Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meg kell tanulnom újra nemet mondani.. fórum

Meg kell tanulnom újra nemet mondani.. (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
87. 7a3a05277b (válaszként erre: 85. - Lexibaba)
2013. okt. 18. 09:53
Mókás, hogy szerinted hőbörög, aki a nyilvánvaló tárgyi tévedéseidet jó szándékkal helyesbíti :)
86. Kantara (válaszként erre: 84. - Lexibaba)
2013. okt. 18. 06:04

1800-as években is léteztek parasztok, de azok nem voltak középkoriak. És a földművelés terjedésével ütötték fel fejüket a táplálkozási betegségek. Amik ma sokkal nagyobb számban tizedelnek, mint mondjuk az 1800-as években. A nemesítéseknek köszönhetően például a gabonák lektintartalma 30-szorosára nőtt, azon kívül a zöldségek-gyümölcsök vitamintartalma töredéke a nemesítés előttinek, és nem elhanyagolható a magas vegyszertartalmuk sem. A testnek a fehérjére van elsősorban nagyobb mennyiségben szüksége.

Igen, kevesebb kalóriát kell bevinni, mint amit elégetsz, ha fogyni akarsz. De ki számolgatja? Megfelelő táplálékot kell fogyasztani, kerülni az adalékanyagokkal turbózott üres kalóriákat. Az üres kalória nem táplálja a sejteket. Sőt, éhes is leszel tőle, ördögi kör. Szóval nem a kalória az amit számolgatni kell. Jól kell lakni fehérjedús táplálékkal. Nekem ez -20 kilót hozott.

2013. okt. 18. 00:11
És bocsi, hogy tévedtem 200 évet, mert műszaki pályán vagyok és kopik a tudás, nem kell hőbörögni...
2013. okt. 18. 00:09

Szerintem én nem írtam évszámot, és szerintem az az 1800-as években is léteztek parasztok. Mostmár nem illendő ilyet mondani, pedig a földművelők megnevezése a paraszt kifejezés.


"diétás" édesítőszerekre ajánlom ezt a cikket:

[link]


Kalória: hogy szervezeted egyáltalán életben maradjon és ne a testedet kezdje bontani (Az izmot bontja elsőnek, mert annak bontásával energiát nyer. Kisebb erőbefektetéssel nyer belőle energiát, mint a szírból), ahhoz nőknek kb 1000, férfiaknak 1500 kcal kell. Ez kb alvás, fekvés, egy kicsi séta, emésztés stb. Ezen felül minden cselekedet energiát igényel. Amennyiben testmozgás is van, a szervezet tudja, hogy az izmot ne bántsa és a zsírhoz nyúl, ha a


Napi kalóriaigény(testmozgás miatt elégetett+1000kcal) - Bevitt kalóriamennyiség negatív szám

83. 7a3a05277b (válaszként erre: 78. - Lexibaba)
2013. okt. 17. 12:36

Az édesítőszertől nem leszel jobban éhes, mint a cukortól, ami függőséget okoz az agyban és a cukor kívánja a cukrot.


Nagyon rég (több, mint 10 éve) nem fogyasztunk cukrot, hanem édesítőszereket és nem lettem még soha éhes tőle.


A középkori Európába 1492 UTÁN kezdett beszivárogni a krumpli, az Újvilág felfedezése után. Sok évig (majdnem száz), dísznövényként tartották. TEHÁT nem volt középkori paraszti főeledel. Ugyanis az már bőven az újkor volt, mire elterjedt.


Aki pedig 5000 kalóriát eléget fizikai munkával, az bőven ehet 4000 kalóriát, de 5000-t is. Aki azonban meg sem mozdul egész nap, annak a 2500 is sok.

82. Kantara (válaszként erre: 78. - Lexibaba)
2013. okt. 17. 06:05

ha valaki nem hiszi, hogy egyik étel hízlal, a másik meg nem, akkor egyen amit akar. :)

a krumplinak nem a hízlaló tulajdonsága ami miatt jobb óvatosnak lenni vele, hanem a szaponintartalma. Aki ABSZ-ben szenved például (áteresztő bél szindróma, sajnos sokan nem tudnak róla, mert nem vizsgálják, de az autoimmun betegségek megjelenése egyértelmű jele ennek, mint allergia, pajzsmirigybetegségek, vastagbélgyulladás, chron-betegség és a többi)az jobb, ha elhagyja a krumplit, a tejet, gabonákat.

Ha meg nem hiszi, hát egye. Hogy mi hülyeség meg mi nem, azt nem egy-egy ember véleménye dönti el, hanem a tények.

81. Guruljka (válaszként erre: 80. - Lexibaba)
2013. okt. 16. 23:35

Ez jó! :D


Nem szabad semmiből babonát csinálni. Ha jól esne az a pálinka, akkor meg kell inni.

Én sokszor (nem pálinkát), almát kívánok meg késő este, és meg is eszem, meg én! :-D

80. Lexibaba (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2013. okt. 16. 23:06

Erről az jutott eszembe, hogy

este ne egyél gyümölcsöt, mert pálinka :D

79. Guruljka (válaszként erre: 78. - Lexibaba)
2013. okt. 16. 22:20

..és az este ne egyél gyümölcsöt mert erjed?


Csókolom, a gyümölcs mindig erjed.

A hús meg mindig rothad.


Ezek az alapvető emésztési folyamatok.


A másik, amitől a hajam égnek áll, a lúgosítás. Még nem tudta megmagyarázni, aki ebben hisz, hogy mikén változik a gyomorsav kémhatása a megivott enyhén báziuks oldat vagy a gyümölcs hatására...Sőt, aki ebben hisz, még a pH normál értékét sem tudja általában.

Egy biológus szakos egyetemi hallgató, jó barátomnak említettem a lúgosító diétát, nem hallott még róla, viszont percekig röhögött jóízűen.

78. Lexibaba (válaszként erre: 77. - Guruljka)
2013. okt. 16. 22:05

Nah örülök :D



Többieknek:

Szerintem a legnagyobb hülyeség a világon, hogy valamilyen étel hízlal a másik meg nem...


Pl: Valaki említette a krumpli elhagyását. Kéremszépen az Amerikából Európába kerülő burgonya volt a legfőbb táplálék a parasztok közt az egész középkorban. És nem voltak dagadtak. Az ételek nem kapcsolók, hogy ez fel az meg leviszi a súlyomat...


Kell egy kontroll. Ha te nem tudod magadtól, akkor olvass utána. Kalóriabevitel fontos. Ha nem tudod, hogy az a szelet süti 500 kcal... "De gyümölcsös tejes..." "Nincs benne cukor..."

Tudtátok hogy egy tanulmány kimutatta, hogy az édesítőszertől éhes leszel?


Nah jó.. egy szavajárásommal zárom a mondókám. Mert én megköszönöm, ha valaki ad fájdalomcsillapítót. Majd a reakció:

- Ne köszönd! Akkor nem hat!

- Dehogynem hat! Ez kémia, nem babona!

77. Guruljka (válaszként erre: 76. - Lexibaba)
2013. okt. 16. 21:55
Nagy örömmel olvastalak! :-D
2013. okt. 16. 21:49

Szia!

Nagyon érdekesnek találom a cikkedet. Régen én is hasonlóan voltam mint te. Hogy mi is történik ilyenkor az emberben. Nem fogod elhinni, mert bennevagy és nemérzed, de az élethez való hozzáállással van gondod.

Elmondom én hogy tettem. Elégedetlen voltam magammal. Más haj stílus minden hónapban, más vélemény, més érzelmek, hopp 3 hónap alatt 20 kiló, majd hopp le. Mérgeztem magam a túlzott ételbevitellel, a cigivel, az alkohollal, a haraggal, a folytonos idegeskedéssel. Azzal hogy mindenen felhúztam magam. Folyton felkaptam a vizet. Állítólag az emberek azért kiabálnak, mert lelkük eltávolodott attól, akihez szól. Pl az igaz szerelmesek szinte suttognak.

Feleslegesen ellökni magadtól az embereket, mert ők azért vannak melletted, mert szeretnek. Ez tény és így van. Ne kérdőjelezd meg.


Több mint 1 hónapja letettem a cigit. Erős cigit, 7 évnyi napi 1 doboz után egyik pillanatról a másikra. De csak ekkor derült ki számomra, hogy én milyen erős is vagyok. Megtanított arra, hogy ha nem azonnal reagálok valamire, akkor a haragom elszáll és valójában nem olyan nagy dolog történt.


A lényeg. Rájöttem, nem akar engem bántani a világ :) És téged sem akar. Nyugodt hangon, ne magadra erőltetve, hidd el:

Szép vagy és jó. Ne a számokkal buherálj. Ne fogyókúrázz. Annak semmi értelme. Éld az életed és tudd mi ártalmas és mi tesz jót a testednek. Ez az egyetlen módja, hogy majd a családodat is ebben tartsd és a csöppség is majd ne jégkrémmel tömje magát a frigóból, meg 1 kiló frissen sült pogácsával, hanem málna sorbettel vagy pár szem frissen sült pogácsával.


Ne a fogyokúra legyen a hobbid. Az új hobbid az élet legyen. Legyen az új hobbid, hogy megtanulod, miből mennyi kell a testednek és a babaprojekt alatt a kicsinek.


Élj és szeress élni :)

És ne fogyókúrás honlapokat meg könyveket nézegess mostantól, hanem egészséges életmód és kismama könyveket!

Puszi!

2013. okt. 10. 12:06
bocsi most látom, hogy teljesen másról van szó.
2013. okt. 10. 12:05
Hogyan kell megtanulni ujra nemet mondani, mert ez nálam is nagy probléma. Mindig arra törekszem, hogy nehogy megsértsek valakit, bezzeg más eezel nem foglalkozik velem szemben.
73. 117b1693d0 (válaszként erre: 72. - Kantara)
2013. okt. 10. 11:52

Igen, teljesen másról beszélünk. Te az elfogadást úgy érted, hogy azt jelenti, hogy úgy van jól minden, ahogy van, meg egyébként se lehet rajta változtatni, így minden próbálkozás csak felesleges idő- és energia pocsékolás. Vagy valami hasonló.


De a változtatás az elfogadással kezdődik, nem önmagad tagadásával.

72. Kantara (válaszként erre: 71. - 117b1693d0)
2013. okt. 10. 09:28

jó, de aki elfogad az nem akar változtatni. Az beletörődik. Aztán leül majszolni.

Vagy lehet hogy ezt a dolgot egész máshogy közelítjük meg.

71. 117b1693d0 (válaszként erre: 70. - Kantara)
2013. okt. 10. 09:21

Na, nekem az elfogadás azt jelenti, hogy a hibákkal együtt elfogadod magad és keresed az utad, hogy mit tudsz belőle tanulni. Vagyis a fogyás lehetősége bőven benne van!


Az utolsó mondatoddal egyetértek :)

70. Kantara (válaszként erre: 68. - 117b1693d0)
2013. okt. 10. 09:06

igen, hát ha elfogadod magad, akkor elfogadod azt a helyzetet is amiben vagy, a kövérségedet, tolod magad előtt, hogy "én így érzem jól magamat, így vagyok szép", és nem stresszelsz, rgo jobban tapadnak a kilók.

hát ugye az én értelmezésemben.

És változtatni akartam, és változtattam, na és MOST vagyok kibékülve magammal. Még van rajtam plusz, de most már tudom, hogy ez is le fog menni paleo diétával úgy, hogy semmi sanyargatás, semmi nélkülözés, és öröm az élet.

Na de itt kérem arról van szó, hogy a fórum indítója nem lép, felállított egy teóriát, ami nem működik. Időpocsékolás.

69. jajjj
2013. okt. 10. 09:04

Szia... nem olvasom el az összes bejegyzést. Sok mindenen átmentem amin te, ismerem a falási rohamokat, és a hánytatást is.. én nem 1 hanem több mint 10 évig tartottam karban így a súlyomat.... nem tudom, hogy lehet ebből kijönni, mert az egésznek biztos h. van valami lelki oka is, és azt vagy megtalálod saját magad, vagy orvosi segítséget kell kérned.

A bulimiából pár éve sikerült kijönni... nem akarom leírni még egyszer hogyan. Van egy naplóm (Enyimé), annak a 100. bejegyzése körül írom le ennek a történetét.

Fél éve teljes életmódváltás. Azóta rendszeresen mozgok. Fél évig számoltam a kalóriákat kalóriabázison, és úgy érzem kalóriabázis segítségével megtanultam újra enni. Erről a naplóm legelső bejegyzéseiben írok.

Ha gondolod olvasd el ezeket a részeket, és ha bármiben magadra ismersz, akkor írj bátran priviben is, nagyon szívesen segítek ha tudok!

68. 117b1693d0 (válaszként erre: 67. - Kantara)
2013. okt. 10. 09:01

"És mindig akkor jöttek felfelé jobban a kilók, mikor úgymond elfogadtam magamat. "


Itt kérem, valami félreértést sejtek:)


Elfogadni magadat nem azt jelenti, hogy belenyugszol, hogy úgyse leszel te már vékonyabb soha, akkor meg miért is ne egyél meg bármit :DDD

67. Kantara (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2013. okt. 10. 06:09

hát én erősen úgy érzem, hogy áldozat, vagy váltás nélkül szeretne fogyni, vagy úgy, hogy bármit is tegyen érte. Többen elmondtuk neki a tapasztalásunkat, hogy hogy kellene megközelíteni a dolgot, de nem. Szerintem csak megerősítésre várt a hoxán. De nem fog fogyni, elvesztegetett idő.

Eh, ez az elfogadás egy duma. Én 100 kiló fölött voltam már az utóbbi években, utáltam az egészet, mindenféle tuti fogyókúrás tippet kipróbáltam, vissza is igazolódott, hogy a fogyókúra hízlal. És mindig akkor jöttek felfelé jobban a kilók, mikor úgymond elfogadtam magamat. Nem, nem kell elfogadni a kövérséget, hanem TENNI kell ellene. Életmódváltással, a szénhidrátok elhagyásával, a gyümölcsökben fellelhető mennyiségre korlátozódva. Persze mértékkel. Fehérjebevitel, rostok stb. A gabonaféléket is száműzni kell, hüvelyeseket, krumplit, kukoricát. De ha valaki elfehéredett körmökkel kapaszkodik a tésztába, kenyérbe, az ne akarjon fogyni. Az egyen, és dobálja ki a tükröket a lakásból.

66. Guruljka (válaszként erre: 63. - 3a4748ddde)
2013. okt. 10. 01:25

Aggódom emiatt a döntés miatt.


Azért is, mert tisztázni való lenne még elég sok.


Ezt írod:

" kuszkusz, köles, hajdina.. az ilyenek számomra mű éttelek. Sosem ettem még ilyeneket és bele gondolva nem tudnám lecserélni rájuk az eddigi megszokott ízeket. Szeretem a fűszeres ételeket."



Miért mű a köles és a hajdina, ami a létező legegészségesebb ételek egyike? Ha nem etted, honnan tudod, hogy "mű"?

Éppen a megszokott ízeket kellene úgy lecserélni, hogy ne érezd áldozatnak, hanem elinduljon egy ösztönos váltás az egészéges irányba.

Nem belegondolni kell egy ételbe, hanem megkóstolni!!!


Egyszer kipróbálhatnád, hogy megfőzöl egy kevés kölest (ma ettem 60 granmm kölest, és egy jó tányérral lett, mire megfőtt), sós vízben húsz perc alatt megfő. Hagymát párolsz kevés étolajon, teszel rá olyan zöldségféléket, amiket szeretsz...vagy akár lecsót, és akár csípőset is.

Vagy egyéb fűszereket.

A végén hozzákevered a főtt kölest, mintha rizs vagy tészta lenne. Eheted az egészet húshoz is. Ugyanis az íze attól függ, hogyan készíted el, alapjában semleges az íze!

És diétával -szerintem ezt magad is tudod- semmire nem mégy hosszú távon.

Nemcsak a sportot és az étkezést foglalja magában az életmódváltás, hanem a tiszta, egyértelmű, bizonytalanságtól mentes gondolkodást is.

Szerintem ha előbb teljesen elfogadod magad a jelen súlyoddal, kinézeteddel, akkor fogsz elkezdeni fogyni.

65. 117b1693d0 (válaszként erre: 63. - 3a4748ddde)
2013. okt. 9. 23:37

Gyümölcsturmix? Fogyni?

Pont jót választottál :(((

2013. okt. 9. 23:26

"Nem tudom elfogadni magamat ilyennek, ez sosem menne.."

Ez a nyitó cikk kulcs mondata. (Több is van, de ez aztán "ott" van.)

Ha te nem tudod elfogadni magad, akkor hogyan várhatsz arra, hogy más elfogadjon?

Visszafelé nem megy. :)

Előbb fogadjanak el olyannak amilyen vagyok, aztán majd én is kibékülök magammal. :DD

Erre gondolsz?

Érzed milyen vicces.

Ebben a szituban - súlyfelesleg - te vagy a magad főnöke.

Ez soha nem jutott eszedbe?

Lehet, hogy még soha nem voltál főnök se otthon, se munkahelyen, se sehol, de itt most TE VAGY A FŐNÖK.

63. 3a4748ddde (válaszként erre: 62. - RitaGáspár)
2013. okt. 9. 15:09

Teljesen igazad van és éppen ezért, mert én is pontosan így gondolom/látom... megszeretnék felelni magamnak, a páromnak, és úgy szeretném majd átélni az anyaságot, hogy nem azon gondolkodok, hogy mennyi kilós leszek a végén.. mert ha addig sikerül leadnom xy kilót akkor totál nem fog zavarni, hogy visszaszedek xy kilót. Főleg, hogy tudom nem leszek ennél több. :) Már eldöntöttem, hogy az inzulin diétát követem, ami szétválasztó diéta/életmód. Annyit változtatok a dolgon, hogy több salátát/zöldséget/gyümölcsöt eszem, és ritkábban eszek édességet.. A csoki a gyengém, de már az is uncsi.. Kedvet kaptam a gyümiturmixokra, még sosem próbáltam..itt az ideje.


Köszönöm mindenkinek a támogatást, a segítségnyújtást! Nehéz eset vagyok, sokszor makacskodok. Rengeteg féle módja létezik a fogyásnak, ki mit választ.

Én így döntöttem.. Majd a későbbiekben, ha sikert aratok, írok egy új cikket. *-*

2013. okt. 9. 12:11

Próbáld ki a Paleo diétát. Ha betartod a szabályokat nem lesznek falás rohamaid és fogyni fogsz. Én 1 hónapja kezdtem, 1 kilót fogytam, nem sportoltam, 1 métert sem futottam. Én is csak ígérgettem magamnak, hogy holnap futok stb.. és nem csináltam semmit.

Nem ehetsz gabonát, sem abból készült ételeket, krumplit, rizst, kukoricát, hüvelyeseket, tejtermékeket, cukrot. Ehetsz gyümölcsöt, zöldségeket, húst, tojást.. olvass utána. Süthetsz magadnak kenyeret.. köretnek sült krumpli helyett az ugyanúgy készített zellert.. annyi minden van. Adj magadnak 1 hónapot, ne keseregj. És most off, elnézést előre is. Ha jól olvasom 24 éves vagy, szeretnél gyereket, és a párod vékonyan ismert meg. ha te erre a testsúlyra még teherbe is esel, valószínű még kövérebb leszel, hiszen a terhesség alatt sok mindenki elhízik. Te megkívánnád magad a párod helyében? Állj a tükör elé és nézz hátra? Kívánatos a látvány? Ennyivel tartozol a párodnak is, hogy adsz magadra. Nem szabad 10 kilókat hízni, mert 1 kilót is nehéz leadni. Szólaljon meg a vészcsengő 5 kilónál..

Átmentem ezen. 1 év alatt híztam 10 kilót, mert boldog és kiegyensúlyozott lett az életem. Meg is szoktam magam, de minden nap kínzott ugyanaz a gondolat ami téged. Sokszor elkezdtem futni, ugyanannyiszor hagytam abba.. 1 éve javasolta a nőgyógyászom a paleot.. akkor nem csináltam sokáig. Most berendezkedtem rá és ellen álltam a nagy süti evéseknek is, pedig fantasztikus sütiket készítettem a páromnak. ne add fel. A baba előtt fogyj le mindenképpen.

61. 7a3a05277b (válaszként erre: 59. - Kantara)
2013. okt. 9. 08:55
Így van. A komfortzónából ki kell lépni, addig nem megy. Ha fontosabb a krumpli meg a liszt megtartása, mint az egészség :)
60. 7a3a05277b (válaszként erre: 56. - 3a4748ddde)
2013. okt. 9. 08:54

Ezek az ételek természetesek, ízesek és sokkla fűszeresebbek, mert többféle fűszert használnak, mint amit megszoktál. Sokkal ízesebb, fűszeresebb konyhák léteznek a magyarnál. (A kuszkusz egyébként tészta. Tarhonya. A másik kettő gabona. Nem művi ételek.)


Tudod, nincs olyan, hogy hízékony, csak egyféle értelemben. Olyan van, hogy rossz étkezési szokás és mozgásszegény életmód. És aki egyszer kövér volt, annak súlytartáshoz is kevesebbet kell ennie 10%-kal, mint annak, aki soha nem volt az.


Viszont ha kövérré tettek az ételeid és a mozgáshiány, akkor ezeken kell változtatnod. A túl sok kalória bevitelén, amiből túl keveset égettél el. HA nincs betegség a háttérben, akkor egyszerűen csak többet ettél a kelleténél.

2013. okt. 9. 07:07
eddig még csak kifogásokat olvastam mindenféle segítő javaslatra. Akkor barátkozz meg a kilóiddal. Valaha nekem is voltak ilyen kifogásaim (ezt az ember pajzsként tartja maga előtt), hogy nem mindenki ehet akármit meg hogy alkati kérdés satöbbi. Aztán eldobtam a pajzsom és lefogytam. De amíg magad sem tudod mit akarsz, ne várj eredményt.
58. patapucs (válaszként erre: 56. - 3a4748ddde)
2013. okt. 8. 19:26

:-)


Csúcs egy csaj vagy. :-)


A barnarizst ajánlom, én is eszem időnként.

A többit meg alkalomadtán esetleg kóstold majd meg, hátha kellemesen csalódsz majd vmelyikben.

A hajdinának sok jó tulajdonsága van. :-)


Soj sikert a diétához!

Esetleg (mivel a megszokott ételek a zsánereid) olvasd át a szétválasztó diétát. Az is jó lehet neked.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook