Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Más házasságában is alá-fölé rendeltségi viszony van? Ez normális, elfogadott dolog? Érdemes lázadozni? fórum

Más házasságában is alá-fölé rendeltségi viszony van? Ez normális, elfogadott dolog? Érdemes lázadozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
109. 4c1a787e8f (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 18:48

Nagyon egyetértek a gyessel kapcsolatban.


De persze csak akkor működne nélküle, ha apukájé lenne az 50%-a a betegségeknek, farsangoknak, karácsonyoknak, délutáni gyerekelhozásoknak stb.. Nem úgy, hogy dolgozni is kell, meg mindent egyedül megoldani.


Ehhez a férfiak munkáltatóinak is lenne 1-2 szava, de ha sohasem kezdjük el, még a lányomnak is ugyanez lesz a gondja.

108. 4c1a787e8f (válaszként erre: 83. - Wecuska)
2017. márc. 1. 18:45
Nem volt meg a 2 éved? Máskülönben miért nem jár??
107. csikil4ny (válaszként erre: 104. - B4b1d52444)
2017. márc. 1. 18:45
:D
106. 4c1a787e8f (válaszként erre: 94. - Wecuska)
2017. márc. 1. 18:44
És be vagy már jelentkezve? Indulj neki!
2017. márc. 1. 18:43

Kedves Fórumindító!


Nem olvastam végig, csak az első néhány hsz.t, úgyhogy bocs, ha ismételek..


Csak annyit mondanék, hogy azért egyelőre nyugi, szerintem akkor dönts, ha visszamentél dolgozni, és helyreállt kicsit a normálisabb kerékvágás..


Ez a gyeses időszak alávágja az embert nagyon, még akkor is, ha a férj ne is akar rosszat eredendően. Pedig nekem van egom, nem is kicsi, de bizony újra fel kellett/kell építeni magam, minden szempontból. Igen, ez önmagában is okoz/okozott feszültséget köztünk. De aztán minden ment tovább, és akkora baj nem lett, pedig volt idő, amikor azt hittem, lesz. Megpróbáltam megérteni a férjem lelkivilágát is.


Ha meg lesz munkád, életed, akkor dönteni is könnyebben tudsz esetleg még az egyedüllét mellett is.

104. b4b1d52444 (válaszként erre: 9. - Wecuska)
2017. márc. 1. 18:28
Aki csak nyavalyog, de nem cselekszik, annak kérlek szépen nem fáj eléggé. Ez a véleményem.
103. a.manus
2017. márc. 1. 18:27
Nagy divat és üzlet a modernkori rabszolgatartás...
2017. márc. 1. 18:22
én ilyen házasságban nem élnék az biztos.
2017. márc. 1. 18:18
El sem tudok képzelni egy ilyen házasságot. Mi egyenlő partnerként, félként tekintünk egymásra. És így működik jól a házasságunk.
100. fincsi5 (válaszként erre: 93. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 17:59
Jól mondod, az üzemi óvodák nagyon jók voltak, én is ilyenben dolgoztam, míg meg nem szűnt az utolsó is. Talán a MÁV bírta nálunk legtovább.
99. vacsa (válaszként erre: 98. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 1. 17:06
Ez teljesült, úgyhogy szuperkircsi.
98. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 96. - Vacsa)
2017. márc. 1. 17:02

Nem is fogja megoldani, marad minden ugyanugy. Ide azert jott hogy kiadhassa magabol.

Mindenre van kifogas.

97. ina87
2017. márc. 1. 16:58
mindenkinek a házasság első évei mint a rozsaszin köd,aztán mutatkozik ki milyen társat választott mikor közös döntéseket és közös érdekeket kell végezni és mikor jön a gyermek,van egy hasonló szitu ott van pénz a családnál de az asszony neve k.ss van gyermek nem arról van szó h nem kapnak meg mindet de mindegy egyes kiadásról bevételről a férfi gondoskodik szerintem az asszony azt sem tudja h mennyi van a bankszámlájukon ja és csak annyit kap az asszony amit be nyújt h mire mennyi kell te hát 2 euróval több ne h meg maradjon nála,mikor az ember haza ér az asszonynak mint a katona úgy kell várnia mindent a s.gge alá raknia és úgy szint reggel is viszont semmibe nincs szava,neveled a gyereket háztartást és ennyi,míg a férfi túrázgat,nyaralgat addig az asszony egyszer el mehet nyaralni de arról is pontos beszámolót kell végezni,miért jó az asszonynak fogalmam sincs talán csak a pénz vagy tudja jól h nincs senkije és nem tud mit tenni de az is lehet h van érzelem és ö maga nem veszi ezt észre csak külső emberek látják akár h van eddig még tűr.
96. vacsa (válaszként erre: 94. - Wecuska)
2017. márc. 1. 16:40

Ugyan már. Akarni kell. 24 éve ingázom és még êlek. Nem olyan hihetetlen dolog ez.


Ha mindig a kifogásokat keresed, akkor jobb ha maradsz alárendelt, eltartott, elnyomott asszonyka.


Mert ezt a helyzetet senki sem fogja megoldani helyetted.

95. Lonna4 (válaszként erre: 94. - Wecuska)
2017. márc. 1. 16:39
Kérlek add okát, miért szültel neki még egy gyereket? A kártyák adottak, kezdj el gondolkodni hogy kaszmalodj ki ebből,..Két gyerek kicsik pénz nélkül . Asszony mit csinálsz? Legalább nem ver.
2017. márc. 1. 16:16
Faluról városba bejárni körülményes.nem beszélve a bérletárakról.a bölcsibe meg már hónapokkal előtte kell jelentkezni.nem igazán könnyitik meg a dolgozni akaró anyukák dolgát.
93. gribedli*** (válaszként erre: 89. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 15:09

Írtam, tisztelet a kivételnek.


De sajnos nem először olvasom ezt,hogy valaki tehetetlennek érzi magát mert gyesen van.


Megjegyzem, a munkaidők nálunk sem az a gyerekbarát, szerencsésnek tartom magam, hogy mindig elmehetek a gyerekekért, de úgy általában a full time munkák nem akkor végződnek, amikor az ovik, iskolák zárnak. Mégis nagyon ritka, hogy valaki 3 évet kiessen a munkapiacról, mert gyereke lett.


Szóval igen, az lenne a normális, hogy aki akar, visszamegy, aki nem akar, nem. A gyakorlatban meg ennyi kihagyás után kiesnek a ritmusból, és vállalnak egy következő gyereket (vagy akár nem, de maradnak otthon azzal az eggyel is).


Egy dolgot hiányolok a saját környezetemből: csak kevés cégnek van "benti ovija", ahol az ott dolgozók gyerekei lehetnek, hogy ne kelljen bébiszittert keresni annak, akinek nem vigyáz a gyerekére a nagyi vagy nincs nagyi.

2017. márc. 1. 15:09

Anyam is ezt csinalja tobb mint 35 eve, csak o kozben kapott igyis-ugyis.

60 eves korara a karmajanak tekinti a folerendelt himet, es a sajat kudarcanak hogy nem sikerult megszeliditenie!

Sirva kertem hogy menjunk el otthonrol, de a gyerekeknek apa kell, legyen az barmilyen, es hat a megalmodott csalad...

Kis sutike a vegere: mivel en hasonlitok jobban kulsore es gesztusokban Faterra, ezert a hosszabb tavu egyutt tartozkodas nem ajanlott, mert keptelen ettol elvonatkoztatni. Es amikor jobb hijan engem kezd el csipkedni a dragalatos Ura helyett, akkor ujra-es ujra egy vilag omlik ossze bennem, hogy az anyam nem szeret. Mert tenyleg nehezen megy neki. Pedig nagyon igyekszik.

Ne akarj ilyen eletet se magadnak, se a gyerekeidnek.

91. vacsa (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 15:03
Lófüttyöt. Egy év után mentem dolgozni. Mert hiányzott a felnőtt élet.
90. 8cc24eb355 (válaszként erre: 85. - Wecuska)
2017. márc. 1. 14:54

A konfliktust akkor kerülöd amikor idegesen jön haza és vársz hogy megnyugodjon..

Azzal,hogy alárendeled magad neki az nem konfliktus kerülés!Hanem hülyeség!Soha az életben nem leszel a szemében egynrangú!!

89. 31bc25d879 (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 14:53

Azért ezt te sem gondolhatod teljesen komolyan.

Aki nem akar otthon maradni, visszamegy oszt'jónapot. Aki meg otthon akar maradni és még meg is teheti az használja ki ezt a lehetőséget.

Itthon voltam majd' 3 évig, soha nem éreztem, hogy megnyomorított volna. Egy soha vissza nem térő nagyon jó lehetőségnek tartottam.

88. kisj (válaszként erre: 85. - Wecuska)
2017. márc. 1. 14:52

Megértelek.

De mostantól már bele kellene állnod a konfliktusokba.

87. michelle.r (válaszként erre: 83. - Wecuska)
2017. márc. 1. 14:51
Attól még a gondod nem fog megoldódni. Attól még ugyanúgy átnéz rajtad a családod. Miért nem gondolod át alaposan, hogy mit szeretnél, hogy lennél elégedettebb az életeddel. Aztán csendben, lázadozás , a hangod felemelése nélkül, de határozttan mondd el, a "főninek", hogy mostantól hogy lesz. Aztán következetesen tartsd is be.
86. kisj (válaszként erre: 79. - Wecuska)
2017. márc. 1. 14:51
Dehogyis nem.
85. Wecuska (válaszként erre: 82. - Csikil4ny)
2017. márc. 1. 14:47
Kerültem a konfliktust.utólag már tudom mekkora liba voltam.
84. Lonna4 (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 14:47
Szerintem teljesen igazad van! Amit nem értek, de tényleg nem,kicsivel több mint egy éve bomlott meg a hím? Nem valószínű! Most magyarázza már meg valaki, miért szül meg egy gyereket ha a kapcsolat nem jó neki? Nem baj ha az egyik fél erősebb egy kapcsolatban. Jó lehet dobalni a sarat, nem baj. Jó ha a karakanabb viszi a család ügyeit. A gond ha a másik levegőnek van nézve. Persze van akit az sem zavar. Ha igen tegyen ellene, de ne meg egy gyerek szülése legyen a tett!
83. Wecuska (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 14:46
Munkahelyről jöttem el.csak nem jár a gyed.amint tudok,és a babóca is nől megyek dolgozni.
82. csikil4ny (válaszként erre: 80. - Wecuska)
2017. márc. 1. 14:46

Akkor döntsd el, hogy meddig maradsz ebben a házasságban.


Valahol ott rontottad el, amikor alárendelődtél. Kettőn áll a vásár.

2017. márc. 1. 14:45

Elképzelhetetlennek tartanám. Van az a "H", amire törekedni kell, a két szár az összekötő kapoccsal.

Ha az egyik megdől vmi miatt, a másiknak tartani kell és kiegyenesíteni, majd fordítva, ha úgy adódik.

80. Wecuska (válaszként erre: 78. - Csikil4ny)
2017. márc. 1. 14:43
Tudom
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook