Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már sehova! fórum

Már sehova! (beszélgetős fórum)


18. 91d4989ab9 (válaszként erre: 7. - Pdia85)
2014. jún. 16. 21:41
mert azt írtad az elsőben, hogy nincs vizelete soha:)
17. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Pdia85)
2014. jún. 16. 21:36
orvoshoz vidd! sürgősen
16. andi6020 (válaszként erre: 7. - Pdia85)
2014. jún. 16. 20:04
Te ordítottál, hogy SEGÍTSÉG!
2014. jún. 16. 14:23
Az éjszakai vizelést hormon szabályozza.Ha száraz pelussal ébred akkor ezzel minden oké érett a szobatisztaságra.Nyugodtan vedd le a pelust ne csak nappalra éjjelre is.Ha szárazzal ébred minek is adnád rá.Nappalra se adj rá pelust,hagyd felkapcsolva a wc-ben a villanyt ,nyitva az ajtót mikor te is pisilsz ,ne bújj el előle,de te ne zavard meg őt.legyen olyan egyértelmű előtte mint az ivás stb .Ne erőltesd.Vegyetek együtt szép bugyikát stb .Kakival mizú?A kaki egyébként könnyebben kijön wc-n ülve mint pelusba.Már okos nagylány,tegyél be neki mesekönyvet stb.Én a fiúknak matricákat ragasztottam az ajtóra azt szerették nézegetni.Elég vicces volt mikor a nagy nyomott és hallottam áááááá pppooo(zutty)lip:)
14. 3da8f53e4a (válaszként erre: 13. - Mazsinka)
2014. jún. 16. 13:44

...ez egy nagyon jó ötlet!

Gondolom van a wc-n szűkítő is?


Én ilyenkor a mosdó csapját is megnyitottam, hogy folyjon a víz is. A csobogás is beindítja.... -nálunk bevált.

2014. jún. 16. 12:43
Hagyd magára a wc-n, ne bámuld, mert elmegy az ihlet. Te sem szereted, ha néznek. Mondd, hogy mindjárt jössz, csak kimész a konyhába ezért és ezért, addig nyugodtan pisiljen... hátha akkor elengedi magát, és nem érzi kényszernek a vécézést.
2014. jún. 16. 12:25
Mi zenelo bilit vettunk,ami a nagynak nem jelentett ugyan elmenyt (inkabb rogton wc-re szokott),de a kicsi nagyon orul,ha zenel a kacsa! Persze,nem johet be ez sem mindenkinel...:-)
2014. jún. 16. 11:15

Ez nálunk is megvan, de nálunk már a kakilásnál. A pelusba már nem szívesen, de a bilibe, wc-be szintén nem. Ebből adódóan sokszor tartogatja, szorulás, rosszullét.. A pisi már nálunk megy a wc-be.


A teendő nem sok, ez idő míg átállnak. Így vagy úgy a nagytesóknál is így volt.


Szidni, cikizni soha nem szabad. Ha egy gyerek egészséges, akkor nem marad pelenkás, legfeljebb mi gyakoroljuk a felmosást.


De azért a védőnőnek lehet jelezni, ha már nagyon nem tudsz mit kezdeni.

10. szafaripók (válaszként erre: 7. - Pdia85)
2014. jún. 16. 09:27

Azért, mert baromira nem volt egyértelmű nekünk, akik nem látják a szitut, amit leírtál...


Te ismered a gyerekedet, te tudod, mi az, ami motiválja, mi nem. Ebből kellene elsősorban építkezni. Én pár napig hagynám, nem eröltetném, aztán újra próbálkoznék.

2014. jún. 16. 09:13
Jaaa, akkor ne aggódj:) Az én lányom ugyan így viselkedett.. Ő is szólt, hogy anya pisilni kell ráültünk a wcre, sehol semmi, vagy ment az üvöltés, hogy igazán nem is kell pisilnie. amikor meg pelenkába pisilt, vagy véletlenül bugyiba akkor meg, azért üvöltött, hogy anya bepisiltem!! Én egy idő után azon gondolkodtam, hogy a lányomnak nincs ideje pisilni... Néha az utolsó pillanatig húzza a dolgot, és KIT-et ( Night Rider) meg hazudtoló sebességgel rongyoltunk a wcre, és épp, hogy nem késtünk el. Máskor, meg hiába mondja, hogy pisilni kell képes volt hosszú percekig képes volt ücsörögni a rötyón mire végre sikerült... Én megbeszéltem vele ezt a dolgot. pl így "Esztike tessék pisilni, nem szeretnék estig itt ücsörögni, és a nagylányok már nem pisilnek pelenkába tudod ugye?" "tuddooom, de nem kell pisilni". -"Ha most pisilsz egyet, akkor anya nagyon boldog lesz, és játszunk egy hatalmasat mit szólsz??" Vagy felajánlottam mindig valamit, lényeg, hogy amikor ennyire bizonytalan volt akkor mindig megjutalmaztam, valamivel, néha egy csokival, egy közös játékkal, vagy egy büntiből elvett játékot kapott vissza. Sok héten át tartó folyamat volt nálunk. Később ( és ez még néha ma is visszatérő probléma), hogy nyilvános helyen (pláza, stb) nem hajlandó pisilni, és ha bent vagyok a városba, vagy épp vidéken vagyunk akkor elég nehéz megoldani, hogy ne pisiljen sehova... Néha fél a kézszárító hangjától, a nagy Wcktől a sok embertől. De mindig valami hasonlót találok ki. Lehet rosszul csináltam, de nekem ez vállt be. A sok megbeszélés, amit próbáltam olyan mederbe fordítani ami tudom, hogy ínyére válna. De agresszívan vagy kiabálva semmi esetre se lépj fel, mert akkor meg félni fog. Úgyhogy sok sok türelem kell. De kitartást, ez a szakasz már a szobatisztaságra nevelés végső fázisa, már nagyon keveset kell csak kibírnod:) Lehet két nap, lehet egy két hét. De legyél következetes, tapsold meg ha végül bele pisil, ujjongj úgy mintha, minimum lediplomázott volna:)) Nagyon fog tetszeni neki, hogy anya milyen boldog:)
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Pdia85)
2014. jún. 16. 09:10

Nappalra vedd le a pelenkát róla.

Hidd el, egyik gyerek sem maradt pelenkás. Gyorsan túl lesztek ezen. Amúgy még teljesen időben vagytok.

És ne pánikolj, mert átragasztod a gyerekre.

2014. jún. 16. 09:08

Miért kell rögtön azt írni, hogy baj van!


Semmi baja nincsen!


Egyszerűen abba kellene tanács, hogy vegyem rá, hogy belepisiljen a wc-be bilibe!


Nem szereti már a pelust se, nem szeret belepisilni!


NEM BETEG!

2014. jún. 16. 09:07

Én nappalra levenném a pelust.

Mikor az enyémek kicsik voltak nyáron nem volt rajta 2 éves korában sem.

2014. jún. 16. 09:05
Védőnő, gyerekorvos. Ennyi ideig nem jó, ha visszatartja!!!!
2014. jún. 16. 09:04

Úgy értem végül csak bele pisil a pelusba, de sírva fakad, hogy bepisilt!


Baj nincs semmi!

2014. jún. 16. 09:03
Ha egyáltalán nem pisil sehova, akkor valami gond van, és itt nem a szobatisztaságról beszélek...
2014. jún. 16. 09:02
Akkor hova?
2014. jún. 16. 08:53

SEGÍTSÉG!

Eljutottunk egy ördögi körbe a lányommal, aki aug végén lesz 3 éves! :S

Szól, hogy anya pisilni kell!

Hiába ültetem a wc-re nem pisil bele! :S Se bilibe!

De egész éjjel nem pisilt, csont száraz a pelusa, ugyan akkor már pelusba se pisil szívesen!

ÖTLET????????????????????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook