:47

Akkor ez a mondat kinek szólt:

"Aki meg pozitívumként éli meg, hogyha addig nem, majd megszokik a gyerek, ha halálra cikizték a többiek, annak csak gratulálni tudok."

Vagy hogy értsem? Magyarázd meg, kérlek.


Az általad kifogásolt 22. hozzászólásban a fogszabályzásról, és a leszoktatásról írtam, amit a tárgyhoz tartozónak vélek, és mások is említették a topikban.

2013. jún. 18. 13:47

Cumi: a szájpadívet nem tudja annyira eldeformálni, mint az ujjszopás.

Továbbá a tisztaságára is jobban lehet ügyelni.


Sok ronda ujjszopós fogsort láttam már, nagyobb kárt tud okozni, mint a cumi

61. vica66 (válaszként erre: 58. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 18. 13:42

Kicsit eltúlzóak ezek a hasonlatok, mintha valaki, aki nem szoktatja le mindenáron a cumizásról a gyerekét még az óvoda előtt, az direkt csinálna "céltáblát" belőle. Iskolás korra a többség leszokik, de ha mégsem, akkor már foglalkozni kell vele, hogy miért van rá szüksége még mindig? Az iskolatársai előtt valószínűleg szégyenlené, tehát nem csinálná - nem (ezért) csúfolnák.

Végeredményben akkor szerinted nem azért kell leszoktatni, mert káros, hanem azért, mert mit szólnak mások?

60. bd55e3f068 (válaszként erre: 59. - Vica66)
2013. jún. 18. 13:41
Én rólad egy kukkot sem írtam. Te forgatod ki az én szavaimat, és te kevertél ide a 22. hozzászólásban olyasmiket, aminek semmi köze nincs az ujj szopáshoz.
59. vica66 (válaszként erre: 57. - Bd55e3f068)
2013. jún. 18. 13:34

Ha kedved leled abban, hogy módszeresen félremagyarázod amit írok, akkor tedd azt.

Nem általánosságban beszéltünk, arról, hogy mit hagyunk rá a gyerekre. Konkrétan az ujjszopásról, illetve a cumizásról van szó. Erről írtam le a véleményemet, nem muszáj egyetérteni. A témával kapcsolatos korábban linkelt cikket azért ajánlom figyelmedbe.

A második mondatoddal végképp nem tudok mit kezdeni, mert az a mondandóm teljes kiforgatása.

A témáról alkossunk véleményt, ne egymásról, ismeretlenül.

58. 731e5b9ffb (válaszként erre: 57. - Bd55e3f068)
2013. jún. 18. 13:01
Igen, ha már cikizik, ne olyanért cikizzék, ami ellen tehettem volna valamit. Ezért nem nevezem például Fütty Imrének a gyerekem, nem küldöm ujjával a szájában az iskolába, nem hízlalom 80 kilósra, mert gondolok a következményekre és próbálom minimalizálni a csúfolódás lehetőségét. Nyilván ha szemüveges, vagy elálló fülű lesz a gyerekem (amikről nem tehet), meg fogom tanítani rá, hogy kezelje a rosszindulatú megjegyzéseket, hogy szeresse magát minden hibája ellenére, de nem fogok direkt problémát generálni neki.
57. bd55e3f068 (válaszként erre: 52. - Vica66)
2013. jún. 18. 12:51

Az ép lélek nevelésbe nekem nem fér bele, hogy ráhagyunk valamit egy kisgyerekre, hogy aztán majd úgyis lesz valami a következményekkel.

Aki meg pozitívumként éli meg, hogyha addig nem, majd megszokik a gyerek, ha halálra cikizték a többiek, annak csak gratulálni tudok.

56. egypt (válaszként erre: 54. - Vica66)
2013. jún. 18. 12:42

Vagy a cumiról...

Pont ezt mondta nekem a pszichológus, hogy ha pl. a körömrágásról leszoktatják a gyereket, akkor majd mást fog kényszeresen csinálni, ami lehet, hogy semmivel sem jobb, mivel a körömrágás okát nem szüntettük meg.

55. egypt
2013. jún. 18. 12:40
Amerikában kifejezetten ajánlják pl. a cumit az orvosok, a bölcsőhalál kockázatát is csökkenti, de olyan 1 éves kor körül azt mondják, szoktassuk le róla a gyereket. (Nem mintha ez olyan egyszerű lenne...)
54. vica66 (válaszként erre: 51. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 18. 12:37

A példa arra szolgált, hogy szemléltesse, ok mindig lehet a csúfolódásra. Nem az ujjszopáshoz hasonlítottam.

Egyébként lehet, hogy amelyik gyerek visszafelé hajlítgatja a fülét, azt korábban mindenáron leszoktatták az ujjszopásról... :-)

53. egypt (válaszként erre: 31. - 9506be6952)
2013. jún. 18. 12:36

Én konkrétan erre reagáltam:


"De,biztos,te pedig már elvetted volna tőle,mert azt el lehet,ezzel komoly traumát okozva neki."


A többivel egyetértek, én is ezt mondtam pont, ha visszaolvasol, hogy úgyis a gyerek dönti el.

52. vica66 (válaszként erre: 47. - Bd55e3f068)
2013. jún. 18. 12:34

Értem én, egyszerűen csak arra céloztam, hogy nem tudjuk megakadályozni, hogy valamiért csúfolhassák a többiek. Ha nem az ujjszopásért, akor másért. Arra kell törekedni, hogy ép lélekkel el tudja ezt viselni, kezelni tudja majd.

Lehet egyébként, hogy éppen a többi gyerek hatására hagyja majd el.

51. 731e5b9ffb (válaszként erre: 43. - Vica66)
2013. jún. 18. 12:34
"És ha mondjuk eláll szegénynek a füle, azzal mit tegyünk?" Ez azért nem jó példa, mert ez genetikai adottság. Ha attól állna el a gyerek füle, mert a gyerek naphosszat visszafelé hajlítgatná, vagy úgy aludna, hogy begyűri visszafele a fülét akkor szülőként igenis le kéne a gyerket szoktatni róla.
50. szabóné erzsi (válaszként erre: 31. - 9506be6952)
2013. jún. 18. 12:34
én mint a fórum inditó nagymama szerintem elég egyszerü témát vetettem fel cumi vagy ujjszopás minden nemü rosszallás a részemröl kizárva azok felé akik cumit adnak vagy adnának a pici babának különbözö véleményeket elfogadok de hogy szivesebben beszélnék erröl a témárol az anyukával ezt az 1 mondatot talán nem
49. 731e5b9ffb (válaszként erre: 41. - 9506be6952)
2013. jún. 18. 12:31
Nem, nem egyenlő vele. Azért ilyen drasztikus példát hoztam, hogy rávilágítsak arra, azt, hogy mi a jó a gyereknek egy bizonyos kor eléréséig a szülő tudja jobban. Nyiván való nem csak ujjszopásból való fogászati problémák adódnak, az ellen nem tudsz semmit tenni, ha összevissza nőnek a gyerek fogai, vagy több foga van, mint hely a szájában. Nekem nem nőttek összevissza és túl sok fogam se volt, viszont az első 4 fogam felül kifelé áll.
48. vica66 (válaszként erre: 45. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 18. 12:30
Nem tudunk igazából választani, a gyerek választ. Ha az ujját választja, én úgy vettem észre, nem nagyon fogadja már el a cumit. Ha mégis, az mázli.
47. bd55e3f068 (válaszként erre: 43. - Vica66)
2013. jún. 18. 12:28

Azt hiszem, csak nem akarod érteni, de ha tényleg így látod, hát tessék...

Az elálló fül majd kevésbé fog fájni, ha még a foga is kapa lesz :P

2013. jún. 18. 12:27
Én nem szerettem volna, ha a fiam cumizik. Nem is vettem, de a koraszülött osztályon a nővérek, hogy ne sírjanak annyit a picik cumit adnak nekik. Így az én fiam cumizik.19 hónapos
45. 731e5b9ffb (válaszként erre: 38. - Vica66)
2013. jún. 18. 12:23
A drasztikus, vagy megalázós leszoktatással természetes én sem értek egyet, és nyilván az lenne a legjobb, ha egyikre se szokna rá a gyerek. De itt most a két rossz közül a kevésbé rosszat szeretnénk kiválasztani. Ezért írtam, hogy traumát bármelyikről való leszoktatás okozhat, vagy az is, ha nem szoktatjuk le, és esetleg iskolában is még szopni akarja, a többiek ezért is csúfolhatják. Ő pedig mivel ez egy önnyugtató folyamat, a csúfolódás hatására még jobban szopni fogja. Persze ez is egy szélsőséges eset, csak arra akartam rávilágítani, hogy trauma ígyis- úgyis érheti a gyereket, nem tudunk mindent kivédeni. Én amúgy ezt az ujjszopás helyett cumi dolgot úgy tudom a gyakorlatban elképzelni, hogy ha a pici elkezdi az ujját szopni (akkor nyilván van igénye rá, tehát azt már nem ússzuk meg, hogy egyiket se), akkor még mielőtt rászokna nagyon az ujjszopásra, meg lehet cumival kínálni, hátha az is tetszik majd neki.
44. 9506be6952 (válaszként erre: 43. - Vica66)
2013. jún. 18. 12:22
Hát ugyan mit? Szoktasd le róla,h olyan lazán tartsa, érd el,h szorítsa a fejéhez :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook