Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meddig tart a zsírégetés torna után? fórum

Meddig tart a zsírégetés torna után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
89. fe9e12ede0 (válaszként erre: 86. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 22:00
Való igaz! Maradjunk abban, hogy az egy elméleti határ. Te viszont kiszámoltad, és megállja a helyét. De ugye a 350g glikogén is feltételez már egy bizonyos fokú edzettdéget. Tegnapelőtt leróttam 3 tó körüli kört, ez nekem a 10 km. De még nem éreztem hogy fáradok. Épp kezdett hűvös lenni, akkor sokkal jobb futni. Megtoldottam még egy körrel, így lett 13.27 km, 1 óra 05 perc idővel. Sportstracker (folyamatos GPS sebességmérés) szerint 1106.9 kcal. Bringán tavaly 1 óra után szoktam érezni (150-167 pulzusszám tartományban), hogy kifogyott az üzemanyag. Most több mint 2 óra kell hozzá ugyanilyen terhelés mellett.
88. fe9e12ede0 (válaszként erre: 68. - 2df174aa9c)
2009. máj. 22. 21:43

Attól függ, milyen intenzitású mozgást végez. Ha csak könnyű, nem megerőltető mozgást, akkor alig fog jobban fogyni, mint ha csak koplalna.

Ha anaerob zónákba is bemerészkedik, akkor az hoz látványos eredményt, de ahhoz meg enni is kell, nem megy "csak koplalva.


Idézek:


Kramer, Volek et al.

Influence of exercise training on physiological and performance changes with weight loss in men.

Med. Sci. Sports Exerc., Vol. 31, No. 9, pp. 1320-1329, 1999.


Túlsúlyos alanyok 3 csoportba lettek beosztva: csak diéta, diéta és aerobik, diéta és aerobik + súlyzózás. A diéta csoport 6.65 kg zsírt vesztett 12 hét alatt. Az aerob csoport kb. fél kilóval többet adott csak le, 7 kilót (heti 3x30 percről indulva 3x50 percekig eljutva a 12 hét végére). A súlyzózást is végző csoport 9.60 kg zsírtól szabadult meg (44%-kal és 35%-kal többtől, mint a diéta, illetve az aerobik csoport). [A testtömeg csökkenés -9.64, -8.99 és -9.90 kg volt, aminek a csoportok sorrendjében 69%-a, 78%-a és 97%-a volt zsír.]


Lényegében az aerob edzés a való világban nem adott semmi pluszt a csak diétához képest. 36 edzés egészen 50 percig felmenve alkalmanként meglehetősen sok munka fél kiló többlet zsírvesztésért 3 hónap alatt. Ezzel szemben a súlyzózás beiktatása jelentősen dobott a zsírégetés ütemén.

87. 47fe723031 (válaszként erre: 85. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 22. 21:21
edzés közben pont azért jobb, mert nem szívódik gyorsan fel, nem emeli annyira az inzulint. Dextrózt nyalogat az ember akkor felpörög 5 percre, aztán bealszik
86. 47fe723031 (válaszként erre: 84. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 22. 21:20
na, azért 1400kalóriát nem sokan mozognak le egy óra alatt:)
85. fe9e12ede0 (válaszként erre: 82. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 21:15

Nem is mondtam, hogy feltöltésre, hanem menet közben fogyasztani. írtam, hogy a Te italod jó feltölteni, de menet köben nem innám.

Én meg amúgy is ráérek feltölteni, hisz nincs minden nap időm edzeni. Lényeg, hogy azonnal elkezdd a feltöltést, mikor még éhesek az izmok.

84. fe9e12ede0 (válaszként erre: 57. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 21:10
A 24-36 órák azok a megemelkedett oxigén felhasználásra vonatkoznak. Labor körülmények között kimutatható, de ez már szerintem nem sokat tesz rá. (pici parázsló hamucska az anyagcesre tüzében) Sokkal inkább arról van szó, hogy rendszeresen kipakolod a glikogén raktárat, ezért inkább zsírt használ a szervezet "békeidőben" (vasalás fűnyírás stb.) is, és tartalékolja a szénhidrátot a kiadós edzéshez. Míg aki "csak" zsírt akar égetni edzéskor, annak meg zsírt raktároz a szervezete, hisz azt rabolja ki. Csakhogy "csak" zsírt égetve 1 kg zsírhoz 26 óra kell (ezen elmélkedtem egy másik témában), addig a 350 g glikogén kevébé edzett egyéneknél simán kipakolható 1 óra alatt.
83. 47fe723031 (válaszként erre: 79. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 22. 21:01
akkor olvass utána:D amit linkeltél a fehérjékről az sem egészen úgy van ahogyan te értelmezted. Amúgy kérdezz rá pirosalmánál, mert ő elég jól vágja az egész biológiát
82. 47fe723031 (válaszként erre: 76. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 22. 21:00
nem jó feltöltésre mert lassú
81. fe9e12ede0 (válaszként erre: 56. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 20:29
Ez is érdekes téma. Sport közben, míg keletkezik elég tejsav, addig nincs baj. Addig az izmokat nem kell félteni. "Az izomban ugyanis a tejsav nem halmozódik fel, hanem azonnal kiürül, a vérárammal a májba jut, ahol a laktát piruváttá oxidálódik. A piruvátból a glükoneogenézis útján glükóz keletkezik, amely visszajut az izomba. Ezt a körfolyamatot Cori ciklusnak nevezik." Szóval a tejsav is vissza van küldve "újrahasznosításra", újból glükóz lesz belőle. Csak ha abbahagytad a tevékenységet, akkor kell azonnal feltölteni. Itt jön a képbe a gyümölcs, hisz fruktóz csak a májat tölti fel. Az izok meg 3 napig is töltődnek, így lehet edzés után hosszú ideig maximalizálni a zsírfelhasználást. Persze ilyen üzemmódban látványos izomépítés nem müxik, csak elenyésző, de még egy kis édesség hatásától sem kerülnek veszélybe a zsírraktárak. (az más téma, hogy ilyen életmód mellet már az emberfia nem is kívánja a bűnös kajákat)
80. fe9e12ede0 (válaszként erre: 45. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 19:43

tökéletesen igazad van. Lenmagolajból reggeli után be szoktam dobni egy leveseskanállal. Ugye az omega 3-as zsírsavakra szükség van. 4 zsírsav elengedhetetlen, az alfa linolénsav (lenolajból), EPA és DHA halolajból. EPA-t és DHA-t nők elő tudják állítani lenolajból, de pasik (mint én) csak korlátozott mennyiségben. forrás:

[link]

Ezért ha nem kerül hal az sztalra, akkor jön a halolaj kapszulla. Negyedik "fontos" zsír a linolsav, de ez meg úgyis van elég a napraforgóolajban.

79. fe9e12ede0 (válaszként erre: 42. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 19:37
Tudtommal meg a zsírból nem lesz szénhidrát. Esetleg keton. Bár ha szigorúan vesszük, szabad zsírsavból nem. De a triglicerid (1 molekula glicerin 3 szabad zsírsavat köt meg) miután felszabadul a szalonnából, a glicerint a máj cukorrá tudja alakítani. A szabad zsírsavat meg az izmok elégetni. Ha már a szénhidrát anyagcsere padlón van, acetyl-co-a nem tud bejutni a citrát ciklusba, akkor termel a máj ketonokat, amire előbb utóbb átáll a zsénhidrátfaló agy és idegrendszer is. De ez már sok napi koplalás után, mert ha így folytatná, "megennéd" az összes saját húsodat.
78. fe9e12ede0 (válaszként erre: 37. - Heiniki)
2009. máj. 22. 19:25
Édes lötty? Meg sem tudnám inni. Maltodextrin nem édes. Igaz ragad mint a cukor, de inkább "liszt" ízt érzel a nyelveden. Grepi ízt szoktam hozzákeverni, vagy citromlevet. Most vettem meggy ízű MD port (mineral drink), de ez sem édes. Az elektrolit háztartást nem árt egyensúlyban tartani, főleg hosszabb terhelés esetén. Minap voltam "bevásárolni", majdnem 12 órás út, ebből 9:51 tekerve nyeregben. Na az ilyesminél szoktam tesztelgetni ezeket az elvetemült ötleteket, és bizony jól szolgált az itóka.
77. fe9e12ede0 (válaszként erre: 35. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 19:18
Ebben is igazat adok Neked. Ebben nem vagyunk egyformák, az én emésztésem meg lassúbb. Amennyiben jó az inzulin érzékenységed, akkor biztos működik. Én az ilyen zabpehely gyümi ételektől örökké éhes voltam. (saját keverék, cukor nélkül, aszalt szilva, zabpehely, aszalt eper, mazsola, dió, ananász, papaya, lenmag) Nálam (sőt biztos sok másnál is - ezért írom ide) jobban bejön, egy másik megközelítés, mégpedig az, hogy a napi zsírmennyiség legnagyobb részét átettem reggelire. Sokk fehérjét, szénhidrátot meg csak rostost. Mondok egy példát. Egy szelet vita star kenyér (vizeskenyér, még a magok is egészben vannak benne, kb 5mm vastag) megsütve, rajta 1 drb virsli (virsli kettévágva, végig 1 csík keménysajt beletéve. Erre rásütve 1 tojás, saláta piroskáposztából, és majonéz). Naisak Artiko (teljeskiőrlésű) mogyorókrém (100g-ból 53 g zsír, 24 f fehérje, 11 g szénhidrát-ha jól emléxem) Ez reggel 7 kor megedve délutén fél 3ig elvezi az éhséget. Nem cél azonnal feltölteni a májat, hisz kapok elég energiát a reggeliből. És még a zsír is fogy napközben. Ebédre jöhet a szénhidrát fehérje kevés zsírral, vacsira meg zsírmentes fehérjedús és gyümölcs. (ez ikkább csak nasi. pld. túrókrém eperrel - most érik) Ez este feltölti a májat, így reggelig van miből előállítani a vércukrot. Ezzel a módszerrel az izmok glikogénraktára 3 nap alatt töltődik fel (mérlegen szépen lehet követni, hisz mnden g glikogén 4 g vizet tárol magával). Aztán jöhet egy kemény szénhidrát igényes edzés :) Persze ha sokat kell bringáznom (mert közlekedési eszköz is) akkor meg kell emelni a szénhidrát bevitelt.
76. fe9e12ede0 (válaszként erre: 34. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 18:54

Recepted:" 20g szőlőcukor+10 malto+10fruktóz" edzés utáni feltöltésre OK, de állóképességi sport közben (na jó, 1 óra futás köben nem szoktam inni - csak eleinte, de aztán leszoktam róla). Nem csak az izulin/vércukor hinta ami miatt nem ajánlom. Túl "sűrű" az italod, további folyadékot von el a szervezettől. Óránként csak 7 dl vizet tudsz felszívni, kiizzadni akár a többszörösét. Monoszacharidból (pl. dextróz) csak 6 g, míg maltodextrinből akár 20 g / l sűrűségű ami bűntetlenül "átfolyik" a nyálkahártyán, és nem von el értékes vizet.

[link]

további "ivászat"

[link]

75. fe9e12ede0 (válaszként erre: 33. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 18:35

De bizony, átalakul a protein glukózzá, hisz magad is írtad számtalanszor, hogy bomlásnak indul az izomzat (lerohad). Lebomlik aminiosavakra, majd a máj boszorkánykonyhája ebből állítja elő a vércukort. Akkor inkább bontsa le a megevett fehérjét, addig sem bomlik le az izmod. Másik aspektus pedig az, hogy még a megevett fehérjéket is képes átalakítani cukorrá, majd glikogénné. A glikogén raktárak helyreállítás a legfontosabb, ha marad + fehérje, akkor épül plussz izom. HST (hypertrófi specifikus) edzés épp ezért minimalizálja a szetteket, hogy minél kevesebb glikogént kelljen feltölteni. Az viszont igaz, hogy a fehérje energiaforráskénti felhasználása rosszabb hatásfokú, mert valóban több hő keletkezik emésztésekor.


Idézek :"Ekkor valakinek végre felvillant az agyában a szuper ötlet, hogy mi lenne, ha fehérjét etetnének a pácienssel? Mint kiderült, ez működő megoldás, hiszen mi lehet jobban protein kímélő, mint a protein maga? A fehérje elfogyasztásával a máj az ebből származó aminosavakat irányítja a glükoneogenezis glükóz termelő folyamata felé és ez megkíméli a test értékes protein szöveteit a lebomlástól. Ez a diétás megközelítés kapta a PSMF (Protein Sparing Modified Fast), vagyis Protein Kímélő Módosított Koplalás nevet."


Teljes cikk itt: [link]


Ajánlom mindenkinek ezt a cikket, mielőtt belefogna bármilyen "csoda" diétába. Ami ettől gyorsabb fogyást ígér, az öngyilkosságnak is megteszi. Sőt még ezt a diétát sem ajánlom, ez is túl kockázatos. (bár itt elég jól kivédik a koplalásból származó halálesetek rizikóját). De jól helyreteszi élettani ismereteket az ember fejében, legalább tudja miről van szó.

74. 2df174aa9c (válaszként erre: 67. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 14:02
Melyik jobb: naponta fél óra mozgás, vagy kétnaponta egy óra? Egyáltalán, fél óra számít?
73. Pirosalma (válaszként erre: 71. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 12:26

Az zsírszövet felhasználása hormonális és energetikai (tehát az energiaigény kielégítése) kérdés elsősorban. A sport értelemszerűen energiát igényel, ez részben a zsírszövetből fedeztetik; emellett ott vannak a már említett, "anyagcsere-lassító" és zsírfelhasználás-gátló tényezők.

E hatások eredője fogja adni azt, hogy milyen mérétékű lesz a zsírszövet fogyása.


A sport segít megtartani az izomszövetet, de inkább mérsékli, mint gátolja annak csökkenését.

72. 2df174aa9c (válaszként erre: 71. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 11:58

Én nem is szeretnék ezzel kísérletezni, csak az előző felvetés kapcsán jutott az eszembe, hogy olyankor mi van pontosan.

Te a főzelékeket mivel csinálod? Borsót nem eszel?

71. 47fe723031 (válaszként erre: 68. - 2df174aa9c)
2009. máj. 22. 11:34
ha sportolsz elvileg jelet adsz az izmaidnak, hogyne szükség van rá. Elvileg diéta alatt több izom marad meg. Ez olyan eset amit én sem tudok:D Ha nem eszel és sportolsz akkor mi van. Valszeg gyorsabban jön le a zsír és az izom is mint ha csak koplalnál. Evvel ne kísérletezz, ha szeretnél egészséges maradni.
70. Pirosalma (válaszként erre: 68. - 2df174aa9c)
2009. máj. 22. 11:00
A szervezet a minimálisan szükséges energiát valahonnan előteremti, egy ideig legalábbis képes erre.
69. Pirosalma (válaszként erre: 66. - 3e5b3adf5a)
2009. máj. 22. 10:59

A kettő elvileg különbözik.

Először is le kell szögezni, hogy az anyagcsere "lelassulása" nem egyenlő azzal, hogy a szervezet kevés energiát használ föl. Az anyagcserét szét kell választani két részre: az ún. alapanyagcserére (az az energiamennyiség, ami a szervek fenntartásához kell - még mielőtt valaki nekem támadna, ez nem a pontos definíció, de most megteszi) és a többire (úgymint: mozgás, gondolkodás, emésztés stb. energiaigénye). A második közel állandó, vagyis pl. ahhoz, hogy lefuss x km-t, ahhoz kell y kcal. Ez fizika/biokémia, vagyis egy adott mozgáshoz valamennyi energia kell, és kész; az mindig annyi lesz, függetlenül az anyagcsere állapotától (persze ezt lehetne tovább finomítani, de most mellékes). Amikor az anyagcsere lelassulásáról beszélünk, akkor az alapanyagcserére értjük, mert ez az, ami igazán változni tud az energia- és szénhidrátbevitel függvényében (mint írtam, pl. a mozgáshoz fix energia szükséges, ahogyan egy tárgy fölemeléséhez is fix munkát kell végezni a gravitációs erő ellenében).


Mindezt a jelenlegi kérdésre alkalmazva: a túl szigorú fogyókúrás diéta miatt lelassulhat az anyagcsere: csökken a testhőmérséklet, a szervek takarékon működnek, a lebontó folyamatok kerülnek túlsúlyba (ez a hatás annak köszönhető közvetlenül, hogy a pajzsmirigyhormonok szintje és aránya megváltozik). A sportolás időlegesen részben tudja gyorsítani az anyagcserét, de ez inkább az izomzat megnövekedett anyagcseréjének tudható be, nem pedig az "általános" (vagyis alap-) anyagcsere növekedésének.


Tehát: végső soron a sportolással elérhető a nagyobb energiafelhasználás a lelassult alapanyagcsere ellenére, de maga a lelassult alapanyagcsere (tehát amit a pajzsmirigyhormonok közvetítenek, lásd feljebb!) nem hozható helyre, sőt adott esetben még ronthatja is azt.


Konklúzió: a túlzottan alacsony energia- vagy szénhidrátbevitel okozta alapanyagcsere-lassulást a sportolás "nem gyógyítja meg". A lelassult alapanyagcsere kóros következményekkel (szervkárosodás, izomleépülés stb.) járhat, így az ilyen szigorú diéta kerülendő.

68. 2df174aa9c (válaszként erre: 67. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 10:27
Ugyanott van valaki, azzal, ha koplal meg sportol, mintha csak koplal, csak az előbbinél még jobban lefárasztja magát? Input nélkül nehéz is lehet mozogni. Valahol azt olvastam, hogy elve a belső szervek működéséhez 500-600 kcal kell.
2009. máj. 22. 09:08
akkor izmot fogsz veszíteni
66. 3e5b3adf5a (válaszként erre: 62. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 08:15
Azt mondják ugye, hogy a túl kevés kajától leleassul az anyagcsere, de mi van akkor az anyagcserével, ha a túl kevés kajához naponta két órát sportol valaki, mert az meg gyorsítja?
65. panna1979 (válaszként erre: 64. - 47fe723031)
2009. máj. 21. 15:50
voltam érsebésznél,írt fel gyógyit ,de ez már a második alkalom volt előtte kb 1 évvel zsibbadtam
2009. máj. 21. 15:32
doki?
63. panna1979 (válaszként erre: 62. - 47fe723031)
2009. máj. 21. 13:45
A helyzet rossz volt ,mivel nem bírtam még állni sem februárban ,úgy nézett ki a lábam ,mint ami szétdurran mindjárt.
62. 47fe723031 (válaszként erre: 60. - Panna1979)
2009. máj. 21. 09:35
hát az attól függ mennyire rossz a helyzet:D visszér az is ami a karodon fut, akkor van para ha már ki van tágulva és görönygyös lesz, de akkor még mindig ott van másik ezer ér ami átveszi a feladatot helyette.
61. 47fe723031 (válaszként erre: 59. - Panna1979)
2009. máj. 21. 09:33
nem tudom miket és mennyit eszel. Jól fogyni csökkentett szénhidrát és emelt fehérje mellett lehet. Többnyire a túlzott szénhidrát fogyasztás miatt híznak el az emberek, na meg mellé eszik a zsíros szart. Telítődnek az izmok akkor már nem tud hova raktározni és minden egyes falat megy rá az emberre.Cukor amúgy leállítja a zsír égetést, ha keveset eszel akkor is.Jó diétában nulla cukor
2009. máj. 21. 09:24
talán a viszerem eltűnése után ,ha beindul a keringés rendesen jobb lesz minden
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook