Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másodikba megy a lányom fórum

Másodikba megy a lányom (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. okt. 19. 10:45
Nyílt nap volt a lányom sulijában. Egész jó volt beülni a II. osztályba. A mai gyerekeknek annyi lehetőségük van, hogy csak ámulok!
2012. okt. 1. 21:41
Zárjuk le ezt a súgás_dolgot, vagy valaki tényleg írjon ki egy szavazást..
2012. okt. 1. 18:59

8.-os sztori: év végi záródolgozat, én jó voltam matekból, a barátnőm bukásra állt. Ha meghúzzák akkor nem mehetett volna továbbtanulni.

Mikor kész lettem a dolgozatommal megírtam az övét is, át is ment. Nem bántam meg azóta sem, de akkor is csalás volt, tisztában vagyok vele.

139. pepi2 (válaszként erre: 137. - Pan Dóra)
2012. okt. 1. 18:57
nem vitatkozom ezen tovább, valószínű a te esetedben egy rossz tanár élménye ég még benned, a súgás akkor is csalás, írj ki róla szavazást, meglátod az emberek többsége csalásnak minősíti. (most ne azt nézzük, hogy ki tette már meg, én is súgtam a társamnak, nem is egyszer, de ez akkor is csalás és ha belegondolok nem fair azzal szemben, aki súgás(csalás) nélkül is tudja ugyanazt az anyagot. Miért érdemelnék én akár 5-öst vagy teszem azt egy 2-est, ha csak azon múlik a jegyem, hogy súgnak-e? Az nem 5-ös és nem is 2-es, mivel más tudádával, segítségével jutottam előnyhöz. Nélküle nem lett volna meg az 5-ös vagy a 2-es sem, nem igaz???
138. Pan Dóra (válaszként erre: 136. - Pepi2)
2012. szept. 29. 06:45
Ez elég szomorú... nálunk a gimiben az volt a szokás, hogy ha valami zűr történt, és megkérdezték, ki a felelős, hang nélkül felállt az egész osztály... és nem egyszer volt ilyen, és nem csak a mi osztályunk...
137. Pan Dóra (válaszként erre: 135. - Pepi2)
2012. szept. 29. 06:40
Ez nem tévhit, hanem tapasztalat :)
136. pepi2 (válaszként erre: 130. - Pan Dóra)
2012. szept. 28. 22:09
bocs, még életemben nem láttam olyat, hogy a valaki által kirúgott ablakot az egész csapat fizette volna meg:)
135. pepi2 (válaszként erre: 131. - Pan Dóra)
2012. szept. 28. 22:07

szerintem a súgés szinte egyenlő a puskázással, csak az előzőt másért teszed, utóbbit magadért:), mindkettő csalás...ugyanis mindkét esetben igazságtalanul(nem megérdemelt módon) jut előnyhöz valaki...

És miért is csapja be magát a puskázó? mert csak ideig-óráig jutott előnyhöz, hiszen nem tanult, csalva tudta megoldani a feladatot, és legközelebb, ha mondjuk felelnie kell, majd elvárja, hogy súgjanak neki?

Ja és azzal, hogy súgsz a társadnak, nem segíted, tévedésben vagy! POntosan azt fogja megtanulni, hogy majd mindig más segít, más húz ki a bajból, ahelyett, hogy megtanulná, hogy magának kell helytállni. Egy jó tanár(de egy közepes is:)) hidd el mindig tudja mikor súgnak és puskáznak és megfelelő módon reagálja le a dolgot. 1-1 osztályzat nem 1-1 súgáson múlik, ez tévhit.

2012. szept. 28. 15:31
A világ nem fekete-fehér...
133. c8ec504c40 (válaszként erre: 131. - Pan Dóra)
2012. szept. 26. 18:38
Nézőpont kérdése. Fogadd el, hogy rossz példát hoztál a bajtársiasságra. Vagy nem, szíved joga, de tényleg kevered a dolgokat. Inkább úgy segítsünk a társunkon, hogy leülünk vele és segítünk neki a könnyebb tanulásban. A súgásba mindketten csak belebukhatnak. A tanár meg nem ülhet becsukott fülekkel, neki is joga van hozzá, hogy leállítsa a súgót és saját kútfőből való felelésre szólítsa fel a tanulót. Aki pedig nem tanult, viselje a következményeket.
2012. szept. 26. 17:57
én mindig kimásolom a felmérő lapot és hasonló példákat csinálunk itthon nem érzem csalásnak persze így egyszerűbb de az alapok fontosak és ez csak mindennapos gyakorlással megy
131. Pan Dóra (válaszként erre: 128. - C8ec504c40)
2012. szept. 26. 16:16

A súgás NEM CSALÁS! Csaló vagyok, ha segítek a társamnak?! ...


A puskázás már csalás. De ott meg elsősorban saját magát csapja be a puskázó...

130. Pan Dóra (válaszként erre: 129. - 130454e42d)
2012. szept. 26. 16:13

Az alap az, hogy beismeri, aki kirúgta az ablakot. A bajtársiasság pedig, hogy a többiek mellé állnak és közösen megtérítik a kárt.

A felnőtt dolga pedig, hogy sárba taposás helyett elfogadja ezt a helyzetet, és megdicséri őket a becsületességükért, és csendes szóval figyelmeztet, hogy máskor jobban vigyázzanak.


Amit Te írtál, azt én sumákolásnak nevezem, és felfordul tőle a gyomrom :(((

129. 130454e42d (válaszként erre: 127. - Pan Dóra)
2012. szept. 26. 15:32
A lopás és az ablakbetörés közt van különbség. Ha foci közben betörik egy ablak akkor alap, hogy nem mondják meg épp ki rúgta ki, mert bármelyikük lehetett volna. A lopás más téma.
128. c8ec504c40 (válaszként erre: 127. - Pan Dóra)
2012. szept. 26. 15:30

Bajtársiasság pl.: elesik a társa, a kezét nyújtja, hogy felsegítse, nem pedig kiröhögi.

Vagy előzékenyen segít, de ismétlem, nem csalással.

127. Pan Dóra (válaszként erre: 126. - C8ec504c40)
2012. szept. 26. 12:14

Hanem mi?! Tán csak nem az, hogy nem árulják el, hogy ki törte ki az ablakot, ki lopta el a másik telefonját, vagy ki kezdte a verekedést?!

Mert ha igen, akkor Te kevered a szezont a fazonnal :(

126. c8ec504c40 (válaszként erre: 118. - Pan Dóra)
2012. szept. 25. 10:33
Ráadásul ez nem biztos, hogy segítség. Mert teszem azt, egyszer szerencséje van annak, akinek súgnak, de nem lesz mindig olyan, aki súg neki, mert esetleg más sem tanult. Akkor ő - teljesen nyakatekert módon - a társait fogja okolni, hogy 1-est kapott? Ez nagyon nonsense. Nem ez a bajtársiasság.
125. c8ec504c40 (válaszként erre: 117. - Pan Dóra)
2012. szept. 25. 10:32
Te, Dóra, az, hogy nem segítenek bajba jutott társukon nem azon fog múlni, hogy súgnak-e vagy sem a másik gyereknek. Az előbbi csak azon múlik, hogy mire nevelik őket otthon.
124. c8ec504c40 (válaszként erre: 115. - Pepi2)
2012. szept. 25. 10:29
Keveri a szezont a fazonnal.
123. c8ec504c40 (válaszként erre: 114. - Pan Dóra)
2012. szept. 25. 10:29
Ha valakinek a bármilyen jegye múlik azon, hogy súgnak-e neki vagy sem, az már régen rossz.
2012. szept. 25. 07:02
És még egy megjegyzés: gondolom, abban egyetértünk, hogy a gyerek viselkedése TÜKÖR - ÖNMAGUNKRÓL.
2012. szept. 25. 06:56

Nem támadtam, ilyen a retorikám :))) Érdekes, hogy ha leírok valamit, sokan támadásnak veszik, ha élőszóban mondom el ugyanezt, akkor meg nem :)


Az viszont igaz, hogy nehezen tűröm. hogy manapság mindenhol mindenért fenyegetés meg büntetés jár, indul ez a legfelsőbb szintektől, és a végén a legkisebben, a gyereken üt a legnagyobbat :((( Aztán meg csak álmélkodnak, hogy ezek a mai fiatalok :S

120. pepi2 (válaszként erre: 118. - Pan Dóra)
2012. szept. 24. 22:45
pontosan, van olyan tanár is, aki pont ezt teszi..de akkor miért egyből támadóan, feldúlva írtál?
119. pepi2 (válaszként erre: 117. - Pan Dóra)
2012. szept. 24. 22:36

szerintem ne általánosítsunk már, nem minden tanár ilyen, sőt...én is az vagyok..ha jó a tanár és nem munkának, hanem hivatásnak tekinti a tanítást, akkor megfelelő kérdésekkel ki tudja hozni a diákból, ami benne van. A legtöbb tanár arra kiváncsi, hogy mmit tud és nem arra, hogy mit nem tud. DE minden szakmában vannak selejtek.

egyébként meg nekem is voltak ilyen tanáraim, túl lehet élni, meg kell tanulni alkalmazkodni, de egy ilyen tanári példa vagy ennek az átélése még nem vezet oda, amit írtál. Mint artam, nekem is kijutott az ilyen tanárból(szerintem mindenki találkozik ilyennel) de ennek ellenére segítek, ha baj van..és az adott tanári példán az ember idővel már csak nosztalgiázik és jókat nevet, ebből is tanulunk, nem?

118. Pan Dóra (válaszként erre: 116. - Pepi2)
2012. szept. 24. 22:11
Nem csalás. Ha a tanár szelíden rászól a súgóra, elülteti a dolgozat alatt leselkedőt, elveszi a puskát, akkor megtanítja a gyerekekkel, hogy csalni nem szabad, de a segítségért nem jár büntetés :)
117. Pan Dóra (válaszként erre: 115. - Pepi2)
2012. szept. 24. 22:08

Túlmagyarázod a dolgot :) Az iskolai "bajtársiasság" egyik megnyilvánulása, hogy súgnak a felelőnek. Nem mindent, és nem pofátlanul (bocs), de súgnak, ha szükségét érzik. Ezt a tanárok nagy része így-úgy megtorolja. Magyarul: a gyerekben az csapódik le, hogy ha segít, akkor neki rossz lesz, mert miért nem tanult a másik ?! :( És ha csak leblokkolt?...


Na, így jön ide a balesetes példa - a gyerekben a segítség = bajom lesz belőle egyenlet a későbbiekben realizálódik. Ezért nem szedik szét a verekedőket, nem mennek oda az utcán fekvőhöz (úgyis részeg vag drogos :S), nem állnak meg a baleseteknél, mert azt tanulták, hogy a másik emberhez semmi közük :(((

116. pepi2
2012. szept. 24. 22:03
még csak annyit, hogy a súgás valóban csalás, de ha onnan nézem, akkor a tanár csupán arra kiváncsi, hogy az adott gyerek mit tud, és nem arra, hogy a másikkal együtt mit tud. Szerinted az igazságos a többiekkel szemben, ha valaki nem tanult, és amásik megsúgja, és úgy felel, vagy ír szintén 4-5-öst? szerinted ilyenkor az, aki becsületesen tanult, mit érezhet??? a súgás épp olyan, mint amikor lemásolják egymásról a dogát. teljesen igazságtalan azokkal szemben, akik becsületesen megtanulják.
115. pepi2
2012. szept. 24. 21:58

nem értem, miért vagy így felháborodva, illetve értem, mert valószínű személyesen érint

szerintem eleve rosszzul értelmezed a témát, egy jegy soha nem egy szó súgásán múlik...valaki nem azért kap egyest, mert egy szót nem tud...ahhoz elég sok szót nem kell tudnia.

és igazad van, csak annak érdemes súgni, aki a fél szavakból is ért, ugyanis, aki nem tanult és gőze nincs a témáról valóban csak félreérti...de annak minek súgni? az meg is érdemli a rossz jegyet. tanult volna...

az utolsó mondatodat meg nem értem, hogyan jön a súgáshoz, semmi köze ehhez

114. Pan Dóra (válaszként erre: 110. - Pepi2)
2012. szept. 24. 21:52

Látom, nálatok jól bejött ez a nevelési módszer :((( Tudjátok, milyen az, amikor valakinek a kettese, esetleg az ötöse múlik 1-2 szón, és az osztály ül, mint a sült tök, mert félnek a tanári megtorlástól?! Iszonyatos érzés...

És azt tudjátok, hogy súgni csak annak lehet, aki tanult, mert aki nem, abból csak nagyobb baj lehet, mert félreérti?!


És tudjátok, ki mondja ezt nektek?! Egy tanár...


Ezek szerint, ha valakit baleset ér, ne menjünk oda segíteni, úgyis fölösleges, miért nem maradt otthon?! :S

113. pepi2 (válaszként erre: 112. - C8ec504c40)
2012. szept. 24. 21:45
:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook