Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehetne leszoktatni egy lassan 5 éves leányzót az ujjszopásról? fórum

Hogyan lehetne leszoktatni egy lassan 5 éves leányzót az ujjszopásról? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. c1e9612cd3 (válaszként erre: 22. - Csicsi25)
2009. febr. 23. 06:13

Ezekről a gyógyszretári csodakrémekről eszembe jut az, amikor anyu már azt is bevetette nálam. Az eredmény sz volt, hogy tomboló hisztivel rohantam ki, hogy lemossam a kezemről, csak azt nem vettem észre, hogy az a víz (az első utamba kerülő vízzel próbálkoztam), amiben erőteljesen suvickolom, hypos víz volt! :) így akkor is borzalmas íze volt, miután a keserű vackot lemostam róla, szóval szegény anyu megszívta a kencéjét, mert a hiszti csak fokozódott a hypos víz miatt is :))))

Így visszagondolva, már én is röhögök csak az egészen, akkor meg a szüleim is fetrengtek rajtam, hogy hogy behergeltem magam a hypon :))))

34. c1e9612cd3 (válaszként erre: 29. - C066a749d7)
2009. febr. 23. 06:06
Én annyira elszánt ujjszopó voltam, hogy ha megsérült az egyik hüvelykujjam, akkor szoptam a másikat :) Engem még a sérülés sem tántorított el a dologtól :)) csak később a hiúságom
2009. febr. 23. 03:52
:) idelyére= idejére :))
2009. febr. 23. 03:50

Én álltalános iskola 6. osztályáig szoptam az ujjam. Szegény anyum, többször, többmindent is kipróbált, hogy leszoktasson, de ezeknek mindig csak hiszti lett a vége (mármint a részemről :) ) Aztán rámhagyta. A fogazatom szerencsére soha nem látta kárát a dolognak, de azt én is tudom, hogy nekem tényleg szerencsém volt!

Én erőszakos leszoktatást semmiképp nem ajánlok, mert tényleg lelkileg sérülhet a gyerek.

Nálam az használt, hogy anyu folyamatosan elküldött a sulival hosszabb kirándulásokra, táborokba, és szégyelltem magam, hogy én szopom az ujjam :) (persze anyu is többször mondta, hogy "ekkora lány és...", meg poénosan, nem megalázón, de az orrom alá dörgölte, hogy "nem szégyenled?" :)))

Aztán, a hiúságom győzött!

Fű! De azért nehéz menet volt!

Eleinte csak a kirándulások idelyére függesztettem fel az ujjszopást, és tényleg csak 6.-os korom után végleg :)

Sok szerencsét a leszoktatáshoz, de ha nagyon nem akarja agyerek, akkor inkább hagyd még egy kicsit szopizni! :)

31. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Fda58604ed)
2009. febr. 21. 12:42

A fogazat minősége alatt én az épségét és rendezettségét értettem.

Nincs még gyermekem, de gyermekekkel foglalkozom és rengetegszer találkozom ún. ujjszopós fogsorral"

Hidd el, van ilyen.

Nem minden ujjszopós gyereknek lesz deformált a fogsora!

Egyetértünk abban, hogy érzelni kérdés és erőszakkal nem szabad leszoktatni a gyereket róla, mert hosszútávú negatív hatásai lehetnek!

2009. febr. 21. 12:29

Akkor már azt is leírom ide, hogyan szoktam le erről a csodás dologról.

Autóztunk, és apám mindig szólt, ha bucka, vagy sín jött, hogy vegyem ki az ujjam a számból. Ez alkalommal azonban keresztapám vezetett, neki meg gőze sem volt, hogy a sínek felé közeledve szólnia kéne az ujjam miatt. Jött a sín, kockaladával ugratva:) Irtóra megharaptam az ujjam:)

2009. febr. 21. 12:25

Szerintem le fog szokni magától. Öcsém anno pl. ugy szokott le róla, hogy leesett a lépcsőn és lett egy seb a száján é akkor nem tudta bevenni az ujját mert fájt a szája... aztán pár nap alatt el is felejtette h kéne neki, pedig előtte annyira szopizós volt, hogy már lett az ujján egy nagy "bütyök"


Én régen a körmömet rágtam,és vettek nekem is a gyógyszertárban kapható keserű lakkot....de nekem izlett, ugyhogy akkor elkezdtem azt szopogatni....szóval ez sem mindenkinél hatásos :)

2009. febr. 21. 12:20
hatapom helyett inkább harapom:)
27. fda58604ed (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2009. febr. 21. 12:19

Én magam is szoptam az ujjam kb. hétéves koromig.

Szép a fogsorom, nem hatapom ki a pókot a sarokból. Csináltam, és tudom, mennyire megnyugtató elalvás előtt.


"Féligazság, hogy a fogazat minősége genetikai adottság." Itt csúsztattál. Én nem írtam a fogazat minőségéről. Egy egyeneletes fogsor is lehet lyukakkal teli, míg egy ronda, kesze-kusza is lehet egészséges. Itt esztétikai kérdés merült fel.

Van gyermeked?

Szerintem ez jórészt érzelmi kérdés. Hagyod a gyermekedet a maga "gyerekségeivel" felnőni, vagy minden ilyen dologért piszkálod.

26. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Fda58604ed)
2009. febr. 21. 11:54

Nem értünk egyet teljes mértékben.

Féligazság, hogy a fogazat minősége genetikai adottság. Az ujjszopás egyeseknél! tehát nem minden gyermeknél!! fogsorzáródási rendellenességhez vezet.

25. fda58604ed (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2009. febr. 21. 11:02

Amikor álmos, elalvás előtt csinálja, akkor nem hiszem, hogy az általad javasolt "intenzívebb elfoglalás" járható út...

Én az ötéves lányomat nem csesztetem ezzel. A fogai szépek, szabályosak. Az ujjsopás nála csecsemő kora óta megvan, sosem volt szüksége cumira.

Az a véleményem, hogy nincs olyan 10-14 éves kamasz, aki az ujját szopja egész nap...ezért nincs szükség ennek a problémának a megoldására.

A fogazat genetikai adottság jórészt, napi pár perc ujjszopástól a gyereknek nem fog eltorzulni a feje.

2009. febr. 14. 08:11

Képzeljétek nálunk 3 éves korában kivették a kislányom manduláját. Ő nem sokkal a műtét után bekapta az ujjacskáját, hogy megnyugtassa magát. Nem szóltak, hogy nem szabad, így én sem elleneztem. Pár óra múlva az orrából és a szájából jött egy kis vér. A nővérke nagyon mérgesen rászólt, hogy nem szabad az ujjad szopni! Ő ettől és a vér látványától nagyon megijedt, azóta nem szopja az ujját!


Sokat betegsekedett, mert egy csomó bacit bevitt a szájába. Nem bánom, hogy így alakult.

2009. febr. 14. 07:46

szerintem sokkal intenzívebben kell elfoglalni a gyereket, hogy másra terelődjön a figyelme.

Olyan dolgokat kell neki mutatni, amihez mindkét keze kell, pl. új gyöngyfűzési technika, stb. Amire "hobbiszinten" rászokik, és élményt, sikert ad neki.


A fogsor miatt a legfontosabb erre odafigyelni, mert a legtöbb ujjszopónál az állkapocsív, a szájpadlás , a fogsor deformálódik. A későbbiekben kikerülhetetlen lesz a fogszabályozó, hogy esztétikus, harmonikus arcformája legyen a gyereknek .

Én fontosnak tartom a leszoktatást-természetesen nem kényszerrel!. Kislánynál a hiúságot is célba lehet venni.

22. Csicsi25 (válaszként erre: 21. - 88bdb83f99)
2009. febr. 13. 22:35

Igen, én is hallottam erről a gyógyszertári csodakrémről, de nem néztem utána. Az én fiaim nem szopják az ujjukat, viszont 3,5 - 4 éves korukig cumiztak. A nagyfiam azóta is olyan - 9 éves létére - mint a picik: mindent a szájába vesz.

A szomszéd "kislány" 15 éves és még mindig szopja az ujját, tehát nem biztos, hogy le kell szoktatni egy 5 éves gyereket az ujjszopásról.


A nagyfiamnál is arra tudok gondolni, hogy korán leszoktattuk a cumiról és hiányérzete van, azért vesz mindent a szájába.

2009. febr. 13. 22:10
Úgy tudom (de csak hallottam), hogy patikában külön kapható kesernyés ízű krém, direkt ujjszopás elhagyására. Egyébként az én lassan ötéves lányom is szopja az ujját, s nem gondoltam arra, hogy leszoktassam róla.így ripsz-ropsz el tud aludni, meg tud nyugodni.
2008. okt. 4. 15:16
A legjobb barátnőm 20 éves és elaludni csak úgy tud ha szopja az ujját. Ez már beteges:D Van megoldás?
19. toncsimimi (válaszként erre: 18. - Toncsimimi)
2008. júl. 7. 18:42

Bocsi, tovább is van még...

Szóval mi is próbáltuk a lakkot, de az én kislányom allergiás lett rá. Az egész tenyere bevörösödött és hámlani kezdett. Azt mondják ilyen kiskorban még korai leszoktatni. Szerintetek is?


Igazából nem is tudom mivel próbálkozzak, abban bízom, hogy ha megkezdi az ovit, utána magától elhagyja...

2008. júl. 7. 18:39
Az én kislányom 2 és fél éves, 5 hónapos kora óta szupja az ujját.
17. lufi
2008. júl. 7. 18:01
A húgom is sokáig szopta az újját, teljesen eldeformálódott a szájpadlása és a fogai is előrébb vannak. Próbáld a leszoktató lakkot.
2008. júl. 7. 15:44
Mond neki hogy csúnya lesz az újja. Én rágtam az újjaimat tiszta fognyom volt emlékszek rá. Ovis voltam amikor anyaék mondták hogy csúnya lesz ha rágom. Olyan marad majd meg eldeformálódik. A hiúságomra már akkor lehetett hatni. :-))
2008. júl. 7. 15:42
Hali.Ha mindenáron le akarod szoktatni lehet kapni a patikában kimondottan körömrágás elleni körömlakot.Na az annyira rossz, hogy utálni fogja a kezét a szájába venni.
14. Icus
2008. júl. 7. 14:55

No miért kell leszoktatni?:) Mert téged zavar?:)) Gondolom csak éjjel szopizik.:)

Bizony én vagy 18 éves voltam mikor leszoktam róla:) A fogsorom gyönyörű, az ujjaim éppek, semmi problémám sincs!:))

13. Hmv.
2008. júl. 7. 14:43

Miért kellene leszoktatni? Egész nap úgy sem szopja, gondolom! Legalábbis az én kisunokáim /4 és fél, 6 és fél évesek/ akkor kezdenek el szopizni, amikor fáradtak, ilyenkor néhány percig bekapják a hüvelykujjukat, és az esti alvás előtt.

Van, hogy olyan gyorsan elalszanak, hogy nem volt idő előtte szopizni, s alvás közben valahogy mégis betéved az a kis ujjacska!

Ezt úgy sem tudnád megakadályozni.

12. Cucus7
2008. júl. 6. 11:17
Nem szoktatnám le, mert jó a lelkének, majd elhagyja. Az ovodában és iskolában játszani és írni nem tud, mert kell a keze. Ha beszél akkor gondolom kiveszi. A lányom ha játszott nem szopta, de ha cumija lett volna, akkor az állandóan koszos lett volna, és cumi mellett is tudott volna két kézzel játszani. Nyugi elmúlik. A fogainak nem lett semmi baja, néha ha fáradt vagy elkeseredett még mindig szájba veszi ujjacskáját. (19 éves)
11. Inesse (válaszként erre: 9. - Diagonalt)
2008. júl. 3. 11:34

Hű erre nem is gondoltam. Én is szoptam az ujjam és most körömrágós vagyok. Hm....


Viszont sehogy se lehetett engem leszoktatni. Elsős koromban úgy gondoltam, hogy ez már túl dedós, le kéne róla szoknom és többé nem csináltam. De a külső nyomás rám hatástalan volt.

10. nyau82
2008. júl. 3. 11:15

szia!én is elsős koromig szoptam az ujjam,de már csak éjjel.hiába magyarázták,hogy szokjak le.felnőtt koromban meg is bántam,mert nekem is a fogaim bánták!!!!szüleim is sok mindent kipróbáltak,de nem jött be semmi.

úgy sikerült leszokni,hogy nyaralni voltunk és egész nap a medencében pancsáltam.estére jól kiázott az ujjam is.aztán a szopizástól elkezdett vérezni és fájt.utána már nem kellett.

2008. júl. 3. 09:40
Én is több mint 7 éves koromig szoptam az ujjam.Csatlakozom a lelki eredets dologhoz,mert amint leszoktam az ujjszopásról,elkezdtem rágni a körmöm.Erről még most sem sikerült teljesen leszokni,de már csak akkor teszem,ha nagyon feszült vagyok.
2008. júl. 3. 09:07
1 ekkora gyerek már elég értelmes ahhoz,hogy magyarázzhatod neki: Ez egészségtelen,nem szép látvány, stb
2008. júl. 1. 23:01
én amikor képtelen voltam leszokni, utánaolvastam szakkönyvekben! Azt írták az "okosojk" hogy általában az ujjszopásnak lelki eredete van! Belegondolok a saját példámba...lehetséges!!!
2008. júl. 1. 22:41
Semmiképp nem szabad emiatt megalázni. Az okát kellene megkeresni, és azt megszüntetni. Egyébként az iskolában rendszerint magától elmúlik, ott már nagyon fontos a kortársaknak való megfelelés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook