Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Medroltól fogyás fórum

Medroltól fogyás (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. Józsibirka (válaszként erre: 74. - Grétike)
2023. máj. 22. 10:45

Sose attól hízik a zember, zsirosodik, meg megpukkad!

A csontokat is szétbssza mégjobban..

75. janszi (válaszként erre: 74. - Grétike)
2022. aug. 31. 17:47
De nem a medroltól,mert az megköti a vizet,és jellegzetes hold-arca lesz a kezeltnek.Mellesleg a leg nehezebb lerakni. [link]
2022. aug. 31. 14:26
Régi a topic,azért megírom,hogy édesapám is medrolt szed.Napi16mg-ot és sokat fogyott ő is.
73. c114183a1c (válaszként erre: 72. - Szimba)
2014. márc. 23. 07:18

Azt mondta Anyukám, azért kell, hogy ne alakuljon ki izomgörcs, ödémásodás, depresszió.

Nekem 2 naponta kell szednem. De most lehet, hogy a hátralévő időben naponta beveszem. Nehéz túladagolni, és a tegnap hajnali izomgörcs a lábamban meggyőzött, hogy kell.


Én azért voltam megijedve a vizesedéstől, mert a szemem alatt jelentkezett és nagyon csúnya volt, többen is a következő megjegyzést tették: Te jó ég! :(((

Most lehet, kinevetsz, de tartottam attól, hogy ezek a retikülök tartósan ott maradjanak, mivel még nem vagyok ráncos, de ilyenkor ugye kifeszül a bőr és ha ez tartós, majd a víz eltávozik onnan, akkor ugye ott csak a kinyúlt bőr marad. :(((

72. szimba (válaszként erre: 71. - C114183a1c)
2014. márc. 23. 06:17

Valószínűleg én is vizesedek, mert annyit iszok most 2-3 napja, mint a szivacs, távozni viszont nem nagyon akar. :-) De nem látványos (én nem látom :-)), csak a mérlegen, úgyhogy egyelőre nem törődök vele, várok pár napot.

Nekem most először írt a doki káliumot, hogy az első 10 napban szedjem, de ki se váltottam, ha évekig nem kellett, még a nagyobb adagok mellé sem? Azt se mondta, miért kellene szedni! Lehet, hogy holnap csak ki kellene váltanom?

2014. márc. 22. 09:18

Halika! Tegnap felhívtam a dokit, mert már harmadik napja kis retikülökkel a szemem alatt ébredtem. Az ujjamra is alig jöttek fel a gyűrűk. Azt mondta vízhajtót kell szednem. Megkérdeztem (mivel egy nap rendel a kórházban és az pont a tegnapi nap volt), hogy fel tudna-e írni, ha bemennék hozzá. A válasz: menjek hozzá kedden a magánrendelésére, mert nagyon sok a beteg. Most mond meg nekem, mennyi ideig tartott volna egy gyógyszert felírni? :) Nem vártam, elmentem az ügyeletre (háziorvosom már nem rendelt) és nagyon rendes volt a doki, felírta a gyógyszert.

Amikor hazaértem (délután 3 óra körül), bevettem. Megvolt a hatása! :D :D :D Éjjel csak 3-szor voltam kint pipilni, 1,7 kg-val lettem könnyebb reggelre (ismét a versenysúlyomnál vagyok :D, és reggel nem voltak retikülök. :D

Azt mondja Anyukám, hogy ne vegyek be minden nap belőle és a Káliumot is így minden nap kellene szerinte szedni (hajnalban a 3,5 hét alatt először begörcsölt a lábam, nagyon durva volt). Már csak 11 nap van hátra, 4 napig 8 mg-ot, 7 napig 4 mg-ot kell szednem, de tegnapelőtt és tegnap is éreztem egy kis fájdalmat a nyakamnál. De csak pár pillanatra és most remélem, hogy csak beképzelem (bár sosem volt még olyan, hogy képzelődtem :( ), mert ha visszajön a fájdalom, én nem tudom, mit csinálok a dokival, de azt nem teszi zsebre! Ugyan hivatkozhatok akkor a medrol mellékhatására? :D


Köszi, hogy megkérdezted, de ez igazából csak a 2 szemnél volt kérdéses, azon pedig hála égnek már rég túl vagyok. A hatásotokra akkor végül is egyszerre vettem be a 2 gyógyszert reggel. :)

Neked nem volt ilyen gondod? Mármint a vizesedésre értem...

Jobbulást Neked! :)

70. szimba (válaszként erre: 69. - C114183a1c)
2014. márc. 22. 06:03

Na, mi a helyzet azóta?


Ém szerdán voltam orvosnál, újra medrolt kaptam, 5 napig 16 mg, 5 napig 12, aztán 8, és majd megpróbáljuk 4-6-ra levinni.


Megkérdeztem ezt a reggel-este szedős dolgot. Azt mondta a dokim, hogy azoknak az ízületeseknek szokták a reggeli+esti szedést javasolni, akiknél jellemző az ízületi merevség. Ha nem, akkor jó egyszerre is reggel. Más beegségekben is inkább a napi egyszeri beszedés a jellemző, de nyilván vannak kivételek.

2014. márc. 19. 05:50

No, mára kaptam két kis ajándékot, pedig nem is kértem! :D Egyéb esetben biztos örülnék két új kis retikülnek, de bárhogy figyelgetem is magam a tükörben, jelenleg megszabadulnék tőlük, ja és nem is szemeim alatt hordanám őket.


Ez ugye vizesedést jelent?

68. NOA (válaszként erre: 64. - Emi1206)
2014. márc. 13. 10:23

Köszönöm , hogy elmondtad. Elmentem magamnak legalább értem miről van szó.


Cushing -rólhallottam..háát jobb lenne lekerülni.

67. c114183a1c (válaszként erre: 64. - Emi1206)
2014. márc. 13. 10:10
Nem voltam, hanem ismerős orvost hívtunk fel. Azt mondta, várjuk meg, hogy visszacsökkenjen az adag 1 szemre, és a 2-3 nap után nem szűnnek meg a panaszaim, akkor mindenképpen menjek vissza a dokihoz Azt is mondta, hogy a fogyás kapcsolódhat a medrol szedéséhez és az is, hogy fel vagyok pörögve, valamint néha bedobogósodik a szívem. De visszahíztam 1 kg-t (a többit már nem is kérem :D), és az éberebb viselkedésen kívül (amit okozhat pl. a supradyn is, most kezdtem el újra szedni - tapasztaltam), nem maradt vissza semmi. Most a holdvilág képet nézem, mert attól -ha őszinte akarok lenni- félek.
66. c114183a1c (válaszként erre: 62. - NOA)
2014. márc. 13. 10:05

Igen szedek quamatelt és Khaldyumot is.

Akkor nem egyedi eset volt. :) Nekem csak egy 5 hetes kúrát kell végigcsinálnom, de lassan már a felén túl is vagyok.

Egyébként nincs sem alul, sem felülműködésem, a doki is azt mondta, hogy ez a gyulladás a felső légúti panaszaim miatt alakulhatott ki. Én is olvastam már erről: [link]

De igaza lehet az előző hozzászólónak, hogy a szteroid okozhatott alulműködést...


Sajnálom. :( Az nagyon nem jó!

65. c114183a1c (válaszként erre: 59. - Szimba)
2014. márc. 13. 09:59

Most már jobban vagyok, a fogyás is megállt. Sőt! A 3,5 kg-ból 1-et vissza is híztam. :D

Tegnaptól ismét csak 1 szemet kell szednem. Volt szívdobogósodásom is, de már az is elmúlt. Lehet, sok volt a 2 szem. Már csak nem egészen 3 hét van hátra. :)

64. emi1206 (válaszként erre: 62. - NOA)
2014. márc. 12. 12:31

A mellékvesére nem hat, csak a Medrol egy kortikoszteroid, amit a mellékvesénk alapból is termel. A Medrol mellékhatásai tulajdonképpen mellékvese túltermelésből adódik, ugyanis, ha a gyógyszer mellett is ugyanúgy működik a mellékveséd, akkor azokból a hormonokból többlet lesz a szervezetedben. Ezt hívják azt hiszem Cushing szindrómának. De van akinél meg úgy működik, hogy a szervezet érzékeli, hogy gyógyszerrel beviszi ezt a hormont és ezért a szervezete nem termeli. Ezért nem szabad egyik napról a másikra abbahagyni a szteroidok szedését, hanem fokozatosan visszaszoktatni a szervezetet a normál működésre.

Egyébként nekem is pajzsmirigy probléma miatt alakult ki itp, amire a Medrolt szednem kellett.

2014. márc. 12. 12:25
Démon voltál tegnap orvosnál? Ha igen mit mondott? :)
62. NOA (válaszként erre: 47. - C114183a1c)
2014. márc. 12. 11:28

Gyomorvédőt és Kaldyumot szedsz ugye?


Reggel vedd be étkezés után a gyógyszert.A mellékvesére hat és az is akkor kezd hormont termelni.-valahogy igy mondta az orvosom.


Először kicsit fogyok én is..majd a 4. hónaptól elszabadul a pokol és elkezdek hízni mégpedig rohamosan.Nekem per pillanat túlpörgött a pjazsmirigyem a gyógyszer szedésekor.

Ez nem nagy mennyiség amit szedsz, én 34 mg. --mal kezdtem néha 64.-el.



A későbbiekben arra figyelj akinek a pajzsmirigyével gond van bevonz egy másik immunbetegséget is gyakran..sőt én már nem is számolom hányadikat kapom bónuszként::(

2014. márc. 12. 08:25
Pajzsmirigy gyulladástól elkezdhet felül működni a pajzsmirigyed. (több hormont termel) Akkor előfordulhat ekkora súlyvesztés, sőt, az alvást sem igényled, mindig úgy érzed, hogy túl vagy töltve. Ergo: nem vagy fáradt. Endocrinológussal kellene beszélned.
2014. márc. 10. 19:05
:P
59. szimba (válaszként erre: 56. - C114183a1c)
2014. márc. 10. 18:55

ne aggódj, bízni kell abban, hogy minden rendben lesz :-)

nekem az alvással soha nem volt problémám (sőt, egy mormota vezsett el bennem), a ciklusom pedig minden segítség nélkül szép 28 napos :-) pedig a betegségem és a gyógyszerszedés előtt ez nem így volt.

persze, hogy lehet, sőt, lokálisan a terhesség alatt is adható olykor. olvastam lombikosokról, akik a beágyazódás segítségére éppen szteroidot kaptak!

nagyon nehéz megtalálni teherbeesés, terhesség idejére a megfelelő gyógyszert, ha muszáj valamit szedni, de van egy csomó olyan is, amit a tervezett teherbeesés előtt 6 hónappal abba kell hagyni, annyira káros lehet. a medrol ebből a szempontból pont nem ilyen, érdekes is, mert egyébként meg ezt adják (legalábbis az én betegségemnél, ízületi gyulladásban) utoljára, amikor más már nem használ.

58. c114183a1c (válaszként erre: 57. - Youlcsi)
2014. márc. 10. 12:01
De örülök neki! :)
57. youlcsi (válaszként erre: 56. - C114183a1c)
2014. márc. 10. 11:38
nem hiszem, hogy az én esetem általános lenne... de az elmúlt 6 évben nem menstruáltam segítség nélkül mindössze 1x. viszont közben azért némi orvosi rásegíéssel megszületett a kisfiam :)
56. c114183a1c (válaszként erre: 54. - Youlcsi)
2014. márc. 10. 11:29
Na, ne! :((((((( Az nagyon nem lenne most szerencsés! :( A medrol után lehet még vállalni gyereket?
55. c114183a1c (válaszként erre: 53. - Youlcsi)
2014. márc. 10. 11:28
Tudok aludni és így, hogy reggel beveszem mind a két tabit talán még jobban. :)
2014. márc. 10. 11:05
ja, és amit még én egyértelműen a perdnisolon számlájára írok: nem menstruáltam többet!!!
53. youlcsi (válaszként erre: 49. - Emi1206)
2014. márc. 10. 11:03
nem szisztémás, hanem lokális szteroiddal jártam úgy, hogy a 2 hónapos szedés alatt v égig konkrétan 1,5-2 órákat aludtam éjjel. na az azért eléggé kikészített...
52. youlcsi (válaszként erre: 45. - C114183a1c)
2014. márc. 10. 11:02
hol nem? :D :o
51. c114183a1c (válaszként erre: 50. - Emi1206)
2014. márc. 10. 11:00
Köszönöm. Most figyelem a számat. :D Olyan, mintha kicsit nagyobb lenne, de lehet, hogy bebeszélem magamnak, bár hipochonder nem vagyok. Majd rám néz Anyukám este. :)
50. emi1206 (válaszként erre: 47. - C114183a1c)
2014. márc. 9. 13:07

Nekem mindig a holdvilágarc volt az első, ami előjött. Az nálam úgy kezdődött, hogy először a szám kezdett egy kicsit dagadni. Nem feltűnően, csak kicsit húsosabbnak látszott, aztán az arcom majd végül lett egy kicsi tokám. Viszont ez a gyógyszer abbahagyása után viszonylag gyorsan helyreállt.

További mellékhatásai nálam: az arcom szőrösödött, nem durván, csak szőke pihék nőttek, de az elég sűrűn. Állandó szénhidrátéhség, kiló számra tudtam volna az édességet falni, nyilván ennek is volt köszönhető a hízás. Próbáltam figyelni az étkezésre, de azért csak többet ettem. A gyomrom nagyon meggyengült tőle, sokszor annyi gyomorsavam volt tőle, hogy úgy éreztem mintha az egész testemben tüzes víz keringene. Az emésztésem azóta se a régi. A térdem és a derekam nagyon fájt és a fogaim is töredeztek, szóval valószínűleg a csontjaimat is gyengítette.

Hozzátenném, hogy nekem mellette más gyógyszert is kellett szednem (illetve azt még most is szedem), aminek sok mellékhatása megegyezik a Medroléval. Szóval, amit leírtam ne ijesszen meg, mert nálam tuti, hogy a másik gyógyszer is bekavart.

49. emi1206 (válaszként erre: 40. - Szimba)
2014. márc. 9. 12:55
Azért jó reggel bevenni, mert egyébként, főleg, ha esti órákban veszi be valaki, akkor alvás problémákat okozhat. Van, aki aludni sem tudott tőle, van akinek meg rémálmai voltak.
48. szimba (válaszként erre: 46. - C114183a1c)
2014. márc. 9. 12:43
Háromhavonta jártam, ráadásul az ambuláns lapomra is mindig rákerült a súlyom (a doki kérdezte ki és írta rá). Eleinte szóltam néhány dologért (amire emlékszem: a normáltól eltérő értékek a laboromon, tenyérnyi véraláfutások a testemen, ilyesmik), mindenki mindenre csak legyintett, hogy az semmi, jó hogy hülyének nem néztek - bár szerintem ilyen is akadt. :D Az ember egy idő után belefárad és már nincsenek illúziói. :-) Persze ha rosszul is éreztem volna magam, az más, de úgy a körülményekhez képest, a betegséget leszámítva soha semmi bajom nem volt, szóval még akár az is lehet, hogy az általam vélt problémák valóban semmik voltak. :-)
47. c114183a1c (válaszként erre: 44. - Szimba)
2014. márc. 9. 12:22
Már a közelebbi hozzátartozóknak és munkatársaknak is felhívtam a figyelmét arra, hogy figyeljenek, van-e változás rajtam. Nyilván az veszi jobban észre, aki ritkábban lát...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook