Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Más házasságában is alá-fölé rendeltségi viszony van? Ez normális, elfogadott dolog? Érdemes lázadozni? fórum

Más házasságában is alá-fölé rendeltségi viszony van? Ez normális, elfogadott dolog? Érdemes lázadozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
139. zolo
2017. márc. 9. 13:04
Úgy látom ez tényleg nem jó kapcsolat amiért te is bűnös vagy. Viszont még most sem késő ezt megváltoztatni. Én a helyedben utoljára leülnék a férjeddel és elmondanám ez így nem mehet tovább válasz út elé állítanám. Persze, hogy nem tisztel téged és lenéz mert mindent ráhagysz és még a kedvében is jársz. Ne hagyd hogy nélküled hozzon fontos döntéseket. Ez nem működik és nem akar változtatni akkor nyugodtan mond el neki hogy beadod a válást és a ház fele a tied lesz ő pedig fizet gyerektartást. A helyedben akkor a szüleidhez költöznék. A gyes anyukád is megkaphatja te pedig elmehetsz dolgozni. Soha sem késő változtatni és azt ne mond hogy idős vagy mert akkor már gyereket sem tudtál volna szülni. Az a baj te írod le saját magadat és nincs semmi önbizalmad. Látja, hogy vége az eddigi életnek akkor azon talán elfog gondolkodni. Ami nálatok folyik az nem csak neked hanem a gyerekeidnek sem jó. Legalább az ő érdekei miatt változtass az életeteken. Az anyóst meg csak egyszerűen világosítsd fel te is felnőtt ember vagy és ne irányítson téged. Hiteleket meg főleg ne vegyen fel a fiával mert ő fogja fizetni.
138. jozsi.38 (válaszként erre: 136. - Dolcsy1989)
2017. márc. 4. 15:43
lehet dolgozni persze. Csak nem biztos hogy talál is munkahelyet
2017. márc. 3. 22:57

Wecuka, ha jól látom (kicsit visszaolvasgatva) már 2010-ben is el akartad hagyni... azóta eltelt 7 év. Gondolom, azért lehettek közben jobb időszakok is, de az alap probléma nem változott. Kutyából nem lesz szalonna. Csak most nagyobb a szívás annyiból, hogy most pici gyerkőc is van.

Ez a kapcsolat valószínűleg mindig alá és fölé rendeltségi viszonyban működött. Nem hiszem, hogy ennyi idő után tudna másképp. Benned időnként felmerül, hogy elhagyd, majd meggyőzöd magad, hogy jó ez így. És maradsz. És valószínűleg maradni is fogsz, amíg valami eget rengető nem történik, de lehet, hogy még akkor is. Neki biztos kényelmes ez, ő van felül... de hogy neked mi a jó ebben?

136. dolcsy1989 (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2017. márc. 2. 21:20
Gyes mellett lehet dolgozni. Sot gyed mellett. Gyerek fel eves kora utan mehet anyuci dolgozni ha szeretne es kapja a gyedet aztan a gyest is.
135. Lonna4 (válaszként erre: 132. - Barbus0501)
2017. márc. 2. 15:51
Ez nagyon igaz!
134. gribedli*** (válaszként erre: 132. - Barbus0501)
2017. márc. 2. 15:34
Lájk. Szerintem is azzal tenne szívességet a gyrekeinek, ha lépne és nem azzal, ha marad.
133. vacsa (válaszként erre: 132. - Barbus0501)
2017. márc. 2. 15:32
Ehhez teljes szívvel csatlakozom. Akár én is írhattam volna...
2017. márc. 2. 15:22
Nekem olyan rossz gyerekkorom volt, senkinek se kivanom. Valamilyen szinten megtort lelkileg, de inkabb nem erdekel, es nem agyalok rajta. De gyerekkent eleg kemeny volt atelni. Az eredmeny, en nem beszelek a csaladbol senkivel. Szivjak az energiamat csak. Allandoan azt figyelni, kit sertek meg, kit nem. Ez nem csalad. Es en peldaul haragszom anyamra, mert tudom, hogy a helyzetbol tobbet is kihozhatott volna, csak ne le se sz@rta. Most meg sir. Ha te nem akarod, hogy a gyerekeid igy legyenek a sajat csaladjukkal, akkor lepj. Ha meg gyerekkent nem is ertik, felnott esszel mast fognak gondolni...
131. Lonna4 (válaszként erre: 129. - Barbus0501)
2017. márc. 2. 15:17
Igazad legyen!
130. 8a65af67ce (válaszként erre: 128. - Csikil4ny)
2017. márc. 2. 15:13
Szép kis élet. :(
129. barbus0501 (válaszként erre: 125. - Lonna4)
2017. márc. 2. 15:11
Nem tudom mennyi ido, szenvedes, konny kell ahhoz, hogy valaki elhatarozza magat. Valakinek egy elet sem eleg. En remelem a forum indito nem hagyja magat.
2017. márc. 2. 15:02

Leírok egy esetetet:


A szülők óhajára egy nő 22 évesen hozzámegy az épp aktuális barátjához (szerelmétől eltiltották, így azt mondja minden mundegy). Születik szép sorban három gyermekük, közben folyamatos a veszekedés. Férj egyre agresszívebb, haverok, buli.... A nő hátán hordja a család problémáit, de mindig minden kérdésben a férfi dönt. Értsd a nő ruházatáról is. A gyermekek felnőnek, ez a modell a természetes, hiába lázadoznak kamaszkorukban mindenben apáé az utolsó szó. Amikor a két nagyobb egyetemista, a kicsi középiskolás az anya úgy dönt elhagyja a férjét. Az apa megzsarolja a gyermekeket és a feleségét, hogy nem ad pénzt a továbbtanulásukra, így az anya a visszatérést válassza.


Időben ugrunk 15 évet:

- mindhárom már felnőtt gyermek pszichés problémákkal küzd, jó szakmával a kezükben nem tudnak jó párkapcsolatot kialakítani

-az anya képtelen egyedül gondoskodni magáról, minden kérdésben az apára hagyatkozik

- a hetvenéves apa nem érti, hogy a gyermekei miért hálátlanok. Egyedül a kisebbik gyermek jár haza, de ővele is minden alkalommal üvöltözik az apja, mert "minden ember hülye" rajta kívül.

127. EsztyMorgan (válaszként erre: 41. - 8cc24eb355)
2017. márc. 2. 14:26
Hivatalosan nincs, gyakorlatilag pedig ezer féle kiskapu van.
126. EsztyMorgan (válaszként erre: 24. - Wecuska)
2017. márc. 2. 14:22
Ez konkrétan megalázás..20 év, még gombócból is sok. Nekem van egy ismerősöm, az ő férje kezet foghatna a tiéddel. Nehéz változtatni, de nem lehetetlen. De sztem a te férjed nem is akar változtatni. Vagy a sarkadra állsz vagy tűrsz még 20 évet.
125. Lonna4 (válaszként erre: 120. - Barbus0501)
2017. márc. 2. 13:53
Igaz, csak annyira szomorú ez az egész. Legalább a két gyerek miatt bele kéne állni a dolgokba.Remeljuk legalább ezt átgondolja Wecuska!És nincs már kihatralas ha megvan a gyerek őt fel kell nevelni. Boldogtalan anya boldogtalan gyerek...
124. spinneli (válaszként erre: 123. - Spinneli)
2017. márc. 2. 13:39
azokat
123. spinneli (válaszként erre: 121. - Davi100)
2017. márc. 2. 13:38
Én is sajnálom a tapasztalodat, de ez nem a módszert minősíti, hanem azokhoz akikhez kerültél.
122. PöttyösPanka (válaszként erre: 121. - Davi100)
2017. márc. 2. 13:11
Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod volt a párterápiával kapcsolatban. Gondolod, hogy máshol is ez van? Mindenhol vannak pénzéhes dilettánsok. Lehet, hogy csak pont két ilyet fogtál ki.
121. davi100
2017. márc. 2. 13:00

Sziasztok!


Olvastam itt, hogy lehet próbálkozni párterápiával... Senkinek nem javaslom a párterápiát, sémákkal dolgoznak, nem egyénre/párra szabottan. Ezen kívül ami az én problémám, hogy elmentünk egy ilyen párterapeuta kettőshöz a párommal, ment is a dolog, viszont a páromat egyedül is fogadták úgy, hogy kijelentették, hogy külön-külön nem lehet jönni, míg a terápia tart. Ezeken az alkalmakon készítették fel, hogy hogyan csaljon meg.


Gyakorlatilag simán hazudnak mindenről, ha konkrét kérdést teszel fel, amire tudod a választ, egy pillanatig sem haboznak teljesen mást mondani, mint az igazság.


Hogy honnan tudok erről? Láttam az időpont-egyeztetésekről szóló levelezést benne a témával.


Olyan is volt, hogy onnan hívtak engem fel, míg a párom bent ült, persze utóbbit már egy szóval nem említették, sőt, igazából ilyet tilos... Olyan is volt, hogy infót szedjenek ki belőlem ugyanilyen keretek között a párom részére, hogy a párom elkezdett SMS-ezni velem, de telefonálni nem tudott... :)


A pénzért megy az egész, nem akarnak segíteni, határidőt nem szabnak semminek, csak fogadják a párokat és minél jobban húzzák a "kezelés" idejét.


Nekem az egyiket sikerült meginogtatnom olyan tekintetben, hogy egy félig hazugságra, félig terelésre válaszoltam, hogy "De Erika, nem ez volt a kérdés...", meg is lepődött, a másik sem tudott megszólalni néhány másodpercig.


Jobban teszitek, ha magatok oldjátok meg a problémákat, esetleg kérjetek segítséget a barátoktól, de ne párterapeutától, pénzkidobás, mert ha megoldódik a probléma, akkor magatok is meg tudjátok oldani.


Mit gondoltok egyébként, miért nem lehet őket véleményezni? :)

120. barbus0501 (válaszként erre: 119. - Lonna4)
2017. márc. 2. 12:37
Sajnos az sem a mi dolgunk. Ha egy no nem annyira eros lelkileg, akkor ugy sem fog lepni, es esely van meg babara. De remeljuk nem igy lesz. Valakinek tenyleg nagyon nehez nem fizikailag, hanem lelkileg mozdulnia. Bar a gyerekek miatt mindenkeppen kuzdeni kell, hogy ne ez legyen a pelda szamukra
119. Lonna4 (válaszként erre: 116. - Barbus0501)
2017. márc. 2. 08:50
De igenis érdemes, mielőtt a harmadik gyerek is összejön. A kicsi négy hónapos, vagyis a helyzet egy eve is hasonló volt. Vecuska van mit átgondolni.
118. Jogo Bella (válaszként erre: 65. - Spinneli)
2017. márc. 2. 08:00
Ezt mire alapozod??? Ha a férjem nem tisztelne ez elejétől fogva, most nem lenne a férjem. Most, hogy a gyerekét várom, még feljebb kerültem a szemében, ha lehet. SZERETJÜK és TISZTELJÜK egymást, kölcsönösen!!! Ha ez nem így lenne, sose megyek hozzá. (Pedig én is voltam munkanélküli, amikor csak ő keresett, most is kevesebbet keresek.) SŐT! Én otthon is ezt láttam! Apukám képes lenne bármire Anyukámért, és fordítva. Szóval ne általánosíts. :) Vannak ilyen és olyan kapcsolatok is... :)
117. Jogo Bella (válaszként erre: 24. - Wecuska)
2017. márc. 2. 07:53
Wecuska! Ha menthetetlennek érzed, tényleg nem tudok mást mondani, mint hogy válj el... Költözz a szüleidhez, kezdj új életet, sosem késő és sosem lehetetlen. Sajnos ismerek én is olyat, ahol a számlák nincsenek fizetve, de ez autókat folyton cserélgetik a férfi, stb. Ha szereted még egyáltalán a férjed, próbálkozhattok mediációval, vagy párterápiával, de ha nem szereted, akkor nem tudok mást mondani. Vidd a kicsit, akivel gyesen vagy, és legalább kis időre költözz haza - Ki tudja, talán kinyílna a szeme, hogy nélküled mégse lenne az igazi, meg az idős szüleidnek is segíthetnél egy kicsit. Aztán hosszútávon ki tudja... Tudom, hogy a válás nem könnyű, de hidd el, a gyerekek mindent látnak! Azt szeretnéd, hogy a fiad is így kezelje majd a feleséségét? Ha ezt látja az apjától, nagy az esélye, hogy ezt fogja tenni ha felnő... Ez a TE elhatározásod, gondolj MAGADRA! Mert ha te nem vagy boldog, a gyerekeid sem azok... A sarkadra kell állnod! Ne hagyd, hogy semmibe vegyen, mutasd meg, hogy igenis döntéshozó vagy te is! (Kicsit túl sokáig húztad ezt a dolgot, de sose késő!) Hajrá!!!!
2017. márc. 1. 20:36
Mostmar kar azon keseregni, hogy akkor minek a baba. Megvan, es kesz. Nem egyszeru helyzet. Sok szakmad van, es szerintem el tudnal vele helyezkedni. En atneznem a helyedbe a papirokat, es megneznem mi is van az en nevemen. Ha borul minden, nekem mennyi kozom van hozza. Aztan sajnos ki kell lepni a "komfort zonabol". Szerintem rengeteg hasonlo cipoben levo anyuka van igy, hogy lepne, de nincs lehetosege. Nekem ilyenkor kindig az villan be, hogy keresni kene egy ilyen anyukat, es kozosen berelni egy lakast. Lehet, hogy nem kellemes, de elindulni jobban lehet. Ez a helyzet valtozni nem fog. A ferjed nem fog megjavulni. Az, hogy a gyerekek megutalnak, hulyeseg. Az, hogy mas sulit, ovit barmit kell keresni.... hat van ilyen. Mas gyerekek is tul estek ezen. Vagy lepsz, vagy orlodsz, es a gyerekeidnek is ezzel a peldaval szolgalsz.
115. vacsa (válaszként erre: 114. - B598e4912b)
2017. márc. 1. 19:19
Ők is válnak? Vagy mijaszösz?
114. b598e4912b (válaszként erre: 112. - Vacsa)
2017. márc. 1. 19:15
Arról vernyogott, hogy őtet 10 évig elnyomnta a Nojbi!
113. gribedli*** (válaszként erre: 112. - Vacsa)
2017. márc. 1. 19:11
Ne játszd mán a Blaha Lujzát!:)
112. vacsa (válaszként erre: 110. - B598e4912b)
2017. márc. 1. 19:08
???
111. gribedli*** (válaszként erre: 110. - B598e4912b)
2017. márc. 1. 19:06

:D


Mit mond ezen a bigyón Rèpa?

110. b598e4912b (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2017. márc. 1. 18:52
Rész vettél Sóbelt Répa motivációs bigyóján?????
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook