Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Meddig tart a zsírégetés torna után? fórum

Meddig tart a zsírégetés torna után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
119. 2d5a00656a (válaszként erre: 118. - Pirosalma)
2009. máj. 23. 19:54
Némi???:)
118. Pirosalma (válaszként erre: 101. - 2df174aa9c)
2009. máj. 23. 19:52
Remélem, nem sértelek meg vele: ez titok:-) (De van némi - nem sok - közöm a biokémiához.)
117. 2d5a00656a (válaszként erre: 116. - Pirosalma)
2009. máj. 23. 19:52
Hát ez az:)!!!!!!!!
116. Pirosalma (válaszként erre: 115. - Pirosalma)
2009. máj. 23. 19:51
Ja, az átalakítás alatt nem a glikogénképzést értem, hanem "rendes felhasználást" (oxidáció)(tehát fruktóz-->fruktóz-6-foszfát...).
115. Pirosalma (válaszként erre: 110. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 23. 19:48

De, az izom is át tudná alakítani a fruktózt (a hexokináz fruktózt is átalakít), nem ezért nem történik meg, hanem mert a transzport nagyon nagy mértékű a májba, a portális fruktóz túlnyomó többsége a májba kerül.


A már említett okok miatt a máj sem tud belőle glikogént csinálni, legfeljebb glukózt. De ez nem enzimatikus kérdés elsősorban, mert az enzimek adottak.

Tehát végbemeHET, de gyakorlatilag nem megy végbe.

114. 2d5a00656a (válaszként erre: 113. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 23. 19:43

Nem amiatt hogy mekkora,hanem mert pont egymásnak való beszélgetőparnerek vagytok:)Ti aztán tényleg tudományosan ki fogtok tárgyalni minden témakört:)Vigyázz Almus nagy tudor ám!!!/A szó igaz értelmében ,és nem humorból!/

Persze te se vagy piti:)Mindkettőtökről az első két mondat után tudtam ,hogy fiú,nem is kellett megnéznem:)Annyira másképp láttok egy problémát...

113. fe9e12ede0 (válaszként erre: 109. - 2d5a00656a)
2009. máj. 23. 19:13
Kicsi a világ! :)
112. fe9e12ede0 (válaszként erre: 106. - Afbc662347)
2009. máj. 23. 19:12
Bár a kérdés nem nekem szólt, de hozzáfűznék 1-2 gondolatot. Igazán csak azzal kellene foglalkozni, hogy zsírban mennyi jött fel, az pedig nem lehet 2,5 kg. Amit felfaltál, az nem is olyan sok. Gondolom, hogy sikerült meghintáztatnod az inzulintermelésed, ennek ez az eredménye. De nézzük sorban, mik voltak a sarkallatos pontok. 3 szelet fehér kenyeret és a zsírt nem kellett volna, meg a zsemlét sem, ezek csak hozzájárultak az öngerjesztő étvágyrohamhoz. Fehér kenyér megemeli az inzulint, és a zsír is inzulin hatására épül be a zsírszövetbe. Csersznye helyett meggyből vagy eperbő nyugotan lemehet egy tál. De ha megindulnak lefelé a kilók, akkor sem árt néha ilyen "csaló" napot csinálni (csak ésszerűen), hisz kicsit megdobja a leptin szintet, ami aztán étvágy csökkentően hat.
111. fe9e12ede0 (válaszként erre: 104. - 2df174aa9c)
2009. máj. 23. 18:52

Ismerős a szitu. Nem napi, hanem heti viszonylatban sem jut ennyi időm sportra. Ezért szoktam összekötni a kellemest a hasznossal, tehát számomra a bicaj közlekedési eszköz is, nem csak sporteszköz. Eddig még a teleket is átbringáztam, de most kiköltöztem falura, és télre letettem a bicajt. Valahogy november végén fagyos hideg hajnalban fagyni kezdett a víz a kulacsban, már érezni lehetett a jégtűket. Szóval márciusig pihent a bringa. (márciustól is többnyire csak este jutott rá időm, mikor kint már sötét volt. De nem gond 30 drb magas fényű led világít rendesen, fényárban úszik tőle az országút) Már tavaly összeszedtem a "vasakat" a házi konditeremhez, fekvenyomó pad, tárcsák, rudak. Így télen heti egy, volt hogy 2 alkalommal 1 órát szenteltem a vasgyúrásnak. Tudatosan megemeltem a kajaadagom, gondoltam kipróbálom izomépítésre is a súlyzókat, nem csak fogyásra.

Márciusra feljött +4 kg (zsír+izom), de a zsír már mind leolvadt. Pedig csak újra elővettem a bringát, és tényleg átlag heti 1-2 alkalommal, plusz heti 10-13 km futás. Ennyi időt szerintem mindenki tud sportra áldozni. Azt is megfigyeltem, hogy akik legtöbbet hivatkoznak időhiányra, azok többet ülnek hetente a TV előtt, mint én az egész évben.

110. fe9e12ede0 (válaszként erre: 100. - Pirosalma)
2009. máj. 23. 18:30
Izomglikogén nem is, mert az izomban nincs az az enzim, ami átalakítaná. Májban viszont ez végbemehet. Viszont ha a más glikogén raktára megtelt (70-80-100 g ahány írás annyi adat) akkor már csak a zsírszövet tudja felvenni, azt meg nem akarjuk. Ezért jobb a gyümölcs reggel vagy edzés előtt, magas glukóz alacsony fruktóz tartalmú pedig edzés után.
2009. máj. 23. 18:29
Biztos voltam benne hogy Devil és Alma összekerülnek valahol:)Hát itt történt meg!
108. fe9e12ede0 (válaszként erre: 99. - 5e48d37001)
2009. máj. 23. 18:24
Testalkat kérdése. Ektomorf (ha átfogod a csulódat, az ujjaid és csuklód között marad hely nem túl pontos, de meközelítő eljárás) testalkatú vagy, akkor működik amit leírtál. Mezomorf, akinek éppen összeérnek az ujjai, már könnyen elhízik, könnyen lefogy, aránylag könnyen épít izmot, de könnyen el is veszíti. Endomorf testalkat, alig tudja átfogni a csuklóját, lassú az nyagcseréje, inkább erősportokban tudja kamatoztatni genetikai örökségét. Én mint mezomorf, engem kaja bármilyen mennyiségben annyira elhizlalna, hogy annyit nem lehet mozogni, hogy ellensúlyozd. (évtizedekig pockos disznó voltam)
107. afbc662347 (válaszként erre: 106. - Afbc662347)
2009. máj. 23. 17:49
És a 8 szem konyakos meggyet kihagytam a listáról. :(- szem lesüt.
106. afbc662347 (válaszként erre: 103. - 47fe723031)
2009. máj. 23. 17:40
Floxet, amikor te azt a 47 kilót leolvasztottad magadról, a diétád során nem volt olyan nap, hogy zabaroham - szó szerint - tört volna rád? Annyira jól bírtam a hetet, fogytam is két kilót, erre a reggeli üres súlyomhoz képest 2,5 kilóval lettem több. Nem tudom mi tört rám, szinte minden utamba kerülőt megettem ma: 1 pizzás táska, 1 mozarella sajt, két zsemle, 4 szelet parízer, 3 szelet zsíros fehérkenyér két zöldpaprikával, 2 nagy kanál nutella, 1 tányér cseresznye, 1 tányér rizses pörkölt, egy fél tányér eper, 4-5 szem kis perec aprósüti, 2 főtt tojás. Borzalom, ez volt ma 5-ig a termésem. :(
2009. máj. 23. 12:45
munka van, lehet feleség és gyerek nem kéne akkor:)
104. 2df174aa9c (válaszként erre: 103. - 47fe723031)
2009. máj. 23. 11:03
Mondjuk, azt azért majd megnézném, hogy egy 10 év múlva, munka, feleség, gyerekek és egyebek mellett lesz-e neked időd arra, hogy akkor is napi 3-4 órákat sportologass! :)
2009. máj. 23. 10:36

nah....mondtam én, hogy pirosalmát kell kérdeznetek:)


Littledevil azért te is sportolsz keményen, mellesleg szereztném én, ha 39 évesen is így tudnám még csinálni. Nem arra céloztam, hogy öreg vagy:) csupán 30 felett pasiknak luxus a mozgás. Egy kis punnyadt kondizás némi koxolás mellett néha bejátszik, amúgy semmi.

Nekem meg csak szerencsés a genetikám, más már réges-rég túledzette volna magát. Remélhetőleg nem visz el valami tucat betegség és ugyan így élek majd 40-esen is.

Csajok nektek pedig persze, hogy nem kell ennyire belemenni a dolgokba, hisz tök más a célotok mint nekünk, persze azért ha többet tudtok a sima fogyás is okosabban és szebben megy. Legtöbb nő tipikusan hülyén éhezik és igazából nem fogy, inkább fontos izomzatot veszít vagy az egészségét vágja haza.

102. 2df174aa9c (válaszként erre: 99. - 5e48d37001)
2009. máj. 23. 09:43
Igen, én az azt akartam mondani, hogy azért floxet a napi minimum 3 órás edzésével sem az átlagos emberkét testesíti meg. :)
101. 2df174aa9c (válaszként erre: 100. - Pirosalma)
2009. máj. 23. 09:41
Neked mi a foglalkozásod, hogy ennyire vágod a biológiát? Lassan már mintha orvosi oldalt olvasni itt az ember, annyira belelendültetek a szakmai zsargonszövegbe. :)
100. Pirosalma (válaszként erre: 81. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 23. 09:24
Tegnap nem kapcsoltam: amennyire én tudom, fruktózból az életben nem lesz glikogén, mert ha glukózhiány van, akkor glukóz lesz belőle, ha meg többlet, akkor mivel a fruktóz a lebontás során nem ad közvetlenül glukózt (egész más a lebomlása), és a glukoneogenetikus út gátolt, zsírsav lesz belőle vagy CO2 és H2O (vagy valami más).
2009. máj. 23. 07:04

Fiúk túlkomplikáljátok már egy kissé ezt a dolgot.

Az én módszerem,kaja minden mennyiségben,és naponta egy óra mozgás,néha 1-2 pihenőnappal.

És nincs jojo,nálam legalábbis.Bár most lehet csökkenteni fogom a napi csokiadagomat,a belsőcombom szépítése érdekében:)

98. fe9e12ede0 (válaszként erre: 91. - Pirosalma)
2009. máj. 23. 01:01

Köszi a kimerítő és részletes választ. Megkerstem a cikket, ami kisiklatta nálam a gondolatmenetet.

Ez van benne:


"Jegyezd meg, hogy a szervezet általában nem jó egyszerre két dolog végrehajtásában. Izmot felpakolni és zsírt leadni is ilyen. Erőt és állóképességet egyszerre fejleszteni szintén ebbe a kategóriába tartozik. És itt van egy dolog, amiről szinte sohasem hallasz: a glikogén visszatöltés és az izomszövet építés sem igen megy egyszerre! A test vagy az egyikre koncentrál, vagy a másikra. A genetikailag nagyon szerencsések egyik előnye az, hogy a testük a két folyamatot párhuzamosan is jobban végzi; a szteroid használók szintén ebből is hasznot húznak, ezért "ússzák meg" a nagyobb volumen használatát. És mi köze van ennek a rizs árához Kínában? Annyi, hogy a magas volumenű edzés során (sok szett izmonként egy nap) nagyon kimerülnek a glikogén raktárak és amikor a kalóriákat visszatöltöd, azok először csak a glikogén képzésre fordítódnak, csak ezután az izomépítésre!


Azt gyanítom, hogy pont ez az oka annak, hogy sok hardgainer (nehezen fejlődő) miért fejlődik jobban csökkentett mennyiségű edzéssel. A kevés szettel már stimulálják a protein szintézist, de nem égetnek el annyi glikogént, hogy a bevitt kalóriáknak először nagy részben ennek pótlására kellene elhasználódniuk. Ezért lehet az is, hogy az erőemelő jellegű edzés is beválik nekik (az alacsony ismétlésszám tartomány nem éget annyi glikogént, mivel inkább az ATP/CP energia út terhelődik)."


Teljes cikk:

[link]


Nyilván ez alapján gondoltam, hogy akkor az aminosavakból keletkező glukóz fog glikogént építeni. Bár ha belegondoltam volna, akkor magam is rájöttem volna, hogy míg glikogén bespajzoláshoz inzulin kell, addig az aminosavak glukózzá alakulásához meg glukagon. Ez meg csak stressz esetén van jelen mindkét hormon, akkor pedig "lerongyolódik" az ember. Akkor miért nem megy a 2 dolog egyszerre? (protein szintézis és glikogén feltöltés). Hisz edzés után van szénhidrát bevitel, meg protein is, meg van inzulin is. Netán a növekedési hormon vs. inzulin kever be?

97. fe9e12ede0 (válaszként erre: 93. - Pirosalma)
2009. máj. 23. 00:02
Látom, nagyon jártas vagy a témában. Mostanában olyasmit keresgéltem, hogy milyen arányban valósul meg a glikoneogenezis tejsav újrafelhasználást / izombontás illetően. Eddig egyetlen egy tanulmányt találtam, abban 75% van a tejsav javára. Szóval a proteinbontás jelen van 25%-ban. Szerinted valós lehet ez az arány?
96. fe9e12ede0 (válaszként erre: 94. - Pirosalma)
2009. máj. 22. 23:57
Ezt úgy értettem, hogy ha óránként 350 kcal energát égetnél el egyenletes intenzitású edzéssel, aránylag kis terhelésen, akkor 1 kg zsírt (9200kcal) kb 26 óráig tudná fedezni az energiádat. Ha csak zsírt használnál.
95. fe9e12ede0 (válaszként erre: 90. - 47fe723031)
2009. máj. 22. 23:40

Gratulálok, amit írtál, az alapján jóval edzettebb vagy mint az átlag.

Nekem 30 alatt ritkán mutat a sebességmérő. Minap megtettem egy 20 km-es távot, 36.7 volt az átlagom.(ez országuti bringával) Amúgy trekkinggel járok.

Utoljára 112 km-t 3 óra 56 alatt tettem meg (mepróbáltam spórolni a glikogénnel), majd jött 22 km nagyvárosi forgalomban. (Sok sprint, egyébbként dudálnak meg anyáznak a sofőrök). Ez eléggé kiveszi a tartalékokat, majd hazafelé kb a 160-kik kilómétertől kizárólag csak disznózsír maradt üzemanyagnak, így már nem ment olyan dinamikusan az utolsó 90 km. Nyugalmi pulzusom 50 körül szokott lenni. Úgy tudom, hogy ami ilyenkor számít, a pulzusmegnyugvás. Amint szűnik a terhelés, gyorsan visszaáll, míg az edzetlen egyéneknek elég sokáig jó magas marad.

94. Pirosalma (válaszként erre: 84. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 22. 23:33

A megnövekedett oxigénfelhasználás feltehetőleg a glikogénképzés és a fehérjeszintézis, az izomszövet megnövekedett nyugalmi anyagcseréje miatt van.

Ha intenzív a glikogénképzés a kiürült raktárak miatt, akkor a cukorfelhasználás kisebb, ellenben energiaigény van bőven, amit zsír fedez relatíve nagy részben.


A különböző tápanyagok felhasználásnak arányára még visszatérek.


Ezt a 26 órás dolgot nem egészen értem, kifejtenéd?

93. Pirosalma (válaszként erre: 81. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 22. 23:24
Az izomszövet nem elsősorban a maga számára bontja le az aminosavakat (bár az ATP-szint csökkenése aktiválja a proteolízist), hanem a májnak. Intenzív testmozgás során a vércukor is fölhasználódik, megindul az izomszövet lebontása, Cori-kör ide vagy oda.
92. Pirosalma (válaszként erre: 79. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 22. 23:17

Nem, a legnagyobb részükből nem lesz cukor. Ill. van rá emléletileg szintetikus út (acetonon keresztül), de ennek a jelentősége még durva éhezésben sem nagy.


Így van, ha a glukogén anyagokból nincs elég, ketonok képződnek. Természetesen oxálecetsav (a citrátkör kiindulási anyaga) nélkül a ketonok sem tudnak elégni (a ketonok visszaalakulnak acetylcsoportokká), a ketonképzés mindössze azt szolgálja, hogy kevesebb glukózra legyen szükség (a ketonok ugyanis a zsírsavakkal szemben át tudnak menni a vér-agy gáton).

91. Pirosalma (válaszként erre: 75. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 22. 23:12

A fehérjealkotó aminosavak nagy része (2 aminosav kivételével) képes glukózzá alakulni. Ez elsősorban akkor jelentős, amikor a vércukorszint relatíve alacsony, vagyis az alapszinthez közeli.


Az igaz, hogy a bevitt fehérje visszafogja a vázizom fehérjéinek bontását, de a probléma ott van, hogy az izomszövet bontásának szabályozásában nem csak a vér szabadaminosav-koncentrációja játszik szerepet (hanem lokális és hormonális hatások is). De hát semmi sem tökéletes:-)


A fehérjéből viszont nem vagy alig lesz glikogén. Az izomban aligha, az izom glikogént tudtommal csak glukózból szintetizál. Az aminosavakat persze föl tudja használni (pl. fehérjeszintézis, oxidáció), de glukoneogenezis tudtommal nincs az izomban.

A májban sem jellemző ez a folyamat, mert ha glukózhiány van, akkor glukóz lesz az aminosavakból, ilyenkor a glikogénszintézis gátolt. Ha meg van elég cukor, akkor a glukoneogenezis van leszabályozva, vagyis nem képződik aminosavakból glukóz, sem glikogén.

90. 47fe723031 (válaszként erre: 89. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 22. 22:58

amennyiben valaki edzett, akkor több naftát képes eltárolni. A raktáraid is lehet "edzeni". Tudtommal átlag nőnek van össz. 350g raktár kapacitása. Pasinál már inkább 500 felenem beszélve arról, ha edzett vagy. Amúgy milyen gyorsan tekersz, hogy a pulzusod 150-167 fele? Én igazából 2 éve edzek keményen. Minden nap van 2*45perc tekerés, de soxor még több, mert cangával megyek mindenhova. Amennyiben hegyre föl tekerek, akkor ennyi a pulzusom kb. Egyenes terepen ha a belem kiszakad sem érem el a 140-et. Nyugalmi helyzetben pedig jelentősen megesett. Régen 65 fele volt, most átlag 40.

Hegyi futásnál elérek 180-at is:D, de az tényleg kemény hegyi futás. Nekem amúgy spéci 2 óra edzés és azt követő 1 óra tekerés az, ami kivisz mindent. Utána tutira semmi erőm nem marad. Tapasztalataim szerint egy durva edzés után még többet is felvesz a testem mint sima pihi napon. Mega edzés után a szokásos fehérje, dextróz vagy vitargo. 40 perc pihi majd egy teljes értékű zaba, ez nálam 150gramm csirkét 120gramm rizst jelent. Eltelik 2 óra és már megint k. éhes vagyok és picit gyenge, szóval csúszik még egy adag. Aztán alvás:)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook