Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másodlagos meddőség fórum

Másodlagos meddőség (beszélgetős fórum)


7. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Nokoba)
2022. júl. 15. 06:57
Ezt mindenki maga tudja meddig megy el. Van aki 2. 3. Gyerekért is vállalja a lombikot. Valamit mondtak màr hogy mi lehet a gond?
6. Nokoba (válaszként erre: 3. - Panna07)
2022. júl. 14. 23:17
Így van, emellett elég negatív kicsengése is van a szónak. Olyan is van, hogy az az egy gyerek egy egyszeri megismételhetetlen csoda, ami igazából soha nem történik meg újra.
5. Nokoba (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. júl. 14. 23:12
Igen, ezt csak utólag lehet megmondani, hogy "csak" nem jött össze vagy a szó szoros értelmében vett meddőségről beszélünk. Mindenesetre az orvosi diagnózis így hangzik, ahogy a cím. A lényegen nem változtat, vizsgálatok hosszú sora éveken keresztül, majd lombik. Igazából a lelki része érdekel, hogy aki ebben a cipőben jár, hogy éli meg stb. Mi az a pont, amikor ki kell szállni ebből a vonatból.. Eddig nem gondoltam volna, hogy bele tudok menni a lombikba, most, az első sikertelen után pedig azon gondolkozom, hányat tudnék még csinálni.. Nem volt semmi negatív, de sok energia, idő megy el vele. Iletve próbálom a kislányom perspektívájából is nézni a dolgokat...hogy fogok neki erről majd később beszélni.
4. Bichi (válaszként erre: 3. - Panna07)
2022. júl. 14. 15:02
Pont ezért írtam amit, itt meg "csak" nem jön össze, ami bármi miatt lehet...
3. Panna07 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. júl. 14. 10:19
Pedig így van, ha sokáig nem jön a második gyerek, mert az első születése után történhetett valami eü gond, azt másodlagos meddőségnek hívják. Mondjuk szerintem a meddőség kifejezés meg a meddőségi intézet elnevezés helytelen, helyette reprodukciós problémának, reprodukciós intézetnek kellene nevezni, mert a meddő szó véglegesnek hat, holott azért elég sokaknak tudnak segíteni hogy gyerekük legyen.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Nokoba)
2022. júl. 14. 09:30
Kicsit félrevezető a cím, ez még nem meddőség...
2022. júl. 14. 08:23
Vannak itt olyanok, akiknél régóta nem jön a második gyerkőc? Beszélgessünk! Hogy élitek meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook