Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meg kell tanulnom újra nemet mondani.. fórum

Meg kell tanulnom újra nemet mondani.. (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
27. katie_rose (válaszként erre: 25. - 3a4748ddde)
2013. okt. 7. 11:58

Ne számolj,csak kerüld a nyilvánvalóan hízlaló és egészséges ételeket! Lehet lassabban megy le,de tartható és nem jön vissza! :)

Kerüld: cukros mindenféle, fehérliszt, extra zsíros husi. Ha ez megvan már attól fogyni fogsz! +sport!

26. 3a4748ddde (válaszként erre: 21. - 7a3a05277b)
2013. okt. 7. 11:56
Természetesen mozogni is elkezdek. Szobabiciklizek heti 4-5 alkalommal. Nekem ez bőven elég.
25. 3a4748ddde (válaszként erre: 20. - 39dbe380da)
2013. okt. 7. 11:52

Hjaj, attól félek, igazad van. :/ már most 1300 kalóriánál tartok. Egyszerűen a gondolat, hogy nem ehetek többet ennél meg ennél, vmiféle pánikot generál a szervezetemben/agyamban és éhesnek érzem magam, vagy éppen olyan mintha émelyegnék, fáj a fejem stb.

De ha életmódot váltanék, ezzel beleértve, hogy lemondok a lisztes termékekről, a krumpliról stb, akkor nem tudom elképzelni, hogy mi mást ehetnék..

2013. okt. 7. 11:21
Keress fel egy obezitológust, aki olyan belgyógyász orvos, aki az elhízásra van specializálódva. Többre mész vele, mint a konyhaszakemberekkel vagy pszichológusokkal, akik lefordítottak egy egyfajta atkins-diétás könyvet magyarra.
23. Kantara (válaszként erre: 19. - 3a4748ddde)
2013. okt. 7. 11:17

csatlakoznék az előttem szólóhoz.

Nem érdemes ebbe belevágni. A fogyókúra hízlal. Tapasztalatból mondom. Életmódváltásra van szükség.

2013. okt. 7. 11:14

én rengeteg sikertelen próbálkozás után belebotlottam Szendi Gábor Paleolit táplálkozás c. könyvébe. Közben olvasgattam a honlapját (tenyek-tevhitek.hu) a különféle betegségek és az ételek kapcsolatáról. A kajakómában magamra ismertem, és ahogy folyamatosan gyűltek bennem az információk, úgy tudtam nemet mondani bizonyos ételcsoportokra, hogy a vágy csírája se éledt bennem. Ahogy belevágtam, elkezdtek olvadni a kilók. Ma, egy év után 21 kilóval vagyok kevesebb, energikus vagyok, kiegyensúlyozott, szebb a bőröm, és élvezet az evés, a főzés. És végre az öltözködés is.

Táplálkozási tanácsadókat messzire elkerülni, mert gabonacentrikusak :D

remélem, megtalálod az utadat.

21. 7a3a05277b (válaszként erre: 20. - 39dbe380da)
2013. okt. 7. 11:13

Igazad van. Minden fogyókúra arról szól, majd hamarosan visszatért ahhoz az étrendhez, amitől meghízott.


Cikkíró, miért nem merül fel benned a rendszeres sportolásnak még a lehetősége sem? Miért nem akarsz másképpen enni, csak egy kis ideig?

20. 39dbe380da (válaszként erre: 19. - 3a4748ddde)
2013. okt. 7. 10:25
Ennek a nagyszerű tervnek ugyanaz lesz a vége mint a korábbiaknak. Ez egy fogyókúra. Miért nem lehet egyszerűen elhatározni azt, hogy normálisan étkezel a jövőben? Ez ugyanis nem az. 1200 kcal nagyon kevés, hosszútávon tarthatatlan.
2013. okt. 7. 09:52

Sziasztok!


Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat, sokatoké elgondolkodtató és biztató egyben!!:)

Gratulálok a sikereitekhez!


Először is szeretném leszögezni, hogy a Párom így szeret ahogy vagyok. Sokszor próbált segíteni, amiket én nem fogadtam el, makacsságból meg egyebek. Valahol én rontottam el nála vmit, hogy sokszor nyavajogtam az alakom miatt és ő ebbe felefáradt, amit meg is értek. Megunta, így már nem érdekli, hogy hízok e vagy fogyok. Hiszen rajtam áll, nem rajta. Csupán lelki téren az tört meg, hogy kevesebbet vagyunk "úgy" együtt mint valaha.. és ezt is én generáltam sztem. De mindezt félretéve nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy mellettem van és a sok nyavalyámmal együtt szeret, és elfogad!


Másrészt igazatok van, ki kell törjek az önsajnálatból, hiszen csak én tudok ezen változtatni, nem várhatom el, hogy magától repüljenek a kilók. Eléggé változó a hangulatom, hangulatember vagyok, ez is befolyásolja a dolgokat. Félrekell tegyem, hogy hányadjára vágok bele, csak előre szabad néznem. Látom magam, hogy milyen lehetnék, mindig ez van előttem, és ha tükröbe nézek elborzadok, hogy még milyen messze van az elképzelésem.


Ezt a pszichológus dolgot én hanyagolnám, nem kívánok ilyet igénybe venni.. Nem gondolom, hogy ennyire elborult volna az agyam. Ami a lelki állapotomat illeti, az sokmindenből tevődik össze.. Amiknek egy részét lezártam magamban és nem szeretném, hogy a felszínre törjön.


Csupán csak lelki erőt kell merítenem és oda kell figyelnem a mennyiségre, és óriási nagy határozottsággal kell megfűszereznem a dolgot!

Nem szeretnék megvonni magamtól semmit, mert tapasztalatból csak rontanék a helyzeten. Nem tudnám sokáig csinálni, mert nem birom elviselni a megvonást.

Mindig arra vágyom ilyenkor amit éppen eltiltok magamtól és a körül forog a "világ".


Még korábban rendeltem L-carnitint meg Ultra Loss Shaket. Ezeket is bevonom a diétámba. Terv szerint 1200 kalórát engedek meg magamnak naponta, ami mától indul. Esténkénti nassolásról étkezésekről elbúcsúzom. A kalóriabázis fog nekem segíteni az étkezéseim során. Csupán csak a kis adagokat kell megszokjam. Jah és plusz a zöld tea citromlével. Nem használok hozzá cukrot, sőt cukrozott italokat nem szoktam inni, max édesítőszereset. Egy ideje édesítőszert használok: pl a tejbepapimba, kakaómba :)



Ahányféle ember, annyiféle diéta.. kinek mi jön be. Én ezt választottam, remélem, hogy megtudom csinálniii!

18. helenbereg (válaszként erre: 17. - Icuska538)
2013. okt. 7. 09:45
Szia! Mondhatnám semmi, mert természetesen, ha vendégségbe megyek, ami kétszer történt kilenc hét alatt, nem különcködök, csak tésztából, rizsből, krumpliból mutatóba veszek. :) A napom: hajnalban egy kávé 2 dl tejjel, reggeli: zöldségek (jégsaláta, zöldhagyma, paradicsom, paprika, uborka)összevágva, 10 dkg sonka vagy más felvágott vagy 2 főtt tojás hozzávágva, nyakon öntve 2 dl kefirrel. Ebéd melóhelyen: 4 baromfivirsli kecsppal vagy kis szalonnán három tojásból rántotta vagy fél bolti grillpipi(cirka 40 dkg az egész) vagy kínai köret nélkül. Ebéd hétvégén: amit a családnak főzök csak nem eszek köretet, tésztát. Vacsora (max 17 órakor) főtt kaja, ami a családnak csak semmi vagy minimális szénhidrát. Cirka 19-20 óra magasában egy alma.
17. Icuska538 (válaszként erre: 16. - Helenbereg)
2013. okt. 7. 08:58
Egy napod hogyan néz ki ? Semmi kenyér , tészta , krumpli stb ? Csak zöldség, joghurt , gyümi? Nekem is hasonló a pajzsmirigyem , sőt hormonálisan alul megy , van rá gyógyszerem , csak kitartás kevés ! Oda figyelés kellenne!
2013. okt. 7. 08:39
Szia! Nem is olyan rég én a 120 kilómmal írtam hasonló cikket. Azóta felkúszott 125-re. Történt viszont valami, ami megváltoztatta az életemet. Kiderült, hogy tele van göbökkel a pajzsmirígyem így endokrinológushoz kerültem. Nem írom le a beszélgetésünket, de a lényege, ne a kalóriát nézd, hanem a szénhidrátot. Napi 70-110 g között normális. 70 alá ne menj, mert az egészségtelen és visszaüt. Ha ezt betartod, biztos a siker. Nálam kilenc hét, kilenc kiló. Nem éhezem, sőt többet eszek, mint előtte. Rengetek zöldség, rengeteg hús, ami között még csülök is szerepel és rengeteg felvágott, virsli, módjával gyümölcs. Viszont kenyér, tészta, süti, cukor, hüvelyesek semmi. Remélem segítettem.
15. c0dfe81001 (válaszként erre: 1. - 3a4748ddde)
2013. okt. 7. 00:29

Szia!


Megértem a félelmeidet és az érzéseidet. Ugyanakkor nagyon visszataszító és hamis az a gondolat számomra, amit sugall a cikked (és általában a fogyózós cikkek mondanivalója). Nevezetesen, hogy egy nő, csak akkor lehet igazán nő, hogy ha 54 kiló. Szerintem ez nagyon beteg gondolat, és ezt nem azért írom, mert védeni akarom a 100 kilósokat, sőt. A boldogság nem a vékonysággal és a soványsággal jár együtt, hanem a testi-lelki egészséggel.


És szerintem ez a te bajod. Nincs rendben a lelked. Ameddig nem teszed rendbe a lelked, addig a tested sem lesz rendben. Nem tudom (és lehet, hogy t sem tudod), hogy milyen veszteség, sérelem ért, amiért a tested így viselkedik. Lehet ez önsajnálat, jutalmazás, kompenzálás... Nem tudom. Én a helyedben mindenképpen felkeresnék egy pszichológust, mert nem normális dolog az, hogy hánytattad magad. Fordulj szakemberhez, mert a problémáidat nem tudod egyedül megoldani. A probléma súlyosságára meg csak igazolást nyer az, hogy képes voltál többször is hánytatni magad.


Ha érzel magadért és a testi-lelki egészségedért egy kicsi felelősséget, akkor szakemberhez fordulsz. Ne vedd félvállról a dolgokat, mert könnyes kicsúszhat alólad a talaj, ha nem változtatsz az eddigi életeden.

2013. okt. 6. 18:46

pszichológus!

ez nem ciki!

sokkal több embernek kéne, mint hisszük... ez nem a gyengeség jele, igenis erő kell ahhoz, hogy az ember belássa, hogy valahol a lélekben van a probléma, amit egyedül nem tud megoldani, és az evés, életmód, sport, táplálkozási trükkök stb csak tüneti szinten kezelik a dolgot! az sosem lesz hosszútávú...

a fejedben, a lelkedben sem tudsz attól rendet tenni, hogy leírunk pár mondatot, hogy mit hogyan kéne gondolnod... attól nem fogod tényleg úgy gondolni...

hajrá!

2013. okt. 6. 17:45

Tudod, sportolni kellene. Fogyaszt is és ad endorfint a szervezetednek, így nem csak az evés lesz az a jutalom, amire kétségbeesetten vágysz.


24 évesen nem szabad ennyire inaktívnak és lustának lenni. Mozogj! :)

12. Luijza
2013. okt. 6. 16:56
Hajrá!
11. katie_rose (válaszként erre: 1. - 3a4748ddde)
2013. okt. 6. 15:27

Simán megcsinálod!!

Szerintem az a legnagyobb baj,hogy fogyókúrázni akarsz. A fogyókúra azt jeleni,hogy le kell mondanod valamiről. Inkább gondold újra az ételeket! szereted a sütit? Nézz utána hogyan lehet kevesebb kalóriából kihozni hasonlót! Mindent át lehet alakítani! Tudom, ez is idő meg minden de könnyen belejön az ember!

Koplalni én sem tudok. Szeretem az érzést,mikor majd kipukkadok. Az a kérdés,hogy mivel tömöm tele a hasam.

Írtad,hogy hirtelen rádtör a falásroham és vége mindennek. 3 hónap munkáját egy falásroham nem teszi tönkre! Ha faltál,hát faltál. attól lehet ott folytatni,ahol előtte való nap abbahagytad.

Szerintem minden "fogyókúrában" érdemes és kell laza napot tartani. Pl. hetente egyszer vagy két hetente (ahogy neked jó) ehetsz mindent,amit csak akarsz. Persze ne ülj be reggel egy mekibe és maradj ott estig, de ha hamurgert kívánsz,hát egyél! :) Aztán másnap újra figyelj oda!

Én 2 hónap alatt 16 kilót fogytam. 1 évig tartottam. Terhes lettem,szültem és annyi vagyok,mint előtte. Szóval működik! :)

2013. okt. 6. 15:26

A legelső,amit rendbe kell tenned a fejedben,hogy a tartós fogyás nem pillanatok műve.

Ez volt nálam is az első.Januárban még 80kg voltam,aztán eldöntöttem,hogy ennyi,és ne tovább!

Beletörődtem,hogy a kilók,amik az évek során rám rakódtak,nem fognak egyik napról a másikra eltűnni rólam...

Belevágtam.

Nem követtem semmilyen diétát,úgymond életmódot váltottam.A fehér kenyeret felváltotta a teljes kiőrlésű,a cukrot pedig az édesítőszer.

Ezen kívül semmit nem vonok meg magamtól,mindent eszem,a hangsúly a mennyiségen van!

A szervezeted tudja mire van szüksége,ha az éppen csoki,akkor azt kell enned,de ne egy egész táblával! :)

Az étkezések gyakorisága is fontos.

Napi 4-5 étkezés.

Az ételek tápanyagtartalma sem elhanyagolandó.Próbálj meg minél több fehérjét bevinni az étkezéseid alkalmával (csirke/pulykamell,túró,tojás).

Tízóraira és uzsonnára egyél valami gyümölcsöt,vagy joghurtot,olyan 100 kcal körül legyen.

A kalóriabázis hasznodra lehet,én is használom.

Szóval a jelszó:Lassan,de biztosan!

Nekem eddig 7 kg ment le ezen egyszerű szabályok betartásával.

Nem szenvedtem.

Ami az én mumusom,az az edzés.Nehéz rávennem magam,de azért igyekszem heti 3-4 alkalommal edzeni.

A lényeg,hogy ne görcsölj azon,hogy fogyni akarsz.

Vedd lazán!Ne járjon minden gondolatod ekörül,mert abba bele lehet zizzenni...

Ami pedig az érzelmi evést illeti,ismerős...Én is átéltem...

Foglald le magam valamivel.Keress valami hobbit,vagy eddz,az is nagyon jó a feszültség levezetésére.

Enni pedig csak akkor egyél,amikor itt az ideje.


Kicsit hosszúra sikeredett. :)Remélem tudtam segíteni.

Bármi kérdésed van,nyugodtan írj! ;)

2013. okt. 6. 12:43
Ha lelkileg magad alatt vagy,akkor nehé lesz.Ha szeretnél gyereket,akkor gyorsan verd ki a fejedből,h gyorsan fogyj le.Nézz szé a külföldi sztárok közt.Sokan lettek meddők a hirtelen fogyás miatt.Párodnak segítenie kellene,nem hallgatni,h igérgetsz.Tudod azért rendben van,h esetleg őt is zavarja hogy kövér vagy,de azért még ott kellene lennie a szerelemnek.Rajtam is maradt felesleg a 3.gyerek utân,de nem rögtön fogytam le,viszont párom úgy is szeretett,kívánt-régiek tudják,h szinte mindennap szerelmeskedünk:)))-,tudta,h le fogok fogyni,mert zavar,de soha nem tett megjegyzést,sőt.Râadásul lassan fogytam,most pl.8hónap alatt 5kg-t,de azt biztosan és nem is kellett,akkora erőszakot tennem magamon.Ne unatkozz,ne legyen időd enni,foglald le magad olyan dolgokkal,amik boldoggá tesznek.
2013. okt. 6. 12:18

Először tegyél rendet az agyadban.Aztán ha az már megy,akkor keress fel egy táplálkozási tanácsadót,mert amit te műveltél magaddal fogyókúra gyanánt,az egy nagy kalap ....24 éves vagy!Előtted van még az élet!Tessék kilépni ebből az önsajnálatból!Nem más kedvéért,hanem azért mert az egészséged,a leendő családod múlhat rajta!

Hajrá!

2013. okt. 6. 12:16
Fogyni csakis ésszerűen szabad. A drasztikus koplalás egyrészt megviseli a szervezetet, másrészt mindig jojózgatás a vége.
2013. okt. 6. 12:00
Ahogy a többiek is írták életmód váltás kell. Amiket írtál legtöbbünkre igaz sajnos. Elcseszett fogyókúrák, lelki összeomlás, stb. Szerinte csatlakozz itt 1-2 fogyis fórumhoz, rengeteg ötletet, segítséget lehet kapni. Lehet nyafogni és vannak akik tartják benned a lelket, hogy ne add fel ha nem megy elsőre. Mert szerintem ez a titok. Mind elbukunk valahol, a kérdés az, hogy felállunk-e. Az én céljaim hasonlóak mint a tiéd: Szeretnék minél fittebben belevágni a babavárásba 1-2 év múlva. Szóval támogassuk egymást :)
2013. okt. 6. 11:04

Szia!

Én 3 gyereket szültem, nagyon sok kilót híztam, sajnos én is elkövettem azt a hibát, h gyorsan leadtam 10-15 kg-t, de mindig visszajött. Muszáj elkezdeni egy olyan életvitelt, amit végig meg tudsz tartani. Mert a fogyókúra hosszútávon egyáltalán nem jön be, ezt hidd el. Hiába a sok leadott kiló, ha utána újból sokat eszel. Mind visszajön. Nem fogyizni kell, hanem egészségesen enni, és rendszeresen sportolni!!!!

Ha ezt nem tudod bevállalni, ne is kezdj bele, mert vissza fog jönni.

De bízom benne, hogy sikerül az életmód váltás. Azt is el lehet dönteni. Hidd el.

2013. okt. 6. 10:51

amivel olyan sokat fogytál

bocsi

2013. okt. 6. 10:50

Az a diéta amivel olyan sokat csináltál, az nagyon gáz. Ne haragudj, de ez valami szörnyűséges lehetett és biztos vagyok benne, hogyha tudtad volna, hogy micsoda kárt teszel ezzel magadba akkor bele sem kezdtél volna. Nem mindegy, hogy az a sok kiló miből megy le, zsírból, vagy izomból. Ilyen gyorsan, ennyit nem lehet foggyni zsírból:(

Én már a 11. hónapomat kezdem meg lassacskán. Ennyi ideje diétázom, tornázok és keményen edzek.

Nincs csodaszer és sajnos nem lehet megúszni kemény munka nélkül.

írtad, hogy mindig is duci voltál, próbálj meg nem azonnal megszabadulni a kilóidtól. Ráért leadni azt a 10-20 kilót 1-2 év alatt is. De az egészséges módon történjen. Mozogj rendesen és rendszeresen. Ússzál, biciklizz, súlyzózzál.

Nem kellenek fogyi tabit, csak egészséges ételek. Esetleg egy dietetikus tudna segíteni, de te is össze tudnál magadnak állítani egy egészséges étrendet.

Kitartás.

2013. okt. 6. 10:11

Hjajjhh :-( ezt a cikket akár én írtam volna a hánytatás kivételével minden stimmel :-(

De az elmei haza-vona és a lelki része abszolút ugyan az :-( /persze súly és életkori különbségek vannak /

Igen sajnos :-(

És úgy érzem sokan vagyunk így ezzel .


Én most október elsején újra sokadjára és remélem utoljára törtem ki ebből a rabságból és nagyon remélem hogy tavaszra meg írhatom a siker sztorimat :-)


Az én módszerem : Nincs csoda szer csak új életmód ,lassan de biztosan ezért választom a kalória számolás ,ch csökkentést a mozgás pedig ami nagyon fontos heti 4x 30 perc vibrációs edzés .


Sok sikert és kitartást neked :-)

2013. okt. 6. 09:08
Igen, egy újabb fogyás sztori és egy azóta is tartó kudarc...:(
Több hete azon agyalok, hogy vajon jobban érezném-e magam, ha kiírom magamból... Tehát megteszem ezt a lépést, mert úgy érzem ezzel elindulhat valami...

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook