Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Más házasságában is alá-fölé rendeltségi viszony van? Ez normális, elfogadott dolog? Érdemes lázadozni? fórum

Más házasságában is alá-fölé rendeltségi viszony van? Ez normális, elfogadott dolog? Érdemes lázadozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
49. 8cc24eb355 (válaszként erre: 48. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:35
áruhitel,igen az más.Én is vettem fel hitelt nekem is van adóstársam de kezes nincs,mert akkor már nem létezett!Abban az évben vettem fel én is!Az adóstárs lett a "kezes"!
48. Wecuska (válaszként erre: 46. - 8cc24eb355)
2017. márc. 1. 11:33
amikor a házra felvettük a hitelt,a férjem volt a felvevő,én az adóstárs mama a kezes.2005-ben.ott még jelen voltam.Az árúhiteleknél mamát vitte.
47. Wecuska (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 11:31
ez lenne az egyetlen jó megoldás.mit mondjak a gyereknek,miért megyünk el?hova megyünk?mi lesz az osztálytársakkal,barátokkal?engem fog megutálni.Apa megint az ártatlan bárány.
46. 8cc24eb355 (válaszként erre: 43. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:29

Mama ide vagy oda hitelt a házra nem vehet fel minden tulajdonos beleegyezése nélkül,amit a közjegyző hitelesít!

Ez sántít

2017. márc. 1. 11:29
mármint a keresetigazolásával.
44. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:29
Ha válnátok, kénytelen lenne eladni a házat a hitelek miatt is, és az lenne a megoldás, a maradékot elosztanátok. Ha viszont érzed, hogy ez beteges nála, idővel rosszabb is lesz. Akkor már késő lesz válni. Ha pedig lefoglalják a házat mert nem fizetitek a hiteleket, azt remélem tudod, hogy áron alul szokták elàrverezni, akár a negyede lesz csak, ezért ha még időben vagy, ébreszd fel! Inkább adjátok el ti, minthogy elvigyék erővel de áron alul.
43. Wecuska (válaszként erre: 41. - 8cc24eb355)
2017. márc. 1. 11:28
mindig mama "segít" be
42. Wecuska (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 11:27
amikor nagyritkán elmegyünk valahova semmi nem jó amit kitalálok.Így olvasva a soraimat szánalmas az egész.bosszantó nagyon,hogy ilyen hülye vagyok.nyitottam egy saját számlát amire pakolgatom a gyest meg a családit.pénz nélkül sehova sem tudok menni.
41. 8cc24eb355 (válaszként erre: 40. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:25
Na persze!Már rég nincs kezesség!
40. Wecuska (válaszként erre: 38. - 8cc24eb355)
2017. márc. 1. 11:25
anyós elmegy kezesnek,és már nem is kellek a hitelekhez.
39. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:23
Ja, bocs, mintha azt írtad volna az elején, hogy ő dönt,hova menjetek nyaralni
38. 8cc24eb355 (válaszként erre: 35. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 11:22
Én arra hogy,hogy veszi fel?Minden tulajnak alá kell dedikálni a bankban is és a közjegyzőnél is.
37. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:22

Sajnálom, hogy így alakult köztetek. Nálunk én vagyok a spórolósabb, vagy inkább úgy mondanám, hogy mindketten szeretünk vigyázni, de másban, mert én szerény családból jövök, mást láttam otthon. De a férjem nagyon hallgat rám, sőt, anyósom is megdicsér sokszor, hogy milyen ügyesen kezelem a pénzt.


Szerintem nagyon fontos, hogy a család részéről legyen ezekben egyetértés, ha nincs, az egy szélmalomharc és tényleg te húzod a rövidebbet. Úgyhogy próbálj kiszállni ebből az egészből, keress munkát, rossz lesz az első èv, de könnyebb lesz a lelked, meglátod! Nem kell félni. Hidd el, hogy hiába arcoskodik ő, hogy többet keres, mint te, ha hitelekből vagytok csak, akkor mégsem keres eleget, pláne ez úgy fog rátok visszacsapni mi t egy lavina.


El tudom képzelni, hogy az anyja azért nem látja be, hogy neked van igazad, mert esetleg a fia összevissza hazudik neki az anyagi helyzetetekről. Szóval a nénivel is elbeszélgetnék.


Aztán a gyerek. A gyerekedet senki se tudja ellened nevelni. Ezen aggódnék a legkevesebbet.

2017. márc. 1. 11:21
na a számítógép függőségről ne is beszéljek...katasztrófa.már karambolozott is emiatt.elaludt vezetés közben.szerintem hiányzik egy kereke.
35. 31bc25d879 (válaszként erre: 33. - 8cc24eb355)
2017. márc. 1. 11:20

Na ez lehet fontos kérdés, mármint a tulajdon viszony.

De még ha nem is fele-fele, akkor sem dönthet csak a férj. Méltatlan az egész helyzet. Én is kíváncsi lennék, hogy mire veszi fel a hiteleket?

2017. márc. 1. 11:19
fele fele a ház.ezt szoktam is mondani,de tojik rá.tv,napelem,tablett,telefon,építési...mindenféle hitel.szinte nem is marad a megélhetésre.
2017. márc. 1. 11:16
Fele-fele tulajdoni arányban van a ház?Mert ha igen akkor valamit nagyon nem értek!
32. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:13

miféle hiteleket vesz fel?

házimozira? autóra? napkollektorra? vagy mégis mi az, aminek nem tud ellenállni, s azonnal, akár a többedik hitellel is, de meg akarja szerezni magáőnak?



egyébként könnyne fizetitek a hiteleket? mert a gyes az mondjuk nem egy szabad szemmel látható jövedelem, tehát elég jól kell(ene) keressen a férjed....



Én nem tudnék így élni. Nálam már a szimpla számítógépfüggőség is kiverné a biztosítékot.

31. Wecuska (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 11:12
nem voltunk évek óta
30. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:11
Hát akkor még inkább lépned kellene. Mert ennél csak rosszabb lesz, ha maradsz. Amúgy ha már van 3 hitel, miért kell nyaralni menni?
29. Wecuska (válaszként erre: 27. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 11:10

sajnos már nem vagyok olyan fiatal...

egyfolytában azon agyalok,hogy oldjam meg a dolgot.egyenlőre még nincs meg a válasz.

28. Wecuska (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 11:09
na kb igen
27. 31bc25d879 (válaszként erre: 24. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:08

Hát ez nagyon rosszul hangzik, sajnállak:(

Én biztos nem tudnék így élni.

Azt írod 20 éve együtt és most gyes-en vagy. Nem teszem fel azt a kérdést ami felötlött bennem.


Elhiszem, hogy el vagy keseredve. Az meg már végképp elfogadhatatlan és felháborító számomra, hogy anyósod beleszól mindenbe és a fiadat ellened neveli. Ezen gondolkodj el, fiatal vagy még. Vedd az életedet és a sorsodat a kezedbe.

26. gribedli*** (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 11:08

Gyerek: apa, mi az a diktatúra?

Apa: amikor valaki úgy dirigál, hogy tojik a többiek véleményére

Gyerek: úgy, mint ahogy anya csinálja?

Apa: nem, nem annyira...


:DDD

2017. márc. 1. 11:04
ez lehet,hogy féreérthető volt de nem nekem vesz felesleges dolgokat hanem a házra .
24. Wecuska (válaszként erre: 22. - Jogo Bella)
2017. márc. 1. 11:00

20 éve vagyunk együtt.az első pár év szuper volt.Ott kezdtek megváltozni a dolgok amikor építkeztünk.Én terhes voltam,így ő ügyintézett.Aztán ahogy haladtunk az építkezéssel egyre hülyébb ,és drága dolgokat talált ki a házra.Az ő kollégái gazdagok mindent megtehetnek,megvehetnek.Gondolom ezért van az ,hogy néha elmegy az esze és meggondolatlanul vesz számomra felesleges dolgokat.Én már mondtam neki,hogy a mi kedvünkért nem kell.éljünk meg középszinten a pénzből,de akkor tudjuk,hogy nincs hitel,minthogy ekkora adósságba ránt minket.Neki csak a ház létezik.semmi más.nyaralás nincs,vagy ha igen,nagyon olcsó legyen.A gyereknek a ruhát internetről vagy turiból veszem.ha véletlenül előtte kell valamit venni a fiamnak fent van a plafonon,hogy minek ez.természetesen ő márkásat hord.Én a pepco-ból szoktam a legolcsóbb ruhákat,cipőt venni magamnak.nehogy gond legyen.Sehova nem megyünk kettesben.Anyósom nem vigyáz a gyerekekre.mindenbe beleszól.A fiamat teljesen ellenem neveli.

A férjem úgy gondolja,hogy mivel ő keresi a bevételünk nagyrészét ő mondja meg mire és mikor költünk.Ja és számítógép függő.teljesen más dimenzióban él,mint én a gyerekekkel.Szerinte én igénytelen vagyok mert beérem kevésbé értékes dolgokkal.Annyira belefáradtam már az egészbe.

2017. márc. 1. 10:56
Mindannyian értékes emberek vagyunk. Aki felsőbbrendűnek érzi magát a másiknál, az megalázza őt.
2017. márc. 1. 10:49

A házasság előtt is alárendelt szereped volt a kapcsolatban? Ha igen, akkor - nem akarok durva lenni de - "ne csodálkozz". Ha nem, akkor viszont valami elromlott. Nem adtad fel túlságosan magad?

Az én férjem is többet keres, mindig is többet keresett, (ez szerintem a legtöbb helyen így van, sok férfi nem is bírja, ha a nő keres többet.) Együtt fizetünk mindent, de ettől függetlenül "külön kasszán" vagyunk, nincs se közös bankszámla, se "te pénzed, én pénzem". Valahogy első perctől kezdve jól megoldjuk a pénzügyeket.

Megvan mindkettőnknek az én-ideje, ő jár focizni, úszni, én (bár most kismama vagyok) jógázni, barátokkal együtt, barátokkal külön, bulizni együtt, bulizni külön. Nyilván gyerekekkel ezt nehezebb megoldani, de mi pl. már azt is megbeszéltük, hogy ha a baba meglesz, akkor is havi 1 este legalább az enyém egyedül, havi 1 az övé egyedül, havi 1 pedig közös, amikor mama, nagynéni, valaki vigyáz a gyerekre.

Az anyósod milyen értelemben vág alád? "Árulkodik" a férjednek? Keresztbe tesz neked? Beleszól az ügyeitekbe? Lehet neki is jót tenne, ha pl. rábíznátok néha a gyerekeket, mert fontosnak érezné magát, és ti pedig kettesben lehetnétek. Anyagi kerettől függően, akár egy mozi, vacsi, wellness, vagy csak végre kettesben otthon.

Lehet hogy csak simán eltávolodtatok egymástól, és a "korlátozás" csak azért van, mert már nem látja benned a nőt, csak a gyereknevelőt...

Mindenképp rátok fér egy nagy beszélgetés, gyerek, anyós, és minden nélkül! Szerintem legyen ez az első! :)

21. Wecuska (válaszként erre: 20. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 10:45
idősek.messze laknak tőlem.Nem akarom őket ezzel terhelni.Még magukat is alig tudják eltartani.
2017. márc. 1. 10:41

Nálunk mellé rendelt viszony van azaz egyenrangúság, egyenjogúság. És ez így van rendjén. Megbeszéljük és eldöntjük. Mondjuk a férjem sok mindent rám bíz legyen, ahogy akarom ha látja, hogy nekem az a dolog fontos, de fordítva is igaz. Alkalmazkodunk és ez nem terhes. Így normális.


Próbálj beszélni a férjeddel és az anyósoddal is mert ennek nem lesz jó vége. A gyerekeknek sem jó példa ez a felállás.

Egyébként totál nem normális dolog és ezt te is tudod. Kiégsz, frusztrálódsz, boldogtalan leszel. És ez csomó minden mást is magába hordoz.

Szüleid?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook