Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Más házasságában is alá-fölé rendeltségi viszony van? Ez normális, elfogadott dolog? Érdemes lázadozni? fórum

Más házasságában is alá-fölé rendeltségi viszony van? Ez normális, elfogadott dolog? Érdemes lázadozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
79. Wecuska (válaszként erre: 76. - Lonna4)
2017. márc. 1. 14:42
Nyugi ez nem fenyeget.
78. csikil4ny (válaszként erre: 34. - Wecuska)
2017. márc. 1. 14:42
Ugye tudod, hogy a hitel fele is a tied?
77. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Zebracsikó)
2017. márc. 1. 14:39

Szerintem is sok ilyen van. De ha valaki ki meri mondani, hogy ő nem így tette, akkor jajjmár, de számító egy némber. Pedig ez van. Nem számítósság az, ha valakiben igenis van annyi érzelem, hogy csak biztonságos közegbe szeretne utódot.


És szerepe van ebben a tehetetlenségben gyakran a gyesnek is. Magyarországon még létezik gyes, gyakoribb, hogy egy nő "leül", mert otthon marad gyesen, aztán meg nem tud visszarázódni az életbe. Míg ha nem lenne gyes, visszamenne dolgozni, mégiscsak keresete van, akkor egy, apuka nem tud pofázni, kettő, nincs az, hogy nem lesz elég pénze, hogy kilépjen a rossz házasságból. Így meg úgyis van gyes, miért is hágná át a komfortzónáját, hogy korábban visszamenjen dolgozni és ezzel is legalább visszaállítsa valamennyire az otthoni viszonyokat?


Tisztelet a kivételnek, de szerintem a gyessel nyomorítják meg igazán a nőket, mármint azokat, akik emiatt nem mennek vissza dolgozni. És akkor igen, marad a sirám, hogy nem tud kivergődni mert nincs pénze.

76. Lonna4
2017. márc. 1. 14:38
Forumindito! Ne szülj harmadikat!
75. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Wecuska)
2017. márc. 1. 14:29
4 hónapos a picúrod? De a terhességed alatt hülyült meg a férjed vagy gyárilag ilyen? Nem vállaltam volna erre még egyet. Amiket írtàl, azért találhatsz velük munkát. Gondolom, nem fogsz vele sokat keresni, de jobb az, hogy most leszedi tőled a gyest, meg adósságba ver benneteket? Még akkor is szabadulnék egy ilyentől, ha tudnám, hogy száraz kenyéren kell élnem évekig. Valamit úgyis kell fizetnie a gyerekei után.
74. zebracsikó (válaszként erre: 70. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 14:21

"véleményem szerint nem sokan szültek voltak egy ilyen házasságba"

szerintem pedig igencsak sokan direkt szülnek ilyen házasságba, hogy hátha majd attól megjavul a férj, vagy akkor még néhány évig nem kell visszamenni dolgozni, úgysincs munkalehetőség a környéken, vagy tudomisén. SŐt, továbbmegyek: legtöbb esetben eleve csak "becsúszik" az újabb baba, nagy csodálkozások közepette, pedig nem is védekeznek, maximum "majd vigyáznak".


Az a tapasztalatom, hogy az emberek nem veszik elég komolyan az életet. A gyerekeik életét meg mégúgysem! Hányan élnek szó szerint csak úgy bele a világba! Majd lesz valahogy. Hány következetlen életvitelű, meggondolatlan pár van! Céltalanul halad az életük, ingerültek, pénzhiány, érzelmek hiánya, meg aztán jönnek a büdös kölkök is sorra, mintha nem is ők csinálnák egyiket a másik után. Mintha csak úgy megtörténne velük, de valójában semmi közük nem lenne hozzá.


Na, ilyen családokból látok én rengeteget magam körül is és itt, a hoxán is.

Ezek a "majd csak lesz valahogy" családok. Sem maguknak, sem a gyerekeiknek nem tudnak célt adni, értelmet a létezésüknek.


SZomorú ez.

73. globus (válaszként erre: 65. - Spinneli)
2017. márc. 1. 14:11
Kulcsszó a kommunikálás. Hiába mondunk itt bármit is, nem velünk kell megbeszélnie.
72. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 70. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 14:10
O, tudok en ennel meg cifrabb himegyedet, akinek egy (altalam amugy ertelmesnek tartott) no ohajt gyereket szulni. Mert mindjart 40 es gyerek kell! Nem baj hogy egy szociopata puposkodo onzo phaszfejnek...aztan meg par ev mulva sipol hogy micsoda sz@rban van.
71. spinneli (válaszként erre: 66. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 13:59
Hát, én ezeket látom inkább magam körül, sajnos.
70. 31bc25d879 (válaszként erre: 68. - Vacsa)
2017. márc. 1. 13:50

Hál' Istennek:)


Egyébként nem rád értettem, - tudom, hogy félreérthető voltam- hanem a fórumindítóra. Hiszen véleményem szerint nem sokan szültek voltak egy ilyen házasságba, ilyen férjjel és megfűszerezett anyóssal még egy gyereket.

De hát már késő bánat és az a pici, ártatlan baba ott van.

2017. márc. 1. 13:47
Ha számodra kényelmetlen, akkor biztos, hogy érdemes fellázadni. De jobb csírájában elfojtani.
68. vacsa (válaszként erre: 64. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 13:46

Nem. Szerencsére.

Meg a kapcsolataink sem.

67. andi6020 (válaszként erre: 55. - Wecuska)
2017. márc. 1. 13:12

4 hónapos.....

Hát, ezt jól megcsináltad. Ügyes.

2017. márc. 1. 13:10

Remélem tévedsz és a többség nem ilyenben él.

Az szomorú lenne.

65. spinneli (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2017. márc. 1. 13:08

A többség szerintme ilyen házasságban él, ami vagy zavarja, vagy nem.

Sok nő alapból azt tartja evidenciának, hogy ő a másodrendő, sőt gyerekek után a századrendű, mert ezt a mintát látta otthon is, vagy olyan belső sérülései vannak.

64. 31bc25d879 (válaszként erre: 61. - Vacsa)
2017. márc. 1. 13:08

Pár hozzászólás előtt utaltam erre csak nem mondtam ki.

Nem vagyunk egyformák.

63. MZsanett (válaszként erre: 60. - Lonna4)
2017. márc. 1. 13:08
Egy ilyen uralkodó típusú, egoista pasas soha nem fog megváltozni, szerintem egy ilyen kapcsolat normális ember számára élhetetlen. Soha nem fogja elérni, hogy számítson a véleménye ebben a kapcsolatban.
2017. márc. 1. 13:05
Én ezt elfogadhatatlannak tartom, de olyan is van, akinek megfelel...
61. vacsa (válaszként erre: 55. - Wecuska)
2017. márc. 1. 13:04

4 hónapos?



Komolyan nem értem a nőket. MINEK SZÜLTÉL????????

60. Lonna4 (válaszként erre: 9. - Wecuska)
2017. márc. 1. 13:03
Ez pont két gyerek után tűnt fel? Szegény! Építsd fel magad. Legyen saját eleted. Általában egy kapcsolatban van egy döntéshozó és van aki elfogadja. Hogy lehet változtatni két gyerekkel magad mellett? Nehezen. Vagy erős felindulásból elvalsz, vagy lassan de biztosan epited a saját eleted. Hogy csináld? Fogalmam sincs, hisz te vagy a saját cipődben.Nem valószínű hogy valaha te leszel a döntéshozó, de azt elérhetőség hogy számítson a véleményed. Mondjuk ez soha nem értettem miért most, MIÉRT NEM A GYEREKEK ELŐTT ???DE TÉNYLEG MIÉRT?
59. vacsa (válaszként erre: 9. - Wecuska)
2017. márc. 1. 13:00
Picit késő nyünyögni.
58. MZsanett (válaszként erre: 24. - Wecuska)
2017. márc. 1. 12:53
Ennyi erőből élhetnétek a két gyerekkel a férjed nélkül szegényen, de sokkal boldogabban.
57. kisj (válaszként erre: 19. - Wecuska)
2017. márc. 1. 12:52

Na, ez tényleg nagyon nagy probléma!

Állati könnyen sodorhatja ezzel bele az egész családot a szakadékba. (elég, ha csak egy picike homok kerül a fogaskerekekbe és bukhat minden)

56. Wecuska (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 11:46
kisgyermek gondozó,kereskedő,kertész,virágkötő.van egy pár végzetség.munka nem nagyon.falun élek
55. Wecuska (válaszként erre: 50. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 11:41
4 hónapos a babám.nem tudok egyenlőre munkába állni,de amint lehetséges megyek.nincs ékszer.mesélhetnék mamáról meg a "családról".tudom senki nem tökéletes,én sem de ami itt folyik.az lehetne egy másik fórum cím.
54. Channa* (válaszként erre: 49. - 8cc24eb355)
2017. márc. 1. 11:39

Létezik kezes!

Van amelyik hitelhez kezes kell, van amelyikhez adóstárs, dologi adós, stb.

Ez a hitel fajtájától függ.

53. Channa* (válaszként erre: 46. - 8cc24eb355)
2017. márc. 1. 11:38
Nem a házra veszi fel! Azaz nem jelzáloghitel! Van olyan hitel is, amihez nem kell, az egy más kérdés, hogy a házra költi.
52. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:38
Erre csak azt tudom írni, hogy nem fog megutálni. Várd ki a végét! Mi a foglalkozásod?
51. 8cc24eb355 (válaszként erre: 49. - 8cc24eb355)
2017. márc. 1. 11:36
Ha a mamuci rajta van a banki papírokon megnézném a tulajdoni lapot...
50. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Wecuska)
2017. márc. 1. 11:36

Igen, buta dolog volt tőled, de most ezen nincs időd keseregni. Számolj csak utána, hogy ha a hitelek csak nőnek, hiába is tennéd el.a gyest, mire összegyűjtesz annyit, hogy mehess, majd pont lesz valami más, amire kell. Talán a legjobb az lenne, ha pénzzé tennéd az ékszereidet, vagy amit tudsz és keresel munkát, te is állítsd őt kész szitu elé, hogy lessen mint a moziban!


Szörnyű olvasni, hogy már a hiteleket is az anyjával intézi. Jó, legalább azt veszik elő, ha nem fizeti, de komolyan, ez család?


Azt gondolod, nem vagy már fiatal, de fogsz még annyi ideig élni, amíg nap mint nap bánhatod, hogy miért nem léptél most. Eleve, gondolom, minimum 20 év munkaviszony vár rád, tudsz te talpra állni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook