Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másodikba megy a lányom fórum

Másodikba megy a lányom (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
112. c8ec504c40 (válaszként erre: 110. - Pepi2)
2012. szept. 24. 21:25
Én is így írtam, szinte ugyanazon szavakkal, pedig nem is olvastalak el előtte :)
111. c8ec504c40 (válaszként erre: 109. - Pan Dóra)
2012. szept. 24. 21:25
A súgás nem egészen bajtársiasság... mert az egyben csalást is jelenthet, szóval ez nem a legjobb példa rá.
110. pepi2 (válaszként erre: 109. - Pan Dóra)
2012. szept. 24. 20:59
hát szerintem ez egy nagyon rossz példa volt! a súgás csalásnak minősül, vagy nem? ráadásul olyan valakivel osztja meg a tudást, aki nem tanult...
109. Pan Dóra (válaszként erre: 106. - C8ec504c40)
2012. szept. 24. 16:34

A bajtársiasságot az iskola öli ki a gyerekből :((( Illetve a tanárok nagy része :(((

Ugye, tudod, mi történik, ha pl. egy gyerek súg... ?! :((( És így szépen megtanulják, hogy büntetés jár azért, ha a másiknak segítünk, pedig jutalmazni kéne, mert ő tudja és ráadásul a tudását megosztja a társával...

108. c8ec504c40 (válaszként erre: 107. - Pepi2)
2012. szept. 24. 12:55
Igen, ez is oka lehet, de mégiscsak a szülő füle mellett van az a bizonyos vaj, hiszen azzal, hogy korlátozná, hogy mit játszhat és mit nem, ill. hogy legalább 1x-2x leül vele és elmondja, hogy mi a helyes és mi nem, máris tisztábban látnának ezek a gyerekek is, mert egy gyermekkel nem születik automatikusan az érzéketlenség.
107. pepi2 (válaszként erre: 106. - C8ec504c40)
2012. szept. 23. 22:23

épp a napokban láttam valami felmérést, hogy a gyerekeket 2 csoportba osztották, egyik felének harci viedojátékot kellett játszani, a másiknak focimeccset, majd utána erőszakos jeleneteket játszottak be nekik(mint, amiket a híradóban lehet nézni/hallani), és a harci videojátékot játszóknak kevésbé emelkedett meg a pulzusszámuk az erőszakos jelenetek láttán, mint az előzőleg békés focimeccset játszóké. Mindössze 20perc elteltével érzéketlenebbek lettek az erőszakra ezek a gyerekek!

gondolhatod, ha napi több órán keresztül ülnek a gyerkőcök az idétlen és sokszor durva, erőszakos játékok előtt, milyen érzelmi világuk lesz:(

nem a szülő nem tanítja meg, hanem azáltal, hogy hagyja hogy ilyenket "játszon" a rossz irányba "tereli" a gyereket, utána már hiába "papol" neki a jóról...

2012. szept. 23. 21:57

Hova lett a gyermekekből a bajtársiasság? Hogy segítenek a másik gyermeken?

Sajnos egyre inkább az a tapasztalat, hogy vagy sunyi egy gyermek, vagy direkt ríkatja meg a másikat, vagy rosszindulatúan gonoszkodnak, vagy közömbösen nézi, ha bántják...

persze, tudom, elsősorban a szülők a hibásak, mert nem tanítják meg nekik az együttérzést, ha már nem veleszületett..

105. c8ec504c40 (válaszként erre: 104. - Pepi2)
2012. szept. 21. 21:55
Te ismered a gyermeked.
104. pepi2 (válaszként erre: 103. - C8ec504c40)
2012. szept. 21. 21:33
igen, azt tudom, hogy a körömrágás a szorongás jele(én is rágtam a körmöm kb 17éves koromig:(, de honnan tudhatnám meg az okát?
103. c8ec504c40 (válaszként erre: 102. - Pepi2)
2012. szept. 21. 21:31

Nem mondtam ellent önmagamnak, mert egyszer a szelíd gyerekekben is elszakad a cérna.

A körömrágás pedig egyértelműen a szorongás jele.

102. pepi2 (válaszként erre: 101. - C8ec504c40)
2012. szept. 21. 21:29

most pont elenntmondtál magadnak, ha jól értem, az elején azt írtad, a szelíd gyermek nem fog visszaütni, a végén meg, hogy üssön vissza, mert rá fognak szállni.

Ezzel én is egyetértek, csak az én szelídebb fiam éépenhogy nem fog visszaütni, max örlődik magában.

szerinted a körömrágással kell "jobban" foglalkozni? vagy hogyan tudnám kideríteni mitől van?

101. c8ec504c40 (válaszként erre: 100. - Pepi2)
2012. szept. 20. 23:32

A körömrágás önmagunk ellen fordított agresszió, ill. szorongás. Tuti, hogy problémája van a kisfiadnak!


Azzal nem értek egyet, hogy mindig hagyni kell, hogy ők rendezzék el, mert bizony egy szelíd gyermek nem fog visszaütni. S ha csak hagyja magát, hogy verjék, rúgják, stb.... itt nálunk volt már, hogy: ráléptek a kislányok kezére, akik éppen gesztenyét gyűjtöttek, vagy bedugták a fiú osztálytársuk fejét a vécébe, vagy minden ok nélkül ököllel mentek neki a másik gyereknek, vagy ceruzával böködték, stb.... ez mind-mind nevelés kérdése, vagy amit a gyerek otthon lát, de ez nem mentség arra, amit csinál és ugye a bántalmazott gyermek szüleit, de főleg a gyermeket ez nem fogja megvigasztalni. Úgy hogy igenis védje meg magát a bántalmazott gyermek, mert különben mindig rá fognak szállni az antiszociális gyermekek.

100. pepi2 (válaszként erre: 99. - C8ec504c40)
2012. szept. 20. 21:43

örök téma:)

egyes szülők szerint ne szabad visszaütni, mások szerint meg meg kell magát védenie.

a kisfiam mielőtt oviba ment, még attól is elsírta magát, ha hangosan rászóltunk, mindenkivel olyan jó szívű volt. Mikor első napokban bántották én kétségbe estem, apja meg mondta, hogy márpedig üssön vissza, én persze ezt elleneztem(nem a gyerek előtt). NA azóta simán megvédi magát, de sajnos átesett a ló túlsó oldalára és elég sokat verekszik, illetve az akaratát verekedéssel akarja érvényesíteni(legalábbis itthon az öccsén)

ma pl az oviban a kisebbik kisfiamnak az egyik ovistársát épp láttam, amikor jól megverte a másikat(óvó néni is épp ott volt, így nem kellett beavatkoznom, de már majdnem megtettem), szóval elgondolkodtam azon, hogy a fiam ezt a verekedős gyereket a barátjának tartja, holott már párszor elmondta, hogy megütötte ez a kisfiú és sírt(mert a kisebbik fiam még inkább nem üt vissza,olyan jó lelkű), szóval most a barátja, vagy csak "behódol" neki? azt hiszem az utóbbi, és ez olysn szörnyű. De sajnos a társas kapcsolatokat nekik kell alakítaniuk, mi nem avatkozhatunk be (főleg, hogy nem látjuk, nem vagyunk velük)

ja és a kisfiam kb fél éve rágja a körmét, már azon is gondolkodom, hogy nem emiatt-e (esetleg lehet hogy félelemben tartja ez a gyerek, csak nem mondja el, az óvónők sem veszik észre)

2012. szept. 19. 15:01
Arról mint gondoltok kedves anyukatársak, hogy némely gyermek csak úgy, mikor elmegy a társa mellett - szóval csak úgy - belebokszol erősen(!) a másik gyermek (fiú, vagy lány, mindegy) gyomrába, vagy belerúg és így tovább??? S nem egyszer-nem kétszer, nálunk van 2-3 ilyen fiú, akik már ovis koruktól ezt csinálják és még mindig nem nőtték ki. Elsőbe nagyon megkeserítették vele a lányom életét, így miután fél év is eltelt az iskolából és még mindig nem változott semmi, mondtam a lányomnak (ill. mondtuk az apjával),hogy védje meg magát, üssön vissza teljes erejéből, az sem érdekel, ha fekete pontot kap érte. Még karatéra is beírattam, hogy meg tudja védeni magát. Meg is tette, de nem ütött vissza, egészen mostanáig... másodikig, amikor is az a bizonyos antiszociális fiú osztálytársa újra csak úgy a gyomrába bokszolt, a lányom visszaütött, aminek az lett a végeredménye, hogy a tanítónéni "verekedés" címén mindkettőjüktől levett egy-egy piros csillagot a falról. Nem érzem teljesen igazságosnak, tekintetbe véve az előzményeket, de megdícsértük a lányunkat, s azt mondtuk neki, hogy az sem baj, ha az összes csillagját leszedik, csak továbbra is védje meg magát!
98. c8ec504c40 (válaszként erre: 97. - Alfoldi13)
2012. szept. 12. 23:34
Azt biztos élvezi a gyermek :)
2012. szept. 12. 17:52
verseket tanulunk...sulifüggetleneket is
2012. szept. 12. 17:51
én lefényképeztem a felmérőket hasonló példákat csinálunk időben nem ugyan azt de hasonlókat mindenképpen itthon is mindennap olvasunk írunk kicsit és számolunk is
95. c8ec504c40 (válaszként erre: 94. - Pillango2004)
2012. szept. 12. 17:29
Kissé elvetették a sulykot a tanügynél. Szerintem ez is csak pénzbeszedésre megy.
94. pillango2004 (válaszként erre: 93. - C8ec504c40)
2012. szept. 12. 16:52

Én is így vagyok ezzel!

Matekból van 3 könyv, tavaly is ennyi volt és ha átlapozom igen hiányos!

Lehet elég lett volna 2 is!

Magyarból most 5 könyvünk van, és azt mindennap cipeljük, 4 füzettel karöltve!

Kizárt, hogy mind be fog telni! :(

93. c8ec504c40 (válaszként erre: 91. - Pillango2004)
2012. szept. 12. 08:52

Nálunk most végre szintén beszedték a könyveket - én úgy emlékszem, annak idején nekünk nem volt ennyi könyvünk és ennyi füzet sem kellett :(

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, szépek ezek a könyvek, meg minden, de sokszor olyan sok az információ, hogy az ember nem tudja, hova nézzen, szerintem túl sok, ami elárasztja a mai gyerekeket.

92. c8ec504c40 (válaszként erre: 89. - Pepi2)
2012. szept. 12. 08:50

Én arra már nem emlékszem, hogy mit ettünk, bár szerintem én vittem magammal uzsit, de én arra világosan emlékszem, hogy milyen jó volt gyalog menni a suliba, sok-sok diófa között vezetett az út egy nagyváros (Nagyváradon) kertes házas negyedében. Szerettem ott sétálni, azóta kedvenceim a diófák is, szerintem.

Még arra is emlékszem, hogy ősszel, rosszcsont módjára beleugráltam a pocsolyákba :)

A mai gyerekeket meg a legtöbb szülő autóval viszi isibe, néha én is - attól függően, hogy mennyire kell sietnem a munkába, sajnos, pedig törekszem rá, hogy ő is rácsodálkozzon, mint én annak idején a természet változására.

91. pillango2004 (válaszként erre: 90. - Pan Dóra)
2012. szept. 12. 05:43

Köszönöm a segítséget!

A terem egyik fala tele van szekrénnyel, de ennek csak az alsó része zárható, és ott vannak a felmérés füzetek és az elmúlt 2 év dolgozata mert azt meg kell őrizni!

A többi rész tele van könyvekkel ami persze a tanárnénié mind, nem értem amire nincs szükségük miért nem teszik el, de azt mondták oda nem pakolhatnak.

Tegnap úgy jött haza a kislányom, hogy csak lesz fiókja a padnak, ezen kicsit csodálkoztam, bár holnap már szülői! :)

90. Pan Dóra (válaszként erre: 87. - Pillango2004)
2012. szept. 11. 22:31

Amikor a gyerekeim elsősök voltak, nagyon ramaty szekrények álltak az osztályban. Az egyik apuka ezt nem bírta elnézni, ezért kezdeményezte, hogy csináltassunk újakat. Egy helybeli asztalos készített egy zárható, polcos szekrényt, mellé pedig egy fakkokból álló nyitottat, ahova a tesifelszerelést rahatták (annyi fakk volt, ahány gyerek). Ráadásul a szekrényeket az alsós gyerekekhez méretezte.


A dolog pikantériája, hogy az osztály úgy vigyázott rá, mint a szeme fényére, és a felsőbe is magukkal vitték.

Ha 22-en vagytok, ez nem akkora összeg, hogy ne lehessen megjátszani, mi 15-en voltunk :)


Még egy ötlet, ami talán olcsóbb: használt gyerekszobabútor vásárlása (ill. csak szekrénysor), és az egyik részét tegyétek zárhatóvá. A színes szekrény feldobja a termet, vidámabbá, otthonosabbá teszi! :)))

89. pepi2 (válaszként erre: 88. - C8ec504c40)
2012. szept. 11. 22:17
na még egy közös vonás:) én is 84-ben voltam elsős...még most is emlékszem, hogy kalácsot és kakaót kaptunk az évnyitó után:D
88. c8ec504c40 (válaszként erre: 86. - Alfoldi13)
2012. szept. 9. 19:10
Már elsősként is valahogy sokmindent, vagyis jóval többet tanultak a gyerekek, mint mi annak idején, vagyis amikor én voltam elsős 1984-ben.
2012. szept. 9. 14:31

Sziasztok! Van egy nagy problémám, remélem valaki tud segíteni.

Lányom 3-os, iskola otthonos suliba jár, de viszont szeptemberbe kicserélték a padokat és nem tud semmit otthagyni így reggel visszük délután hozzuk a 8-9 kg-os táskát!

Még felakasztani sem tudja a pad oldalára, így egész nap a földön van!

A tanító nénik nem nagyon foglalkoznak a problémával!

A szülő mit tehet ilyenkor?

22. -en vannak az osztályba kb 4 szülő foglalkozik a témával a többi lesz. . ja.

Mit tehet a szülő?

2012. szept. 9. 10:52
Írás fogalmazás gyakorlásnál leírtuk ki és hol ül az osztályban majd mindenkiről valami jót kellett kitalálni hát egy egy fiúról nem volt könnyű olyat írni mi jellemző rá Adrival... minden héten legalább négy oldal szorgalmit gyártunk.... és sok matek angol stb de még olvasás és verstanulás gyakorlás is van,szóval nem könnyű másodikosnak lenni.a szorzótábla valamelyikét naponta mondjuk... persze a futás se vagy kerékpározás vagy a dolgozás a kertben kint se marad ki a programból,sőt ha lehet a nagyival főzni ....sütni
85. c8ec504c40 (válaszként erre: 82. - Pan Dóra)
2012. szept. 8. 21:07
Mi csak átnézzük az aznapi leckéket, mert a suliban csinálja meg a házit :) miközben szakkörökre jár, amiket szeret és játékos formában tanítják neki.
84. c8ec504c40 (válaszként erre: 77. - 52e9416b15)
2012. szept. 8. 21:06
Szerintem is. Inkább mozogjanak a gyerekek, mint a számítógép, vagy a TV előtt üljenek.
83. 52e9416b15 (válaszként erre: 81. - Pan Dóra)
2012. szept. 7. 17:34
Igen igazad van:))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook